Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,досега прехвърлях сигнала от пц-то към тв-то посредством кабел,но вече са в различни стаи.Та реших да качвам на флашка и да ползвам тази екстра на тв-то.Значи телевизора намира флашката,но ми дава да я форматирам.Давам ОК и изписва,че е невъзможно,този формат не се поддържа.Пробвах с две различни флашки.Форматирах предварително на компютъра в FAT32,NTFS,exFAT,но все едно и също съобщение ми вади.Как става номера да се гледа нещо от флашка на телевизор?Тв Панасоник  TX 42AS650,ф лашките са 16гб Адата и ДатаТравел 2гб.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш, сигурно му даваш да я ползва за запис и затова иска да я форматира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ined написа:

Нещо бъркаш, сигурно му даваш да я ползва за запис и затова иска да я форматира.

Ами май ми изписа там,че няма налични записи.Но тогава къде да пипна по менюто?Влязох в настройките на usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, bojoviki написа:

Здравейте,досега прехвърлях сигнала от пц-то към тв-то посредством кабел,но вече са в различни стаи.Та реших да качвам на флашка и да ползвам тази екстра на тв-то.Значи телевизора намира флашката,но ми дава да я форматирам.Давам ОК и изписва,че е невъзможно,този формат не се поддържа.Пробвах с две различни флашки.Форматирах предварително на компютъра в FAT32,NTFS,exFAT,но все едно и също съобщение ми вади.Как става номера да се гледа нещо от флашка на телевизор?Тв Панасоник  TX 42AS650,ф лашките са 16гб Адата и ДатаТравел 2гб.Мерси

Сигурен ли си, че става дума за формата на файловата система на флашката а не за формата на филма, който записваш на нея ?
Пробва ли филм в друг формат - avi, mpg, mp4 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ken написа:

Сигурен ли си, че става дума за формата на файловата система на флашката а не за формата на филма, който записваш на нея ?
Пробва ли филм в друг формат - avi, mpg, mp4 ?

Ами изхождам оттам,че вкарах за първи път празна флашка,само за проба дали ще я види.Но съобщението бе същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bojoviki написа:

Ами изхождам оттам,че вкарах за първи път празна флашка,само за проба дали ще я види.Но съобщението бе същото

Ами явно не е заради формата на филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, bojoviki написа:

Бе, запиши там музика и някой филм и тогава пробвай т.е. влез от менюто на телевизора в режим "плейър" и опитай да възпроизведеш! Формата  на флашката остави на FAT 32 Ако нищо не се получи, то възползвай се от гаранционното си обслужване!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи от някой флашка с филм или музика и я пробвай в телевизора ти. А твойта я пробвай в друг телевизор в компа ти. Все си мисля че ни си я форматирал както трябва.

Редактирано от -Bobi- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,че се опитвате да помогнете.Да кажа откъде тръгна пущината.Не е трябвало да пускам от менюто,а от бутона на дистанционното APPS.Сега ще се мъча със субтитрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bojoviki написа:

Сега ще се мъча със субтитрите.

Субтитрите ги сложи в самия филм. И ги преименувай заедно с филма  да са едно и също име 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, -Bobi- написа:

Субтитрите ги сложи в самия филм. И ги преименувай заедно с филма  да са едно и също име 

Ината работа.Поставих субтитрите и филма в една папка,преименувах ги с името на филма и без ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преименувай филма и субтитрите с едно и също кратко име на латиница /2-3 букви, например abc/. Някои ТВ-та не се разбират с дълги имена /над 8 или 16 символа/ на файловете и такива на кирилица. Досега не съм имал проблем по този начин.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опиташ две неща.

Първото, да промениш разширението, ако е .srt, да бъде .sub.

Ако това не е решение, презапиши субтитрите с Unicode Encoding. Отвори субтитрите с Notepad и от File->Save as, задай Encoding: Unicode.

Имай предвид, че ако се опитваш да ги сейваш в една папка, ще се заместят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2016 г. в 22:27, -Bobi- написа:

преди 15 часа, andreygg написа:

Преименувай филма и субтитрите с едно и също кратко име на латиница /2-3 букви, например abc/. Някои ТВ-та не се разбират с дълги имена /над 8 или 16 символа/ на файловете и такива на кирилица. Досега не съм имал проблем по този начин.

Благодаря,но не се получи.

преди 13 часа, Angello написа:

Може да опиташ две неща.

Първото, да промениш разширението, ако е .srt, да бъде .sub.

Ако това не е решение, презапиши субтитрите с Unicode Encoding. Отвори субтитрите с Notepad и от File->Save as, задай Encoding: Unicode.

Имай предвид, че ако се опитваш да ги сейваш в една папка, ще се заместят.

И по двата начина не тръгнаха.Какви фокуси да правя,незнам.Благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструкциите чел ли си ги? Да не би да иска изрично чрез някакъв бутон (или в менюто) да подкарваш субтитрите.

PDF от официалния сайт (страница 28)

Редактирано от Angello
развален линк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2016 г. в 22:27, -Bobi- написа:

преди 16 часа, andreygg написа:

преди 15 часа, Angello написа:

Разглеждах вече книжката.Има писано за бутон на дистанционното,но с него се пускат субтитрите само на програмите на кабелната телевизия.

Линка не се отваря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,докарах я донякъде.В едно подменю в настройки на плеъра,бяха спрени субтитрите.Пуснах ги,но излизат на маймуница.Има меню за сменяне,настроено е на Западна Европа(ISO 8859-1).Има и други,както и две Кирилица,но не става.Сега ще пробвам да сменя Енкодинга на Unicode,п онеже и него го има като опция

Най-после,на единия филм тръгнаха,но са супер малки за 42 инча тв.А на другия филм,плеъра не открива файла.Както и да е,получи се,но много операции има за да се гледа нормално.Сега предполагам,че ако шрифта може да се увеличи,ще се оперира отново на компютъра.

П.П.Ако имах лаптоп,щях да спестя много нерви ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има флашки, които не могат да се отворят на телевизора. Аз лично качвам филми на флашка, за да ги гледам на телевизора и нямам проблем. Но попаднах на флашка, която софтуера на телевизора не я чете, защо не знам. Флашката дори и празна, ако е читава се разпознава от телевизора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zar4o_47 написа:

Има флашки, които не могат да се отворят на телевизора. Аз лично качвам филми на флашка, за да ги гледам на телевизора и нямам проблем. Но попаднах на флашка, която софтуера на телевизора не я чете, защо не знам. Флашката дори и празна, ако е читава се разпознава от телевизора!

Ти четеш ли какво става в темата или само заглавието? Проблема отдавна е решен. До автора - и аз съм с Panasonic, макар и доста стар модел 5+ години, но субтитрите са така, няма как да им се увеличи размера, освен ако са направили някакво подобрение за новите TV. Има опция за размер, но колкото и да ги увеличаваш на максимално пак са дребни.

То и аз като гледам тази тема е от преди година и нещо и се подведох по @zar4o_4 и аз....

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...