Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Desdinova написа:

не, не го решава някой горе.

Играта струва 60 Евро, ти не я купуваш а я сваляш и играеш безплатно (крадеш). Съдейки от снимката ти е ясно че си необразован неудачник!

Някои "необразовани неудачници" са доста повече хора от "образованите тъпунгери".  Абсурдно е някой да плаща 120 лева за игра в България!!! Аз никога не съм го правил и няма да го направя. С моята заплата съм преценил, че мога да заделя до 50-60 лева за нова игра и то ако наистина ми харесва. От там нагоре да си ги заврат в задника тия игри и пари.

преди 2 минути, Desdinova написа:

Аз съм от тия западняци дето имат много пъти повече, но дори и когато нямах пак не съм крал софтуер! Защото кражбата не е добре за кармата. Когато рабереш че това нещо коства много часове трудна работа и имаш уважение към всичкият този труд би трябвало да разбереш защо не  е хубаво да го крадеш.

Ако нямаш пари за ферари не отиваш да си откраднеш едно, а просто не го ползваш, защо да е по различно за софтуер.

Компютъра му е смотан, защо не си открадне просто нещо по добро?? ... Защото краденето не е законно и всеки нормален човек го разбира! Ако на него работодателят не му плати неговата заплата той ще запее друга песен, но ако може да си краде софтуер, може и с храна да се пробва! ....

Кви часове работа бе! Ти имаш ли си понятие аз колко труд, пот и часове работа имам в мизерията и шума? Нямаш. Тогава млъкни. Не ми давай наклон на XУЯ моля те! 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Виж ве приятелю, за тези игри дето мислите да купувам поне за мен казвам го определям като глезотийка, защото тези пари дето ще дам за игри, аз ще купя нещо на детето си и всяка игра която я кракнат е

Той тоз във всяка тема е отворко, тъй че игнор, блок и това е 

Искаш да кажеш, че тези компании дето правят игрите са на минус ли? До сега съм си купил само CS:GO и то на черен Петък за 10лв... И то за да играя с приятели, а не защото имам пари с тъпотии. Разрабо

Това е хипер странно, ако нямаш пари, няма да ползваш!

Няма за всички, съото като с ферари, всички искат, но мало имат!  Трябва да се вижда разликата между неудачниците и по добрите хора!

преди 1 минута, Кико написа:

Някои "необразовани неудачници" са доста повече хора от "образованите тъпунгери".  Абсурдно е някой да плаща 120 лева за игра в България!!! Аз никога не съм го правил и няма да го направя. С моята заплата съм преценил, че мога да заделя до 50-60 лева за нова игра и то ако наистина ми харесва. От там нагоре да си ги заврат в задника тия игри и пари.

Кви часове работа бе! Ти имаш ли си понятие аз колко труд, пот и часове работа имам в мизерията и шума? нямаш. Тогава млъкни. Не ми давай наклон на х** моля те! 

Ти имаш ли представа аз колко часа на ден работя (11) по някога събота и неделя, имам понякога толкова стрес че дори не мога да спя нормално, всичко това да създавам нови интересни софтуерни играчки. Моите играчки са за бизнеса и винаги се плащат, но представи си как би се чувствал ако труда ти не се оценява и просто се краде, както в случая на тази игра. Зад нея стоят многого часове високо квалифициран труд от млади умни и мотивирани хора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Desdinova написа:

Няма за всички, съото като с ферари, всички искат, но мало имат!  Трябва да се вижда разликата между неудачниците и по добрите хора!

Стига глупости! Бедняка няма пари, но за него има приют и топла манджа!  Кви неудачници, кви добри хора? Мафия ли имаш предвид? Не се излагай. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Стига глупости! Бедняка няма пари, но за него има приют и топла манджа!  Кви неудачници, кви добри хора? Мафия ли имаш предвид? Не се излагай. 

Да, но бедняка не мисли че му се полага да кара ферари, но мисли че му се полага да играе нови модерни игри, които не може да плати, това е парадокса!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Desdinova написа:

Ти имаш ли представа аз колко часа на ден работя (11) по някога събота и неделя, имам понякога толкова стрес че дори не мога да спя нормално, всичко това да създавам нови интересни софтуерни играчки. Моите играчки са за бизнеса и винаги се плащат, но представи си как би се чувствал ако труда ти не се оценява и просто се краде, както в случая на тази игра. Зад нея стоят многого часове високо квалифициран труд от млади умни и мотивирани хора!

Всеки труд се краде и аз ти дадох пример с мен! Аз вземам да кажем малко над 1000 лева, преди 15 години работник, гастербайтер в Австрия показа фиш за 7200 германски марки!!! Имаш ли си представа за каква кражба става въпрос в България??? Имай предвид,м че аз работя тая работа вече 15 години, гастербайтера е работил две години! Мислишп ли, че тоя турчин или босненец, защото такива са работили там, е образован? Гледах видео, заснето от един наш шеф, лека му пръст. Гастербайтера се удряшще в гърдите пред камерата му и викаше - тюркиш, тюркиш, хилейки се като идиот! И тоя ми взема 7200 лева заплата? АЙДЕ СТИГА БЕ!!! После софтуера трябва да се плащал в България? Ще се плаща от такива като мен и теб, но не и от хора, дето ги лъжат с 480 лева и трябва семейства да хранят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Desdinova написа:

Нищо от това не оправдава кражбата! Понеже някой от теб е крал ти да крадеш от други?

Да, никой не оправдава кражбата на капиталиста в България или по-точно казано - на робовладелеца. Така е.  Да те попитам нещо. Защо Ти трябва да си овцата в джунглата? Мазохист ли си, какво? Човека не краде. Той просто взема обратно това, което са му откраднали. Дреме му на оная работа, че е взел 0.00000001 % от печалбата на крадеца. 

Робин Худ според теб крадец ли е и ако е такъв, заслужава ли бесило?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това, той не разбира какво прави.

Не разбира последствията от то че изпълнява някакви програмки на неговият компютър, които уж са безплатни. Не разбира че това са продукти създадени от хора, които прекарват години в учене и часове в работа за да докарат продукта до пазара. Също тези кракери те също живеят от нещо .... но това с аконцепти които този прост човек не разбира, той вижда само шарените картинки и е довлен. Той и за това е беден, понеже е простичко скроен.

Ако беше задал въпроса си по различен начин и беше наясно с рисковете и с последствията от действията си, може би нямаше да го нападам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Desdinova написа:

Точно за това, той не разбира какво прави.

Не разбира последствията от то че изпълнява някакви програмки на неговият компютър, които уж са безплатни. Не разбира че това са продукти създадени от хора, които прекарват години в учене и часове в работа за да докарат продукта до пазара. Също тези кракери те също живеят от нещо .... но това с аконцепти които този прост човек не разбира, той вижда само шарените картинки и е довлен. Той и за това е беден, понеже е простичко скроен.

Ако беше задал въпроса си по различен начин и беше наясно с рисковете и с последствията от действията си, може би нямаше да го нападам!

По принцип е така, но несправедливостта в нашия свят е голяма. Знаеш ли...аз съм бригадир на няколко човека. Днес бях на работа втора смяна, утре пак. Но двама от моите хора утре са първа смяна. Единия от тях, с ранг като моя, но в момента е в моята смяна заради някои неуредици с работата, искаше да си тръгне по-рано и пита баш шефа, дали да го направи в 20 часа. Той знаеш ли какво му отговори - не може, защото и аз ще си тръгна. В смисъл, Аз. Оставахме само двама човека, но аз си имам план и знам как да се справя. Затова просто казах на колегите - тръгвате си в 20 часа, аз и другия колега оставаме. Ами те трябва в 5.30, днес, в събота да са на работа! Как си я представяш да се приберат след 23 часа, да хапнат, да пийнат , да поспят и да станат към 4.30? Няма как! Ама капиталиста не разбира това и винаги прави такива глупости. Аз обаче съм ЧОВЕК, нарочно ги освободих и покрих техните дейности. Разбираш ли де е разликата между теб и мен? Аз ще дам пари на тоя, дето не може да си купи игра, но ти искаш да спечелиш стотинки и от най-големия бедняк, който е бедняк в много случаи не защото е прост, както казваш, а защото системата е такава! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не ме разбираш. Парите не са от значение, една птичка пролет не прави. Дали той ще плати или не, на края на квартала няма значение. За мен е важно отношението което тези действия създават към софтуера. Хората си мислят че това е просто тук за да се ползва и н еосъзнават колко много работа стои зад това. Ако беше писал искам да купя тази игра, но нямам пари, ето тук имам сайт за дарения, може би щях дори да му дам пари. Така той би показал че уважава труда на другите. Но с подобно настроение .... аа скъпо ми е ще го открадна те така или иначе са богат а аз беден ... не само че не буди и грам съжаление в мен, но точно обратно, провокира ме, да му покажа коко е прост.

