Премини към съдържанието
pcbsd

Потресаваща Русофобия

Препоръчан отговор

Руските учени все още не могат да обяснят липсата на гъст дим излизащ от комините на американският есминец. "Вероятно е надуваем" е заключението...

Сигурно са му свършили въглищата и скоро ще вдигне платната

Не бе, хартиен е - от лист от ученическа тетрадка :)

14716193_352657278416774_5849813996121942795_n.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина, това корабче прилича на картонено. Тази снимка да не е монтаж?

По принцип американците са доста тъпи и не знаят как да строят кораби.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това корабче струва стотици милиарди, толкова много че САЩ с техния раздут бюджет, не могат да построят повече от 3 броя. И малко след като го пуснаха на вода, си го прибраха в доковете. Щото се оказа, че парите са изхарчени напразно. И е поредния балон, на тяхната оръжейна индустрия.

Ама разни кукувци, се кефят на снимки. Поне да бяха, на голи жени. :ph34r:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То ако САЩ имаха военна мощ, нямаше още да ползват F16 и F15, които са ми набори на +40 години :P. Дори МиГ 29 и Су-27 са по-нови.  А ние мислим да си вземем няколко F16. Браво, браво. 

А за тия стелт кораби ще кажа едно - американци, гледайте прочутия сериал "Последния кораб", да видите кво се казва американска мощ и как един единствен кораб с вертолет на борда, разказа играта на целия свят. Страхотно филмче, особено ако си американец и го гледаш, макар че последните сезони им разказаха играта - преврати, контрапреврати, разцепване на САЩ...абе гледайте го докрай. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Раболепието, като висша комунистическа добродетел.

http://www.svobodata.com/page.php?pid=12331&rid=6

Тази идиотска "ода" я декламираха по всички официални концерти... А после следваха бурните овации на вдъхновените избранници на пролетариата,получили благоволението на висшестояшите партини лидери да присъстват с тях в залата... Може би тази ода сега би могла да бъде подарена на севернокорейските "другари".... :

Ода за СССР

За тебе е моята ода,

за тебе е моята песен,

за тебе –

днес и завинаги...

Ти трябва всичко да можеш.

Ти трябва всичко да имаш:

танкове и ракети,

свръхзвукови самолети,

гениални физици, гениални поети,

мозъци електронни

микрополупроводници,

станове многотонни,

океански атомни подводници,

черна металургия,

пещи доменни,

вълнуваща драматургия,

хидроцентрали огромни...

Ти си «виновен за всичко:

че имаш още сламени хати,

че нямаш в изобилие

червени домати,

че не си в крак с парижката мода,

виновен си даже за моята ода.

Боже господи!

Матушка мила!

Кажи

откъде

си взимаш богатирската сила?

Упрека да посрещаш с ласка,

удара – с удар,

угрозата – с нахлупена каска?

Ти трябва всичко да можеш.

Ти трябва всичко да имаш:

нефт,

злато

и диаманти,

взводни командири, маршали – таланти.

Ти трябва революцията да не спираш.

Ти трябва блудния син да разбираш,

а за да може

спасеният

от твоя солдат да се чумери –

търпение,

спокойствие в сибирски размери.

А знаят ли тия

нови пророци и вехти витии,

че ако ги няма твоите дула,

че ако ги няма твоите крила,  

че ако ги няма твойте площадки,

разговорите с тях

ще са страшни

и кратки?

Стига!

Стига!

Стига!

Точка на тая игра.

Баста на тая мелодрама!

В тоя свят

Озверен,

настървен

и зъбат –

два пъта няма!

Или тук.

Или там.

Диалектиката е ясна.

Измерена до грам.

И ние добре истината знаем:

за всяка продадена капка любов –

американски заем.

И ако ръката,

която уби

Кенеди I,

Кинг Черни,

Кенеди II

рече да запали

земята,

водата,

небесните простори,

кой ще отбие безумния удар?

Кой ще ни защити?

Небесно знамение?

Някакво чудо?

Ти!

Ти!

Ти!

Ти!

Ти ще бъдеш първият, тоя,

който ще влезе в ада на боя,

твоя Андрюша

ще яхне катюша,

русия Ванка

ще влезе във танка,

твоя Альоша

ще мине по страшните бойни полета,

за да остане безсммъртен

по нечии чужди тепета!

Тук няма шега.

Няма измама.

Един е пътя.

Два пътя –

няма!

И нека ни хулят!

Нека се пенят!

Такъв е законът на нашите дни:

който на теб, СССР,

измени,

той на великата правда изменя.

За тебе е моята ода,

за тебе е моята песен,

за тебе –

днес и завинаги...

Редактирано от pcbsd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, язе написа:

Tва за пръв път го виждам. Ти ли го измисли?

Не. Тука му търси авторите.  https://www.kaldata.com/forums/topic/256634-платена-политическа-пропаганда-в-интернет-интернет-войни-целта-оправдава-средствата/?page=2

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/23/2016 в 15:50, pcbsd написа:

Но не си мислете , че тези които я следим сме сбирщина ниско-интелигентни лузъри , които нямат какво да правят и си щракат по нета.

Колега, трудно е да те приемат за нещо различно от социопатично тролифициран бот когато се появяваш само да публикуваш някой лозунг и не влизаш в разговор с никой. С НИКОЙ! Аз съм ти прегледал няколко постинга, един път не съм видял да отговаряш на някого. Пишеш си сякаш други няма, е за какво пишеш ако други няма? Може да не се съгласиш, но такова поведение се асоциира с хора които не ти се иска да са ти комшии, камо ли да си на една маса с тях. При това положение, как очакваш някой да приеме сериозно това което казваш? Ми аз дори да съм на твоето мнение ще се чувствам неудобно да те подкрепя в дискусия за да не ме помислят за чалнат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Пaчo написа:

Колега, трудно е да те приемат за нещо различно от социопатично тролифициран бот когато се появяваш само да публикуваш някой лозунг и не влизаш в разговор с никой. С НИКОЙ! Аз съм ти прегледал няколко постинга, един път не съм видял да отговаряш на някого. Пишеш си сякаш други няма, е за какво пишеш ако други няма? Може да не се съгласиш, но такова поведение се асоциира с хора които не ти се иска да са ти комшии, камо ли да си на една маса с тях. При това положение, как очакваш някой да приеме сериозно това което казваш? Ми аз дори да съм на твоето мнение ще се чувствам неудобно да те подкрепя в дискусия за да не ме помислят за чалнат. 

Ето да видиш. https://www.kaldata.com/forums/topic/255631-спечели-или-загуби-българия-на-09091944год-ако-нямаше-09091944год-как-щеше-да-изглежда-българия-сега/?page=27

Заповядай друго да видиш.

преди 27 минути, чьст написа:

Причината и следствието

преди 12 минути, Пaчo написа:

преди 13 минути, Пaчo написа:

и не влизаш в разговор с никой. С НИКОЙ! Аз съм ти прегледал няколко постинга, един път не съм видял да отговаряш на някого. 

Ето отговора. https://www.kaldata.com/forums/topic/256634-платена-политическа-пропаганда-в-интернет-интернет-войни-целта-оправдава-средствата/?page=2

Виж следното. 

На новопостъпилия не му определят веднага заплата от 45 000 рубли (около 1400 лева) - трябва първо да докаже, че може да изпълни нормата, а тя е 135 коментара на смяна. Смените са по 12 часа и са дневни и нощни. Работи се два дена и два се почива:

"Това е същинска фабрика, където съществуват производствени норми".

"Там всичко е много сериозно, пълно е с началници, които на двойно по-високи заплати - 70-80 000 рубли".

Основната маса от работещите във "фирмата" са младежи, които правят това за пари и които са доста неграмотни политически, както и такива, които не искат да знаят повече от необходимото. Има обаче и фанатици.

Да, вярно е, работиш в Министерството на истината, което е министерство на лъжата", съгласява се блогърът.

Коментира се по следния начин: разделят се "троловете" на тройка и се действа на схемата: злодей, картинка, линк.

"Злодеят" не е съгласен с това, което е написано в новината.

Той има функцията да ругае властта, така че да изглежда всичко съвсем естествено. Останалите двама встъпват в дискусия с него - "не сте прав, всичко, написано тук е напълно вярно". Единият от троловете трябва да добави към коментара си картинка, която подхожда по смисъл, а другият - линк към нещата, които намира за верни. Коментарите са длъжни да бъдат в обем не по-малък от 200 знака.

Нито ми се водят в паспорта за да им играя по- музиката. Нито имат толкова пари, че да ме купят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, чьст написа:

Коментарите са длъжни да бъдат в обем не по-малък от 200 знака.

Ай сега си виж поста и си сметни знаците! :D Смешни сте бре тролове! Жалки и смешни!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Пaчo написа:

не влизаш в разговор с никой. С НИКОЙ! Аз съм ти прегледал няколко постинга, един път не съм видял да отговаряш на някого. 

