Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди години си купих следната конфигурация (снимка) с надеждата, че купувам компютър с 1 GB видео. С приятелят ми играехме игри и той имаше подобна видеокарта също с 1 GB видео. Но все на него му вървяха по добре, не му лагваха и т.н, А аз си казвах, добре защо? След 2 години се усещам, че всъщност картата ми се оказва 512MB.. Питах разби "разбирачи" и те казаха:

При ниския клас карти половината памет я има а половината се взима от РАМ

И аз пиша:

Е, ок, ама преди да го купя, си пише 1 гб видео, като е 512 мб, другата 512 мб памет къде се губи? 

И той:

няма друга когато е необходимо се взима от рам.

Та моля ви кажете дали са ме прецакали???

Другия ВАЖЕН въпрос към вас е, искам да си купувам 2 GB - http://www.plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-460-2gb-p-318438.html

Специално тази карта ще бъде ли по малко от 2048MB в Screen resolution "advanced"? 

Комютъра ще прави ли проблеми? Едни казаха, че съм за ново, захранване, че ми е 300w, други казват, че е достатъчно, ОБЪРКАН съм, моля ви обяснете ми, подробно като на маломумен и незнаещ. Извинявайте е, ако нещо съм объркал, чакам отговори. 

Благодаря предварително.

image.png

Редактирано от avtobus77 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да са ти "пробутали друга карта" като hd6550 е вграденото в процесора видео

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

па

преди 11 минути, avtobus77 написа:

При ниския клас карти половината памет я има а половината се взима от РАМ

тъй де, то си го пише на табелката ...shared-споделена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ined написа:

Няма как да са ти "пробутали друга карта" като hd6550 е вграденото в процесора видео

Дразна, се защо пише на характеристики 1 GB а се оказва 512 MB? Ще поддържа ли 2GB-вата карта от линка компютъра?

преди 1 минута, дръндю написа:

па

тъй де, то си го пише на табелката ...shared-споделена

Аха, а ще поддържа ли картата от линка?

ТРЯБВА ЛИ ДА КУПЯ ПО МОЩНО ЗАХРАНВАНЕ ПРЕДИ ДА СЛОЖА КАРТАТА ОТ ЛИНКА, ИЛИ МОЙТО 300W СТИГА?

Редактирано от avtobus77 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, avtobus77 написа:

Дразна, се защо пише на характеристики 1 GB а се оказва 512 MB? Ще поддържа ли 2GB-вата карта от линка компютъра?

Аха, а ще поддържа ли картата от линка?

и ся кво, аз да ти търся дъното и захранването из нета ....ъ-ъ-ъ...няма да стане

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

и ся кво, аз да ти търся дъното и захранването из нета ....ъ-ъ-ъ...няма да стане

:no-no:

Не бе пич, просто ако знаеш дали конфигурацията ще поддържа тази карта, ако не знаеш казвам не знам и готово, какво задълбочаваме..

преди 23 минути, ined написа:

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и виж колко е размерът на зададената за видеото памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Влез в BIOS и виж колко е размерът на зададената за видеото памет.

От начало си седи на Auto (256MB) но не смея да я вдигна до 512MB, какво ще ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като я вдигнеш, просто ще се увеличи паметта, която видеокартата ще ти "краде" от рам паметта. Понеже виждам, че имаш ентусиазъм да знаеш повече за комютрите, бих ти препоръчал да прочетеш важните теми в раздела. А ако разбираш английски и това.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, niki292002 написа:

Като я вдигнеш, просто ще се увеличи паметта, която видеокартата ще ти "краде" от рам паметта. Понеже виждам, че имаш ентусиазъм да знаеш повече за комютрите, бих ти препоръчал да прочетеш важните теми в раздела. А ако разбираш английски и това.

Благодаря ти много! :) само ви питам, по-добре ли ще е ако я сложа на макс (512MB) или Auto (256MB), то няма кой знае каква разлика, но все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, niki292002 написа:

Така и не разбрах новата видеокарта която искам да купя http://www.plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-460-2gb-p-318438.html 

Ще върви без проблем на моята конфигурация, пичове бъдете по активни нуждая се от вас?

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, avtobus77 написа:

по-добре ли ще е ако я сложа на макс (512MB) или Auto (256MB)

Сложи я на макс спокойно.

Rx 460 ще тръгне и с 300w захранване, но без да знам точния модел на твоето не смея да ти кажа- не купувай ново. Най-лесно ще е да снимаш лепенката/етикета на твоето захранване и да я качиш тук.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пък какво общо има с въпросите в тази тема? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, firestarter написа:

Това пък какво общо има с въпросите в тази тема? :)

компа е същия и въпроса подобен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми там въобще не става въпрос за Rx 460, нито пък за паметта на вградената карта...ма както и да е.

Към автора: дай направо максималния бюджет, за да можем да ти дадем конктени предложения за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този "перформънс" компютър сглобен от ??KTN?? , който спокойно можеше да е сглобен от персонала на кварталната сладкарница първия проблем е захранването "кутия ATX 300w".......за видеото 2GB какво? DDR2/3/5?

Какво правим след като дадеш 300 лв. за видео и то не тръгне заради "захранването-бомба" защото е пътник или е твърде слабо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Joll1Roger написа:

На този "перформънс" компютър сглобен от ??KTN?? , който спокойно можеше да е сглобен от персонала на кварталната сладкарница първия проблем е захранването "кутия ATX 300w".......за видеото 2GB какво? DDR2/3/5?

Какво правим след като дадеш 300 лв. за видео и то не тръгне заради "захранването-бомба" защото е пътник или е твърде слабо?

Напълно съм съгласен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, avtobus77 написа:

Напълно съм съгласен :) 

Съгласен с какво?Видео с 2gb или първо читаво захранване, което да подкара евентуалната нова видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, avtobus77 написа:

пичове бъдете по активни нуждая се от вас?

Уж ти е спешно, а трябва да ти вадим думите с ченгел...

Бюджета за видеото е ясен след като си се ориентирал към rx460 ама за захранване колко можеш да отделиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, avtobus77 написа:

Ще върви без проблем на моята конфигурация, пичове бъдете по активни нуждая се от вас?

Ще върви. Слагай смело...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, XECUTIONER написа:

Аз лесно ще я сложа, ама нали ако не работи ще отида до Plesio, и повече този магазин няма да бъде магазин, за техники, тия няма да дадат преди да я купя да я пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами смени ш*баното захранване! :) По-нагоре ти казаха да отвориш кутията и да снимаш лепенката на захранването, за да могат да ти кажат нещо адекватно, ти продължаваш да се правиш на халосан! Ми как да ти даде някой съвет, след като си дал едно голо трицифрено число, което не значи абсолютно нищо? Или снимай лепенката и се надявай да има 200W реални, или просто си купи друго захранване!

преди 2 часа, firestarter написа:

Най-лесно ще е да снимаш лепенката/етикета на твоето захранване и да я качиш тук.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, XECUTIONER написа:

Що пак пишеш глупости без нищо да разбираш,не ти е работа в хардуера,търси драйвърчета там на децата и не се обаждай за хардуер.Зависи коя 460ка ще използва,конфигурацията може и 200 вата да стигне,а такива жълти захранвания и на 100 вата клякат.После-що ми се рестартира компа,що това,що онова.Не пиши глупости да объркваш и подвеждаш момчето,то не знае,че нищо не разбираш.

Автора,внимавай с такова но нейм захранване,независимо колко вата го пишат и изобщо какви параметри са нашлякали на етикета.

Редактирано от Кюнко (преглед на промените)
  • Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...