Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди наколко дни реших да направя update на Daemon Tools Lite (вердията, която имах инсталирана беше 4.49). Деинсталирах текущата си версия, рестартирах компютъра и започнах да инсталирам последната версия, която преди това изтеглих от официалния сайт. Точно, когато приключваше инсталацията Windows Defender изпищя, че е открил зараза и я е поставил под карантина. Отворих Defender-а и пишеше, че е блокирал някакъв "Browser Changer" на Daemon Tools. По време на инсталацията внимавах и премахвах всякакви Toolbar-и и други подобни мизерии. Не съм забелязал никаква промяна в работата на компютъра или дадена програма. Реших да тествам на лаптопа ми (антивирусната там е Avira) и при инсталацията нямаше никакво предупреждение от антивирусната. Въпроса ми към вас дали Daemon Tools е безопасен и това е просто фалшива тревога или е зловредна програма. Предварително ви благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е трябвало да сменяш 4.49   Новия Lite не е съвсем "безплатен" - с него получаваш и "безплатни" реклами.

Има Lite без реклами ама за €4.90

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма отдавна е известна с поразиите,които причинява и е много малко популярна вече,не знам защо се занимаваш изобщо с подобни доказани вредители,при наличието на десетки безплатни и по-добри аналози от нея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо продължава да има хора, ползващи нещото Daemon Tools (по мое мнение доста боклучав софтуер), при положение, че всичко от Windows 8 нататък има вградена поддръжка на дискови образи, а има и чудната безплатна програма Virtual CloneDrive.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че вградената опция на Windows поддържа само ISO, което е крайно недостатъчно и дори VirtualCloneDrive поддържа доста по-малко формати заради проблеми с лицензите и тогава се налага или конвертирането на образите във формати поддържани от VirtualCloneDrive или други заобиколни решения. Лично аз никога не съм имал проблеми с Daemon Tools, но и винаги по време на инсталацията на продукта съм премахвал опцията за инсталирането на проблемния SPTD драйвер заради, който се дължи лошата репутация от програмата и по време на инсталацията спирам инсталирането на нахалните адуер боклуци с Defense+ (HIPS компонента на Comodo Firewall) и след това инсталацията е чиста като "момина сълза". В момента ползвам последната възможна версия 10.4.0.0193 и нямам ядове. Друг е въпроса, че вече не записвам дискове и не ми се е налагало да проверявам дали наличието на Daemon Tools прави мизерии със записа на дискове и условието за решаване на проблема например да се изтриват UpperFilters и LowerFilters.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента всички безплатни версии на Deamon Tools се разпространяват с програма която сменя настройките на браузъра ти, инсталира ти всякакви тулбари и т.н.

Както виждам си направил проверка с дефендера и си премахнал заразата, просто ако  има промени във браузъра ти трябва да влезеш в настройките му и да ги върнеш към фабрични.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2016 г. в 17:32, killchain написа:

Не знам защо продължава да има хора, ползващи нещото Daemon Tools (по мое мнение доста боклучав софтуер), при положение, че всичко от Windows 8 нататък има вградена поддръжка на дискови образи, а има и чудната безплатна програма Virtual CloneDrive.

Благодаря ти за предложението! Пробвах програмата и ми допадна! :)
Единственото, което леко ме бърка в момента е, че вече ако инсталирам някакъв ISO файл няма да виждам иконата на DEAMON Tools, с която бях свикнал. Това няма никакво значение и са просто лигващини. Може след време да я сменя :D:D

Благодаря на всички ви за оказаната помощ! :)
Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно предложение и алтернатива! Аз използвам - не много но , то това :

- WinCDemu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.