Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Защо не мога да запиша голям филм на флашка?


Препоръчан отговор

Добър вечер на всички четящи!
 При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

 Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?
Помагайте :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Християн Панов написа:

 

Добър вечер на всички четящи!
 При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

 

 Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?
Помагайте :)

Ако няма някаква специфична пречка - по-добре би било да се пусне кабел от компютъра до телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Емил Костов написа:

Форматирай флашката в NTFS формат.

 

преди 18 минути, Yvan Sergeev написа:

всъщност да сме точни в exFAT

И кой от двата формата ще се прочете на телевизора? 99,9999% никой
Да не говорим, че сигурно става дума и за mkv файлове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ТВ не знам. Може и да е съвместим с NTFS.  Постващия да каже модел на ТВ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флашката определено трябва да е exFAT или NTFS. Но толкова ли са зле днешните телевизори?. Поне NTFS би трябвало да може. Вече е доста стара файлова система. Май проблемът е, че Microsoft имат някакви авторски права и сигурно си искат своето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ExaFlop написа:

 

И кой от двата формата ще се прочете на телевизора? 99,9999% никой

моя телевизор работи с NTFS, а и много роднини с различни марки телевизори, работят с NTFS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamenbm86 написа:

Май проблемът е, че Microsoft

и двете ФС са на М$

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Християн Панов написа:

 

Добър вечер на всички четящи!
 При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

 Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?
Помагайте :)

Каква е флашката?От къде е купена?Има ли гаранция?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено можем да кажем, че проблемът не е дефектна флашка. Необходима е файлова система, която поддържа големи файлове. Повечето флашки по подразбиране са с FAT32, който не поддържа файлове по големи от 4 GB, но това може да се преодолее с форматирана на флашката в друга файлова система. Най-добре NTFS, която да се надяваме ще работи с телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Емил Костов написа:

За ТВ не знам. Може и да е съвместим с NTFS.  Постващия да каже модел на ТВ

аве, според мен проблема е дали има съответния декодер за филма в телевизора, а че е съвместим с NTFS, в това съм сигурен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

аве, според мен проблема е дали има съответния декодер за филма в телевизора, а че е съвместим с NTFS, в това съм сигурен

Това с телевизора е друга бира.Колегата не може да копира от компа на флашката, а да не може да гледа флашката на телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не мога да запиша голям филм на флашка?

Ами защото, няма да стигне мастилото от химикалката със която ще го записваш!

Вероятно флашката е от китайските, от тези които лъжат обема на памета си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Joll1Roger написа:

Това с телевизора е друга бира.Колегата не може да копира от компа на флашката, а да не може да гледа флашката на телевизора.

ами голем цирк ще стане, успява да си оправи флашката, качва си филма и ....ъ-ъ-ъ... нема картина:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Joll1Roger написа:

Това с телевизора е друга бира.Колегата не може да копира от компа на флашката, а да не може да гледа флашката на телевизора.

Ами като в във FAT(32) как да копира 5GB  mkv файл? Моля, обясни - ще ми е интересно да прочета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Християн Панов написа:

 

Добър вечер на всички четящи!
 При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

 Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?
Помагайте :)

Закупи си флашка със реален размер на мегабайти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ExaFlop написа:

Ами като в във FAT(32) как да копира 5GB  mkv файл? Моля, обясни - ще ми е интересно да прочета.

 ще  раздели филма на 2 х3  гб аре малко въображение 

NTFS  е специално за windows . за другите неща я стане я не .

другото което виждам че файла който се записва  e  x264   като има вероятност огромна това да не се чете от друго освен PC

преди 52 минути, ExaFlop написа:

И кой от двата формата ще се прочете на телевизора? 99,9999% никой
Да не говорим, че сигурно става дума и за mkv файлове...

никъде не пише че телевизора ще чете а ще го гледа  там .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После пък може да има тема "Защо не ми тръгват субтитрите?". Ще се повторя - ако може, е по-добре да свърже телевизора с кабел(HDMI) и да си го пуска с какъвто иска плейър. Няма флашки, няма форматиране, няма цепене на файлове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 дай им препратка на тъпите англичани към моите мнения да си решат проблема :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете тия флашки щом може с кабел значи така ще го направим. 

Този HDMI кабел от кой порт на компютъра трябва да излиза и съответно в кое гнездо на телевизора трябва да влиза ? 
Може ли с USB кабел ?
На телевизора има два HDMI входа единият от които е зает, а другият който е под него е с наименование HDMI(ARC). Него ли трябва да използвам ?
От компютъра имам няколко HDMI, единият от които за монитора а другият до него за вътрешното видео,а за третия не знам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От HDMI  изход на видеокартата (ако има). При изключени от контакта! ТВ и компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Християн Панов написа:

Оставете тия флашки щом може с кабел значи така ще го направим. 

Този HDMI кабел от кой порт на компютъра трябва да излиза и съответно в кое гнездо на телевизора трябва да влиза ? 
Може ли с USB кабел ?
На телевизора има два HDMI входа единият от които е зает, а другият който е под него е с наименование HDMI(ARC). Него ли трябва да използвам ?
От компютъра имам няколко HDMI, единият от които за монитора а другият до него за вътрешното видео,а за третия не знам. 

Каква точно е видеокартата и телевизора? Предполагам, че единият HDMI на телевизора е за приемника на цифровата ТВ. Разбирам, че монитора също е свързан чрез HDMI. Видеокартата вероятно трябва да има DVI, HDMI и DisplayPort(който малко прилича на HDMI). Ако монитора има DVI - може да вземеш такъв кабел(или преходник DVI-HDMI), за да го свържеш и така се освобождава HDMI от видеокартата.

Какво е HDMI(ARC) не знам - трябва да пише в документацията на телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sten90 написа:

Каква точно е видеокартата и телевизора? Предполагам, че единият HDMI на телевизора е за приемника на цифровата ТВ. Разбирам, че монитора също е свързан чрез HDMI. Видеокартата вероятно трябва да има DVI, HDMI и DisplayPort(който малко прилича на HDMI). Ако монитора има DVI - може да вземеш такъв кабел(или преходник DVI-HDMI), за да го свържеш и така се освобождава HDMI от видеокартата.

Какво е HDMI(ARC) не знам - трябва да пише в документацията на телевизора.

Видео картата е GeForce GTX 760, а телевизора- PANASONIC TX-32CS600E. 
Възнамерявам да изключа цифровата ТВ докато гледам филм и от там да тръгне HDMI, който ще влезе в DVI-I, или DVI-D на видео картата.. Кой от двата ? 
Монитора има DVI-D вход, който не се използва в момента, 
Не искам да развалям качеството на картината на монитора затова възможно ли е да взема кабел с начало HDMI(от телевизора) и край DVI-I или DVI-D във видео картата?
Също така двата кабела ,които влизат в една и съща видео карта няма ли да и пречат ?  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П.п Ето снимка на гнездата на кутията.

Най-отгоре на снимката по мое мнение са слотовете за вградената видео карта в процесора

а тези отдолу са GeForce-а. 
Точно така. Има HDMI, който в момента е включен в монитора, от дясно на него е дисплейпорта, отдолу DVI-I, а под него DVI-D. Кой от двата да ползвам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...