Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Така да си кажа болката, преди 3-4 месеца ми донесоха един Dell лаптоп (не помня модела) и човека искаше да му инсталирам windows 7, само че след инсталирането не може да открие драйвъри нито за wi-fi нито за USB, флашка не чете, USB мишка не чете. Сложих му windows 10 и всичко тръгна. Сега има при мен 6 лаптопа чисто нови Lenovo ideapad 110, ситуацията е аналогична. Стигам до извода, че по някакъв начин ги заключват само за win10, просто не виждам друго обяснение как технология като USB която е на 20 години и работи още от времето на XP изведнъж на новите лаптопи не приема нищо освен win10.  Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми и има ли решение да се инсталира win7 на нов лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да свалиш драйвери от сайта на производителя пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, krassleto написа:

А да свалиш драйвери от сайта на производителя пробва ли?

Няма драйвери за USB. Да не говорим, че без драйвери за интернет и usb, трябва да ги тегля от друг компютър и да ги записвам на диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

никой производител  не е заинтересован да произвежда компютри само за десетката
на всички нови компютри, по подразбиране, биоса е нагласен за  новите ОС

преди 39 минути, Invocation написа:

човека искаше да му инсталирам windows 7, само че след инсталирането не може да открие драйвъри нито за wi-fi нито за USB, флашка не чете, USB мишка не чете

ами като не си му нагласил "уефито" на "легаци" , как да ги разпознае
вземи и го преинсталирай, като преди това си оправи биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ами като не си му нагласил "уефито" на "легаци" , как да ги разпознае
вземи и го преинсталирай, като преди това си оправи биоса

Нагласено беше на legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Invocation написа:

Така да си кажа болката, преди 3-4 месеца ми донесоха един Dell лаптоп (не помня модела) и човека искаше да му инсталирам windows 7, само че след инсталирането не може да открие драйвъри нито за wi-fi нито за USB, флашка не чете, USB мишка не чете. Сложих му windows 10 и всичко тръгна. Сега има при мен 6 лаптопа чисто нови Lenovo ideapad 110, ситуацията е аналогична. Стигам до извода, че по някакъв начин ги заключват само за win10, просто не виждам друго обяснение как технология като USB която е на 20 години и работи още от времето на XP изведнъж на новите лаптопи не приема нищо освен win10.  Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми и има ли решение да се инсталира win7 на нов лаптоп?

И аз преди известно време инсталирах ос на едно НР лаптоп не се сещам модела сега,клиента искаше windows 7 и аз го инсталирах ,намерих драйвери от сайтовете производители на хардуера и когато реших да сложа флашката се изненадах ,че не се вижда от windows.Помъчих го известно време и инсталирах windows 10 след което всичко си дойде на място.Като цяло неразбрам желанието да се ползва морално остаряла ос ,но има и такива,като и те дори незнаят защо искат по-стара ос на компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

кристалната топка я загубих някъде...ъ-ъ-ъ...тъй де, едно предложение

един вариант за инсталация е с жива флашка в която си качил 3DP_Net и DriverPack-Online  и ги копираш в дял D:
след инсталация на седмицата, стартираш първия файл за достъп до нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Любо написа:

Като цяло неразбрам желанието да се ползва морално остаряла ос ,но има и такива,като и те дори незнаят защо искат по-стара ос на компютъра си.

Може би човек има лиценз за windows 7  а няма за windows 10 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Invocation написа:

надграждането все още е реалност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Invocation написа:

Напълно е възможно,но и това не е фактор да се ползва морално остаряла ос,ако беше щях още да стоя на windows 95 вместо да купувам 98,2000,ХР,виста,7 и сега 10 го получих безплатно.

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

един вариант за инсталация е с жива флашка в която си качил 3DP_Net и DriverPack-Online  и ги копираш в дял D:

Това 3DP за първи път го чувам, ще го пробвам, благодаря.

преди 3 минути, дръндю написа:

надграждането все още е реалност

Не се ли плаща вече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Invocation написа:

Не се ли плаща вече ?

аве, не гледай журналистите какво пишат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 50 минути, Invocation написа:

Това 3DP за първи път го чувам, ще го пробвам, благодаря.

можеш да го теглиш от сървър 1 или 2 на този линк

http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_en.php

или от тук

: 3DP_Net_v1609.exe
Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=689489a86a

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той човека може да иска и ХР да му качиш,

Да е проверил дали производителя на лаптопа изобщо

предлага драйвери за Windows7 за тоя модел преди да го купи.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е в драйверите. производителите не правят драйвери за стари системи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че докато минавах през инсталационния магьосник на уиндоуса, USB мишката ми работеше.

преди 56 минути, Yvan Sergeev написа:

проблема е в драйверите. производителите не правят драйвери за стари системи .

Чакай малко то USB технологията е от преди 20 години. Какви драйвъри да му правят производителите сега? Нещо не мога да разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами примерно в биоса на дъното пише някъде  usb win 10

а като се инсталира  уин 7 пише уин 7 юсб и   usb 10  не е  равно  usb 7  и неможе да го стартира .

ето ти пример 

http://www.linksys.com/us/support-product?pid=01t80000003KYDrAAO

няма   драйвер за от XP нагоре и за  64 бита от производителя на   ланкартата и край твае не може да се подкара нищо  по нова версия на операционна  с интернет  и 64 бита

обаче производителя на чипа има драйвер

http://www.driverscape.com/download/admtek-an983-based-ethernet-adapter

така че  кой как се оправи .

и сега кво става примерно тея фалират и  няма никакви драйвери и се произведе 128 бита система кво става  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

ето ти пример 

Аха разбрах, но твоя пример не допълва ли моето твърдение? Тоест да има драйвери за по-старта ОС вместо да няма за по-старата а да има за по-новата ОС. Порта на новите драйверите не става ли просто с надграждане на старите? Мисля, че твоя пример би бил по-валиден ако имаме ново устройство (примерно последен модел слушалки steelseries) и производителя каже: "няма да правим драйвери за стари операционни системи а само за последната win10".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи драйвера на  win  10 на седмицата .

и в двете посоки важи и за нови и за стари устройства и за нови и  стари  програми

сприятели се с новото само от него може да получиш помощ.

преди 11 минути, Invocation написа:

няма да правим драйвери за стари операционни системи а само за последната win10

те може да не направят но някой може да реши да си направи за него си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите лаптопи/настолни части умишлено нямат драйвър за стари ОС като 7 - трябва да се купуват новите. Наскоро инсталирах 7 на v3-772G по желание на човека и USB3 портовете НЕ работеха! Поддръжката му започва от 8.1 нагоре.

Да обясня малко по-коректно, вместо с изрази от рода на "не е равно". USB3 съществува от 2008 година. Windows 7 излезе през 2009 година. Последният му media refresh към SP1 беше в началото на 2011 година и въпреки това не беше вградена поддръжка за USB3 в инсталатора - може да се инсталира само по USB 2/1.x порт. Из нета прехвърчат разни гаражни сглобки с интегрирани USB3 драйвъри, за да може да се инсталира през USB3, но са адски несполучливи и не проработват на всеки USB3 контролер. За сметка на това, windows 8.1 се инсталира през USB3 без никакви проблеми/хватки.
При новите машини нещата са синтезирани:

- при лаптопите имаме Secure Boot - не може да се инсталира ОС по-стара от първоначалната поддържана. Е, аз на моя лаптоп от самото начало съм му спрял secure boot-a и даже подкарах XP до известна степен(работеше без драйвъри, малко куци, потърпях го и го разкарах), но все пак, да не се гавря с машинката, си му инсталирах 7 Pro x64 и си карах с него до преди известно време, когато минах на 10 Enterprise LTSB x64.
- при настолните дъна си има функция за съвместимост в биоса, която трябва да се настрои ръчно. По подразбиране е нагласена за 8.1/10. Отделно, спиране на secure boot също може да е наложително.

Трябва да се привиква към новото. Не за да сме "оборотни" с най-новото, а заради нормалната работа на машината без прибягване към разни хватки и драйвъри от съмнителни сайтове. Ако са налични драйвъри за Windows 7 и потребителят иска 7 - нека бъде 7. Ако не са - време му е да си махне капаците от очите и фолиото от главата, и да приеме реалността. Следят ни още от ХР насам. Никоя програма не може да направи нищо по въпроса. Просто с windows 10 го казаха открито.

