Премини към съдържанието
pcbsd

Потресаваща Русофобия

Препоръчан отговор

Абе , майтап , майтап ама май познах...

Цитат

Още двама души, които бяха открити преди дни в критично състояние край Солзбъри, са жертва на нервнопаралитично вещество от групата "Новичок", създадена в бившия СССР, обявиха британската полиция, отделът за борба с тероризма и главният медик на Обединеното Кралство.

По-рано през деня таблоидът "Сън" съобщи, че мъжът и жената са със същите симптоми като Сергей Скрипал и дъщеря му, които бяха нападнати през март в града. Медиите твърдят, че това са 45-годишният Чарли Роули и 44-годишната Доун Стърджис. Двамата са били открити в безсъзнание в къща в събота в Еймсбъри на 11 километра от мястото на покушението срещу бившия руски двоен агент и Юлия Скрипал. Полицията допълни в сряда вечерта, че няма други пострадали със същите симптоми. Няма и нищо в миналото им, които да предполага, че двамата нарочно са били обект на нападение. 

Следствието вече се води от силите за борба с тероризма. "Получих резултатите от тестовете в Портън Даун [британският военен център за защита от химически и биологични оръжия] и те показват, че двамата са били изложени на нервнопаралитичното вещество "Новичок", заяви Нийл Бейсу, най-високопоставеният служител на отдела за борба с тероризма.

Пред журналисти той обяси, че за момента не е яно как мъжът и жената са се оказали в контакт с веществото и дали са били специално мишена на покушение.

Случаят се възприема изключително сериозно, заяви говорител на премиера Тереза Мей. Днес е имало заседание на комисията за реагиране в кризисни ситуации и министрите редовно получават информация за развоя на събитията. 

https://www.blitz.bg/svyat/oshche-dvama-sa-otroveni-s-novichok-kray-solzbri-obyavi-politsiyata_news611564.html

• Харесва ми 2
  • Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikssi написа:

Абе , майтап , майтап ама май познах...

Цитат

Още двама души, които бяха открити преди дни в критично състояние край Солзбъри, са жертва на нервнопаралитично вещество от групата "Новичок", създадена в бившия СССР, обявиха британската полиция, отделът за борба с тероризма и главният медик на Обединеното Кралство.

По-рано през деня таблоидът "Сън" съобщи, че мъжът и жената са със същите симптоми като Сергей Скрипал и дъщеря му, които бяха нападнати през март в града. Медиите твърдят, че това са 45-годишният Чарли Роули и 44-годишната Доун Стърджис. Двамата са били открити в безсъзнание в къща в събота в Еймсбъри на 11 километра от мястото на покушението срещу бившия руски двоен агент и Юлия Скрипал. Полицията допълни в сряда вечерта, че няма други пострадали със същите симптоми. Няма и нищо в миналото им, които да предполага, че двамата нарочно са били обект на нападение. 

Следствието вече се води от силите за борба с тероризма. "Получих резултатите от тестовете в Портън Даун [британският военен център за защита от химически и биологични оръжия] и те показват, че двамата са били изложени на нервнопаралитичното вещество "Новичок", заяви Нийл Бейсу, най-високопоставеният служител на отдела за борба с тероризма.

Пред журналисти той обяси, че за момента не е яно как мъжът и жената са се оказали в контакт с веществото и дали са били специално мишена на покушение.

Случаят се възприема изключително сериозно, заяви говорител на премиера Тереза Мей. Днес е имало заседание на комисията за реагиране в кризисни ситуации и министрите редовно получават информация за развоя на събитията. 

https://www.blitz.bg/svyat/oshche-dvama-sa-otroveni-s-novichok-kray-solzbri-obyavi-politsiyata_news611564.html

Брех тоя Путин, не му ли свърши Новичока?:D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, karadzha написа:

Развинти тая фантазия. Какво се излагаш:D

А дали аз не съм най близо ? :)

"......бих казал че това леко отдалечено място е удобно за изхвърляне на ръкавици и др помощни средства от руснаците след натравянето на Скрипал :)

И сега хорицата са ги намерили, пипнали .... и ... до там.

Как ти се струва тази версия :)......"

Да добавя още към версията

- Тия двамата са дълбоко законспирирани руски нелегали, свързани със случая Скрипал, от които сега руснаците искат да се оттърват .

т.е. с цел замитане на следите и всякакви свидетели и връзки .

А може и да е операция в стил... защо да се опитваш да  замаскирваш  нишка-следа от една бомбичка, като е  по лесно да пуснеш един фойерверк с хиляди фалшиви следи.

И да насочиш общественото мнение че .. видиш ли.. "Новичок" всеки може да си набави в Англия, има го над път и под път... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

"......бих казал че това леко отдалечено място е удобно за изхвърляне на ръкавици и др помощни средства от руснаците след натравянето на Скрипал :)

И сега хорицата са ги намерили, пипнали .... и ... до там.

Как ти се струва тази версия :)......"

Нещо по-тъпо не можа ли да измислиш  ?  

Само помисли колко време мина от тогава и дали е валяло през това време ... 

Явно "тъпичока" е засегнал непоправимо някои хора ... 

преди 10 часа, miro20 написа:

И да насочиш общественото мнение че .. видиш ли.. "Новичок" всеки може да си набави в Англия, има го над път и под път... :)

Че , да не би да не е вярно? Колко държави се оказаха,че е възможно да са замесени. Англия , САЩ , Чехия , че и любимата ти УкраИна! 

Това тъпичока не прощава да знайшшш 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,... :)

http://www.kasparov.ru/material.php?id=5B45AA86A565C

Пак нож в гърба... ех.. :)

Гърция гони руски дипломати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каспаров.ру с американски хост:lol6:

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Agentpat™ написа:

Каспаров.ру с американски хост:lol6:

Многооо смешно ! Всеки нормално мислещ човек би хоствал именно извън Русия . Притрябвало му е да му спират сайта и да му търни главата за щяло и нещяло . Каспаров си знае просто добре хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каспаров е вече един американски гъзолизец и нищо повече! Срамувам се, че го харесвах и уважавах навремето, когато беше №1 в шахмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сме на тема русофобия как ще коментирате изказването на Тръмп че НАТО пази Германия Русия ,пък тя търгува с горива със същата тази Русия и така я прави по силна ?

току-що, Agentpat™ написа:

Каспаров е вече един американски гъзолизец и нищо повече! Срамувам се, че го харесвах и уважавах навремето, когато беше №1 в шахмата.

Той Каспаров явно пък засилва САЩ като им снася всеки месец по десетина долара за хостинг :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

Като сме на тема русофобия как ще коментирате изказването на Тръмп че НАТО пази Германия Русия ,пък тя търгува с горива със същата тази Русия и така я прави по силна ?

Просто германците си гледат интереса. А и Германия и Русия имат силни връзки помежду си, още от времето на Екатерина Велика.

Иначе НАТО е организация, която е създадена с цел - при евентуална война, тази война да се води извън границите на САЩ. Както се казва - САЩ ще се бият до последния европеец с Русия.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Agentpat™ написа:

Просто германците си гледат интереса. А и Германия и Русия имат силни връзки помежду си, още от времето на Екатерина Велика.

Иначе НАТО е организация, която е създадена с цел - при евентуална война, тази война да се води извън границите на САЩ. Както се казва - САЩ ще се бият до последния европеец с Русия.

Това че германците си гледат интереса и че са си стари дружки с Русия - нищо че се посбиха малко е ясно. На мен ми е любопитно Тръмп точно преди срещата с Путин как говори за Русия като основна опастност при положение че знае колко докачливи са руснаците. Или е твърде тъп или ще става интересно на срещата с Путин. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lsmurf написа:

На мен ми е любопитно Тръмп точно преди срещата с Путин как говори за Русия като основна опастност при положение че знае колко докачливи са руснаците. Или е твърде тъп или ще става интересно на срещата с Путин.

Според мен той се застрахова. И без това достатъчно го ядат, че бил близък с Русия. Иска да им покаже, че няма да "клекне" пред руснаците.

Истинската опасност за САЩ е Китай. В момента американците са като "жабата в казана" - усетиха се на къде отиват нещата, но е вече много късно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Това че германците си гледат интереса и че са си стари дружки с Русия - нищо че се посбиха малко е ясно. На мен ми е любопитно Тръмп точно преди срещата с Путин как говори за Русия като основна опастност при положение че знае колко докачливи са руснаците. Или е твърде тъп или ще става интересно на срещата с Путин. :)

Това са търговски похвати, надува балона много за да може после да отстъпи малко и да сключи сделка без да загуби нищо под границата, която предварително си е поставил.Но Путин не е хванат от гората, та ще е интересно надлъгването.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, M.Николов написа:

"Также пока нет официального подтверждения этой информации."

Даа!:D

Абе като гледам си  има официални реакции :)

Цитат

Гърция официално е информирала Русия, че експулсира двама руски дипломати в петък и е дала срок от няколко дни да напуснат страната. Единият от двамата е Виктор Яковлев, съобщават гръцките медии.

Пред гръцката телевизия „Скай” говорителят на гръцкото правителство Димитрис Дзанакопулос заяви, че Атина предприема мерките заради дейности, несъвместими със статута на руските дипломати.

На още двама руски дипломати ще бъде наложена забрана за влизане на територията на Гърция. От руското външно министерство съобщиха, че ще отвърнат реципрочно на действията на Атина и също ще експулсират двама гръцки дипломати.

Позовавайки се на дипломатически източници, гръцките медии посочват, че с парични възнаграждения Русия се намесва в работите на общински власти, на Гръцката православна църква и се опитва да спечели влияние на Атон.

https://nova.bg/news/view/2018/07/11/221282/гърция-гони-двама-руски-дипломати-видео/

Ама ти си отричай , не ми пречи... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/novini/article/6961354

Хайде сега да си зададем въпроса какво прави тази бутилка в дома на това семейство.И не, не вярвам, че са я намерили в парка и от любопитство са я прибрали в дома си за да я разгледат.

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка казва много.
Клетото Хуйло явно се страхува дъждът да не свали парафина от лицето му.
Клет нещастник.
Президентите на Франция и Хърватска поздравяват футболистите под дъжда и демонстрират пред нациите си, че са равни с всички хора, а на съветското приматче му държат чадър.

La imagen puede contener: 5 personas, personas sonriendo, personas de pie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб злобата ще те умори, каласув. Не можеш да се скриеш! Приматчето тук си ти!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Изповед на окаяния раб Божи Калансув:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

Петък, събота, неделя... калансув осира пейзажа:laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минобороны похвасталось новым запуском ракеты с помощью видео 2016 года

update: 24-07-2018 (16:47)

Цитат

Минобороны опубликовало кадры пуска крылатой ракеты с атомного подводного крейсера Тихоокеанского флота "Томск". Для создания этого ролика использовалась запись 2016 года, однако об этом ведомство рассказать забыло.

"По данным объективного контроля, противокорабельная ракета успешно поразила мишень, имитировавшую надводный корабль условного противника, на расстоянии 150 километров от места пуска", — заявили в ведомстве.

Интернет-пользователи обнаружили, что новость о запуске крылатой ракеты была проиллюстрирована записью 2016 года с этапа учений "Кавказ-2016" о применении берегового ракетного комплекса "Бастион" и противокорабельной ракеты "Москит". Один из комментаторов отметил, что и старое видео было фейком: "Там авиабомбардировка названа ракетным ударом".

Минобороны допустило ошибку и в тексте, написав "АРПК" вместо "АПРК" в заголовке "учебно-боевой пуск крылатой ракеты с борта АРПК "Томск" в Охотском море".

Отметим, что это не первое фейковое видео от российских ведомств и федеральных каналов. Среди прочего, при создании видеозаписей задействовались и фрагменты компьютерных игр.

Руското мин, на отбраната се хвали с нов запуск на ракета, показвайки  видео от 2016г :)

Освен отва, видеото от 2016 г, представяно като "пуск на крилата ракета" , всъщност   е от учения "Кавказ 2016" . т.е. авиобомбардировка се представя за ракетен удар.

Това не е първото фейково видео на руските ведомства и федерални канали. При създаването на видеозаписи неведнъж са хващани и в използване на фрагменти от компютърни игри.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пак от "каспаров.ру" ли е?:biggrin: Само си го цитирал, явно от страх да не се компрометираш с поредния си "меродавен" сайт.:biggrin:

П.П. Ми, да - познах:lol6:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Agentpat™ написа:

да не се компрометираш

Напротив. Винаги съм се позовавал на таквиа сайтове, и се гордея с това.

В поста ми в цитата има линкове конкретно към рашистките излагации. ФАКТ. :)

Ама злобей си , не ми пречиш :)

Може да се консултираш и за другите ви фейкове с другаря сталинист, дето цитира клипове от airsoft game като уж реални бойни действия :) :) :)

Таков ави е нивото, и рашистката пропаганда много правилно се е концентрирала към такава аудитория. Такива никога не проверяват фейкове, само ахкат и охкат от умиление по фейковете , и разбира се беснеят към цитиращшите опровержения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, miro20 написа:

Напротив. Винаги съм се позовавал на таквиа сайтове, и се гордея с това.

:lol6:

Не знам колко тъп трябва да е човек , за да не може да разбере един път и за винаги -

това което можеш да кажеш за теза , веднага и без никакви усилия на мисълта може да се каже и за анти-теза !

Съвсем друг е въпросът в каква степен съответства на действителността - кое , колко е лъжа и кое колко е истина .

Тук вече е необходима висока степен на Интелигентност и на първо място Различителство , каквито ти до сега доказано не притежаваш .........

" Кой , кой е ? "  бе тъпичкото ми ! От това се започва ! Защото дава вярна посока на мислене , посока съответстваща на действителността . А не на измислиците на Някой Си , каквато е днешната преобладаваща "западна" практика..........типичен , кристално чист случай е Скрипал - всякакви измислици и никакви доказателства !

Уффф ! Затънали в тъпотия ! Дори не поглеждат какво им се случва на тях самите.... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Съвсем друг е въпросът в каква степен съответства на действителността - кое колко е лъжа и кое колко е истина .

В цитата ми по горе  става пределно ясно кое е лъжа, кое е истина.

Просто вместо празни нищонезначещи алабалистики и простотии , да бе отделил време конкретно да прочетеш за какво видео, за какви ракети става въпрос.

Трол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

В цитата ми по горе  става пределно ясно кое е лъжа, кое е истина.

Просто вместо празни нищонезначещи алабалистики и простотии , да бе отделил време конкретно да прочетеш за какво видео, за какви ракети става въпрос.

Трол.

Трол си ти и при това долнокачествен (веднага всичко ти се разбира колко струва) , че едно посочваш за друго и твърдиш , че е доказателство !

Това , че нямаш достъп за мислене до " нищонезначещи алабалистики и простотии " , само характеризира съвсем точно жалкото ти мисловно ниво на съществуване ...... въпреки изказваните претенции .

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.