Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !!

Така, преди два дена ми се скапа харда, та докато ми доставят нов искам по някъкав начин да ползвам конфигурацията. Разпитах приятели и чух, че имало някъкав начин това да стане чез Live CD. Поразрових се малкo из интернет, но не намерих много информация, та може ли да ми обясните как точно да си използвам временно конфигурацията без хард диск. Как точно се създава това Live CD?

Благодаря ви предварително!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без харддиск изобщо ще ти е трудно да работиш от LiveCD. Препоръчвам ти да си запишеш на флашка някакъв Linux, и да го стартираш от нея. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, RudeBoy написа:

Без харддиск изобщо ще ти е трудно да работиш от LiveCD. Препоръчвам ти да си запишеш на флашка някакъв Linux, и да го стартираш от нея. 

Все тая ми е как ще стане, но искам през това време да си ползвам конфигурацията, затова може ли да ми обясниш малко по-подробно как да направя това? 

Благодаря ти предварително!! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и Windows PE  от DVD или от флашка

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExaFlop написа:

Може и Windows PE  от DVD или от флашка

Може ли да ми обясните как точно да си направя такъв диск или флашка които да ми отваря няква среда за работа временно докато ми доставят харда ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там си пише всичко. И на флашка ще е по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExHard написа:

Все тая ми е как ще стане, но искам през това време да си ползвам конфигурацията, затова може ли да ми обясниш малко по-подробно как да направя това? 

Благодаря ти предварително!! 

Първо ти трябва друг компютър. И флашка, разбира се :) .

Изтегли си някакъв Linux, на ISO файл. После го запиши на флашката, като направиш да буутва от нея. Аз ползвам Universal USB Installer за целта. После буутваш от нея, и си работиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Там си пише всичко. И на флашка ще е по-добре.

и ще може да си направи инсталацията на новия диск без проблемите описани във форума...ъ-ъ-ъ...тъй де, със "стрелеца"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той, стрелецът, добре пребивава и на отделно дялче (3-4GB, може и по-малко (0,5-1GB), като се ореже) на твърдия диск...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Той, стрелецът, добре пребивава и на отделно дялче (3-4GB, може и по-малко (0,5-1GB), като се ореже) на твърдия диск...

Ко туй стрелец бе ? :D:D

преди 53 минути, RudeBoy написа:

Първо ти трябва друг компютър. И флашка, разбира се :) .

Изтегли си някакъв Linux, на ISO файл. После го запиши на флашката, като направиш да буутва от нея. Аз ползвам Universal USB Installer за целта. После буутваш от нея, и си работиш.

Само с Linux ли става?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ExHard написа:

Препоръчай ми програма с която да го запиша на диск. 

след разархивиране, вътре са инструментите, ама за флашка, може и с руфус

паролата за разархивиране я има в сайта, но аз да ти я напиша...strelec

преди 20 часа, ExHard написа:

Ко туй стрелец бе ? :D:D

2016-10-29_221529.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExHard написа:

Само с Linux ли става?

А ти какво искаш? И какво имаш против Linux? Аз щях работя само с него, ако имаше работеща версия на Adobe Lightroom.

Ако искаш, мога да ти обясня как да си пуснеш и MS DOS, ама няма да ти хареса ;) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, RudeBoy написа:

А ти какво искаш? И какво имаш против Linux?

Едва ли има против,ама за потребители работещи предимно с Уин,РЕ им идва не толкова стресиращо като Линукс/*никс :D
ПС:Помня навремето колко са ми помагали HawkPE,Alkid,Infra и тнт ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, RudeBoy написа:

А ти какво искаш? И какво имаш против Linux? Аз щях работя само с него, ако имаше работеща версия на Adobe Lightroom.

Ако искаш, мога да ти обясня как да си пуснеш и MS DOS, ама няма да ти хареса ;) .

ако ползва Линукс, му препоръчвам wifislax...ъ-ъ-ъ...поддържа най-много wifi-адаптери

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ExHard написа:

Само с Linux ли става?

Колегите му препоръчват най-лесният и алтернативен начин,а той негодува.Това как се нарича.....Начини има много,но за да си използваш системата,предполагам да си разцъкваш в интернет решението е с linux.Иначе из торентите има  някакви лайфита на windows,но до колко са ефективни не съм пробвал.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, направих всичко както трябва, тествах флашката на друг компютър и всичко си работи но на моя не иска да буутне от флашка(прикачил съм снимка точно какви варианти ми дава)

IMG_20161030_155358.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли 4-те варианта на USB? И пак не става?...

Намери си в BIOS "Hard Disk Boot Priority":

hard_disk_boot_priority.jpg

И оттам задай флашката да ти е на първо място.

Ако не се появява - най-вероятно не си успял да я направиш буутваща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той я е направил бутваща, ама не за стари машина
Snap1Wefx9Jz.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със флашката не се получи затова пробвах без харддиск от Hiren's boot cd да стартирам Linux. Получи се и сега си чъкам в браузъра :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExHard написа:

Значи, направих всичко както трябва, тествах флашката на друг компютър

А какво има на флашката не каза.
И...трябваше в цялата верига да има и зареждане от флопи, за да е пълен екстазът. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината в дясно преживя тежък удар. Разбита матрица на екрана, мъртъв твърд диск и част неработещи бутони от клавиатурата. На помощ дойде външен монитор и USB disk on key, накратко флашка. Последва инсталация на Ubuntu 12.04 за тестване на пораженията. Всичко нормално за което взех решение възстановяване към първоначален вид. От amazon купих нова матрица и нова клавиатура, а от aliexpress диск.

bMiw_EWppi_ObOrbKlIEqZY7en47jdkjrEZsecP4

Матрицата пристигна първа, защото реших останалите неща да купя едва след като светне нормално. В това състояние реших да инсталирам любимото Ubuntu (версия 16.04) отново на флашка. Инсталацията има своите нюанси, които не смятам да обяснявам, защото са обект на голяма тема. Избрах най-бързата флашка от моя арсенал. Тя е оградена в червен кръг. Черният стик подобие на флашка е радиомодул на клавиатура и мишка. Причината е неработещи бутони споделенени горе. Втората флашка е LiveCD и е постигната с multisystem. От LiveCD се инсталира в оградената флашка по тривиален начин все едно в HDD/SSD, след което тя остава в машината. Да, разгледания ноубук boot-ва от къде ли не, включително от кард-четеца и в определен момент, за да избегна неугледния вид от стърчащи флашки нещата пренесох на MicroSDXC 64GB EVO Memory Card.

Що се касае микромеките изпражнения, то те не бацат. Причината е, че гомнинdows разглежда флашката като външен сменяем диск, а не локален. Чете контролера на устройството и ви казва идете нахер, искам корав диск, докато на Linux му е през праза, защото за ядрото всичко е файл. Мишката е файл, клавиатурата е файл, снимката е файл, MP3-ката е файл, директорията е файл и каквото се сетите е файл.

Разбира се, отзивчивостта е в пъти по-бавна спрямо първоначалния момент. Машината става тромава и мудна, но за временно ползване е вариант.

gmUcuVxBRIrUiv9tpggLbBDZuH_LKTu_pSup8G1w

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Profruit написа:

Що се касае микромеките изпражнения, то те не бацат.

Не си съвсем прав - в момента пиша от Windows 10 X64 PE. Размерът на wim  файла е ок 300MB. От там насетне си слагай на флашката каквото искаш. Вярно, с ограничения откъм DotNet е, но това е за да се намали мястото на wim  файла. Та Win  си работи Цудесно от външен носител. Да не говорим, че може да се направи флашка Windows To Go, т.е. реална инсталация, но "пипната" за универсалност. Където и да я боднеш - тръгва.
Забравих - за ок 3-4минути зарежда дои десктоп (от флашка).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:

да не забравя, ако иска нет, WIFI, във ДВД-то драйвърите си ги има, само трябва да ги инсталира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване