Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pcbsd

Насилствената македонизация на България 1946-48 г.

Препоръчан отговор

И колко милиарда е бил златния резерв на България през 1944 год, които са отмъкнали руските крадци ...................... 
Ти представяш ли си само това ако излезе наяве, ще имаме основание, да ги съдим за милиарди, защото България е била неутрална, към СССР, дори българското консулство в Москва е работило през цялото време на войната

Егати наглите типове! Откраднали са ни държавния архив като трофей! Пък иначе непрекъснато тръбят и лъжат за някакво "освобождение" и искат благодарност!

ПИСМО ДО ВАНКА С ТАНКА: 

Пиша ти от Плевен, драги Ванка. 
Помниш ли кагда пришол със танка? 
Беше млад, но се държеше мъжки. 
Зарази семейството ми с въшки… 

Взе на мама златните пендари 
и дори галошите ми стари. 
Помниш ли, как кушаше картошки? 
Наконец забърса три кокошки. 

После си преспал със какa Сия 
и изпил си всичката ракия. 
А след време чухме и мълвата, 
че си гръмнал тате във главата! 

Длъжен бях да те обичам, Ваня. 
Даже кръстих дъщеря си Маня. 
Залъкът си давахме насила 
на Русия – тая дива сила. 

После цели девет петилетки 
грабихте уран и руди редки. 
Грабихте и жито, папироси… 
Зарад тебе ходим голи-боси! 

Дружбата ни беше “свята”, “чиста”. 
Ние всички хранехме танкиста. 
А пък ти ни пазеше със танка 
и ни взе последната луканка… 

Пазеше и немците, и чехите. 
Ние тук възпявахме успехите. 
С паметник стърчиш ни на главата 
и скверниш небето и земята.

руската политика целенасочено ни дели с подкупи, интриги и демагогия още от времето на Възраждането - най-напред ни е делила по църковния въпрос - на гърчеещи се и на негърчеещи се

когато султана издава указ за независима бълг. църква на всички територии с етнически българи - практически България на 3 морета и следващата крачка на Възрожденците ни е борба за автономия (и после политическа независимост - точно както и става , но вече в окастрени от руската намеса граници - това е кошмара на русия - с Голяма България  на Балканите имперските й мераци рухват - и почва деленето на русофили, русофоби - после разбива освободителните комитети за присъединяване на Западна Румелия и деленето на българите на македонци и българи

Митовете за великата "братска" страна се разпарчетосват като остарял видео-ефект от 70-те. 
Бяхме соц. братушки, а сега новият хит е, че сме били православни такива, според някои форумни тролетарии. Простите хора си намират винаги някоя тъпа идеология, за да си слагат простотията в контекст.

Значи : 
- Когато си говорим за руско-съветските своеволия в България - сме били на страната на фашистите и Червената армия справедливо ни е о*но*ди*ла; 
- Когато си говорим за бомбардировките на София - злите англо-саксонци са избили народа;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, flare написа:

Братле и ти май ще трябва да си погледнеш часовника. Следи хронологията де! Че то... почнахме от 1944, отидохме в 1915, а ти направо в 1912... С каква цел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, язе написа:

С каква цел?

Да покажа че цитираната част не е вярна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, flare написа:

Да покажа че цитираната част не е вярна.

За времето, за което говоря... си е вярна. Ти отиде назад във времето и затова питам с каква цел. Че то... и по времето на Иван Шишман сме губили битки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AntiAlGor написа:

Смешника се завъртя, 'грациозно' за 100 кила. :ph34r: Комунизъм в България, през 1916? Уха нова история измисли, смешкото.

Това че вие се чудите какви пируети да правите само и само да ми извъртите думите, да се заядете за неказвани от мен думи, си е ваш проблем :)

Историята си е история, и има много малко общо със назубрената и измислена от соц историци фалшификации :)

преди 1 час, язе написа:

В 1916 та година няма ни социализъм, ни СССР, ни Червена армия историко. И няка цялата "ръководна роля" бъде с теб Люк. :)

Цитирш ме, а не четеш. Казах за социалистическия отрязък. В който бяхме изцяло под ръководството на СССР. А когато и служби и армия , икономика и правителство ,са под чуждо ръководство, това не му ли се вика окупация ??

Улисани в гърчове и измишльотини ,  цитирате ми всичко друго , но не и :

Цитат

А който  надигне нос... се случва Чехословакия '68-та...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, miro20 написа:

Цитирш ме, а не четеш. Казах за социалистическия отрязък. В който бяхме изцяло под ръководството на СССР. А когато и служби и армия , икономика и правителство ,са под чуждо ръководство, това не му ли се вика окупация ??

А на прескачането от тема в тема с цел разводняване на дискусията, му се вика тролене пумпалче. Също така и манипулация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, язе написа:

А на прескачането от тема в тема с цел разводняване на дискусията, му се вика тролене пумпалче. Също така и манипулация...

А така... почнахме да бягаме по тъча :):)

Разбира се че е офтопик, и спам.Тогава защо го генерирате и ме караш да обяснявам елементарни неща , видими още от първия ми пост ?

Благодаря че си призна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, язе написа:

Тролчо работи за стинки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, язе написа:

За времето, за което говоря... си е вярна. Ти отиде назад във времето и затова питам с каква цел. Че то... и по времето на Иван Шишман сме губили битки.

тъй като не беше ясно и това се ползва като глобален факт. Ами какво ще кажеш за модната напоследък битка при Каймакчалан? Тя дали влиза в твоя период примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, miro20 написа:

А така... почнахме да бягаме по тъча :):)

Разбира се че е офтопик, и спам.Тогава защо го генерирате и ме караш да обяснявам елементарни неща , видими още от първия ми пост ?

Благодаря че си призна.

Я да видим кой и по какъв тъч бяга... Всичко започна с въпросите на писибиси за червената армия и бомбардировките на София през ВСВ. Аз му обясних, че акшъли Червената армия не е бомбардирала нищо в България, за разлика от "съюзниците". Тогава се появи ти с машината на времето и отиде в 1916 та година... Пумпал!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

А който  надигне нос... се случва Чехословакия '68-та...

Кой казваш е пумпал ? Как един път не цитира това ? :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, flare написа:

тъй като не беше ясно и това се ползва като глобален факт. Ами какво ще кажеш за модната напоследък битка при Каймакчалан? Тя дали влиза в твоя период примерно?

Пак ще те питам, каква е целта? Да се докаже някаква пунктова неточност, което да умаловажи смисъла на цялото изказване? Това ли е?

преди 18 минути, miro20 написа:

Кой казваш е пумпал ? Как един път не цитира това ? :):)

Ква Чехословакия в 1944 та бе? Ми не го цитирах, щото е извън обсъжданото бе пумпале.

Ма като си рекъл за Чехословакия:

Цитат

Започва на 5 януари 1968 и продължава до 20 август с.г., когато СССР и съюзниците от Организацията на Варшавския договор (с изключение на Румъния) окупират страната. България е първата страна, настояла за военна интервенция в Чехословакия, и последната, която се извинява за участието си в потушаването на Пражката пролет

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, язе написа:

Пак ще те питам, каква е целта? Да се докаже някаква пунктова неточност, което да умаловажи смисъла на цялото изказване? Това ли е?

Целта ми е да не допускам подобни псевдопатриотични грешки да се разпространяват. Или викаш, по-добре да си мълча като прочета нещо невярно?

И ако е толкова маловажно (а така ли смяташ наистина), що беше тази елегия за героичната жертването на българския войник от страна на политиците? Все едно това не е целта и съдбата на всяка армия.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, flare написа:

Целта ми е да не допускам подобни псевдопатриотични грешки да се разпространяват. Или викаш, по-добре да си мълча като прочета нещо невярно?

