Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Phewniz написа:

Shadowplay е също прах в очите има и друга алтернатива

Е тва вече си е за бисерите.

Ти си като фенбойчетата на Iphone - по-добро от Iphone няма.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Shadowplay е също прах в очите има и друга алтернатива . 

За момента по-добро (за запис на геймплей) от Shadowplay просто няма! Разните му там Bandicam, Action и т.н. платен софт, с нищо не са по-добри, даже напротив!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имат нвидиа скъпи карти нищо повече . Shadowplay е също прах в очите има и друга алтернатива . Не мисля да влизам в излишни спорове с вас . Поздрави и лек ден :)

Прах в очите? Дай алтернатива, ама истинска алтернатива!

Нали знаеш, качеството се заплаща. Живеем в капиталистически свят и тук цените не зависят от ЦК на БКП и планът за петилетката, а от съвсем прозаични неща - купува ли се или не. Трудно е ей така да праснеш цени, навсякъде да те критикуват, а ти да държиш тия цени и да продаваш! Как си я представяш тая работа? Това да не ти е плановата икономика, дето ти казват - ще купите 100 Правец 82,  друго няма да взимате. Много сте ми смешни и интересни с подобни твърдения, как даден продукт бил боклук. Ама що само част от вас виждат боклук, а другите доволни и купуват? Аз например виждам боклукчави АМД алтернативи, щото ей сега играх десетина часа Project Cars. А кажи ми как върви тая игра при теб, с АМД, на максимални детайли? Е само заради това няма да си взема АМД видеокарта, щото години наред, докато е при мен, ще стискам зъби и ще си скубя косите, че някои игри не вървят като хората! А пък Shadowplay  си е безплатна печалба ( или платена, ако така приемаш нещата) за купувача. Къде е на АМД фирмената "Shadowplay" и защо ползват други алтернативи? И дай да сравняваме Shadowplay  и AMD Gaming Evolved  едно към едно. Хващаме една игра, вдигаме детайлите и почваме да записваме с различно качествео и резолюции. След това ще стриймваме малко, да видим как точно стоят нещата и защо АМД струват малко по-малко. 

преди 17 минути, Agentpat™ написа:

За момента по-добро (за запис на геймплей) от Shadowplay просто няма! Разните му там Bandicam, Action и т.н. платен софт, с нищо не са по-добри, даже напротив!

За запис да, но за стрийм си имат удобствата, които все още няма Shadowplay. Надявам се и това да оправят някой ден. Но ако говорим за качествен стрийм с много малко загуба на качество и fps,  то по-добро от Shadowplay  няма. Естествено, за непрофесионална употреба. Но 99% от нас са непрофесионалисти и просто искат да ползват някои възможности, без да печелят пари и задълбават в нещата. Досатъчно е добро качество и гладък стрийм + гладка игра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, wASSabi написа:

Със последните драйвери - Снимка 

Паметта ти е запълнена на 80%, което ще рече 3200 MB. Някъде над тая стойност BF3  почва да прави проблеми. Обаче направи друго. Настрой си Riva Tuner Statistic Servers(RTSS)  да се появява по време на игра. Ето какви настройки трябва да направиш на MSI Afterburner(!!!):

2016-10-31_124939.jpg

В жълто съм отметнал какви стойности трябва да има, за да се появи информация по време на игра. В полето "Active Hardware Monitoring Graphs" отмяташ стойностите, които искат да се виждат. В случая ме интересуват следните:

- GPU usage

- Core clock

- Memori clock

- Memory usage

- CPU 1 usage

- CPU 2 usage

- CPU 3 usage

- CPU 4 usage

- RAM usage

- Pgefile usage

- Framerate

- Frametime

В графата Graph има едни тикчета, които ако се отметнат, се следят дадени параметри. Искам да отметнеш с тикчета само гореописаните, а останалите показатели да оставиш празни, за да не се претрупва графиката. Гледаш RTSS  да е стартиран. По принцип той се стартира сам заедно с MSI Afterburner.

