Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички четящи!
 При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?
Помагайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност да сме точни в exFAT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Християн Панов написа:

При всеки опит да запиша по-голям филм на флаш памет, за да си го гледам на телевизора получавам грешка и не мога да си обясня каква би могла да е причината.
 Тествал съм флашка 120гб и абсолютно никакъв филм над 5 гигабайта не може да се запише успешно без следната грешка: Снимка 

Целта ми е да си изтегля релийз с перфектно качество и звук Dolby Digital. Проблемът от флашката ли е или има друга причина , за да знам дали да купувам нова?

Ако няма някаква специфична пречка - по-добре би било да се пусне кабел от компютъра до телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Форматирай флашката в NTFS формат.

преди 18 минути, Yvan Sergeev написа:

всъщност да сме точни в exFAT

И кой от двата формата ще се прочете на телевизора? 99,9999% никой
Да не говорим, че сигурно става дума и за mkv файлове...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ТВ не знам. Може и да е съвместим с NTFS.  Постващия да каже модел на ТВ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката определено трябва да е exFAT или NTFS. Но толкова ли са зле днешните телевизори?. Поне NTFS би трябвало да може. Вече е доста стара файлова система. Май проблемът е, че Microsoft имат някакви авторски права и сигурно си искат своето.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, ExaFlop написа:

моя телевизор работи с NTFS, а и много роднини с различни марки телевизори, работят с NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamenbm86 написа:

Май проблемът е, че Microsoft

и двете ФС са на М$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Християн Панов написа:

Каква е флашката?От къде е купена?Има ли гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено можем да кажем, че проблемът не е дефектна флашка. Необходима е файлова система, която поддържа големи файлове. Повечето флашки по подразбиране са с FAT32, който не поддържа файлове по големи от 4 GB, но това може да се преодолее с форматирана на флашката в друга файлова система. Най-добре NTFS, която да се надяваме ще работи с телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, Емил Костов написа:

За ТВ не знам. Може и да е съвместим с NTFS.  Постващия да каже модел на ТВ

аве, според мен проблема е дали има съответния декодер за филма в телевизора, а че е съвместим с NTFS, в това съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

аве, според мен проблема е дали има съответния декодер за филма в телевизора, а че е съвместим с NTFS, в това съм сигурен

Това с телевизора е друга бира.Колегата не може да копира от компа на флашката, а да не може да гледа флашката на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не мога да запиша голям филм на флашка?

Ами защото, няма да стигне мастилото от химикалката със която ще го записваш!

Вероятно флашката е от китайските, от тези които лъжат обема на памета си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Joll1Roger написа:

Това с телевизора е друга бира.Колегата не може да копира от компа на флашката, а да не може да гледа флашката на телевизора.

ами голем цирк ще стане, успява да си оправи флашката, качва си филма и ....ъ-ъ-ъ... нема картина:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joll1Roger написа:

Ами като в във FAT(32) как да копира 5GB  mkv файл? Моля, обясни - ще ми е интересно да прочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Християн Панов написа:

Закупи си флашка със реален размер на мегабайти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

Ами като в във FAT(32) как да копира 5GB  mkv файл? Моля, обясни - ще ми е интересно да прочета.

ще  раздели филма на 2 х3  гб аре малко въображение 

NTFS  е специално за windows . за другите неща я стане я не .

другото което виждам че файла който се записва  e  x264   като има вероятност огромна това да не се чете от друго освен PC

преди 52 минути, ExaFlop написа:

Да не говорим, че сигурно става дума и за mkv файлове...

никъде не пише че телевизора ще чете а ще го гледа  там .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После пък може да има тема "Защо не ми тръгват субтитрите?". Ще се повторя - ако може, е по-добре да свърже телевизора с кабел(HDMI) и да си го пуска с какъвто иска плейър. Няма флашки, няма форматиране, няма цепене на файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай им препратка на тъпите англичани към моите мнения да си решат проблема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете тия флашки щом може с кабел значи така ще го направим. 

Този HDMI кабел от кой порт на компютъра трябва да излиза и съответно в кое гнездо на телевизора трябва да влиза ? 
Може ли с USB кабел ?
На телевизора има два HDMI входа единият от които е зает, а другият който е под него е с наименование HDMI(ARC). Него ли трябва да използвам ?
От компютъра имам няколко HDMI, единият от които за монитора а другият до него за вътрешното видео,а за третия не знам. 

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От HDMI  изход на видеокартата (ако има). При изключени от контакта! ТВ и компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Християн Панов написа:

Оставете тия флашки щом може с кабел значи така ще го направим. 

Този HDMI кабел от кой порт на компютъра трябва да излиза и съответно в кое гнездо на телевизора трябва да влиза ? 
Може ли с USB кабел ?
На телевизора има два HDMI входа единият от които е зает, а другият който е под него е с наименование HDMI(ARC). Него ли трябва да използвам ?
От компютъра имам няколко HDMI, единият от които за монитора а другият до него за вътрешното видео,а за третия не знам. 

Каква точно е видеокартата и телевизора? Предполагам, че единият HDMI на телевизора е за приемника на цифровата ТВ. Разбирам, че монитора също е свързан чрез HDMI. Видеокартата вероятно трябва да има DVI, HDMI и DisplayPort(който малко прилича на HDMI). Ако монитора има DVI - може да вземеш такъв кабел(или преходник DVI-HDMI), за да го свържеш и така се освобождава HDMI от видеокартата.

Какво е HDMI(ARC) не знам - трябва да пише в документацията на телевизора.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

Каква точно е видеокартата и телевизора? Предполагам, че единият HDMI на телевизора е за приемника на цифровата ТВ. Разбирам, че монитора също е свързан чрез HDMI. Видеокартата вероятно трябва да има DVI, HDMI и DisplayPort(който малко прилича на HDMI). Ако монитора има DVI - може да вземеш такъв кабел(или преходник DVI-HDMI), за да го свържеш и така се освобождава HDMI от видеокартата.

Какво е HDMI(ARC) не знам - трябва да пише в документацията на телевизора.

Видео картата е GeForce GTX 760, а телевизора- PANASONIC TX-32CS600E. 
Възнамерявам да изключа цифровата ТВ докато гледам филм и от там да тръгне HDMI, който ще влезе в DVI-I, или DVI-D на видео картата.. Кой от двата ? 
Монитора има DVI-D вход, който не се използва в момента, 
Не искам да развалям качеството на картината на монитора затова възможно ли е да взема кабел с начало HDMI(от телевизора) и край DVI-I или DVI-D във видео картата?
Също така двата кабела ,които влизат в една и съща видео карта няма ли да и пречат ?  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П.п Ето снимка на гнездата на кутията.

Най-отгоре на снимката по мое мнение са слотовете за вградената видео карта в процесора

а тези отдолу са GeForce-а. 
Точно така. Има HDMI, който в момента е включен в монитора, от дясно на него е дисплейпорта, отдолу DVI-I, а под него DVI-D. Кой от двата да ползвам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sinan Halilov
      Здравейте, 
      Днес реших да си инсталирам нова ОС с флашка. 
      Направих бутващото устройство (в случая е флаш памет) обаче даваше ми някакви проблеми при инсталиране. Писах в форума обаче не намерих решение. Аз като се мъча да инсталирам наколко пъти форматирах флашката и накрая не ми отваря вече флашката вижда я възпроизвежда се звуков сигнал но като искам да отваря папката ми изписваа " Поставете диск в USB устройството (E:)." Пробвах всички портове но няма ефект. 

• от [email protected]
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      [email protected]

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
  • Дарение

• Добави ново...