Добре. Съгласен съм. Нека да го наречем теза.

преди 6 минути, nikssi написа:

Ай сега си виж поста и си сметни знаците! :D Смешни сте бре тролове! Жалки и смешни!

Добре. Съгласен съм. Нека да го наречеме антитеза.

По- памет цитирам. Теза плюс антитеза равно на синтеза.

Ето сега синтезата.

В Петербург дадоха пример, как трябва да се оборват троловете излизващи ежедневно руската мръсотия .
    В*ъ*шки*т*е с огън се премахват , а българските им г*н*ид*и след това сами ще изчезнат ..

Там не ги търпат, а аз съм длъжен да ги подкрепям с подходящи разговори и мнения.

14681661_1350660931635152_4321926989740239889_n.jpg

Редактирано от чьст (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, чьст написа:

Чакай сега! Вие колко човека сте? И в мойта глава са много хора, но пишат с един ник. На линка който посочваш виждам само теб, онзи pcbsd пак си бичи като трамвай през кръчма. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, sony.1970 написа:

Всестранно развити личности:D

Бих казал...всестранно разбити. :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/27/2016 в 13:49, Кико написа:

То ако САЩ имаха военна мощ, нямаше още да ползват F16 и F15, които са ми набори на +40 години :P. Дори МиГ 29 и Су-27 са по-нови.  А ние мислим да си вземем няколко F16. Браво, браво. 

А за тия стелт кораби ще кажа едно - американци, гледайте прочутия сериал "Последния кораб", да видите кво се казва американска мощ и как един единствен кораб с вертолет на борда, разказа играта на целия свят. Страхотно филмче, особено ако си американец и го гледаш, макар че последните сезони им разказаха играта - преврати, контрапреврати, разцепване на САЩ...абе гледайте го докрай.

Както сигурно ти е известно, ситуацията със западните самолети е потресаваща и аналог на МиГ-а няма. Единствено Тайфун-а е хубав, но той е по-скоро усъвършенстван F15. Нищо като за нас. Трябваше по-напред да си купим вариант на МиГ-29, а не сега да се чудим с какъв компромис да се примиряваме.

Това нямам идея как го понасяш. Зорлем гледах пет серии и ми писна тотално. :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, Melmak ® написа:

Както сигурно ти е известно, ситуацията със западните самолети е потресаваща и аналог на МиГ-а няма. Единствено Тайфун-а е хубав, но той е по-скоро усъвършенстван F15. Нищо като за нас. Трябваше по-напред да си купим вариант на МиГ-29, а не сега да се чудим с какъв компромис да се примиряваме.

Това нямам идея как го понасяш. Зорлем гледах пет серии и ми писна тотално. :D

Нататък става добре филма. Почва интрига в самите САЩ - преврати, разцепване на държавата на 4 части и така нататък. С всеки сезон става по-добре, докато накрая не свърши :P

Иначе първи сезон оплюха руснаците, но след това изобщо не са се занимавали с тях. Между другото, най-ценното на тоя филм е показаното безсилие на САЩ - и като народ и като техника. На практика САЩ разполагаше с 3 кораба, два от които потопени... Интригите в Белия дом бяха до безкрай. Дори в един момент се върна робовладелския строй в САЩ, която вече не бе САЩ, а 4 отделни провинции или държави със собствено управление и без централна власт. И както САЩ се смяташе за велика държава, така се видя, какви мухльовци станаха по-голяма част от населението, нямайки с какво да се хранят. Все едно гледаш сирийски бежанци, само дето сирийците имат пари, а ония нищичко. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, Кико написа:

Интригите в Белия дом бяха до безкрай.

Звучи ми точно като филмите, които не бих гледал. :D  Но щом казваш, значи има сполучливи моменти нататък.

преди 29 минути, Кико написа:

какви мухльовци станаха по-голяма част от населението, нямайки с какво да се хранят. Все едно гледаш сирийски бежанци, само дето сирийците имат пари, а ония нищичко. 

Ако някога се стигне до голяма криза, населението на САЩ няма къде да отиде. За разлика от сирийците в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Melmak ® написа:

Звучи ми точно като филмите, които не бих гледал. :D  Но щом казваш, значи има сполучливи моменти нататък.

Ако някога се стигне до голяма криза, населението на САЩ няма къде да отиде. За разлика от сирийците в момента.

Всъщност, аз също бях много критично настроен към тоя филм още в началото, но понеже нямах какво да гледам, продължих да го гледам, абстрахирайки се от някои неща, като например руския капитан с неговия кораб. Във филма има много силни моменти. Не е само екшън от първо лице. Дори в началото нямаше серия, дето да не загине някой от екипажа. А и нататък продължи със "загубата" на много хора, дори главните герои. Абе...като цяло филмът показва колко трудно би било след подобен апокалипсис и как тогава на преден план излиза животинския инстинкт на хората. Сега не е ли така? Има бандюги, дето не им пука за нищо, има и хора, дето няма да те оставят в беда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

Всъщност, аз също бях много критично настроен към тоя филм още в началото,

Аз пък тъкмо напротив, имах големи очаквания, понеже харесвам този жанр и американците са го разработили добре. Но нещо не се получи както трябва, даже имах чувството че затъват.

Ще помисля да видя какво става нататък. Ако няма какво да гледам.

преди 1 час, Кико написа:

като например руския капитан с неговия кораб.

То се знае, че без такива моменти филма няма да е американски. Или още по-лошо, нещо ще е объркано или извратено в сценария. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Melmak ® написа:

Аз пък тъкмо напротив, имах големи очаквания, понеже харесвам този жанр и американците са го разработили добре. Но нещо не се получи както трябва, даже имах чувството че затъват.

Ще помисля да видя какво става нататък. Ако няма какво да гледам.

То се знае, че без такива моменти филма няма да е американски. Или още по-лошо, нещо ще е объркано или извратено в сценария. :D

Е, да сме честни нататък, няма как да не се мине и без лошите китайци, около които се въртяха продълженията ;)  И да не издавам края на филма...но за да приключим ще кажа, че не китайците бяха толкова лоши, а американските превратаджии. Всъщност...най-лоши на края се оказаха не руснаците, не китайците, а американците. Което е някакъв напредък за американското кино ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27.10.2016 г. в 13:49, Кико написа:

Много си назад Кике!

Американските ВВС представляват страшна сила, по количество бойни самолети те са на първо място в света. В състава на редовните части на ВВС на САЩ (към 2011 година) има 144 стратегически бомбардировача (66 B-1, 20 B-2 и 58 B-52); 297 щурмовици А-10; 1629 изтребители (471 – F-15, 968 – F-16, 179 – F-22, 11 F-35). Заслужава да се отбележи, че САЩ са единствената страна в света, на въоръжение в която има изтребител от 5-о поколение, – (става дума за F-22 Raptor). Наред с това в състава на военноморския флот (през 2008 година) имаше 867 изтребители-щурмовици F/A-18. Без самолетите от резерва има всичко 2937 бойни самолета.

Не виждам F 118 Hornet!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, -Alex&Vanko- написа:

Много си назад Кике!

Американските ВВС представляват страшна сила, по количество бойни самолети те са на първо място в света. В състава на редовните части на ВВС на САЩ (към 2011 година) има 144 стратегически бомбардировача (66 B-1, 20 B-2 и 58 B-52); 297 щурмовици А-10; 1629 изтребители (471 – F-15, 968 – F-16, 179 – F-22, 11 F-35). Заслужава да се отбележи, че САЩ са единствената страна в света, на въоръжение в която има изтребител от 5-о поколение, – (става дума за F-22 Raptor). Наред с това в състава на военноморския флот (през 2008 година) имаше 867 изтребители-щурмовици F/A-18. Без самолетите от резерва има всичко 2937 бойни самолета.

Не виждам F 118 Hornet!

Да де да, знаем. Ама ти не усети тънката ми ирония. Ето, сам цитираш F15  и F16  като най-голяма бройка. А това са самолети, появили се преди така оплюваните от българските русофоби - МиГ 29  и Су-27. МиГ 29  в интерес на истината бе създаден като конкурент на F16  и като всеки конкурент, той е трябвало да предоставя и нещо повече. Така е и станало. Друг е въпроса, че има много модификации на тия самолети и те не са в първоначалния си вид. Тия Раптори дето цитираш...забрави. И американците се отказаха от тях заради високата им цена.  Тая бройка дето цитираш ми е съмнителна. Открай време една война не се печели от количество, а от качество. Бройката няма значение - нито на техниката, нито на хората. 

ПП: Нали се сещаш навремето за карибската криза, когато СССР ползва макети на ракети ;)  Та тия F22  май са само от гипс ми се струва, колкото да плашат спътниците. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.