Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , всички знаем че колкото повече се глобализира светът и Интернет пространството , съответно и се увеличават рисковете от злоупотреби и хакерски атаки спрямо личните данни на потребителите .  Във тази връзка имам въпрос относно сигурността на стационарните компютри и лаптопите . Искам да попитам съвсем на кратко ако един компютър бъде заразен със зловреден софтуер който цели да точи лична информация , то възможно ли е този вирус ( RAT )  да се прехвърли на друг компютър който е включен към същият рутер ? Става въпрос ако заразеният компютър не е включен в обща локална мрежа тип ВПН с други устройства и компютри , просто използва един и същи източник за Интернет. Т.е възможно ли и е чрез Уай фи връзка или по друг начин да бъдат заразени  други устройства свързани към същият рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зловреден софтуер от такъв тип иска грешно действие от задклавиетурното у-во за да се инсталира и съответно да отвори порт по който да може да се достъпва за последваща манипулация! От там на сетне кави манипулации могат да настъпят е въпрос на гадаеене !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ясно е че, за да попадне един вирус на компютър обикновено потребителят изтегля заразен файл , но говоря принципно при положение че има един заразен компютър , то другите които свързани към същият рутер има ли опасност за тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 29 минути, G. Folten написа:

...то другите които свързани към същият рутер има ли опасност за тях ?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си болен и си в една стая с още 5 човека, те могат ли да се заразят от теб докато кашляш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, rostislaf написа:

Ако си болен и си в една стая с още 5 човека, те могат ли да се заразят от теб докато кашляш?

Добре тогава как може да бъдат  защитени другите компютри и освен това  от вашите постове разбирам че заразяването може да стане чрез рутера правилно ли съм ви разбрал . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думите имат значение. Заразени от рутера не е равнозначно на заразени през рутера. Първото означава, че рутера е източник на заразата, второто - рутера предава заразата.

Решение - на заразения компУтУр му давате лекарство или го изключвате от рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2016 г. в 8:54, rostislaf написа:

Думите имат значение. Заразени от рутера не е равнозначно на . Първото означава, че рутера е източник на заразата, второто - рутера предава заразата.

Решение - на заразения компУтУр му давате лекарство или го изключвате от рутера.

По скоро заразени през рутера , защото да предположим че докато работя на лаптопа си бъде заразен този лаптоп , то тогава според думите ви ако изключа съответния лаптоп и не го ползвам не би следвало да има опасност за другите компютри вкъщи. 

Редактирано от G. Folten (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте може ли малко помощ от около една две седмици нещо ТОР Браузърът ми дава някакъв бъг преинсталирах го няколко пъти но като ъпдейтне нещо след малко време се повтаря отново едно и също нещо кажете как да реша проблема. Мерси 

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване