Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталация на Драйвъри

Препоръчан отговор

Здравейте. Инсталирах Windows 7 Starter на една машина и се нуждае от драйвъри за интернета (Ethernet и Wi-Fi). Та от официалният сайт на лаптопа няма драйвъри, по какъв друг начин мога да ги изтегля ? Има ли програма която може да ми ги инсталира без да имам интернет връзка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи поне модела на лаптопа, за да видим какво има в официалния сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип би трябвало седмицата да ги намери. 

Вариант 1 - Използваш драйверите за Windows XP. Би трябвало с тях да се случат нещата.

Вариант 2 - Сваляш си този софтуер, той би трябвало да ти инсталира търсените драйвери.

Вариант 3 - Инсталираш си програмата AIDA и по ID на хардуера търсиш драйвери от сайтовете на производителя.

В допълниение тази машина е доста слаба за Windows 7 starter. Ще работи с XP или някое лека Линукс дистрибуция. РАМ паметта е 1 гигабайт и процесора е едноядрен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТУКА ИМА ЛИНК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Вариант 1 - Използваш драйверите за Windows XP. Би трябвало с тях да се случат нещата.

Вариант 2 - Сваляш си този софтуер, той би трябвало да ти инсталира търсените драйвери.

Вариант 3 - Инсталираш си програмата AIDA и по ID на хардуера търсиш драйвери от сайтовете на производителя.

В допълниение тази машина е доста слаба за Windows 7 starter. Ще работи с XP или някое лека Линукс дистрибуция. РАМ паметта е 1 гигабайт и процесора е едноядрен.

Ами то ако можех да инсталирам XP-то на машината щях да го инсталирам. То така лесно се инсталира с повредено оптично устройство и без подръжка на USB устройства в BIOS-а и се наложи да инсталирам Windows-а през виртуалка (Daemon Tools) ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, BatGuy написа:

Ами то ако можех да инсталирам XP-то на машината щях да го инсталирам. То така лесно се инсталира с повредено оптично устройство и без подръжка на USB устройства в BIOS-а и се наложи да инсталирам Windows-а през виртуалка (Daemon Tools) ...

Има начини да се инсталира! Все пак това е бавна машина и с нея няма да можеш да работиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Има начини да се инсталира! Все пак това е бавна машина и с нея няма да можеш да работиш.

Машината ще се използва за браузване и гледане на видеа в YouTube.

И все пак кажи някой друг начин за инсталация на Windows като изключим USB-то (защото BIOS не го подържа) и оптичното устройство (защото е развалено).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, BatGuy написа:

Машината ще се използва за браузване и гледане на видеа в YouTube.

И все пак кажи някой друг начин за инсталация на Windows като изключим USB-то (защото BIOS не го подържа) и оптичното устройство (защото е развалено).

Вариант 1 - Инсталация на Windows през LAN картата на компютъра. За тази цел обаче трябва да имаш втори компютър.

Вариант 2 - Купуваш си външно USB DVD и го закачаш за лаптопа. Ще го види като устройство.

Вариант 3 - Има възжмоност да се направи на самият хард диск да се стартира инсталатор на Windows XP. Само, че хард диска трябва да се свали и да се модифицира на друг компютър.

Вариант 4 - Слагаш си Windows 98SE и го надграждаш до Windows XP ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Вариант 1 - Инсталация на Windows през LAN картата на компютъра. За тази цел обаче трябва да имаш втори компютър.

Вариант 2 - Купуваш си външно USB DVD и го закачаш за лаптопа. Ще го види като устройство.

Вариант 3 - Има възжмоност да се направи на самият хард диск да се стартира инсталатор на Windows XP. Само, че хард диска трябва да се свали и да се модифицира на друг компютър.

Ами да имам външно USB DVD само, че като го включа и наглася BIOS да буутва от оптичното устройство и после рестартирам и то пак си буутва от Хардиска. Влизам и в Буут менюто и от там да го включа обаче пак си буутва от хардиск. Сигурен съм, че първо буутващо устройство в BIOS е оптичното (проверих хиляди пъти). Мисля, че пак трябва подръжка на USB от BIOS-a, че да тръгне Външното DVD. И да дисковете са буутващи пробвах ги на моя компютър и буутват нормално инсталаторите (няколко диска имам записани, Hiren'S BootCD и Windows XP инсталатор).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че DVD-то ти е здраво и съответно може да чете дадените дискове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната инсталация през LAN който Емил Костов спомена е интересен вариант който може да се опита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

А сигурен ли си, че DVD-то ти е здраво и съответно може да чете дадените дискове?

DVD-то от лаптопа (вграденото) е мъртво. USB DVD-то си работи нормално точно с него бях записвал тия дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм ти написал възможности и варианти. Не знам какво ще правиш с този лаптоп, но за мен той е неизползваем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Емил Костов написа:

Вариант 5
Стартира се PloP от флопи и от там се зарежда USB...
Нататък е ясно (поглежда се в подписа ми и ...) :ph34r:

А инсталирането от виртуален диск изпод Windows е голямо мазало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ExaFlop написа:

Вариант 5
Стартира се PloP от флопи и от там се зарежда USB...
Нататък е ясно (поглежда се в подписа ми и ...) :ph34r:

А инсталирането от виртуален диск изпод Windows е голямо мазало.

Ами то как се записват тия дискетки :D то без това и няма как да го запиша другият ми лаптоп няма порт за това

Окей с тоя плоб значи влизам в Plop Boot Menu и цъкам зареждане през USB изписва Loading Boot Sector и почва да показва ония бял маркер на черен екран и нищо повече тоест не буутва а като го пусна на другият компютър си буутва нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На компютър с флопи и USB портове:
1. Сваляш Plop и следваш инструкциите за създаване на флоопи диск с Plop.
2. Сваляш си и драйвърите за нрежовата карта и чипсета.
3. Създаваш си и ЗАРЕЖДАЩА флашка с инсталатора на Windows.
     - аз бих си направил флашка с Hiren's Boot CD и бих си записал на нея Windows.iso файла, но ще ме обвинят, че го правя сложно(въпреки, че не е)
4. На твоя компютър задаваш да се зареди от флопи. Като зареди Plop избираш Boot from USB.
И следваш инструкциите на инсталатора на Windows.

А може да се подходии и така:
1. Сваля се твърдият диск от компютъра и се закачо на друг компютър (или на лаптопа с контролер IDE/USB)
2. С помощта на WinNTSetup  се "насипа" съдържанието на Windows iso  файла на форматоирания дял на твърдия диск.
3. Премества се дискът на мястото му и се стартира компютърът. Инсталирането ще започне автоматично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

как ще намери драйвер за етернет като няма интернет :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

Самата седмица в базата си данни би трябвало да има този драйвер. Така поне са го дали в сайта на производителя. При Windows 8.1 и Windows 10 има по-голяма база данни и съответно тези 2 ОС успяват да инсталират по-голяма част от драйверите без да има интернет свързаност. Сега разбра ли ме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Yvan Sergeev написа:

От интегрираните в инсталатора драйвъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Yvan Sergeev написа:

дали има интегрирани  в инсталатора ....

Не, дали, а нали...има доста интегрирани WHQL драйвъри в инсталатора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване