Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kali Linux?

PsyManDelic

Препоръчан отговор

преди 1 час, Ивайло Иванофф написа:

Добро утро! Тази версия на линукса за хакери ли е? 

1. Какво е вашето разбиране на думата хакер?

2. Това е линукс в който има преинсталирани инструменти за пентест

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

странно, защо досега не е пусната тема за пентест?!!!
вероятно за много потребители ще е интересно, а и ще научат как да се защитават
аз например, не знам как да си защитя рутера от Linset, ...ъ-ъ-ъ... не че са успели да ми разбият паролата, а заради смущенията които внасят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм понамеквал на някой места във форума за Pentest.
Ами тези "hacking" дистрота са просто обикновен линукс в който са премахнати ненужните инструменти и са прейнсталирани инструменти за тестване на сигурността, нищо по-специално.
А точно Kali Linux си е debian, но командите са по-опростени, изпробвал съм го и лично на мен не ми хареса защото е прекалено тежък макар, че има и олекотени light версий. Всички се хвърлят на Kali-то защото е най-известната дистрибуция. Ако искаш наистина да се научиш инсталирай си чист debian или каквото там искаш и във виртуалка може, а после си инсталирай инструментите ръчно. Пък по-нататък може и да си направиш дизайна по твой вкус със OpenBox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, capnemo написа:

1. Какво е вашето разбиране на думата хакер?

2. Това е линукс в който има преинсталирани инструменти за пентест

Под хакер разбирам- да създава вируси,троянци,бакдори и т.н. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ивайло Иванофф написа:

Не, това не е вашата дистрибуция.... И щом задавате този въпрос има много да учите

преди 9 часа, Цинго Манго Фук написа:

аз например, не знам как да си защитя рутера от Linset, ...ъ-ъ-ъ... не че са успели да ми разбият паролата, а заради смущенията които внасят

Пуснете една. Но моля нека да е нова, нека не започваме темата с горния въпрос :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ивайло Иванофф написа:

С други думи  - крадци и вредители. 

Не е такава. По скоро е за хахори. Предимно балъци, които си мислят, че ще им се вдигне реномето, ако отключат съседския рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм ... аз пък си мислех, че "  вируси,троянци,бакдори и т.н." се създават от задклавиатурно у-во с помощта на компилатор или интерпретатор ... ама явно съм в голяма грешка и всичко е от "дистрибуцията"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, borovaka написа:

Хмм ... аз пък си мислех, че "  вируси,троянци,бакдори и т.н." се създават от задклавиатурно у-во с помощта на компилатор или интерпретатор ... ама явно съм в голяма грешка и всичко е от "дистрибуцията"

Ъъъ не знаех, че е от зад-клавиатурното у-во. Мислех, че сами се създават от самосебе си. Целия ми живот е бил лъжа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11/1/2016 в 8:00, Цинго Манго Фук написа:

Г-н Фук Манго Цинго,
Подобна тема въобще не е за пускане понеже съм 100% сигурен че знанията и техниките споделени в нея няма да бъдят използвани етично от хлапетийте които ще я четат....иначе да съм я пуснал преди години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мх @Васко е прав. Почне ли да се говори за "хакерство" на никой не му пука за техники и т.н, почват да те сучат за знание как се хакват профили из разни социални мрежи, също така ако е някой по нахален и за парички почва да разпитва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.11.2016 в 3:34, Ивайло Иванофф написа:

Добро утро! Тази версия на линукса за хакери ли е? 

Не. Това е за линукс за хакери http://www.slackware.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си е до вкус ако ти е по-удобни с някоя дистрибуция може да си я нагодиш със всякакви инструменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Ивайло Иванофф написа:

До колкото поразгледах из нета, няма за slackware

Подиграват се с теб, но и въпросът ти не е особено сериозен. Няма дистрибуция за "хакери" от твоя тип. За създаване на софтуер, може да ти послужи всяка дистрибуция. В случая, от значение са приложенията, които ще инсталираш върху нея и уменията ти в тази сфера. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, cybercop написа:

Подиграват се с теб, но и въпросът ти не е особено сериозен. Няма дистрибуция за "хакери" от твоя тип. За създаване на софтуер, може да ти послужи всяка дистрибуция. В случая, от значение са приложенията, които ще инсталираш върху нея и уменията ти в тази сфера. 

Нужния софтуер за много напреднал потребител. Гледах за най-добра дистро за 2016 на първо място беше Ubuntu. Когато видях за "хакер" на първо място беше Kali

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Mr.n0b0dy написа:

Ем защото е най-известна и удобна(за някой). Пробвай си ги във виртуалки и така ще се решиш.

Пробвах Kali бил съм на Ubuntu,пробвал съм и Debian, но линукс не е за мен :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване