Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Да пораснеш или да остарееш

Препоръчан отговор

Всяко малко дете е мечтало да стане нещо когато порасне. А каква е дефиницията на "порасналия" човек?

За някой това е да подръжаваш на околните по-големи от теб хора та даже и вредните навици. Обикновенно хората с по-голям житейски опит си имат причина за вредните навици, било то тежка загуба или грешка която са допуснали и не могат да поправят, опиянението ги запраща далеч от тежкото ежедневие и замъглява душевната мъка. И често виждам това сред хората около мен младите по-точно, живота им си е супер ама дай да се правя на "голям" да пуша да пия.. Така не се расте така се старее.

Миналата година си спомням бях на един рожден ден и имаше бира и твърд алкохол започнах да пия бира след няколко часа вече корема ми е препълнел, но не съм пиян съвсем леко ми се вие свят и си казах ще спра ама щом спреш да пиеш се почват едни викове, хайде давай още.. Защо ще му е на човек да се налива след като не му е приятно да пие вече.. И стигнах до извода, че не е целта да пораснеш а да остарееш по-бързо за да се мъчиш по-малко това ли е девиза на 21 век?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се знае дали ще има утре .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Yvan Sergeev написа:

не се знае дали ще има утре .

Както е казано от по-умни от нас: "Просто живей за мига.":)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно в "остаряването" се влага някакъв смисъл на "изхабяване", а аз не мисля, че е точно така. Не употребата на алкохол или други вредности са причина организма да остарява. Това си е  физиологичен процес обяснен съвсем ясно и недраматично в/с предмета "Биология". Чисто външно може в определена степен да има начин да се позаличат следите на остаряването, дори на някои гените са им такива младолики, но това по никакъв начин не спира самия процес на стареене. Освен, ако някой алхимик не открие еликсира за вечен живот.
Порасването от друга страна е свързано може би с някакво осъзнаване и съзряване, което може да се приеме че е от една долу горе 25-годишна човешка възраст. Човек става самостоятелен, трябва да взима решения, да поема отговорности и малко по малко се превръща в съзнателен индивид, който дори да си е помагал с подражание до един момент и учене, от следващия се налага да е абсолютно оцеляваща индивидуалност.

И така, желателно е да не си инфантилен и да приемеш неизбежно, че ще остарееш, дори да поркаш с мярка и никога да не си се тровил с цигари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема и решението са си били лично твои. Не е задължително нито да подражаваш на околните, нито пък да приемеш лошите навици. Целта е да мислиш, да се развиваш и да живееш живота, който ти искаш. Повярвай ми сподвижници и приятели ще намериш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2016 г. в 2:41, Mr.n0b0dy написа:

А каква е дефиницията на "порасналия" човек?

Не знам и аз това се питам 44 години :P

Навремето бащите ни не са имали компютри, не са седели с часове по форуми и не са се зарибявали от компютърни игри. Днес е различно. Само дето навремето и бащите и дядовците и прадядовците ни, са играли белот и бридж яко. Та каква е дефиницията за пораснало дете...може би жената ще го вкара в пътя, но не винаги е така. Примери много. За мен няма пораснал мъж, има мъж под чехъл, страхуващ се от жена си. Иначе ако разкара тая жена, пак си е непораснало дете :P

Миналата година си спомням бях на един рожден ден и имаше бира и твърд алкохол започнах да пия бира след няколко часа вече корема ми е препълнел, но не съм пиян съвсем леко ми се вие свят и си казах ще спра ама щом спреш да пиеш се почват едни викове, хайде давай още.. Защо ще му е на човек да се налива след като не му е приятно да пие вече.. И стигнах до извода, че не е целта да пораснеш а да остарееш по-бързо за да се мъчиш по-малко това ли е девиза на 21 век?

За пиячката има обяснение.  Човек трябва да пробва всичко за да разбере, че и без пиячка и с пичка, си е все самия той. Тоест, ако си мислиш, че ако не пиеш, ще си пример, грешиш. Но ако мислиш, че пиейки , ще си пример за околните, пак грешиш. Пиеш или не пиеш,, пушиш или не пушиш, все си си същия за околните. Никой няма да те хареса, само защото не пиеш или пиеш. И никой няма да те зареже, щото пиеш и пушиш, стига да не си лайно и като не правиш тия работи.  Спирал съм пиячката за 5 години, цигарите за повече от 5 и още не съм ги почвал, но с пиене и без пиене, с цигари и без цигари, хората ме възприемат еднакво! Проблемът е другаде, ако не се харесваш сам! Между другото, пропих за първи път на 20 години, а на 23 почнах и цигари. Както казах, знам как е от двете страни - въздържател и непушач, както и пияница и пушач по 2 кутии на ден. Разлика няма. Важно е ти самият какво мислиш!!!! Ако мислиш, че ще хвърлиш топа с цигари и алкохол, замисли се, че след като ги откажеш ще хвърлиш топа от кафета и ядене на корем! Кое е по-лошото? Лично аз не съм си отговорил все още. Знам хора, дето си заминаха заради цигари и алкохол, но знам и хора, дето си заминаха след като не кусваха алкохол и цигари. Ако ми кажеш как да живеем до 105, евала. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е дефиницията на "порасналия" човек?

Този, който е научил много от грешките си и се стреми да не ги повтаря.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

Този, който е научил много от грешките си и се стреми да не ги повтаря.

Те и децата това правят. Дори много по-добре от "порасналия човек". Порасналия според мен не се учи изобщо от грешките си и ги повтаря. А опитай се да налееш акъл на един дъртак, да видим докъде ще стигнеш. Не. Порасне ли човек, мъртъв е. Това е моето мнение. Човек се учи докато е жив, но това означава, че не е пораснал. Глупаво е да си мислим, че порастваме. Не, не порастваме, а израстваме. Разликата е огромна!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sennheiser написа:

Те и децата това правят. Дори много по-добре от "порасналия човек". Порасналия според мен не се учи изобщо от грешките си и ги повтаря. А опитай се да налееш акъл на един дъртак, да видим докъде ще стигнеш. Не. Порасне ли човек, мъртъв е. Това е моето мнение. Човек се учи докато е жив, но това означава, че не е пораснал. Глупаво е да си мислим, че порастваме. Не, не порастваме, а израстваме. Разликата е огромна!

не е - порастване и израстване е едно и също

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

не е - порастване и израстване е едно и също

По софиянски може, но не и по български ;) Ей затова се дразня. Софиянци приемате своите приказки за основа на всичко, а това изобщо не е така. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sennheiser написа:

По софиянски може, но не и по български ;) Ей затова се дразня. Софиянци приемате своите приказки за основа на всичко, а това изобщо не е така. 

http://www.onlinerechnik.com/duma/растеж

за синоними чувал ли си

:P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

http://www.onlinerechnik.com/duma/растеж

за синоними чувал ли си

:P

Тия синоними забрави. Например при последните промени в правописния ни речник, се премахна двойното ударение на думичката "масло" под предлог, че почти не се ползвала. Истината е, че тук всички я ползват с ударение на първата гласна. Вие се опитвате да въведете някакъв собствен, софийски език, налагайки го на всички останали. Това е един от примерите.  

А уеднаквявайки думичките "порастване" и "израстване", вие обеднявате родния ни език. След време няма да се учудя, ако премахнете родовете в родната ни реч, само защото такива нямало в някои примерни за българина нации, говорещи си главно с конете преди 200-300 години. 

Съвсем различно е значението и звученето на думичките "пораснах" и "израснах", како Бени. Израстване се употребява в смисъл, че нещо се случва. Порастване се употребява за нещо, вече приключило. Замисли се, защо имаме и двете думички, тогава ми давай линкове към нови тълковни речници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно за това започнах да пиша из форуми, така да си оправя малко правописа и да развия мисленето защото няма за какво да говоря с хората които са около мен поне не за това което ма мен ми се иска.. Но така е прави сте.. и да пиеш с тях каквото и да правиш щом не се вписваш в обстановката мнението няма да се промени.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mr.n0b0dy написа:

Аз точно за това започнах да пиша из форуми, така да си оправя малко правописа и да развия мисленето защото няма за какво да говоря с хората които са около мен поне не за това което ма мен ми се иска.. Но така е прави сте.. и да пиеш с тях каквото и да правиш щом не се вписваш в обстановката мнението няма да се промени.

Общувай тогава с хора, които са по-възрастни. Възможно е да си поизпреварил връстниците си в развитието си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sennheiser написа:

явно в часовете по български си отсъствал, жалко

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

явно в часовете по български си отсъствал, жалко

Не съм отсъствал, како Бени :)

Обаче виждам, как софиянци не вдявате българския :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sennheiser написа:

Обаче виждам, как софиянци не вдявате българския :P

и на двете думички кой е корена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sennheiser написа:

Леля ти Бени цяла гимназия има зад гърба си, недей спори.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, BMW Маниак написа:

Леля ти Бени цяла гимназия има зад гърба си, недей спори.

имам и две висши

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

имам и две висши

Браво!
И аз имам  две три ... висши незапочнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

аве аз съм с три начални...ъ-ъ-ъ...тъй де, и четвърто начално щях да имам, ама ме изгониха заради пълнолетие
тамън да мина в пети клас и ма връщаха в първи за да науча буквити

:clown:

та на база, мойто ...ъ-ъ-ъ...тъй де, порастването е качество на физическото тяло, за разлика от израстването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, :::::::::::::::::::::::::: написа:

та на база, мойто ...ъ-ъ-ъ...тъй де, порастването е качество на физическото тяло, за разлика от израстването

дори и така да ги разграничавате - ок

не гледай тялото - Душата ти е Израснала

гордей се с това, малко стигат до това, малко

минавайки през физическото и болката на тялото, минавайки през страданието

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

духовното израстване е приоритет на човечеството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, :::::::::::::::::::::::::: написа:

духовното израстване е приоритет на човечеството

да, и колкото повече - толкова по-добре

ден след ден

pritch-za-malkata-dusha-evolife.bg_-e145

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2016 г. в 8:41, Mr.n0b0dy написа:

Всяко малко дете е мечтало да стане нещо когато порасне. А каква е дефиницията на "порасналия" човек?

За някой това е да подръжаваш на околните по-големи от теб хора та даже и вредните навици. Обикновенно хората с по-голям житейски опит си имат причина за вредните навици, било то тежка загуба или грешка която са допуснали и не могат да поправят, опиянението ги запраща далеч от тежкото ежедневие и замъглява душевната мъка. И често виждам това сред хората около мен младите по-точно, живота им си е супер ама дай да се правя на "голям" да пуша да пия.. Така не се расте така се старее.

Ами ти си се събрал с неудачници бре. Щом се наливат бягай надалече. За какво са ти пияни приятели. Да ги вадиш от калта и да ти реват на рамото ли ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.