Убеден съм, че някой ще ме изкритикува, че съм безмозъчна оФца и играя по нечия гайда. Ми не, просто не обичам да си играя излишно с нещо, което може в рамките на 30 минути да бъде приведено в напълно работещо състояние.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, hudyr написа:

Просто с windows 10 го казаха открито

да тва  cortana  как ме подлъга отначалото уж щели сме да ритаме мач заедно от един отбор и хоп после трябваше да взимам правата да мога да го махна и други измишлиотини където  ги килваш от таск мениджъра и се пускат сами отново .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа. че спирането на secure boot е задължително, иначе въобще не ми чете флашката. В крайна сметка стана 7цата, ама с доста гимнастики. След инстала се наложи да рестартирам, да влизам от  операционна система на жив диск и така с работещи USB портове да копирам от флапшка п ълен driver pack (близо 14 ГБ, можеше и с орязана версия от 5 GB) на локалния хард диск. После рестартирам  в новоинсталираната ми операционна система и инсталирам драйверите от driver pack-a.  Всички устрйства работят, както USB 2 , така и USB 3.

Та толкова, и един въпрос за разсъждение: "Ако USB 2 порта не работи на ОС windows 7 защото няма драйвери, как ми работи USB мишката в инсталационния режим по време на инсталацията на Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Invocation написа:

как ми работи USB мишката в инсталационния режим по време на инсталацията на Windows 7

предполагам мишката има собствен драйвер за usb  порта  но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата им работа на майкрософт е такава ,или нещо работи но не съвсем или хич неработи.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката е входно у-во - а флашката е входно-изходно у-во с файлова система. Разликата в драйвера и управлението е доста голяма... И работят само стандартните мишки с кабел и без много бутони, останалите при инсталацията също не работят. Значи има в 7-цата вграден драйвер само за стандартни мишки...

На лаптопи най-лесно се инсталира от вградено DVD - aко има разбира се. Иначе с флашките са големи еквилибристики...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,
      Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
      С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
      Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.
      Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
      Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
      А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.
      Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.
      ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

• от loranst looa
      Здравейте на скоро взех един стара офис конфигурация без ОС система и накарах продаваче допълнително да ми сложи обаче той сложил 7 ца 64 бита и по лошото което оставил само един дял на Целия Диск този на който е ОС системата така ако например стане някакъв бъг или вирус влезне всички бъдещи файлове ще заминат на кино с Уйндуса . За това искам питам може ли да преформатирам при тази ситуация диска да има поне още един дял и ще бъде ли надеждно ако използвам софтуер като MiniTool Partition Wizard или подобен че не ми се разправя да слагам нова ОС отново  
    • от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с флашката си:
      Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.
      Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне
      Благодаря предварително!
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Днес имах да правя смяна на батерия на iphone 7. Този модел съм много запознат с него понеже това ще е 4тия който поправям. И до сега съм нямал проблеми при смяна на компоненти на iphone 7. Така но този път явно съм оплескал нещо.
      Телефона работи перфектно  без забележки просто батерията пада за няма и няколко часа ползване. Никога не е воден на ремонт от както е закупен преди години. Аз съм първия който го отваря. Та така смених батерията (и преди съм сменял) всичко мина окей затворих го пуснах телефона.. обаче хоум буттона (сензора) не работи. А преди това си работеше. И просто сега не си го побирам в главата какво може да е станала понеже  го оправя много внимателно все пак чужд телефон. нямал съм такъв контакт близост до бутона той си е с дисплея батерията е на другата страна.*Той се разтваря като книга като се отвори* Просто не виждам какво може да съм оплескал. Не е чак такъв фатален проблем казал съм че смяната ще се забави ще сменя бутона за моя сметка. Но просто не знам как се е прецакало като съм нямал контакт до него. Винаги отварям през долните ръбове не съм човъркал с перцето долу в средата където е бутона.
      Благодаря !
    • от kris.petrov
      От няколко дни се опитвам да си закача Google Chrome и Spotify на task bar-а, но не ми позволява да ги сложа с теглене(показва едно зачерктано кръгче) нито с десен бутон, смисъл самата опция си е там, но когато я използвам иконката не се закача пробвах с много програми и останових че програмите издадени от Microsoft се закачат(Microsoft Edge;One Note) не успях да намеря решение на проблема сам.. Някой да помогне ако знае как моля!
  • Дарение

• Добави ново...