Всъщност, благодаря че се изказа. Винаги е по- добре, когато нещата са ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, язе написа:

Започва на 5 януари 1968 и продължава до 20 август с.г., когато СССР и съюзниците от Организацията на Варшавския договор (с изключение на Румъния) окупират страната. България е първата страна, настояла за военна интервенция в Чехословакия, и последната, която се извинява за участието си в потушаването на Пражката пролет

Благодаря ти за този цитат. Красноречиво и показателно за същността на БКП.

Към Чехословаки да добавим и Унгария '56-та а ?

тъкмо е актуална тема заради която Орбан привика на килимчето  путинскияя посланник, за обяснения на изкривената пропаганда по рашаТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, язе написа:

Ти беше там и видя тролче... Червената армия изобщо не е била посрещната като освободителка и снимките от онова време са фотошоп нали? 1944 photoshop- first edition...

Аз лично не съм присъствал, но "вождът и учителят" на българските комунисти, другарят Георги Димитров се оплаква на "бащата на народите" другаря Сталин от безчинствата, грабежите, изнасилванията и убийствата, които съветските солдати вършат в България. Ето, чети и се образовай, да не се излагаш толкова:

Spoiler

Писмо от Г. Димитров до Сталин, 22 септември 1944 година, относно поведението на Червената армия в България.

“На редица места има случаи на насилие по отношение на местното население от страна на отделни червено-армейски военнослужещи:

1. Произволно се вземат от местното население, работен добитък, каруци, хранителни продукти и др., без да се уведомяват местните власти, и без съответното оформяне, на иззетия добитък и хранителни продукти; 
2. Произволно се изземват държавни и частни моторни превозни средства, и смазочни масла и материали. Това води до проваляне на есенната сеитба. 
3. Някои военнослежещи в пияно състояние влизат нощем по домовете на хората в градовете и селата с цел грабеж, а и в някои случаи – изнасилват жени и убиват мъжете им. Така например в село Дивдядово, Шуменска околия тогава, а сега Шуменска област. Наред с другите хора, е и убит, и един от старите членове на Партията. Доколкото такива произволни действия внасят голям смут сред населението, което с неописуема радост и възторг посрещна Червената армия, моля да се направи всичко възможно за тяхното по-бързо прекратяване”.

А що се отнася до снимките с посрещането на Червената армия, нали не мислиш, че сме посрещали по-малко радушно и Вермахта? Ако го мислиш, значи умът ти е безнадеждно бетониран от съветската пропаганда...

mac41_29.jpg

241.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Vremeto написа:

А що се отнася до снимките с посрещането на Червената армия, нали не мислиш, че сме посрещали по-малко радушно и Вермахта? Ако го мислиш, значи умът ти е безнадеждно бетониран от съветската пропаганда...

Има и още една разлика.... тези снимки не знам дали са бутвани и украсявани , но със сигурност знаем,  и е цитирано в други съседни теми,  че посрещането на съветските танкове е доста "украсено", а американския джип, даден  вероятно по така криения план Ленд-Лиз, е заменен с танк :)  А за бетонирането ... то е ясно ... и очевидно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Сапето написа:

Да тролчо ама съм комуняга до мозъка на костите:)

преди 15 часа, Сапето написа:

Комуняга да се наричам първа радост е за мен:)

