Премини към съдържанието
trades

Давност на документи за издаване на шофьорска книжка

Препоръчан отговор

Здравейте, миналата година декември месец си изкарах изпитите (листовки и кормуване), и след това не съм си подал документите нарочно за издаване на книжка кат. Б, защото се водя по лична карта в различен град, и трябва да ходя до там да си подавам документите за книжка. Въпроса ми е, няма да е проблем да отида когато искам, нали? Говорих с един приятел, той ми каза че тези изпити имали давност или нещо от този сорт, било една година... И аз се сетих че инструктора ми каза, че ако искам и след 5 години мога да си подам документите, с една дума, когато и да е. Искам да помоля който е наясно по този въпрос специално да сподели всъщност как стоят нещата.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам, че няма, но няма логика да има давност. Шофьорската правоспособност е просто правоспособност - ако не управляващ МПС, не е задължително да имаш СУМПС.
Другото - знам много случаи, когато някой е изкарал курса и изпитите, но не е навършил годините. И просто чака.
Самото СУМПС е документ, удостоверяващ правото, а не създаващ го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Jhoro, Ако нямаш навършени години - кой ще те допусне до изпит?

Когато аз си изкарах курса преди около 17 години, имаше не давност а срок,  в който да си подадеш документите.  По спомен беше 30 дена или 3 месеца. Издава се в окръжния град в който си изкарал курса.

Курса няма как да ти го анулират. Не знам има ли някакви последствия да ти се наложи глоба примерно. Питай в кат.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глоба - за какво, нарушение? Че не си ползваш правата ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само за това има давност 6 месеца

карта за медицински преглед на водач на МПС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, jhoro написа:

Не казвам, че няма, но няма логика да има давност. Шофьорската правоспособност е просто правоспособност - ако не управляващ МПС, не е задължително да имаш СУМПС.
Другото - знам много случаи, когато някой е изкарал курса и изпитите, но не е навършил годините. И просто чака.
Самото СУМПС е документ, удостоверяващ правото, а не създаващ го.

Глупости.

Може да се започне кормуване 3 месеца преди да навършиш годините, но книжка се издава при навършено пълнолетие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като закъснееш някоя годинка, ще полагаш наново психически изпити, а те са най-тежките. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така, не разбрах, за подаване на документите в кат има ли някакъв срок или не ;д, защото още като карах курсовете, инструктора ми каза и да си подам документите след 5 години, пак няма да е проблем.

Писах му във фейса, дано ми отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.