Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си взема още една платка RAM за pc-то но не съм сигурен дали всичко ще е наред защото знам че трябва платките да са напълно еднакви за безпроблемна работа. Та сега съм с kingston KVR1333D3N9/2G линк имам 3 такива платки и искам да добавя още една за да станат 8 гб общо но не намирам точно такава платка никъде. Видях тези 2 платки линк линк които ми се струват еднакви с моите но не знам дали ще има проблем ако взема някоя от двете. Процесора ми е Intel i5 750 а дъното е gigabyte GA-P55-UD3 Та според вас ще имам ли някакъв проблем с pc-то ако купя някоя от тези платки ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем никакъв. Вземаш бодваш я на дъното и всичко е ток и жица. Но що не си вземеш направо 4гб плочка ? Ще ти станат 10гб рам. Във ОЛХ се намират евтини. Дъното ти поддържа до 16гб рам. Даже ако купуваш моя съвет е да вземеш със честота  1600 MHz   нищо че твоите са  1333MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мислил съм да взема направо 4 гб но мислех че може да има проблем защото моите са по 2 гб и като взема 4 може да стане нещо. Ако става ще взема направо 4 гб. Марката същата ли трябва да е или може и друга защото четох много във форуми как хора имат проблеми с РАМ-та заради тези неща за които питам и съм се наплашил малко от тях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение каква е марката. Въпроса е да е DDR3, вземай направо 4гб. И както ти казах по-добре вземи със честота 1600 MHz. След време може да вземеш още 1 платка 4GB на честота 1600MHz, и да ги направиш двуканални. Тоест на 1-ви и 3-ти слот слагаш 2 еднакви плочки който ти имаш. (тези на честота 1333MHz). А на 2-ри и 4-ти слот слагаш 2х4гб на честота 1600MHz. Това е моя съвет, а ти го направи както искаш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че като има памети на различни честоти - ще работят на по-бавната и така няма смисъл да взима на 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sten90 написа:

Само че като има памети на различни честоти - ще работят на по-бавната и така няма смисъл да взима на 1600.

Да но ако вземе 2х4GB 1600MHz има смисал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JoRkA написа:

Да но ако вземе 2х4GB 1600MHz има смисал.

Ако използва само тях, а другите ги продаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sten90 написа:

Ако използва само тях, а другите ги продаде.

Не защо да ги продава ? Ще използва Dual Chanel. Точно това написах по-горе и двете плочки ще си работят на 1333 а другите 2 на 1600MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че така ще стане? Да няма после тема "Защо паметта не ми работи на 1600"? Може да комбинира 2 и 4 гигабайта, но доколкото знам - двата канала са синхронизирани, т.е. трябва да са на еднаква честота. Ако греша - би ли показал надежден източник, където да пише обратното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, JoRkA написа:

Точно това написах по-горе и двете плочки ще си работят на 1333 а другите 2 на 1600MHz.

Моля те, спри.

Или се купува една 2ка 1333(или 1600, няма значение, тя пак ще си работи на 1333, ако тръгне), или се продават сегашните "каруци" и се купува кит от две 4-ки на 1600, по възможност с CL9 тайминг и това е. Няма смисъл от космически капацитети рам памет, освен ако авторът не ни спестява някоя подробност от рода на Х обработка или Y игра.

Memory QVL-ът ме кара да си мисля, че ще е най-сигурно ако си купиш една 2-ка и спреш до там. В целия списък виждам само една единствена 4GB плочка на самсунг и не ми се вярва дъното да се разбере с днешните памети.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, sten90 написа:

Сигурен ли си, че така ще стане? Да няма после тема "Защо паметта не ми работи на 1600"? Може да комбинира 2 и 4 гигабайта, но доколкото знам - двата канала са синхронизирани, т.е. трябва да са на еднаква честота. Ако греша - би ли показал надежден източник, където да пише обратното?

Както съм го описал по-горе работи. Един приятел е така и няма ядове. Като сглобява пс сложи 2х4гб на 1333MHz. Това лято си къпи 2х4гб на 1600MHz, и всичко си работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...