Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Едно приятелче сега ще си прави музика за кола, аз го навих да си вземе pioneer ts-wx305t, това добре но не можем да намерим усилвател който да успява да го захрани напълно и разбира се да не струва 350лева... Разбрах тея главните неща за реалната мощност(RMS) и т.н, но не мога да разбера това със омовете примерно на усилвателите пише 2ома- 2х60w, 4ома - 2х40w. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Maximum input power 1300 W
  • Nominal input power 350 W
  • Impedance 4Ω
  • Frequency response 20 - 125 Hz
  • За сечението на проводниците и на бушоните не знам, не ги разбирам много, ако може малко разясни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, tonislavBg написа:

За сечението на проводниците и на бушоните не знам, не ги разбирам много, ако може малко разясни. 

Трябва да имаш захранващи кабели за усилвателя. Как иначе ще достига ток до него.

Alpine MRP-M650 - 400RMS

Kenwood KAC-PS200T -  300RMS

Усилвателите са втора ръка. Гледай кабелите да са ти минимум 4AWG и бушона да е не по-малко от 40 ампера. 

Имай предвид, че усилвателите изкарват пълната номинална мощност при ~14-14.4V демек при работещ двигател на автомобила. Имай едно наум за акумулатора, бързо ще го стопиш ако смяташ да слушаш дълго време при не работещ двигател. Лично аз бих се ориентирал към първия усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, кабелите и бушончетата не са проблем ще се оправят. Чудя се, когато тая туба е 350вата реална как така 300 вата усилвател ще може да я захрани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че при 400RMS усилвател и 350RMS говорител може да изкъртиш говорителя, затова ти дадох и малко по-слаб усилвател, но все пак ти си решаваш. 

П.С. И този говорител колко е 350RMS само той си знае. Предполагам, че тубата е взета от технополис или техномаркет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам, но няма ли да изкривява звука примерно ако се сложи на 80%  потенциометъра на усилвателя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А примерно да речем ако е 400 или 450 вата усилвателя, как да се предпазя от издънване на тубата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, какво ще кажеш за тоя усилвател? То се е видяло че ще е скъп усилвателя... http://www.emag.bg/usilvatel-za-kola-pioneer-1200w-rms-gm-d9601/pd/DJC5WBBBM/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е 500 ватов усилвател при положение, че тубата ти е 350 вата. Само си даваш парите, за допълнителна мощност, която няма да използваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а какво ще кажеш за http://www.avitel-bg.com/pioneer_gm-a5602-stereo_amp  

А не мисля че е проблем ако е 50,100 вата повече усилвателя. Така ако сд-то не успява да захрани говорителите на вратите примерно да се свързват към усилвателя. Мерси все пак, че ми помогна и разбира се, извинявай за изгубеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от говорителя. Може и при 50 вата да изгори може и при 100. Може да не изгори, но може би ще даде някакво изкривяване в звука. Не съм много сигурен, има хора тук с повече опит от мен.  Ако искаш изчакай потребители с име * СТЕФАН *Крумов или AGD , със сигурност те биха ти дали по-точен отговор.

Цитат

говорителите на вратите  примерно да се свързват към усилвателя.

При 2 канален усилвател, ако ползваш бурито на бридж, къде ще ги свържеш тия говорители на вратите, не ми е много ясно. Остави това, ти ще ги изгориш 100% ако ги вържеш на усилвателя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това кола ли ще озвучавате? Ако да - обърнете се към специализирана фирма. Нищо не знаете, гледате надписи и шарении. Нещата не са прости, морето не е до колене.

Каква е колата? Нарицателния пернишки голф ли? Да не се разпадне ръждата като удари баса?

Мисля си че сте начинаещи шофьори - съсредоточете се върху пътната обстановка и шума на двигателя.. С тая дандания ще направите катастрофа. Сериозно. И за околните звукът на дрънчащо тенеке (купе) от подобно изпълнение е особено гаден, да не кажа комичен. Никого няма да впечате с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяйте един пакет памук за ушите, няма как да се измисли по-вредно и идиотско нещо от това-викаме му подвижна лудница.Питай докторите какво става после...

44.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нещо да вмъкна - мощността на говорителя (колоната) трябва да е поне 2 пъти по-голяма от мощността на канала за съответния импеданс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, виждам, че нищо не разбираш - не спестявай пари от кабели, нито пък слагай прекалено мощен бушон за по-слаб кабел. (при евентуално късо съидинение, няма да гръмне бушона, а ще почне да гори кабела)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И от мен един съвет!

Не отваряй работа на крадците и  сам не си я търси със загуба на още финикийски знаци. Това, което искаш е разбираемо, поради факта, че си млад човек, но е по добре наистина наместо олелията , която ще вдигаш, да слушаш работата на двигателя и да си внимателен на пътното платно. От това, само ще спечелиш, а и ще си доволен от себе си.Тези пари ги вложи за аудиотехника, която да ти е в къщи и като се прибереш, да ти е кеф да си послушаш хубава музика. Другото е...младежка гъзория, незабелязана и мразена от околните.Като пораснеш, ще оцениш препоръките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

И аз нещо да вмъкна - мощността на говорителя (колоната) трябва да е поне 2 пъти по-голяма от мощността на канала за съответния импеданс.

Мощност и импеданс са два различни параметъра, между които няма нищо общо. При всякакъв импеданс може да има всякаква мощност. Иначе, за двата пъти-добре е , заради нелинейните изкривявания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, B3M2W0 написа:

Мощност и импеданс са два различни параметъра, между които няма нищо общо. При всякакъв импеданс може да има всякаква мощност. Иначе, за двата пъти-добре е , заради нелинейните изкривявания. 

Верно ли? А да беше чел по-внимателно ли?

току-що, B3M2W0 написа:

между които няма нищо общо

И това въобще не е вярно - свързва ги математическа зависимост на речена формула.

току-що, B3M2W0 написа:

мощността на канала за съответния импеданс

Разчетено това означава:
Мощността на канала за импеданс 2 ома - 100W
Мощността на канала за импеданс 3,2 ома - 60W
Мощността на канала за импеданс 4 ома - 50W
...
Горепосочените аритметики са примерни и приблизителни. Не се хващай за стойностите!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета внимателно и не мога да разбера. Говорителят трябва да е по-мощен от усилвателят-до тук добре и правилно. Какво общо има това с импеданса? А той се избира в зависимост от изхода на усилвателя. Усилватели , работещи с ниски захранващи напрежения в автомобила, за да дадат по-голяма мощност, изискват по-малки импеданси на говорителя. Р= U2/Z, макар, че за променлив ток нещата са по-сложни. На усилвател с по-високи захр. напрежения напр.+- 40волта, е препоръчан говорител 8 ома. Тук също е добре мощността на говорителя да е по-голяма, но няма връзка мощност-импеданс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Отиде си Мари Фредриксон, гласът на Roxette. От 2002 година тя се бори с тумор в мозъка. Мари Фредриксон почина сутринта на 9 декември 2019 вследствие на болестта, с която се бори години наред. Съпругът ѝ Микаел Болиос и двете ѝ деца - Инес Жозефин и Оскар, страдат най-много за нейната загуба.Мари Фредриксон (пълно име: Гун-Мари Фредриксон) (на шведски: Gun-Marie Fredriksson) е шведска певица, композиторка, автор на песни, популярна като част от поп –рок дуото „Roxette”. Родена на 30-ти май 1958 година, Мари започва музикалната си кариера в близкия град Халмщад. Там среща и бъдещия си партньор на сцената - Пер Гесле. Но преди това Мари Фредиксон пее в пънк групата Strul, а след като тя се разпада, се радва на успешна солова кариера и се превръща в един от най-обичаните и успешни шведски артисти. Приключението й заедно с Пер започва през 1986 година. Целта им е една - да се прочуят извън Швеция. И успяват - двамата се превръщат в неизменна част от световната музикална сцена. Дебютният им сингъл Neverending Love, последван от албума Pearls of Passion ги превръща в още по-големи звезди в Скандинавия, но дори и тогава компаниите отказват да пуснат албума им в САЩ. Съдбата обаче си знае работата. Шведски студент в Америка носи копие на втория албум със себе си и моли радио DJ в Минеаполис да пусне The Look. Тогава Roxette получават световно признане. Това е първият им сингъл, който се изкачва на първо място в Billboard 100, а албумът Look Sharp! става платинен. През 2002 година, докато спортува с мъжа си, Фредиксон започва да се чувства зле и по-късно колабира и получава гърч. Диагностицирана е с тумор на мозъка и претърпява операция за премахването му. Тя преминава през месеци на химио и лъчетерапия. Операцията я оставя сляпа с едното око и почти глуха с едното ухо. Дълго време й е трудно дори да говори. Но тя не се отказва. В едно от интервютата си през 2015 година признава : "Бяха трудни и дълги три години, но сега съм здрава. Вече не се подлагам на лечение". За страха си от смъртта тя пише в един от соловите си проекти - The Change. Мари успява да се върне на сцената заедно с Пер през 2009 година, а последният албум на Roxette излиза през 2016 година. Двамата обикалят и света, като се отбиват два пъти в България - през 2011 и 2015 година, когато отбелязват 30 години на сцена. Но още тогава Мари не изглежда добре - тя излиза на сцената придържана от колегите си и през цялото време пее седнала. През 2016 година тя официално се отказва от турнетата, малко преди премиерата на Good Karma. Тогава докторите я съветват да спре с музиката и да се фокусира върху здравето си. -„Благодаря ти, Мари, благодаря за всичко! Ти беше изключителен музикант, майстор на гласа, невероятен изпълнител.Благодаря ,че рисувах моите черно - бели песни в най-красивите цветове. Ти беше най-прекрасният приятел от над 40 години. Горд съм и щастлив съм, че успях да споделя толкова много от твоето време, талант, топлина, щедрост и чувство за хумор. Горд съм, че те познавам! Нещата никога няма да са същите” –каза другата половинка от “Roxette” Пер Гесле.

Пикът на славата на Roxette е през 80-те и 90-те години. Заедно Мари и Пер продават близо 80 милиона албума. А навсякъде по света Мари е позната като невероятен изпълнител на живо. За първи път двамата с Пер Гесле се срещат в родния си град Халмщад през лятото на 1977г.  Аз за първи път, Мари, те видях на живо в България ..."а беше май…”
      Прости ми, Мари, но си избра моят имен ден -09 декември 2019г.,  още сутринта, каква карма, каква съдба! Обичах те и продължавам да те обичам! От двете Ви, остана ми жива само Таря Турунен. Вие  - моите идоли в музиката въобще. Изключвам българският фолклор, на който принадлежа кръвно, всячески. Изчаквах да се съвзема, сред всичката тегота около мене, твоята смърт ми дойде в повече. Наричах и наричам твоят глас – „мелодия на душата”. Ненадмината си по въздействие и сила не само с него, а и с борбен характер - неописуем.Досега имам няколко мои клипа с твои песни, с мои стихове,но сега Бога ми, нямам сили …Събирам се вече трети ден и не мога, нещо ме стяга, боли! Дано времето измие раната или както става в живота – една рана след нея друга, но какво ли не съм преживяла все още…? Не искам да мисля за смъртта, но взе те тя! Изпраща изпитания на силните души, големите таланти, като теб. Боли ме много за теб, затова че беше ЧОВЕК, ИСТИНСКИ ЧОВЕК! Не мога да се успокоя, укротя от тази неправда, като знам какви хора живеят и мърсят Земята все още! Дано бурята в душата ми премине, но болката ме пари и не ще отмине!
      Нямаш посредствена песен, всичките за мен са хитове! Последните ти изпълнения придържана, седнала са короната на твоята голяма сила и мощ, дух несломим! Почивай в мир! ПОКЛОН.

Огледално чиста душа!
      Такава искам да те запомня.
    • от Veselin Mateev
      Здравейте,
      мисля да си вземам Yamaha MG12, но искам да чуя и други мнения.
    • от Anita Hristova Trifonova
      Музикален издател -Уорнър Мюзик . Стил- поп. Dua Lipa - New Rules (Official Music Video) Дуа Липа (на английски: Dua Lipa) е английска певица, авторка на песни и модел от косоварски произход. Семейството на Дуа Липа е от Прищина. Майка ѝ се казва Анеса Липа. Баща ѝ Дукаджин Липа е музикант. Тя самата е родена в Лондон и посещава реномираното училище Силвия Янг Тиътър. Тя има брат на име Джин Липа и сестра на име Рина Липа. Известно време тя е спряла обучението си там, защото родителите ѝ са се върнали в Косово поради професионални причини, преди Дуа Липа да се върне сама в британската столица на 15-годишна възраст. Работи в клубове и като модел и пробва да се репрезентира в интернет и да намира контакти. Тя се свързва с Марлон Рудет, който я насърчава, да запише Демо-та, които от 2012 насам тя качва в Саундклауд. След което привлича вниманието на мениджъра на Лана Дел Рей, който сключва договор с нея към Уорнър Мюзик. Това позволява работата ѝ с многобройни прочути американски продуценти като Емил Хейн и Родни Джеркинс върху направата на дебютният ѝ албум. В лятото на 2015 г. се появява първият ѝ сингъл New Love. През месец декември следва Be the One, пуснат за пръв път в немските чартове. Във Великобритания я добавят след смяната на годината към списъка на Би Би Си Саунд на 2016, който прогнозира най-обещаващите новодошли в музикалната индустрия за идващата година.
    • от Диди Димитрова
      Здравейте,
      Вчера на 13.05 около 17:00 часа чух една песен по радио Енерджи, но времето беше ужасно и шофирах и нямаше как да пусна Shazam и да видя как се казва. Пееше се нещо от сорта на Body/ booty boom boom и по едно време имаше част от песента Bad boys ( Bad boys, bad boys what you gonna do when I come to you) . Пее жена и песента е тип регетон.
      Моля ако някой се сети да пише! Благодаря предварително!
    • от marti76
      Става дума за това авто Cd, уж не е било евтино на младини- около 300 лева...с доста екстри , но без гнездо за флашка, чете Mp3 и и aудио дискове, та реших да си изкарам отзад, от AUX входа кабел който да си виси някъде в жабката и от време на време да си пускам телефона или др MP3 източник. CDто има 2 бр един под друг конектора за жак на единия пише AUX-in, (другия под него не знам за какво е) отделно до тях има и  син конектор за IP-bus...  май е за чейнджър, но ми казаха че и той имал функциите на AUX. Та първо закупих обикновен AUX кабел с по 3 сектора на жака, свързах CDто с телефона си от конектора за слушалки  и пуснах музика от youtube, защото в тел си нямам качена Mp3 песни и ...нищо!! На дисплея не излезе AUX както очаквах, рових и в менюто на CDто никъде не открих сигнала от телефона... след месец реших да пробвам с кабел Ip-Bus-същия резултат, AUX никъде не се изписа, камо ли да се възпроизведе музика. Въпроса е защо в описанието на CDто пише, че има такава екстра, има си и букса, а на практика не можах да се свържа чрез AUX с MP3 източник...ето и линкове от въпросния "Pioneer " за мнения...дали аз не правя нещо както трябва?!!! Слагам и снимка на задната част  за да видите конекторите, синият е за IP-bus на Pioneer. Добавих снимки и на 2-та кабела, с които се мъчихTeлефона с който свързах Cd-то е Iphone ако има значение?Да не би да трябва да пусна Мp3 песни от телефона

https://avtogsm.ru/Pioneer-DEH-P4800MP-p368.html#1
      https://www.aliexpress.com/item/4-FEET-3-5MM-MP3-AUX-INPUT-CABLE-IP-BUS-AUX-INPUT-ADAPTER-CABLE-FOR-PIONEER/1718200543.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc44c4dT0dr9i
      https://www.aliexpress.com/item/1M-Gold-Plating-Male-to-Male-3-5mm-Jack-Audio-Cable-AUX-Auxiliary-Cable-Cord/32835385575.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc44c4dT0dr9i

• Дарение

• Добави ново...