Притча от Св.Николай Велимирович /Сръбски/

Един чо­век по­лу­чил го­ля­мо на­с­ле­д­с­т­во, но го  из­по­л­з­вал са­мо за из­г­ра­ж­да­не и ук­ра­са на къ­ща­та, в ко­я­то жи­ве­ел. И той е жи­вял в та­зи къ­ща сам,  не оти­вал на ни­ко­го на го­с­ти и ни­ко­го от до­б­ри­те хо­ра не при­е­мал в до­ма си. От  вси­ч­ко се ли­ша­вал, вла­гал при­до­би­то­то са­мо в имо­та си. Не­мит, за­не­ма­рен, окъ­сан, гла­ден и скъ­пер­ник ця­ло­то си бо­га­т­с­т­во  вла­гал  са­мо за къ­ща­та, в ко­я­то жи­ве­ел. В про­дъл­же­ние на го­ди­ни, съ­се­ди не би­ли ви­ж­да­ли ли­це­то му, но къ­ща­та би­ла  ук­ра­се­на та­ка, че ми­ну­ва­чи­те не мо­г­ли  да сдър­жат  въз­хи­ще­ни­е­то си. Мъ­жът слу­шал вся­ка ду­ма на по­х­ва­ла за до­ма си, и то­ва би­ла един­с­т­ве­на­та му ра­дост. “Кой  жи­вее в та­зи  къ­ща? Кой е то­зи осо­б­няк?” -пи­та­ли ми­ну­ва­чи­те. Но ли­це­то на со­б­с­т­ве­ни­ка не са ви­ж­да­ли.  На­к­рая, той за­гу­бил вси­ч­ко, ко­е­то имал, за по­д­дър­жа­не и ук­ра­са на къ­ща­та и сти­г­нал  до от­ча­я­ние. Ве­д­нъж къ­ща­та би­ла уда­ре­на от мъл­ния и тя из­го­ря­ла  до ос­но­ви, а чо­ве­кът  ед­ва ус­пял да из­ле­зе  на ули­ца­та. Хо­ра­та се  уп­ла­ши­ли, ко­га­то го ви­де­ли,  из­г­ле­ж­дал ка­то пла­ши­ло, мръ­сен и окъ­сан. И вси­ч­ки ка­то го ви­ж­да­ли , бя­га­ли от не­го,  ка­то от чу­до­ви­ще. В от­ча­я­ни­е­то си, той из­ля­зъл в  гра­да,  не­з­на­ей­ки  на­къ­де оти­ва. По пъ­тя, той по­па­д­нал на раз­бой­ни­ци : “Той ще ни бъ­де по­ле­зен за на­ша ра­бо­та!” – си ка­за­ли те и та­ка го на­ра­ни­ли ка­то го на­п­ра­ви­ли ин­ва­лид -с  из­ва­де­ни очи, със счу­пе­ни  ръ­це и кра­ка ка­то  го при­ну­ж­да­ва­ли  да про­си  ми­ло­с­ти­ня за тях.

Сто­па­ни­нът  на къ­ща­та сим­во­ли­зи­ра ду­ша­та на гре­ш­ни­ка. Го­ля­мо­то бо­га­т­с­т­во – да­ро­ве­те от Бо­га. Стро­и­тел­с­т­во­то, раз­ви­ти­е­то и ук­ра­са­та на до­ма – сим­во­ли на гри­жи­те  за плът­та и све­т­с­кия  жи­вот. За­не­ма­ри­ли­ят се , окъ­сан и гла­ден чо­век – то­ва е гла­д­на­та ду­ша в тя­ло­то. Мъл­ни­я­та, ко­я­то уни­що­жи­ла  къ­ща­та – вне­за­п­на­та смърт. Съ­се­ди­те, ко­и­то се по­г­ну­си­ли от то­зи чо­век – ан­ге­ли­те на Бо­га, ко­и­то от своя стра­на се от­в­ра­ща­ва­ли от ду­ши­те на гре­ш­ни­ци­те. Раз­бой­ни­ци­те  са  де­мо­ни­те, ко­и­то тър­сят и пле­ня­ват се­бе­по­до­б­ни­те.

http://www.balchiktelegraph.com/archives/3019

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, miro20 написа:

Има и още една разлика.... тези снимки не знам дали са бутвани и украсявани , но със сигурност знаем,  и е цитирано в други съседни теми,  че посрещането на съветските танкове е доста "украсено", а американския джип, даден  вероятно по така криения план Ленд-Лиз, е заменен с танк :)  А за бетонирането ... то е ясно ... и очевидно :)

Разбира се, как може съветската пропаганда да допусне, че победата на СССР може да се свързва с предоставеното от САЩ безвъзмездно въоръжение и боеприпаси. Защото, съгласно договора за Ленд-лийз, руснаците е следвало да заплатят (след войната разбира се) единствено оборудването, което е предназначено за граждански цели, и то само онова, което се е запазило и е годно за следвоенна употреба.

Всичко останало - Самолети, танкове, торпедни катери и бойни кораби, бронирани машини, оръдия, автомати и друго въоръжение, боеприпаси, стомана, ценни метали, горива, химически и взривни вещества, храни, медикаменти, радиолокационно и свързочно оборудване и още много много друго е подарено на руснаците от "алчните капиталисти от САЩ"...

Освен всичко друго, съветската пропаганда се опитва да омаловажи и технико-тактическите характеристики на съюзническото въоръжение. Истината, която много по-лесно може да бъде намерена в руските форуми е, че в началните години на войната, особено в битката за Москва, руските танкисти са предпочитали да се бият с британските Матилда и Валънтайн. Дори след навлизането на първите модификации на Т34, британските машини ги превъзхождат като бронева защита и ефективност на въоръжението. Едва след като английски инженери на Викърс модифицират Т34, като променят механизма на въртене на купола и окачването, модифицират двигателя и поставят 76 мм оръдие - Т34 се превръща в страшилище за немските бронедивизии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ден на Победата, но не и за българите.

http://www.dnes.bg/blogini/2013/05/09/den-na-pobedata-no-ne-i-za-bylgarite.187537,3

9-ти май скъпи приятели в никакъв случай не бива да го наричаме "Ден на победата" за нашия народ. 

На 9-ти май 1944 година се случват няколко ужасни за нашата Родина неща,последствията от които ги чувстваме и днес. 

На първо място губим войната,макар и да сме подпомогнали Червената армия в последният й поход. Наказанието за нас,въпреки че не сме активно участвали във военните действия срещу СССР или някой от Съюзниците е огромно. Осъдени сме да платим 70 000 000 американски долара на Гърция и Югославия,което по тогавашния курс на лева е около 30 милиарда лева. Подобна сума трябва да бъде изплатена и на СССР.

Въпросните суми ги изплащаме до средата на 70-те години. 

Губим завинаги Македония,Беломорска Тракия и Западните Покрайнини. 
Милион наши сънародници остават извън пределите на България в ръцете на маляки и на сърби.  

Те биват ужасно репресирани. Пример за това е Кървавата Коледа в Македония през Януари 1945 година.  

"По нареждане на маршал Тито са погубени 1200 българи, списъците за които са подготвени от Лазар Колишевски. Целта е била да се заличи българското самосъзнание и да се ускори процесът на македонизация на населението. Според Веселин Ангелов по време на репресиите през 1945 г. в Охридско и Преспанско са убити 23 000 българи, а други 130 000 българи са изселени, изгонени и преследвани, изпращани в концлагерите на Титова Югославия. "

Хиляди българи от Беломорието биват изгонени от домовете си и пристигат в България без да имат нищо. 
Последващото комунистическо управление носи на България още повече несгоди и безброй убийства и разбити семейства. Частната собственост бива отнета насилствено,а за всички "фашисти" има съд.Незабавен и жесток.  Следва "Държавна сигурност" и насаждането на един постоянен страх в обществото,че някой отнякъде ги следи и трябва да внимават какво приказват.

Хиляди българи биват вкарани в червените лагери на смъртта - Белене,Ловеч... да се "поправят".

" Историците твърдят, че само в периода между 1944-та – 1962-ра година през така наречените Лагери на смъртта са минали около 285 хиляди българи. В България е имало най-малко 86 трудово-възпитателни лагери. "

Ужасите са безкрайни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раболепието, като висша комунистическа добродетел.

http://www.svobodata.com/page.php?pid=12331&rid=6

Кои книги, напоследък,
радват се на просто редък,
изумителен напредък.
Тези книги , тези книги
с убийства и интриги
дето, ха де, затвори ги,
докато на „Плана „- 5
нашият майор напет,
стиснал верен пистолет,
не съзре следи, които
водят към едно корито,
ужким старо и разбито,
но което, щом по цинка
той го тръкне с пуцинка,
ще открие начертан
план на мотопед „Балкан“,
който вража нам държава
жаждува да притежава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 35 минути, pcbsd написа:

Ден на Победата, но не и за българите.

http://www.dnes.bg/blogini/2013/05/09/den-na-pobedata-no-ne-i-za-bylgarite.187537,3

9-ти май скъпи приятели в никакъв случай не бива да го наричаме "Ден на победата" за нашия народ. 

На 9-ти май 1944 година се случват няколко ужасни за нашата Родина неща,последствията от които ги чувстваме и днес. 

На първо място губим войната,макар и да сме подпомогнали Червената армия в последният й поход. Наказанието за нас,въпреки че не сме активно участвали във военните действия срещу СССР или някой от Съюзниците е огромно. Осъдени сме да платим 70 000 000 американски долара на Гърция и Югославия,което по тогавашния курс на лева е около 30 милиарда лева. Подобна сума трябва да бъде изплатена и на СССР.

Въпросните суми ги изплащаме до средата на 70-те години. 

Губим завинаги Македония,Беломорска Тракия и Западните Покрайнини. 
Милион наши сънародници остават извън пределите на България в ръцете на маляки и на сърби.  

Те биват ужасно репресирани. Пример за това е Кървавата Коледа в Македония през Януари 1945 година.  

"По нареждане на маршал Тито са погубени 1200 българи, списъците за които са подготвени от Лазар Колишевски. Целта е била да се заличи българското самосъзнание и да се ускори процесът на македонизация на населението. Според Веселин Ангелов по време на репресиите през 1945 г. в Охридско и Преспанско са убити 23 000 българи, а други 130 000 българи са изселени, изгонени и преследвани, изпращани в концлагерите на Титова Югославия. "

Хиляди българи от Беломорието биват изгонени от домовете си и пристигат в България без да имат нищо. 
Последващото комунистическо управление носи на България още повече несгоди и безброй убийства и разбити семейства. Частната собственост бива отнета насилствено,а за всички "фашисти" има съд.Незабавен и жесток.  Следва "Държавна сигурност" и насаждането на един постоянен страх в обществото,че някой отнякъде ги следи и трябва да внимават какво приказват.

Хиляди българи биват вкарани в червените лагери на смъртта - Белене,Ловеч... да се "поправят".

" Историците твърдят, че само в периода между 1944-та – 1962-ра година през така наречените Лагери на смъртта са минали около 285 хиляди българи. В България е имало най-малко 86 трудово-възпитателни лагери. "

Ужасите са безкрайни.

Цитат

Алу, блогъра, нещо много отворен се правиш по отношение на познанията си за историята кое как е било, ама една проста дата не си можал да запомниш като хората - датата е 9.05.1945 година, а не 9.05.1944 година!!!!

От коментарите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/26/2016 в 13:15, flare написа:

И ако е толкова маловажно (а така ли смяташ наистина), що беше тази елегия за героичната жертването на българския войник от страна на политиците? Все едно това не е целта и съдбата на всяка армия.

След 1944 год дои 1990+++ год. С изключение на най-необходимото, при това с лошо качество, всичко останало беше или дефицитно или много скъпо.
Животът беше сив и мизерен, държавата беше затвор. Всеки пети беше доносник на Държавна сигурност. За един политически виц се отиваше в затвор или концлагер. Само скот може да въздиша по тези мрачни времена.

Редактирано от proexpert (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, proexpert написа:

След 1944 год дои 1990+++ год. С изключение на най-необходимото, при това с лошо качество, всичко останало беше или дефицитно или много скъпо.
Животът беше сив и мизерен, държавата беше затвор. Всеки пети беше доносник на Държавна сигурност. За един политически виц се отиваше в затвор или концлагер. Само скот може да въздиша по тези мрачни времена.

Тоя Кошлуков, как ви налъга...:laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...