Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.11.2016 г. в 18:59, XECUTIONER написа:

Само за информация - наличната ти видеокарта идва леко слаба за WOW Legion.

Слаба на какви настройки и на каква резолюция? Айде уточнявай се, че гледам директора ти слага плюсчета, ама хал хабер си нямаш от това, което се ползва за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването нека е corsair. В твоя случай със сегашната видеокарта та дори и бъдещата и 450W ще са ти достатъчни.  Ако пък смяташ след време да сменяш видеото по добре 550W или най добре 650W ако държиш на максимална тишина, но и парите повече. Колкото повече ватове е захранването, толкова по малко капацитет ще се използва при натоварване, толкова и по малко ще шумят оборотите на перката на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези как са?
http://www.vario.bg/corsair-cx-series-modular-cx650m-650w-cp-9020103-eu
http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-RM550x-550W-GOLD-CP-9020090-EU/
Вторият ми идва леко скъпичък, но ако си заслужава ще ги дам.

Като цяло съм си заплюл CX650M, изглежда доста солидно за парите си, като единственото кофти нещо според едно ревю в Tomshardware е че минималната скорост на вентилатора е леко завишена - 840 RPM, при средна 500 RPM.

А това ми го похвали един колега - https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/seasonic/s12ii-620-620w-ss-620gb-p41801212/

П.П. Ако може някой разбиращ да хвърли едно око на списъка с частите от предния ми пост, да потвърди дали има 100% съвместимост с кутията. <3

Редактирано от Archvillain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих заложил на RM X, това е още по тихо с 0dB режим до 50% работа, 10г гаранция. Частите са съвместими. 

EDIT: Ами това е, от 1200 отидохме на 1300 понеже искаше К серия, но някой кресна за фазите на дъното и ето сега стигнахме до 1500лв. Поне знаеш че си заслужава, макар клока да е за ентусиасти, да предположим че и ти искаш да пробваш почвата. Лошо няма и дано си струва цената която плащаш за това никак евтино удоволствие.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Archvillain написа:

Тези как са?
http://www.vario.bg/corsair-cx-series-modular-cx650m-650w-cp-9020103-eu
http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-RM550x-550W-GOLD-CP-9020090-EU/
Вторият ми идва леко скъпичък, но ако си заслужава ще ги дам.

Като цяло съм си заплюл CX650M, изглежда доста солидно за парите си, като единственото кофти нещо според едно ревю в Tomshardware е че минималната скорост на вентилатора е леко завишена - 840 RPM, при средна 500 RPM.

А това ми го похвали един колега - https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/seasonic/s12ii-620-620w-ss-620gb-p41801212/

П.П. Ако може някой разбиращ да хвърли едно око на списъка с частите от предния ми пост, да потвърди дали има 100% съвместимост с кутията. <3

Малко изпуснах нишката покрай целия спам, но все пак да ти отговоря. Частите са съвместими, но HDD-то е от серия предвидена за видеонаблюдение. Кутията(дюкесата) е пълен боклук, охладителя е чудесен. Видеото е старичко вече и не е кой знае какво. Дъно кръстено ''Като скала'' бих си взел при липса на други алтернативи(ако ще да е с 20 фазно захранване към процесора). Захранването предложено от колегата ти е добро, но вече с доста остарял дизайн, а и морално остаряло. Макар че това не е фактор. Чисто и просто има по-съвременни алтернативи с подходящо качество. А като ще се заиграваме на тази тема погледни следното(sf450). Плюс една снимчица за специалистите като Янко и Кико(втория всъщност не се брои въобще и по никакъв начин), а първия също, но да спазим традицията - DSC_7583.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал че Dukase е пълен боклук. Вярно е че не е балансирано от страна на кутията. Но тази кутия става за това имайки предвид че бюджета е отдавна подминат над нормалното. Разбирам ако беше предложена кутия като Deepcool TESSARACT тогава бих казал че е пълен боклук и не само аз, ако става дума за клок. Все едно да си сложиш яйцата в тигана. Но в случая не знам колко си я гледал, но този път deepcool малко са се постарали от страна на охлаждане и дизайн. Но няма да говоря за качество и шумоизолация защото там тя няма място за обсъждане. До колкото видео картата му той вече знае че е стара, но за сега съвсем спокойно може да бачка с нея. Таман ще я изцеди максимално до край. Но наистина за в бъдеще ще трябва да се помисли за по производително видео. За диска вече съм му казал че е за видео наблюдение и постоянно натоварване 24/7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/15/2016 в 18:54, Can Oa написа:

То и аз не че ги знам колко много като реално може да са 8+4 или нещо такова ;) 

Малко ориентировачно казано и не точно , аз си ги броя така: гледаш тези черни кубчета и колкото повече толкова повече ахаха като това не значи че са точно толкова фазите може по друг начин да е разпределено което навлиза в тема която не е за мене. Аз си ги броя и така ... пак казван не е точно но за груб ориентир става. Extreme4 има 2 повече а по какъв начин дъното се възползва от това нямам идея...

qMY1ym.jpg

Това не е добър начин за определяне на фазите. Поради факта, че фази разположени едни до други могат да отговарят за различни елементи. (да не само процесора ги използва).

Най-лесният начин да се провери колко са реално фазите, дъното да се обърне обратно и да се провери колко от тях са свързани на 1 пътечка. При някой дъна това не може да стане с просто око и трябва да се използва уред. (мултиметър).

До колко броят на фазите е важен е отделен въпрос.

Първо за какво служат:

Фазите (канали) или там както искате да ги наричате регулират и превръщат тока който стига до компонента за който те работят. Например за процесора взимат 12 волта от захранването и го правят на 1-1.5 или там колкото е нужно на процесора в системата. Колкото по-точно го правят толкова по-добре.

Бройката е важна поради факта, че работи само 1 от тях в момента, следователно ако имате 2 фази всяка ще работи на 50%, ако са 3 на 33%, 4 на 25% и така нататък. Какво печелите от това?

- По-малко натоварване на самата фаза, следователно не грее толкова, шанса да изгори е по-малък, по-малко смущения и други.

Защо да не гледаме само бройката? Както винаги качеството е играещ фактор! Представете, фазите като захранвания (то до някъде е така) кое е по-добре... 4 x 350W или 1х1200W. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Кюнко брат му вижте кво хубаво обяснява. (Кюнко взимай пример от брат си)

Евала за пояснението, нека има повече такива хора. Четох преди една тема, къде един пич представяше работата на фазите като автомобили които трябва да се движат по магистрали с плътна. Ако имаме 4 плътна и 100 авомобила ще има по голям шанс за катастрофа понеже трафика е натоварен. Но ако имаме 8 плътна, то тогава шанса за катастрофа драстично намалява. 

(шегувам се за брата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, XECUTIONER написа:

Малко изпуснах нишката покрай целия спам, но все пак да ти отговоря. Частите са съвместими, но HDD-то е от серия предвидена за видеонаблюдение. Кутията(дюкесата) е пълен боклук, охладителя е чудесен. Видеото е старичко вече и не е кой знае какво. Дъно кръстено ''Като скала'' бих си взел при липса на други алтернативи(ако ще да е с 20 фазно захранване към процесора). Захранването предложено от колегата ти е добро, но вече с доста остарял дизайн, а и морално остаряло. Макар че това не е фактор. Чисто и просто има по-съвременни алтернативи с подходящо качество. А като ще се заиграваме на тази тема погледни следното(sf450). Плюс една снимчица за специалистите като Янко и Кико(втория всъщност не се брои въобще и по никакъв начин), а първия също, но да спазим традицията -

DSC_7583.jpg

Жал ме е за тебе!Знам,че ще заподскачаш като момиченце на бутона докладвай,но ме е жал за тебе.На кого искаш да се доказваш-на мен,на Кико,на Томигън,на Емо Костов-няма смисъл,ние сме те преценили отдавна,че не ставаш за нищо.Искаш децата,които пишат тук да ти обърнат внимание-е,какъв е смисъла,та те не могат дъно от захранване да различат,те ли ще ти върнат самочувствието?!

Не ми бутай снимки от jonny guru,а се научи като мен-не да четеш ревюта,които така или иначе-няма да разбереш,а от половин снимка да ти е ясно,защото се изложи много с това захранване:

на 11.11.2016 г. в 19:58, XECUTIONER написа:

Засега ще минеш само с него(ако изнамериш от някъде стар HDD за сторидж добре). Ето нещо примерно - 

626064d7bbd9478eae06f35758fdf3da.png + 5993f41d2f024cd7828cacbeab699c01.png

Крайна сума: 1222.89 Ако искаш по-качествен охладител за процесора сумата ще набъбне още с около 80 левчета. RAM-та е 2x4 + 2x4(така излиза по-евтино). Можеш да лавираш с цените на продуктите и да се впишеш евентуално точно в бюджета.

Успех!

да,ама за него няма ревю в jonny guru да прочетеш,а само половин снимка в сайта на Корсар,но на мен ми беше достатъчна.Не ми повтаряй като папагал заучени фрази и от форумите прочетени за стари платформи: "Захранването предложено от колегата ти е добро, но вече с доста остарял дизайн, а и морално остаряло" при положение,че не знаеш значението на тези думи и сам предлагаш такива захранвания,че и по-скъпи и далеч по-лоши.;)

Няма смисъл,моето момче.Преценили сме те отдавна-само ти се смеем,а понякога и те съжаляваме.Пък,ако се пънеш за пред децата-значи си по-зле и от това,което си мисля за теб.Хайде сега-почвай да скачаш на бутона докладвай,че за друго не ставаш. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, goodly написа:

Четох преди една тема, къде един пич представяше работата на фазите като автомобили които трябва да се движат по магистрали с плътна. Ако имаме 4 плътна и 100 кули ще има по голям шанс за катастрофа понеже трафика е натоварен. Но ако имаме 8 плътна, то тогава шанса за катастрофа драстично намалява. 

Offtopic: Първо, правописа ти е под всякаква критика. Докато разбера за какви кУли става въпрос, прочетох три пъти поста ти. Второ, в 99% от случаите пътя има само две платна. Ти говориш за ленти, което е различно от платно. Да, ако имаме 8 платна, ще е много по-добре от 8 ленти, защото тия платна ще са разделени едно от друго с някаква преграда, вероятно мантинела и райграс. 

Трето, знам че правя забележки, чел съм правилата, но все още не вярвам, че има хора, които правят грешки не защото бързат, а защото толкова могат и толкова са учили. @goodly, ако искаш да те вземат на сериозно, постарай се да научиш съвсем простички и елементарни неща в граматиката ни. Да, аз навремето имах по Български език между 3 и 5, но нивото ни тогава бе толкова високо, че изобщо не ставаше въпрос за правопис, а за съвсем други неща. 

Четвърто, ако някой не ти направи забележка, ще я караш така до безкрай и ще ставаш за посмешище на по-ерудираните люде, четящи и тоя форум, а предполагам и други. Осъзнавам, че не аз трябва да ти правя тия забележки, но СЕ НАЛАГА!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за конското първо. Второ :) нямам нищо против някой да ми прави забележки за правописа защото дали от бързане или не аз си ги правя даже и изяждам по някое окончание или буква в началото. Но мога да ви уверя че пиша по правилно от някои българи защото аз не съм. Аз съм мелез между България и майка Русия и не ме е срам грам да си кажа, даже се гордея че съм роден в Русия и израснал в България. И трето, за платната беше много прост пример за да разберат хората които си нямат грам понятие. Иначе надали някой ще го обясни толкова просто за разбиране. Надявам се да няма грешки защото не обичам да се връщам по редовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Zealar написа:

Това не е добър начин за определяне на фазите. Поради факта, че фази разположени едни до други могат да отговарят за различни елементи. (да не само процесора ги използва).

Най-лесният начин да се провери колко са реално фазите, дъното да се обърне обратно и да се провери колко от тях са свързани на 1 пътечка. При някой дъна това не може да стане с просто око и трябва да се използва уред. (мултиметър).

До колко броят на фазите е важен е отделен въпрос.

Първо за какво служат:

Фазите (канали) или там както искате да ги наричате регулират и превръщат тока който стига до компонента за който те работят. Например за процесора взимат 12 волта от захранването и го правят на 1-1.5 или там колкото е нужно на процесора в системата. Колкото по-точно го правят толкова по-добре.

Бройката е важна поради факта, че работи само 1 от тях в момента, следователно ако имате 2 фази всяка ще работи на 50%, ако са 3 на 33%, 4 на 25% и така нататък. Какво печелите от това?

- По-малко натоварване на самата фаза, следователно не грее толкова, шанса да изгори е по-малък, по-малко смущения и други.

Защо да не гледаме само бройката? Както винаги качеството е играещ фактор! Представете, фазите като захранвания (то до някъде е така) кое е по-добре... 4 x 350W или 1х1200W. :)

По принцип е така и не казвам че не е но!?

Идва голямото но , ако обърнеш внимание на начина по който пиша той е:

Просто със лесни думи и фрази чист разговорен български подходящ за всеки един който го прочете. Не ползвам сложни и дълги трудни изрази които половината деца тука няма да разберат.

Всичко което казвам е точно казано за да го разбере конкретната аудитория на темата , автора или към когото е насочено.

А това обръщаш дъното гепиш еди кой си уред и ... .и .. . това не е отговор за никого макари вярно няма смисъл от това - а защо ли?

Защото еди кой си пита "как да разбера колко фази има дъното ASUS ала бала"
Ти отговаряш - Вземаш дъното(което гледа на снимка в нета) обръщаш го гепиш уреда и мериш.

Аз отговарям - каквото съм написал и повторено няколко пъти че не е точно и ориентировачно.

От кой отговор питащия ще има някаква представа за отговоря на въпроса си???

От моя ще има представа за нещо а от твоя никаква. Защо никаква ли - от 4те снимки в сайта на ASUS нито ще види дъното отдолу ( и без това повечето никога не са виждали дъно отдолу на живо) нито има идея еди кой си уред какъв е или пък някога ще имат...

Пак се повтарям не ме намесвайте ако искате да кажете нещо , просто го кажете!

А тия дето вотват такива коментари са точно тия които никога не са виждали дъно и нямат идея за какви уреди говориш въпреки че от моя коментар разбраха повече но ми е все тая не ми пука да кажа нещо звучащо добре и да не го разбере никой а обратно.

Лека вечер ..

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, goodly написа:

Благодаря за конското първо. Второ :) нямам нищо против някой да ми прави забележки за правописа защото дали от бързане или не аз си ги правя даже и изяждам по някое окончание или буква в началото. Но мога да ви уверя че пиша по правилно от някои българи защото аз не съм. Аз съм мелез между България и майка Русия и не ме е срам грам да си кажа, даже се гордея че съм роден в Русия и израснал в България. И трето, за платната беше много прост пример за да разберат хората които си нямат грам понятие. Иначе надали някой ще го обясни толкова просто за разбиране. Надявам се да няма грешки защото не обичам да се връщам по редовете.

Не го вземай навътре, но прави неприятно впечатление, когато системно бъркаш "O" с "У"  и "А" с "Ъ". Аз не говоря за грешки от бързане. Такива аз правя винаги, причината за които е клавиатурата. След това по 2-3 пъти редактирам всеки свой пост. 

По темата за фазите ще добавя, че ако допреди LGA1151  те не бяха важни ( SB, IB, Hsswell), то за LGA1151  са важни и точно това е причина за заяжданията тук и там. Сега..ако тия неща за фазите ги твърдиш при Ivy Bridge  например, то изобщо не са верни, защото просто няма път там ;) Разбирай, че има един площад, на който всеки щъка както му е угодно. Няма магистрала. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато са платната   вместо 4 - 8 трябва някои да плаща да се построят и за поддръжка  и  да се назначи на всяко платно по як катажия ако не е як държавата отива на кино и фалира и няма кой да кара по тея магистрали -малко така абстрактно отговарям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Can Oa написа:

А тия дето вотват такива коментари са точно тия които никога не са виждали дъно и нямат идея за какви уреди говориш въпреки че от моя коментар разбраха повече но ми е все тая не ми пука да кажа нещо звучащо добре и да не го разбере никой а обратно.

Лека вечер ..

Не се коси-чел някой си нещо в нета,къде разбрал,къде-не и ... Пък и ти казах,че няма смисъл да се хабиш,като искат статии-много,ето на първо кликване-ВРМи и мосфети.Ама нищо няма да вдянат,най-вече оня дет изака една конфигурация пълен биклук и като рам,кутия,захранване,дъно,кулер-XCEUTIONER,па после се обажда да продължи да се фантазика-тая кутия била боклук,това дъно така кръстено,значи не е хубаво :D,захранването старо било като дизайн и морал-пък писа лятото,че такова си купил,май пак се е фантазирал...Пълен цирк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сте се хванали за броя на фазите - да попитам: От значение ли е броя и капацитета на кондензаторите, защото май те определят фазата дали е мощна или слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дукеса или Херцогиня въпроса е дали е от метал или пластмаса.

на 17.11.2016 г. в 8:09, nikolela написа:

Като сте се хванали за броя на фазите - да попитам: От значение ли е броя и капацитета на кондензаторите, защото май те определят фазата дали е мощна или слаба.

Говориш за тези които са по цялата платка разположени.

electrolytic.jpg

Мисля черните кубчета дросел се казваха и преди изглеждаха така:

product_662.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...