Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте потребители! Както от заглавието съм посочил, искам да избера нов телефон до 300-400 лв. Ще го използвам за общо взето каквото падне, но най-вече за игри и гледане на клипове. Изглеждат ми примамливи следните модели: Huawei P8 Lite, Huawei Honor 7 Lite, Samsung Galaxy J5. Като цяло нямам особени предпочитания към марката, но задължително искам телефона да е с ОС на Android. Все пак наближава черният петък в емаг и ще гледам да се възползвам, ако ли не ще го взема от офис на виваком (знам, че е набутване, ама ще го взема с договор на един роднина и ще ми излезе по-евтино). Благодаря за отделеното време, очаквам предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дали в емаг или офис малко от трън на глог.. Аз поне сполучих на добра оферта в емаг с моето сони и нямам оплаквания. Ама ако искаш телефон който да ти върши работа няколко години не си вземай Huawei. Ако искаш точно черния петък да чакаш и от там да купуваш, дано има добри оферти и може да си вземеш нещо на самсунг. И гледай батерията да е поне над 2000 mAh и минимум 2Gb ram.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре отиди до офис на оператор, и пробвай който ти хареса най-много на него се спри щом имаш колебания. Иначе като предложение бих добавил и Xiaomi Redmi Note 3 Pro. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, techmaniac написа:

бих добавил и Xiaomi Redmi Note 3 Pro. 

Ееее... хареса ти този телефон. :) 

От изброените за мен най добър е Samsung Galaxy J5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи казваш, че самсунг-чето има превес над другите ? С какво смяташ, че ги бие. Не съм компетентен, но на мен от трите най-много ми харесва honor 7-цата. С най-висока резолюция е, има 8-ядрен процесор.. звучи ми повече от добре. Все пак ще изслушам и други мнения, ако има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, NoPainNoGain написа:

Значи казваш, че самсунг-чето има превес над другите ? С какво смяташ, че ги бие. Не съм компетентен, но на мен от трите най-много ми харесва honor 7-цата. С най-висока резолюция е, има 8-ядрен процесор.. звучи ми повече от добре. Все пак ще изслушам и други мнения, ако има.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7201&idPhone2=7269&idPhone3=7869

Така можеш ли да видиш сам разликите и да прецениш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2017-а де, пак не си разбрал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За моделът от 2016. Явно нямам познания в тази сфера... някой ще ме светне ли защо j5 е по-добър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има по-висока резолуция, Super Amoled дисплей, по-хубава камера (за мен), а отделно е и Samsung. (отгоре на всичкото, ще получава повече ъпдейти от предишните модели) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се реша... мaй ще се надявам да ги има в офиса и да ги пробвам (p8-цата очевидно отпада)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ако ти харесва Huawei Honor 7 защо не взимаш него и да се приключва?
Апарата ти ще го ползваш, а не някой друг и каквото те кефи най-много, това ще е.
А дали тоя или оня модел е с нещо малко по-добър, това не е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главно се чудех, за процесорите а и коя резолюция е по-добра и ако ми казвате, че самсунга е с по-добра (въпреки, че honor-a e 1080x1920 a j5 720x1280).. то ще ви се доверя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080 x 1920 pixels (~424 ppi pixel density) е на 7-цата, а 720 x 1280 pixels (~282 ppi pixel density) е на J5.

Няма как да кажа, че на Самсунга дисплея е по-добър.
Единствено това, че е Амолед и аз лично предпочитам, но и това е въпрос на личен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа, че при Super Amoled не е толкова важна резолуцията. Хубав е както и да го гледаш. 

П.П. Виждал съм J5 2016 на живо. Доста кристална картина вади, както и хубави цветове. Отделно - по-ниска резолуция = по-ниско потребление на батерия. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега разбрах, че съм гледал honor 7 lite (5c). Мислех си, че това е баш Honor 7-цата и се кефя на каква цена ми го предложиха.. а то какво било

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NoPainNoGain написа:

Чак сега разбрах, че съм гледал honor 7 lite (5c). Мислех си, че това е баш Honor 7-цата и се кефя на каква цена ми го предложиха.. а то какво било

Тоест търсенето започва отново ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, вие ме насочихте достатъчно. Бях се заблудил, че ще имам 20 mp камера, а сега е 13.. не е болка за умиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кое те кара да мислиш, че повечето мегапиксели правят камерата по-добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като и аз съм пред същата дилема, ще пиша тук.
Само, че при мен бюджета е до около 250-350 лв.
Колебая се между Lenovo K5 (A6020), Lenovo Vibe S1 Lite и мислех някой Huawei, но се отказах.
Като гледам няма Самсунг в този ценови диапазон, освен Samsung J3 2016 год., но е доста по-слаб от другите.
Някой чувал ли е за марката Allview ?

преди 32 минути, algor написа:

А кое те кара да мислиш, че повечето мегапиксели правят камерата по-добра?

Освен мегапиксели какво друго има значение ?
Не се заяждам, просто питам, защото съм пълен лаик в тази сфера.
Ще се радвам да поясниш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, kurtov написа:

Освен мегапиксели какво друго има значение ?
Не се заяждам, просто питам, защото съм пълен лаик в тази сфера.
Ще се радвам да поясниш. :)

В камерата основна роля играе f, който е определящ за снимки при липса на светлина.
През деня всеки що-годе читав апарат с камера може да направи поносима снимка - къде сам, къде с външно приложение се получават нещата.
Но колко от мобилните камери се справят добре вечер?
S7, G4, G5, HTC10...и още 1-2 сигурно.
Всички те са с f/1.7, 1.8 и пряко сили 1.9 - правят читави снимки на тъмно и няма кой да им стъпи на малкия пръст.
Оптичната стабилизация също игра есвоята огромна роля при снимки на тъмно, а най-добре се получават със статив снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, algor написа:

Оптичната стабилизация също игра есвоята огромна роля при снимки на тъмно

И не само на тъмно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, algor написа:

В камерата основна роля играе f, който е определящ за снимки при липса на светлина.
През деня всеки що-годе читав апарат с камера може да направи поносима снимка - къде сам, къде с външно приложение се получават нещата.
Но колко от мобилните камери се справят добре вечер?
S7, G4, G5, HTC10...и още 1-2 сигурно.
Всички те са с f/1.7, 1.8 и пряко сили 1.9 - правят читави снимки на тъмно и няма кой да им стъпи на малкия пръст.
Оптичната стабилизация също игра есвоята огромна роля при снимки на тъмно, а най-добре се получават със статив снимките.

Здравей, изброил си доста сериозни телефони, които имат f около 2.0
Сега гледах едно Xiaomi със: Задна камера: 16 MP, f/2.0 :ohmy:

Какво Ви е мнението за тази марка смартфони ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...