Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivoyordanov

Проблем с инсталиране на дос във виртуална машина

Препоръчан отговор

Здравейте  ! 

От няколко дни се мъча да си направя виртуална( машина или бокс) на лаптопа и от нея да използвам Windows XP ,но от над 20 видеа нищо до сега не съм  направил .

Можете ли да ми препоръчате нещо лесно ,защото явно ми е много трудно да си го направя  .Лесна програмка ,която бързо да си инсталирам за да използвам XP :)

Благодаря  ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivoyordanov написа:

Здравейте  ! 

От няколко дни се мъча да си направя виртуална( машина или бокс) на лаптопа и от нея да използвам Windows XP ,но от над 20 видеа нищо до сега не съм  направил .

Можете ли да ми препоръчате нещо лесно ,защото явно ми е много трудно да си го направя  .Лесна програмка ,която бързо да си инсталирам за да използвам XP :)

Благодаря  ! 

vmware player, virtualbox. Какво толкова ви затруднява? И защо търсите да инсталирате ДОС, за инсталация на ХР просто поставяте ИСО образа като СД на виртуалната машина и рестартирате (виртуалната машина)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е основната ос на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш си програмата за работа с виртуални машини, конфигурираш я, указваш място на CD/iso файла за Windows XP и инсталираш Операционната система.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://postimg.org/image/u7klgxdul/  Направих снимка  за да видите грешката .Не мога вече цяла седмица  да го направя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворих биоса ,но на мен ми е по друг начин и пак нищо не направих :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да споделиш модел на дъно или модел на лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви снимка да видите какъв ми е биоса https://postimg.org/image/7wp7epipx/     https://postimg.org/image/7wp7epipx/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не помага. Нужен ми е модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разбера те са много.И кутията от лаптопа не е при мен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще използвам темата да попитам - ще си интсталирам Oracle virtual box и искам да попитам след като избера в коя папка да създам виртуален хард диск

spacer.png spacer.png

и след това като започна инсталация на уиндоуса, има ли риск да ми форматира драйва, в който е папката с виртуалния хард диск? Или просто ще инсталира уиндоуса в избраната папка без да засегне нищо друго?

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуалният диск на бърз дял на физически диск.

Форматира се виртуалният дял, а не физическият, ако не са пипани настройките, но тогава програмата предупреждава за опасността от ползване на физически диск.

Освен това можеш да си инсталираш Win XP на самостоятелен дял и да се избира ОС при стартиране на лаптопа. А може да се инсталира на vhd, който да се закачи към bcd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...