Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Да пораснеш или да остарееш

Препоръчан отговор

Гост

Докато човек се чуди, за какво са му пияни приятели или каъв смартфон ще му препоръчат в калдата, не е зле да се сеща за надписа над вратата на гробищата- "И аз бях като теб, и ти ще станеш като мен."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да остарееш означава, да си постигнал нещо в живота си, и от това нещо хората след теб да се възпозлват в добрия смисъл на думата

Да пораснеш, това означава да осъзнаваш случващите се неща около себе си

Ти си един привидно пораснал човек, след като виждаш наливането с алкохол без причина за безсмислено

Но едва ли си пораснал напълно, защото много неща още не си изживял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2016 г. в 2:41, Mr.n0b0dy написа:

Всяко малко дете е мечтало да стане нещо когато порасне. А каква е дефиницията на "порасналия" човек?

За някой това е да подръжаваш на околните по-големи от теб хора та даже и вредните навици. Обикновенно хората с по-голям житейски опит си имат причина за вредните навици, било то тежка загуба или грешка която са допуснали и не могат да поправят, опиянението ги запраща далеч от тежкото ежедневие и замъглява душевната мъка. И често виждам това сред хората около мен младите по-точно, живота им си е супер ама дай да се правя на "голям" да пуша да пия.. Така не се расте така се старее.

Миналата година си спомням бях на един рожден ден и имаше бира и твърд алкохол започнах да пия бира след няколко часа вече корема ми е препълнел, но не съм пиян съвсем леко ми се вие свят и си казах ще спра ама щом спреш да пиеш се почват едни викове, хайде давай още.. Защо ще му е на човек да се налива след като не му е приятно да пие вече.. И стигнах до извода, че не е целта да пораснеш а да остарееш по-бързо за да се мъчиш по-малко това ли е девиза на 21 век?

Каквото и да правиш винаги ще остарееш и след това ще умреш. Не е задължително да подражаваш на околните, просто прави това което на теб ти харесва и се забавлявай. Животът е дар и от теб зависи как ще го изживееш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порастваш тогава, когато опознаеш себе си и започнеш да се развиваш във посока със съзнателен избор - личен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.