И да може би системата има нещо общо, но аз също съм тръгнал от тази система и всеки ден работя за всичко което имам, и очаквам уважение към труда ми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Desdinova написа:

Ти не ме разбираш. Парите не са от значение, една птичка пролет не прави. Дали той ще плати или не, на края на квартала няма значение. За мен е важно отношението което тези действия създават към софтуера. Хората си мислят че това е просто тук за да се ползва и н еосъзнават колко много работа стои зад това. Ако беше писал искам да купя тази игра, но нямам пари, ето тук имам сайт за дарения, може би щях дори да му дам пари. Така той би показал че уважава труда на другите. Но с подобно настроение .... аа скъпо ми е ще го открадна те така или иначе са богат а аз беден ... не само че не буди и грам съжаление в мен, но точно обратно, провокира ме, да му покажа коко е прост.

И да може би системата има нещо общо, но аз също съм тръгнал от тази система и всеки ден работя за всичко което имам, и очаквам уважение към труда ми!

Абе така и така съм почнал да пиша за дипломирането си в други теми, се сещам как преди 20 години се наложи да науча Pascal  да дели на нула. При положение, че тоя език разпознаваше числа до 16-ия знак след запетаята, бе доста трудно да направя дипломната си работа с него.  Бях се хванал обаче. Тормозих се 4-5 месеца, ползвайки чужди компютри - в училище, на приятели и дори в друг университет, но накрая успях да накарам пустия му Pascal  да раздели на нула и резултатът да влезе в дипломната ами работа за изчисляване на сателитни антени. Знаеш ли, това ме накара да повярвам в себе си. Не съм ползвам ничия помощ, защото и нямаше как да ползвам, защото реално аз бях човека, дето разбираше най-много от програмиране в потока ни, че и сред приятелите и познатите ми. А и не съм искал помощ. Удовлетворението бе голямо. Само че никога не бих взел пари за това!   И да попитам - как бихте накарали даден програмен език да дели на 0? Отдавна не съм се занимавал с програмиране, но ми е интересно, как днес се справяте с това - примерно получавате междинен резултат 0 и се налага това да не е края, а трябва и да делите на тоя междинен резултат. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Кико написа:

Не нападай човека!

Той тоз във всяка тема е отворко, тъй че игнор, блок и това е :halloween9:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Desdinova", сигурно всички песни, клипове, филми, програми и тем подобни са ти купени браво! ако е така, но няма как да го докажеш за съжаление. Но! ако намериш начин все пак да го докажеш ти трябва да си следващият "Министър Прецедател" и най-накрая НЯМА да се краде в политиката и тъй ще имаме минимална заплата от 2 500лв. и тогава не 60 евро за ИГРИ ами, 200 евро съм готов да дам без да се замисля. И тогава във вашите очи няма да съм, беден и прост.

Редактирано от Деньо Денев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деню,  не трябва да доказвам каквото и да било, но да вдичко си е легално. Netflix, Apple Music / Google Music etc... Защо да нарушавам закона и да застрашавам дигурността си, след като срещу 10 - 20 Евро на несец имам всичко което бих идкал.

А за заплатите политиката няма какво да направи. Просто труда ти толкова струва! Това е хубавото на свободният пазар!

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Политиката нямала какво да направи, абе какви ги дрънкаш ти бе на бавнораздвиващ ли се правиш на малумен на прост ли ве "ДЕНЮ" :D, на човек да му се плаче ще го размееш :D и да вземеш да си платиш MP3-те от PC-то

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Политиката нямала какво да направи :D

Редактирано от Деньо Денев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно е грешка при писане ... сега за това ще се заяждаш вместо да рефликтираш върху себе си.

Как точно никът ми е женски?

И високо интелигентният, най вероятно шофьор, се изказва за свирки!

Както и да е :) Кради колкото си искаш! Ще си платиш за това по един или друг начин :).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко име/ник завършващо на "а" звучи женско. Ще си платя когато станеш  най вероятно* :D най-вероятно,   "Министър Прецедател" :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.11.2016 г. в 19:33, Desdinova написа:

Да може, тогава защо крадеш труда на другите!!!!

Ти би ли работил безплатно?

Има много безплатни игри, дори и с отворен код. Защо не ползваш нещо без да крадеш?

И какро знаеш, безплатен обяд няма. Плащаш за играта като ставаш част от бот мрежа, и личните си данни!

Искаш да кажеш, че тези компании дето правят игрите са на минус ли? До сега съм си купил само CS:GO и то на черен Петък за 10лв... И то за да играя с приятели, а не защото имам пари с тъпотии. Разработчиците толкова много печелят от другите държави (Америка, Англия и др. западни държави/континенти), че едва ли ги боли х*я за 1000 българина дето ще я цъкат с крака и то офлайн :)

преди 20 часа, Desdinova написа:

И като работиш 11 часа на ден, плащат ли ти ги всичките? Плащат ли ти осигуровките за 11 часа на ден? А колко ти е заплатата и колко изкарва шефа? Я сега да видим ти колко си украден и да видим, дали утре ще идеш при шефчето и ще кажеш "шефе стига си бърса г*за с моя труд, а дай да делиме 50-50, изкарвам 1000лв днес, 500 за мен - 500 за теб?". И да се вкараш тогава в чудо и приказ ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Desdinova написа:

И типично по пбългарски ще се изпитваме ... https://en.wikipedia.org/wiki/Division_by_zero

Човек, от 20 години не се занимавам с програмиране, макар идеята ми през осемдесетте бе, да стана програмист, защото още по време на комунизма четях статии, как програмистите през деветдесетте ще се търсят много. както и да е. Идеята ми бе, че аз правех дипломна работа. Ползвах някои уравнения, които трябваше да реша чрез Паскал. Имах възможност да ползвам и matlab, но Turbo Pascal  ми бе любимия език от няколкото, които знаех. Грешката ми при дипломирането бе, че не се насочих към лесното, а тръгнах по трудния път, защото просто исках да се усъвършенствам в програмирането. Pascal  не бе като Fortran  например и не се ползваше за подобни математически задачи. Обаче аз въпреки всичко, реших да ползвам Pascal. От там ми дойдоха и проблемите, които трябваше да решавам. самите уравнения за изчисление на тия облъчватели за сателитни антени, водеха до междинни резултати в много широк диапазон, включително и резултати с над 16 знака зад десетичната запетая. Разбираш ли, нямах google, нямах дори и нормален интернет, макар да знех що за чудо е това интернета. Имахме някакъв нет, който свързваше мрежа на университетите. Но интернет като понятие бе нещо далечно, още по-малко пък можех да ползвам информация от тоя Интернет. Не е като днес да ми праснеш едийн линк към Wiki. Наложи се просто да накарам тоя прост Pascal  да раздели числа, които приемаше за 0 и които водеха до прекъсване на програмата. Загубих много време, защото аха си мислех, че съм решил проблема, но задам ли различни стойности за изчисления, пак краш! може би 2 месеца отидоха само в разрешение на тоя проблем, а не обърнах внимание на по-важни неща от дипломната ми работа  - а именно, да представя самите изчисления с помощтта на програма. Обаче не ми и пукаше, щото личната ми цел не бе да изчислявам някакви сателитни антени, а да стана програмист...което разбира се не стана в тоя скапан капиталистически свят, но пък ми помогна да повярвам в себе си, че няма неразрешими проблеми, колкото и неизучени да бяха. Сега сигурно е лесно, ама през 1997-ма не бе. Не бе точно с тоя език - Pascal, който знаех, че не е предвиден за математически изчисления, а и това ни го втълпяваха в часовете по програмиране. Ама съм, инат, нали? Направих си дипломната работа с Pascal  и ми бе кеф, въпреки че никой не оцени труда ми - типично по български. Накрая просто ме попитаха - ама ти що не ползва matlab? А иди обяснявай, че ми дреме на оная работа за антените им! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Just Human.. написа:

Искаш да кажеш, че тези компании дето правят игрите са на минус ли? До сега съм си купил само CS:GO и то на черен Петък за 10лв... И то за да играя с приятели, а не защото имам пари с тъпотии. Разработчиците толкова много печелят от другите държави (Америка, Англия и др. западни държави/континенти), че едва ли ги боли х*я за 1000 българина дето ще я цъкат с крака и то офлайн :)

И като работиш 11 часа на ден, плащат ли ти ги всичките? Плащат ли ти осигуровките за 11 часа на ден? А колко ти е заплатата и колко изкарва шефа? Я сега да видим ти колко си украден и да видим, дали утре ще идеш при шефчето и ще кажеш "шефе стига си бърса г*за с моя труд, а дай да делиме 50-50, изкарвам 1000лв днес, 500 за мен - 500 за теб?". И да се вкараш тогава в чудо и приказ ;)

Да всичко се плаща, Колко ми е заплатата не интересува никой, колко е на шефа не ме интересува. Аз не се чувствам окраден и дори съм инвеститор във фирмата си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване