Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pcbsd

Потресаваща Русофобия

Препоръчан отговор

Миро, ти си срам дори и за русофобията.  Кой ли те е излъгал, че някой въобще е реално загрижен за теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Всички са много загрижени за Миро. Миро такъв Миро онакъв, бла бла бла :)  Банално е. Дори твоите "съмишленици" по тролене го разбраха и си налягат парцалките, само ти не. :)  

Ако се имаш за парцал, наистина ги налягаме!!! Толкова си кух, че нямам думи!!! По-кух си от стадо градински охлюви!!! Ако си една жена, сама ще си го буташ, както в случая!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, attj написа:

Кой ли те е излъгал, че някой въобще е реално загрижен за теб?

Аз и не искам някой да "е загрижен" за мен. Но вие само за мен говорите. Миро такъв , Миро онакъв. Отделно от простотитие ти да ме колиш, да ме бият  и още 1001 простотии към мен :)

Не е ли странно че аз нищо подобно не говоря за вас, даже имената ви не знам /освен че пишеш с няколко ник-а както сама призна едно време/ , но и познай - не ме интересува. :)

И все пак по темата  :

Кога ще ги стигнем финландците..... Е.. ако не по стандарт, поне по акъл....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Аз и не искам някой да "е загрижен" за мен. Но вие само за мен говорите. Миро такъв , Миро онакъв.

Я , самовлюбено не се самозаблуждавай ! :nono:

Придобил свойството да си всичко това което не трябва....! Всеки знае на това с една-две думи как му се казва ! Няма как за това да не се приказва..... :lol6:

.......................................................

Нямаш никакви исторически , нито пък географски основания да сравняваш България с Финландия ! Нито "Запада" , нито пък Русия (за Турция да не говорим !) са имали или имат някакви съществени намерения към Финландия .....:nono:......Е , напоследък НАТО има.....

Там е Голям Студ бре ! Толкова ли не ти стига акъла ? :lol6:

......Ама от къде да ти дойде на ум.....то пък като дойде , къде ли да дойде....?:lol6:

П.П. Виждал съм и много свястни хора носещи името Миро......! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

Всички са много загрижени за Миро. Миро такъв Миро онакъв, бла бла бла :)  Банално е. Дори твоите "съмишленици" по тролене го разбраха и си налягат парцалките, само ти не. :)  Еми смени ррепертуара. Наистина е банално :)

я кажи сега какви са новините тръмп от путин ли е избран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убедихте ме. Няма ги стигнем финландците ни по стандарт ни по акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Убедихте ме. Няма ги стигнем финландците ни по стандарт ни по акъл.

Защо толкова си се загрижил за нас и постоянно се опитваш да ни убеждаваш в тезите си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задаваме на русофоб странни въпроси и той все намира някакви глупости да ни отговаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2019 г. в 9:37, miro20 написа:

Е как пък немска фирма не бе преговаряла а ? :)

Няма никаква фирма!

Ама на теб не ти стига сивото за да го осъзнаеш.

Всичко е било постановка!:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, M.Николов написа:

Няма никаква фирма!

Ама на теб не ти стига сивото за да го осъзнаеш.

Всичко е било постановка!:hush:

Кое е било постановка ?? Ако имаш някакво ново инфо, заповядай, сподели.

Оставките са факт, протестите са факт и не виждам нищо постъновъчно.

Отделно че не е някаква тайна кой финансира крайни леви и десни формации в Европа с цел дестабилизация и пропаганда на разединение.

Дори за нашите можеш да се сетиш без жокер кои са :)

пп

А.. и небезизвестния Малофеев изплува покрай всичко това

https://www.faktor.bg/bg/articles/politika/hlyab-i-pasti/i-pravoslavniyat-oligarh-konstantin-malofeev-izpluva-ot-aferata-koyato-raztarsi-avstriya

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Оставките са факт, протестите са факт и не виждам нищо постъновъчно.

.....цел дестабилизация и пропаганда на разединение.

Дори за нашите можеш да се сетиш без жокер кои са....

https://www.faktor.bg/bg/articles/politika/hlyab-i-pasti/i-pravoslavniyat-oligarh-konstantin-malofeev-izpluva-ot-aferata-koyato-raztarsi-avstriya

Първо нека посоча , че не е никаква афера , ами си е повсеместна и навсякъде по света общоприета практика .....От там нататък - който попадне на мушката на ловеца за отстрелване . То това е изкуството на политиката , ако изобщо е политика..Както за ловеца , повече за дивеча.....:)

Второ , за да има разединение , трябва да има единение ......ама това ти е недостъпно .  :nono:

Единна Европа - на Капитала разбира се ! Ама никой няма да го допусне....А за народите - никога !:nono:

И друго , а в същност на първо място - не виждаш защото не виждаш ! Дето не искаш , ами и не можеш...........В целия цирк за зрителите по седалките , захарния памук , и фунийките с крем как се харчат....зад завесите собственикът си брои парите и си поглажда коремчето...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е казал че е постигната някаква нирвана с този ЕС , нито че всичко е по комунистически безпроблемно и цветущо.

Но нещо не виждам друг подобен съюз, който да е постигнал толкова много за народите и държавите в него . И като обща сигурност заедно с НАТО, и като символични граници, и като запазване на култура, традициите на  всеки народ и общност. И дори като водещ световен икономически мотор .

Да, на път е да се разпадне, и може и да се сбъдне тази ваша мечта. Но не разбирам.. защо това е ваша мечта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко сравнения :)

И какво мислят румънците за зпалахите :

https://www.faktor.bg/bg/articles/osnovnata-zaplaha-za-sigurnostta-na-rumaniya-e-rusiya

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2019 г. в 16:39, miro20 написа:

Кое е било постановка ?? Ако имаш някакво ново инфо, заповядай, сподели.

Що така бре, Мирко?

https://nova.bg/news/view/2019/05/20/250958/австрийската-прокуратура-няма-да-има-разследване-във-връзка-с-видеото-от-ибиса/

Няма ли да "бесят" руснаци в Австрия?

Нима ще позволят на руснаците да им се размине?

Или май, въобще не е имало руснаци?:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам инфото за "постановка" ? :)

И още нещо -  трябва ли да е престъпление някакво действие , като заснетото във видеото за да се оправдава ??

Щом прокуратурата не видяла престъпление, значи всичко е точно , да си връща оставката и все едно нищо не е станало ?

Леле Николов... не знам дали соъзнаваш колко дребнав и плитък  ти е манталитета спрямо мисленето на австрийците.

Но все пак продължавам да медитирам над въпроса за "постановката" ?   Прочел си нещо във любимите ви цоциалистически фейкомети и се изтърва май неподготвен а ? :)

Както винаги .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си особено жлъчен. Да не са те отрязали ... ? :) 

Да допълня, че имаме прекрасен пример в българската политика, в която пак никой не е намерил престъпление.

другаря ви Радев нали бе проучен, поръчан на рейтингова агенция /има публикувано официално/ от руския лобист Решетников , представител на разузнавателна рашистка служба ?

Потвърдено в няколко интервюта по цариградТВ /на православния путинист олигарх Малофеев/ , след което и в интервю на Коритаров , което многократно съм ти цитирал.

Плюс гърчовете  по тая  тема на контролираната партия от тях - БСП и Корнела , по известна като г-жа Лъжа :)

Ето - имаме си президент, няма прокуратура.

Същото, принципиално същото положение както в Австрия. Реално няма престъпление , нали ?

Само че тук не сме Австрия и няма кой да нарита нито г-жа Лъжа, нито Решетников , нито другаря льотчик пРезидент.

пп

За постановката нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти остави прегрешенията на вицеканцлера, ми кажи къде отидоха руснаците от случая?

То вярно, че Латвия беше в СССР, но ставаше дума за руснаци и русофобия все пак, а то се оказаха латвийци!:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказаха ли се ? 

преди 10 минути, M.Николов написа:

ми кажи къде отидоха руснаците от случая?

Е как къде ???

Ти престъпление не видя, но се замисли от къде и как вървят паричните потоци.

Цитат

Само в Италия, Австрия и Холандия руските преки чуждестранни инвестиции са се увеличили от 5.4 млрд. евро през 2006 г. до 160 млрд. към края на 2017-а, се казва в изданието. Споменава се, че през 2014 г. виенските клонове на "Сбербанк" и ВТБ (това там са централите на европейските подразделения на двете банки) бяха изключени от ефекта на европейските санкции, наложени на Москва заради анексирането на Крим. "Мощният приток на руски чуждестранни инвестиции към Австрия след 2014 г. може да означава, че Русия насочва средства към Европа и на практика заобикаля санкциите." Впрочем двете банки продължават да действат в седем страни от ЕС - освен Австрия това са Германия, Кипър, Словакия, Унгария, Франция и Чехия.

Същевременно австрийският енергиен концерн OMV e не само отдавнашен стратегически партньор на руския гигант "Газпром" - той има и "близки връзки" с Австрийската народна партия. Виена е сред противниците на идеята правилата на ЕС да важат за морския участък на "Северен поток 2". Райнер Зееле - изпълнителният директор на някога контролираната от държавата компания, внесла през 1968 г. за пръв път съветски газ в Европа - открито е изразявал желанието си делът на OMV в руското производство да се увеличи. Неколцина австрийски канцлери и външни министри също за изразявали подкрепа както аз "Южен поток", така и за "Северен поток 2".

Освен това основният дял от печалбите на някои от най-големите австрийски банки и застрахователни дружества е в Русия. Втората по големина австрийска банкова група "Райфайзен" е сред тях - международното ѝ подразделение дължи 78% от корпоративната си печалба през 2014 г. на бизнеса си в Русия. Meinl Bank AG, някога семейна банка, а днес компания за финансови услуги, "се съсредоточава върху... заможни инвеститори, сред тях - много олигарси," отбелязват авторите. Те посочват твърденията, че над 2 млрд. долара украински активи са изпрани чрез кореспондентски сметки в "Майнл", както и замесването на името на компанията в "руската перачница", в която над 20 млрд. са били откраднати от руското правителство чрез организирана престъпност или заради действията на корумпирани служители. "Между 2012 и 2014 г. се смята, че 14 австрийски банки са били въвлечени в машината, като "Майнл банк" е обработила малко над 300 хил. евро чрез съмнителни трансакции," се отбелязва в публикация на изданието Dossier, цитирана в доклада.

Експозицията на австрийските банки в Русия се е увеличила от 3% през 2014 г. до 11 на сто през 2018-а. С кредитна експозиция 14.6 млн. евро за миналата година те увеличават финансовата уязвимост на Австрия, единствената западна страна, в която има увеличение по този показател след въвеждането на санкциите.

Всъщност банковите и енергийни мрежи на Австрия в Централна и Източна Европа "значително разширяват икономическите възможности на Русия в региона," продължават авторите. "Австрия се възползва от ролята си на неутрално място между изтока и запада, служейки като проводник за руско влияние и безопасно място за нерегламентирано неправомерни придобивки от бившите комунистически държави."

Връзките в политиката и икономиката

Особено очевидна е свързаността на корпоративните и политическите интереси във Виена, когато австрийските политици твърдят че санкциите имат силно отрицателно въздействие върху австрийския бизнес, въпреки че опитът сочи друго - руските инвестиции са се увеличили от 2014 г. насетне, обяснява докладът.

Политиката и на социалдемократи, и на консерватори към Русия е най-малкото неконфронтационна, а бивши политици, превърнали се в лобисти, неведнъж са използвали политическите си връзки в подкрепа на руските интереси. Така структури като Австрийско-руското дружество за приятелство, оглавявано от бивш ръководител в "Райфайзен", свързват политическия и бизнес елит в страната с руския бизнес. Движението за идентичност (младежка организация) и института "Суворов" също подхранват идеологически и междуличностни връзки между австрийските крайнодесни и руски националистически сили.

Алфред Гузенбауер, бивш канцлер и лидер на социалдемократите, днес е в надзорния съвет на Изследователския институт за диалог на цивилизациите. За Гузенбауер се твърди, че е въвлечен в лобистка кампания за сваления украински президент Виктор Янукович. Предполага се и че е е сред бившите европейски службители, цитирани в обвинителните актове на Пол Манафорт като част от "Хабсбургската група" (изписана с "п" в доклада на специалния прокурор за "руската намеса" в САЩ Робърт Мюлър" с платени лобисти на Русия). Вероятно има връзки и с украинския олигарх Дмитро Фирташ, намиращ се под домашен арест във Виена и свързван в миналото с руската фигура от престъпния свят Семьон Могилевич. Волфганг Шусел, друг бивш канцлер, е в борда на руския телеком ТМТС. Бивш финансов министър от Народната партия, Ханс Йорг Шелинг, е консултант за "Газпром".

...........

Няма данни за руско финансиране на Партията на свободата, но политическите и дипломатическите инвестиции на Кремъл в партията показват впечатляваща политическа възвращаемост. Третата политическа партия каквато FPÖ стана на изборите през 2017 г. (с едва 0.9 пункта след социалдемократите) овладя ключови министерства като вътрешното, външното и това на отбраната. Руският президент Владимир Путин, чиито ваканции в Алпите започват още в средата на по-миналото десетилетие, превърна страната в първата си дестинация в Европейския съюз след преизбирането през март миналата година.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/05/20/3908480_gaz_banki_i_vruzka_s_putin_-_kak_avstriia_osrebriava/

Странно.. Колко ли е влиянието на някаква латвийка , с което се мъчиш да извъртиш скандала ??

Напротив. някои неща ще ти избодат очите, ама не... то руснаци няма там бе... :)

пп

За постановката питах.... ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам къде отидоха руснаците в случая!!!

Не коментирам финансовите потоци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те са там. Където са финансовите потоци. После се върни на видеото. Можеш за домашно да си припомниш и Льо Пен. По принцип :)  

Абе ти верно не можеш да мислиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

Ти престъпление не видя

Не аз, австрийската прокуратура!!!

току-що, miro20 написа:

Е те са там. Където са финансовите потоци. После се върни на видеото. Можеш за домашно да си припомниш и Льо Пен. По принцип :)  

Абе ти верно не можеш да мислиш :)

А после да върна да си припомня какво учехме в 8-ми клас, а?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, M.Николов написа:

Не аз, австрийската прокуратура!!!

Да бе другарю Николов. Аз не споря за това какво е видяла или не. Дори подкрепям тази теза за "невиждането " с пример от нашата политика. С пРезидента.

Абе ти нещо схвана ли от първия ми въпрос :

Цитат

И още нещо -  трябва ли да е престъпление някакво действие , като заснетото във видеото за да се оправдава ??

Щом прокуратурата не видяла престъпление, значи всичко е точно , да си връща оставката и все едно нищо не е станало ?

Леле Николов... не знам дали соъзнаваш колко дребнав и плитък  ти е манталитета спрямо мисленето на австрийците.

Не знам какво си пил днес, но е хубаво да препрочетеш преди да отговаряш с нонсенси и да се излагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти отначалото си умрял. Как да дискутирам нещо, когато след втория ти отговор си пролича че грам не си разбрал какво ти се казва ?

Ми няма как да стане.

:)

Една педя отговор за финансите на руснаците в Австрия ,  оно ме пита.. "къде са руснаците" .

:) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...