Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

2249

Какво се случва с лиценза при преинсталация на ОС?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Въпросът ми се отнася за Malwarebytes Anti-Malware.

Какво се случва с лиценза, ако по някаква причина се наложи преинсталация на ОС ? Питах ги, но до сега нямам отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, 2249 написа:

Здравейте.

Въпросът ми се отнася за Malwarebytes Anti-Malware.

Какво се случва с лиценза, ако по някаква причина се наложи преинсталация на ОС ? Питах ги, но до сега нямам отговор.

Лиценза ако е купен е валиден за определен срок. При преинсталиране на ОС въвеждате отново данните си и продължавате нататък. Същото е и с останалите програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти защо имаш нужда от преинсталация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за да е мирно селото трябваше да уточня, че става въпрос за легално закупен лиценз /Иво, разбирам накъде биеш/.

Оглеждам се за промоции, но явно те не предлагат такива, въпреки това смятам да си я купя. Но преди да похарча пари ми се ще да знам какво се случва, ако ...

nikssi, имаш ли представа как става ограничението, защото на мен не ми е ясно. Няма ли при второто въвеждане /след преинсталацията/ лицензът да бъде блокиран ? Питам с оглед на това, че като го получа и го ползвам, мога да ти го дам ... например.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бия на никъде ,ако може да се оправи без преинсталация .Това ми беше идеята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Иво Димов написа:

Не бия на никъде ,ако може да се оправи без преинсталация .Това ми беше идеята

Да, разбирам. Благодаря за добрите намерения ;)

Питам преди да съм купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ,ясно .Купувай ,добра програмка е .Преинсталация се прави само аки ОС не зарежда,всичко друго се оправя.Повечето програми с лиценз ,засичат номера на дънната платка,така няма как да бъде ползван на друга машина.Така ,че не мисля ,че ще имаш грижи с преинсталация и дори с друга ОС.7,8 ,10 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иво Димов написа:

Повечето програми с лиценз ,засичат номера на дънната платка,така няма как да бъде ползван на друга машина.Така ,че не мисля ,че ще имаш грижи с преинсталация и дори с друга ОС.7,8 ,10 :)

Въпросния лиценз не е обвързан с хардуера! Изобщо малко софтуер особенно защитния освен ако не е с ОЕМ поддръжка се влияе от хардуера. Що се отнася до MBAM https://support.malwarebytes.com/customer/portal/articles/1835315?b_id=6438

Цитат

Before starting these steps, make sure you have Malwarebytes Anti-Malware open and a copy of the license key that we sent you via e-mail when you purchased.

To activate Malwarebytes Anti-Malware Premium:

1. Click Activate located at the top right of the application. If you can't find Activate, you have already registered the product.
  2. Enter the Key into the Key box
  3. If you also have an ID, please click on "I also have an ID..."
  4. Enter the ID from the e-mail into the ID box
  5. Click Activate

Malwarebytes Anti-Malware will now enable all Premium features and automatically enable the real-time protection module.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, 2249 написа:

nikssi, имаш ли представа как става ограничението, защото на мен не ми е ясно. Няма ли при второто въвеждане /след преинсталацията/ лицензът да бъде блокиран ? Питам с оглед на това, че като го получа и го ползвам, мога да ти го дам ... например.

Както казах лиценза е обвързан със срока за който сте платили. При повторно въвеждане ако не е активен в момента не би трябвало да ти прави проблем с активацията. Що се отнася до последното ако го подарите на някой ще е нужно да му дадете цялата информация за активирането, която сте получили на пощата си след,като сте закупили продукта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. Затова при въвеждане на лицензен код иска задължително наличия на интернет връзка. Прави проверка и ако има в момента такъв код активен - отказва регистрация. Благодаря за отговорите.

Извън темата - снощи се порових и намерих из нета сайтове, предлагащи % отстъпка от стойността във вид на промо код. Понеже ми се виждат странно еднакви не смятам да им се доверя. Вие срещали ли сте намаления на МВАМ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...