Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да ми дадете мнения, (наблюдения, ако някой има такива) за този субуфер. Останалите компоненти от системата са отново озвочителни тела на DALI - Zensor 3. Много съм доволен от звука, който предлагат тези  букшелф колони, но сега мисля да надградя стерео системата си с този суб от серията. В момента се слушат на Pioneer vsx-422-k, като следва промяна и там с по-качествен СТЕРЕО усилвател. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсеше бюджетен субуфер, с цел да го използваш за домашно кино, то този избор би бил приличен.

Успешното интегриране на субуфер в стерео система, обаче, е далеч по-сложна работа. Изискванията към бързина и прецизност на баса са много по-сериозни, ако се надяваш да слушаш музика с добро качество (посредствен субуфер в стерео система би могъл да навреди много повече на звученето, отколкото да го подобри с нещо). Не са много субуферите, които се интегрират добре в стерео системи и ако наистина плануваш да вземеш приличен стерео усилвател, то аз на твое място бих търсил друго решение за субуфер.

Докато Дали са популярни като производители на добри колони, а и цените им в България са доста под официалните препоръчителни цени, то никога не са блестели със субуферите си. В общи линии това, което би привлякло човек, към посочения от теб субуфер, според мен е единствено цената и външния вид. Иначе реално какво предлага - голям говорител, който слиза едва до 28HZ ( пожелателно) и усилвател с мощност едва 170W, което за субуфер, особено с такъв размер на говорителя, е наистина малко - тук не става дума само за мощност и сила на звучене, а за контрол над говорителя и прецизен бас.

Ако си решил да подходиш сериозно към изграждането на добра стерео система и държиш на субуфер, то едни от най-добрите субуфери за интегриране в стерео системи са REL, но цените им са няколко пъти над това, на което си се спрял - евентуално можеш да потърсиш втора ръка. Друг популарен производител на субуфери, също често спряган като добро решение за стерео системи, са BK, но не се предлагат в България.

Ако пък си склонен да дадеш повече пари за нов субуфер, с много по-добри характеристики, гаранция и най-вече звучене, ето едно чудесно решение - SVS SB-2000

Редактирано от Evlampi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Evlampi написа:

Ако търсеше бюджетен субуфер, с цел да го използваш за домашно кино, то този избор би бил приличен.

Успешното интегриране на субуфер в стерео система, обаче, е далеч по-сложна работа. Изискванията към бързина и прецизност на баса са много по-сериозни, ако се надяваш да слушаш музика с добро качество (посредствен субуфер в стерео система би могъл да навреди много повече на звученето, отколкото да го подобри с нещо). Не са много субуферите, които се интегрират добре в стерео системи и ако наистина плануваш да вземеш приличен стерео усилвател, то аз на твое място бих търсил друго решение за субуфер.

Докато Дали са популярни като производители на добри колони, а и цените им в България са доста под официалните препоръчителни цени, то никога не са блестели със субуферите си. В общи линии това, което би привлякло човек, към посочения от теб субуфер, според мен е единствено цената и външния вид. Иначе реално какво предлага - голям говорител, който слиза едва до 28HZ ( пожелателно) и усилвател с мощност едва 170W, което за субуфер, особено с такъв размер на говорителя, е наистина малко - тук не става дума само за мощност и сила на звучене, а за контрол над говорителя и прецизен бас.

Ако си решил да подходиш сериозно към изграждането на добра стерео система и държиш на субуфер, то едни от най-добрите субуфери за интегриране в стерео системи са REL, но цените им са няколко пъти над това, на което си се спрял - евентуално можеш да потърсиш втора ръка. Друг популарен производител на субуфери, също често спряган като добро решение за стерео системи, са BK, но не се предлагат в България.

Ако пък си склонен да дадеш повече пари за нов субуфер, с много по-добри характеристики, гаранция и най-вече звучене, ето едно чудесно решение - SVS SB-2000

Благодаря за изчерпателното мнение. : ) Ясно ми е, че за да се изгради система от дори среден клас са нужни по-качествени и съответно по-скъпи компоненти. Наистина нямам наблюдения върху този суб за това и пуснах темата. Идеята ми беше да отделя бюджет от около 1000лв., но ще се замисля. Може би, това че ми харесва как звучат ОТ на DALI ми е повлияло за избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...