След това играеш играта поне 10-15 минути. Понеже вероятно няма да може да направиш видео, а и ако направиш, едва ли ще се вижда нещо добре, освен ако не си професионалист с видеокамерата, то излизаш от играта и цъкваш два пъти тук:

2016-10-31_123444.jpg

Отваря ти се мониторинга. Разтягаш го на цял екран(!!!) и правиш една снимка. Преди това поставяш мишката някъде, както съм направил аз, за да се видят отделните стойности. Нещо такова да стане:

2016-10-31_124504.jpg

Сега докато писах ми хрумна и нещо друго, което не знам дали си проверил. да не би да е включена вертикалната синхронизация в играта? 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка 1  Снимка 2

Vsync OFF

Редактирано от wASSabi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т

преди 20 минути, wASSabi написа:

Това, което виждам, е следното. Видеокартата е ограничавана на места, вероятно от процесора и RAM  паметта. Дори се стига до около 30% ограничение, което ще рече, че ако си работи нормално, то кадрите ще са максимум 30% повече или около 15fps  повече. Но това не те оправя, защото пак ще имаш около 65-70  fps и то не винаги, а кадрите ще гравитрат 50-70  fps.  Виждам, че на няколко места имаш накъсани кадри. Може да се дължи на ограничението от страна на RAM  или процесор. Вероятно с още 4 GB RAM  ще се загладят нещата, но кадрите няма да скочат много.  Я пак кажи, тук какви настройки си поставил на играта?  Пробвай и как ще е на минимални детайли без антиалайзинг. Според мен ти си стигнал възможностите на видеокартата и няма как с тия настройки да изкараш 100  fps. просто графиките показват, че няма такава възможност! Видеото си работи на нормални честоти, значи проблемът не е на драйверно ниво. Ако бе от драйверите, картата просто нямаше да се товари толкова. Единствено RAM  е проблемна. Аз навремето имах подобни проблеми с клокната GTX460, която е около 20-30% по-бавна от сегашната ти GTX750Ti. Играех играта на high  при 1280х1024, защото на ultra вече почваха засечките заради малкото видеопамет и малкото RAM, което се запълваше на 85-90% и тогава играта насичаше яко. Освен това ти ползваш само една плочка RAM нали? Това също оказва голямо влияние на работата на процесора. Затова на първо време пробвай с още една 4GB плочка RAM,  за да се пооправят нещата. При теб дори по-добрия вариант би бил 2х2 GB  памет, а не една по 4 GB,  но явно навремето си я купил с цел икономии и бъдещ ъпгрейд. е, сега май трябва да ъпгрейдваш вече. 

Но пробвай все пак да намалиш резолюцията на 1280x720  да видим какво ще се получи. 

ПП: И още нещо, би ли казал, какво си пуснал в началото на графиакта, когато картата е пак натоварена? Вероятно играта, която не си спирал?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кико написа:

Прах в очите? Дай алтернатива, ама истинска алтернатива!

Нали знаеш, качеството се заплаща. Живеем в капиталистически свят и тук цените не зависят от ЦК на БКП и планът за петилетката, а от съвсем прозаични неща - купува ли се или не. Трудно е ей така да праснеш цени, навсякъде да те критикуват, а ти да държиш тия цени и да продаваш! Как си я представяш тая работа? Това да не ти е плановата икономика, дето ти казват - ще купите 100 Правец 82,  друго няма да взимате. Много сте ми смешни и интересни с подобни твърдения, как даден продукт бил боклук. Ама що само част от вас виждат боклук, а другите доволни и купуват? Аз например виждам боклукчави АМД алтернативи, щото ей сега играх десетина часа Project Cars. А кажи ми как върви тая игра при теб, с АМД, на максимални детайли? Е само заради това няма да си взема АМД видеокарта, щото години наред, докато е при мен, ще стискам зъби и ще си скубя косите, че някои игри не вървят като хората! А пък Shadowplay  си е безплатна печалба ( или платена, ако така приемаш нещата) за купувача. Къде е на АМД фирмената "Shadowplay" и защо ползват други алтернативи? И дай да сравняваме Shadowplay  и AMD Gaming Evolved  едно към едно. Хващаме една игра, вдигаме детайлите и почваме да записваме с различно качествео и резолюции. След това ще стриймваме малко, да видим как точно стоят нещата и защо АМД струват малко по-малко. 

За запис да, но за стрийм си имат удобствата, които все още няма Shadowplay. Надявам се и това да оправят някой ден. Но ако говорим за качествен стрийм с много малко загуба на качество и fps,  то по-добро от Shadowplay  няма. Естествено, за непрофесионална употреба. Но 99% от нас са непрофесионалисти и просто искат да ползват някои възможности, без да печелят пари и задълбават в нещата. Досатъчно е добро качество и гладък стрийм + гладка игра.

obs studio е алтернативата с новите кодеци . Спирам да пиша в тази тема защото нещата няма да свършат добре най-много да накажат някой .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тук има някаква грешка - не ми се вярва GTX 750ti да прави 120-150 фрейма (на ултра) при BF3, дори и на 1680х1050.

Аз с GTX 770 на ултра правя между 75-100 на 1920х1080, на същата игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Според мен тук има някаква грешка - не ми се вярва GTX 750ti да прави 120-150 фрейма (на ултра) при BF3, дори и на 1680х1050.

Аз с GTX 770 на ултра правя между 75-100 на 1920х1080, на същата игра.

И аз мисля, че е грешка. все пак става въпрос за 64/64 сървъри, а там нещата са по-тежки за процесор. И то доста. Неговия процесор е доста натоварен, а на места и 4-те ядра удрят 100%, та и аз не виждам как по тоя начин картата ще извади повече fps, освен 10-15 отгоре и то на места. Ако се свалят детайлите видеокартата ще има възможност за тия fps, но процесорът ще удари тавана и пак ще застопори на 50-60 fps. Трябва клок и на процесора, но от тоя клок максимум още 10-15 fps . Има нещо нередно ми се струва. Процесорът дори след спиране на играта продължава да се товари в някаква степен, а това може да означава процес, който отнема от процесорното време, а от там и влиянието по време на игра. Но ми се струва, че наистина е някаква грешка, защото ясно се вижда от графиките, че и процесор и видеокарта се товарят, та няма как преди при същите условия да е имало над 100fps  в подобни сървъри, освен ако нещо не е променено в играта, което не ми се вярва за толкова стара игра. 

Толкова от мен по тия въпроси, вече ако някой играе BF3  в подобен сървър и каже, как се товарят при него процесор и видео, може и да помогне. 

преди 2 часа, Phewniz написа:

obs studio е алтернативата с новите кодеци . Спирам да пиша в тази тема защото нещата няма да свършат добре най-много да накажат някой .

Само преди месец инсталирах OBS  да видя как е положението. Не е никак добре спрямо Shadowplay. Процесорът се товари и това е. Който няма добър процесор, не го виждам.  Иначе да, странични опции много и това е голямо предимство. Но за излъчване без загуба на кадри, shadowplay  няма равен на себе си. Губят се едва 5% от кадрите  и това не е за сметка на някакъв дроп, какъвто често има с програми като OBS. Причината е, че Shadowplay  ползва най-вече видеокартата за целта, което сваля с 5% кадрите, но те остават с постоянни времена. Не е като да излъчваш с друга програма, макар и с кодеци на NVIDIA и да ти се товари процесора, което да води и до спъване на видеокартата, а от там и дроп на кадри. Говоря за максимално качество на предавания сигнал, не за някакви псевдостриймове с резолюция от по-миналия век и качество от началото на тоя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Кико написа:

Това, което виждам, е следното. Видеокартата е ограничавана на места, вероятно от процесора и RAM  паметта. Дори се стига до около 30% ограничение, което ще рече, че ако си работи нормално, то кадрите ще са максимум 30% повече или около 15fps  повече. Но това не те оправя, защото пак ще имаш около 65-70  fps и то не винаги, а кадрите ще гравитрат 50-70  fps.  Виждам, че на няколко места имаш накъсани кадри. Може да се дължи на ограничението от страна на RAM  или процесор. Вероятно с още 4 GB RAM  ще се загладят нещата, но кадрите няма да скочат много.  Я пак кажи, тук какви настройки си поставил на играта?  Пробвай и как ще е на минимални детайли без антиалайзинг. Според мен ти си стигнал възможностите на видеокартата и няма как с тия настройки да изкараш 100  fps. просто графиките показват, че няма такава възможност! Видеото си работи на нормални честоти, значи проблемът не е на драйверно ниво. Ако бе от драйверите, картата просто нямаше да се товари толкова. Единствено RAM  е проблемна. Аз навремето имах подобни проблеми с клокната GTX460, която е около 20-30% по-бавна от сегашната ти GTX750Ti. Играех играта на high  при 1280х1024, защото на ultra вече почваха засечките заради малкото видеопамет и малкото RAM, което се запълваше на 85-90% и тогава играта насичаше яко. Освен това ти ползваш само една плочка RAM нали? Това също оказва голямо влияние на работата на процесора. Затова на първо време пробвай с още една 4GB плочка RAM,  за да се пооправят нещата. При теб дори по-добрия вариант би бил 2х2 GB  памет, а не една по 4 GB,  но явно навремето си я купил с цел икономии и бъдещ ъпгрейд. е, сега май трябва да ъпгрейдваш вече. 

Но пробвай все пак да намалиш резолюцията на 1280x720  да видим какво ще се получи. 

ПП: И още нещо, би ли казал, какво си пуснал в началото на графиакта, когато картата е пак натоварена? Вероятно играта, която не си спирал?

На доста места четох, че още 4GB ще оправят проблема, а възможно ли е и захранването да има пръст в това тъй като е Delux и на 12V e 20А? Всички тестове (ако мога така да ги нарека са на 1680х1050 @ULTRA). И да със една плочка РАМ съм точно с тези мотиви за бъдещо ъпгрейдване. CPU стига макс 70-73 градуса със DeepCool GAMMAXX 400 във Battlefield 3. На 28.10.2016 инсталирах чисто нов Windows 10 Pro x64.

Редактирано от wASSabi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, wASSabi написа:

На доста места четох, че още 4GB ще оправят проблема, а възможно ли е и захранването да има пръст в това тъй като е Delux и на 12V e 20А? Всички тестове (ако мога така да ги нарека са на 1680х1050 @ULTRA). И да със една плочка РАМ съм точно с тези мотиви за бъдещо ъпгрейдване. CPU стига макс 70-73 градуса със DeepCool GAMMAXX 400 във Battlefield 3. На 28.10.2016 инсталирах чисто нов Windows 10 Pro x64.

Леле, като чух Delux веднага ми светна лампичката, че е китайска бомбичка със закъснител и както всичко китайско - надписите са просто едни съчинения. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, wASSabi написа:

РАМ  ще оправи някои насичания и ще вдигне леко fps. Само че няма как с тия настройки да стигнеш 100 средни, че и 80. Захранването не е проблем или по-точно не е проблем за ниските fps. CPU  стига толкова, защото все пак е натоварено доста с тая GTX750Ti. Аз бих ти препоръчал да пуснеш fast sync  от драйверите на NVIDIA  и да пробваш как ще върви играта с тая синхронизация. Имам предвид това:

2016-10-31_193108.jpg

Може и да не повлияе добре при теб заради ненатоварената видеокарта и ниските fps,  но все пак пробвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Кико написа:

РАМ  ще оправи някои насичания и ще вдигне леко fps. Само че няма как с тия настройки да стигнеш 100 средни, че и 80. Захранването не е проблем или по-точно не е проблем за ниските fps. CPU  стига толкова, защото все пак е натоварено доста с тая GTX750Ti. Аз бих ти препоръчал да пуснеш fast sync  от драйверите на NVIDIA  и да пробваш как ще върви играта с тая синхронизация. Имам предвид това:

Може и да не повлияе добре при теб заради ненатоварената видеокарта и ниските fps,  но все пак пробвай.

Със Fast Sync без никаква промяна. Също пробвах като направих всички настройки за Performance и се вдигнаха с 3-5 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, wASSabi написа:

Със Fast Sync без никаква промяна. Също пробвах като направих всички настройки за Performance и се вдигнаха с 3-5 fps.

Просто виждам още от първите ти скрийншотове, че процесора е доста натоварен - 80-100% на всяко ядро. Може с още 4GB RAM да го натовариш още малко и да ти се вдигнат кадрите, но няма да са повече от 10. Проблемът или е с 64/64 сървърите или процесорът ти се тормози по време на игра от други процеси. Когато не си онлайн 64/64, играта с колко fps  върви? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора:
Ако си на Windows 10 съм на 99% сигурен, че ти прави мизерии Game DVR-а, който ти е включен по default. Отвори си Xbox приложението, отиди на настрийки и там където ти пише GameDVR го изкючи. Лошото е, че за да използваш xbox приложението трябва да се логнеш с акаунт и така можеш да изключиш Game DVR-а. Има и други начини де, но те са малко по-заплетени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.