Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Използване на конвектор през нощта

Препоръчан отговор

Добро утро,

най-вероятно глупав въпрос, но тъй като за пръв път ми се налага да разчитам на конвектор като основен отоплител вкъщи, не съм напълно запознат. В интернет чета, че моделът, който използвам(http://vimax.bg/konvektor-adax-economic-vp-1120-kt.html) има необходимите защити, но въпреки това предпочитам да се допитам до вас, за да съм сигурен.

Интересува ме до каква степен е безопасно да се остави конвекторът да работи по време на сън? В интернет чета, че е достатъчно да се намали температурата на термостата, която уредът да поддържа, тъй като по време на сън не е необходимо да е на висока позиция(от гледна точка на икономия на енергия). Безопасно ли е обаче да се оставя да работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, b3s7ch0 написа:

Интересува ме до каква степен е безопасно да се остави конвекторът да работи по време на сън?

...Безопасно ли е обаче да се оставя да работи?

Безопасно в какъв смисъл? Ако имаш предвид пожар или нещо такова, - конвекторите по дизайн са безопасни, поне толкова, колкото всеки домашен уред, стига да са изправни, и да се монтират и употребяват правилно. Лично според мен са може би са най-безопасната опция за електрическо отопление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, flare написа:

Безопасно в какъв смисъл? Ако имаш предвид пожар или нещо такова, - конвекторите по дизайн са безопасни, поне толкова, колкото всеки домашен уред, стига да са изправни, и да се монтират и употребяват правилно. Лично според мен са може би са най-безопасната опция за електрическо отопление.

Именно от гледна точка чисто на пожароопастност и т.н. Иначе конвекторът е монтиран с оригиналните си крачета, на достатъчно разстояние от земята, общо взето така както трябва да бъде. Просто съм чувал всякакви истории и затова реших да си сверя часовника :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спазваш указанията за монтаж и не се притесняваш! Опасен е толкова, колкото всеки друг ел. уред включен постоянно в ел . мрежата! Основните правила за конвектора са:

- Не поставяйте в близост до леснозапалими предмети. Спазвайте предписаните отстояния.

- Не покривайте

- Включвайте в изправна ел. мрежа и  контакти и избягвайте разклонители и удължители

Самото устройство е достатъчно обезопасено с необходимия брой защити.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Кумчо вълчооо написа:

Спазваш указанията за монтаж и не се притесняваш! Опасен е толкова, колкото всеки друг ел. уред включен постоянно в ел . мрежата! Основните правила за конвектора са:

- Не поставяйте в близост до леснозапалими предмети. Спазвайте предписаните отстояния.

- Не покривайте

- Включвайте в изправна ел. мрежа и  контакти и избягвайте разклонители и удължители

Първите две правила съм спазил, третото за съжаление няма как.Включен е самостоятелно в разклонител двойка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, b3s7ch0 написа:

Първите две правила съм спазил, третото за съжаление няма как.Включен е самостоятелно в разклонител двойка.

Ако е предвиден за съответната мощност , то няма проблем! Лошото, е че тези които се продават са описани по един начин, но реалноста е друга!

При включен конвектор на пълна мощност, то не трябва да се наблюдава загряване проводника на удължителя, както и на неговите контактни части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Ако е предвиден за съответната мощност , то няма проблем! Лошото, е че тези които се продават са описани по един начин, но реалноста е друга!

При включен конвектор на пълна мощност, то не трябва да се наблюдава загряване проводника на удължителя, както и на неговите контактни части.

На него пише 260V. Иначе до момента не съм го наблюдавал дали загрява, довечера като пусна конвектора ще проверя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, b3s7ch0 написа:

На него пише 260V. Иначе до момента не съм го наблюдавал дали загрява, довечера като пусна конвектора ще проверя.

Не колко V ,а за колко W

На китайчетата често няма маркировка, а са и слабички! Максималната консумация на стандартен конвектор е 2000W което ще рече, че и удължителя трябва да е предвиден за толкова и повече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, flare написа:

Ще го видя довечера дали нагрява и дали пише някъде w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте! Мислите ли, че е проблем, ако оставям този конвектор http://www.gaudi-ds.com/product/3218/nisak-konvektor-adax-clea-cl-06-kdt-600w-byal-cheren.html да работи през нощта, защото в стаята на децата нощем става студено, но малко се притеснявам да го оставям да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.11.2016 г. в 12:24, Кумчо вълчооо написа:

На китайчетата често няма маркировка, а са и слабички! Максималната консумация на стандартен конвектор е 2000W което ще рече, че и удължителя трябва да е предвиден за толкова и повече!

Ще те поправя леко - 2500W е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 7 месеца по-късно...

Нямаш абсолютно никакви проблеми. Аз ползвам една конвекторна печка от http://temax.bg/category/319/radiatori.html и си ми работи денонощно. До момента не съм имал никакви проблеми, а се отоплявам с такова нещо от близо 5 години. Няма какво да му стане и няма нужда да се притесняваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Коледен сън -проза авторово А.Х.Т. sekirata cekupama

• от Dimitar Radoynov
      Почти всяка сутрин, идвам в съзнание от сънищата си, със затворени очи. 😃 На мен ми звучи налудничево, но ще се опитам да го опиша, също така ми е интересно, дали на някой друг му се случва това. 
      Докато сънувам нещо, дори може и да не сънувам, започвам да усещам първо как си държа очите затворени, усещам че не съм ги отварял, защото са като “залепени”, след това започва мисловният процес, който обикновено е “Оф.. пак се събудих..” Знам че не сънувам, защото започвам да чувам, обикновено кучето, спящо до мен, а ако не е на леглото до мен, винаги познавам къде точно в стаята се намира, или ако не съм сам в стаята, чувам и човека спящ до мен. След тези деа етапа на “пробуждане” започвам да усещам и тялото си.. тоест вече мога да се движа и да се обърна на друга страна. 
      Тези “пробуждания” се случват не само когато съм се наспал, но дори могат да бъдат предизвикани от някой шум, който по принцип би събудил спящ човек, или ако съм заспал трудно... все едно съзнанието ми се включва и мислите, които са ме държали буден, продължават да текат. 😃 
      Питал съм близки и познати дали са изпитвали такова “събуждане със затворени очи” и обикновено реакцията им е, че съм паихопат 😃😃 

• от syotos
      Здрайвейте, може ли да ми кажете някое приспивателно, ако може да не се купува със рецепта. Някъде из тоя форум гледах, че препоръчват "мента глок и валериана" пробвах, ама вече 3 ден няма ефект. Мерси предварително.
    • от hrodopski
      От сън се будя, мила моя,
      от сън дълбок във призори.
      Смутен кънти във мен покоя,
      покоя в моите гърди.

В униние и болка тъпа
      по теб и твоите очи
      нашепват името ти, скъпа,
      безумно влюбени щурци.

А там в просъница потрепва
      сред сладко дъхащи липи-
      зове те, тихичко нашепва
      духът на моите мечти:

„Ела ти прелест несравнима-
      шепти далечен, нежен глас-
      ела при мен,ела любима
      във този тих, прохладен час”...
    • от sdry
      Ужасно ми се спи! Очите ми се затварят направо... а още сме 12.13 часа... Даже обедната почивка не е минала... да не говорим за края на работния ден и прибиране у нас и изтупване в леглото...
      Това сънливо, не - ужасно-ултра сънливо състояние, си има причини, естествено...
      Тази сутрин "кацнах" у нас в 06:00 часа... от влака от София чрез такси, взето от гарата...
      Взех набързо един душ, пуснах пералнята да се изперат дрехите, които се натрупаха за пране през последните няколко дни, докато се скитах, пих един черен чай и бегом на работа.
      Сега съм на работа и не умирам от работене, но ще умра от безсъние...
      Много злоупотребям със себе си. Това системно недоспиване, комбинирано с физическа и умствена умора ще ми разкаже играта някой ден...
      Но да се върна няколко дни назад във времето... Защо така ми се спи и защо съм се прибрала толкова късно/рано тази сутрин от София...
      Истината е, че ме нямаше няколко дни във Варна. Тъй като международният ми паспорт изтече (и то преди няколко месеца още) и тъй като искам да пътувам на коледните празници, трябваше да си изкарам нов. Поради уникалната система по отношение на документите в България, това мога да го направя само и единствено там, където ми е адресната регистрация, т.е. от Кърджали.
      Взех два дена отпуск и отидох да си свърша работата. Даже, за да спестя ценно време пътувах цяла нощ с влака и на сутринта приличах на всичко, но не и на себе си - рошава коса, подпухнали очи,..., бе изобщо ужасна визия!
      Но нали Мърфи трябва да се изкаже при всяка една възможност, лелките от паспортната служба в Кърджали не ми харесаха снимката, която си бях направила във Варна. Причината ли? Ами... едната ми вежда не се виждала. Имало наченки на вежда, но не се виждала цялата.
      Офффф, какво да се прави - отидох и си направих нова, този път се виждаше всичко - очи, уши, вежди, нос и т.н.
      Приключих тази работа и отидох да си търся дипломата за магистърската степен, която от уникалният ми университет са изпратили, без да ме питат и уведомят, по Български пощи на адреса ми по лична карта, нищо, че живея на 15 минути пеша от ВИНС-а.
      Това го установих, след като отидох лично до унито да ги разпитам. Знам, че в този университет порядките са някакси странни и нетрадиционни, но толкова не очаквах! Ти да пратиш диплома за висше образование по пощата?! Изкарах късмет, че все още не бяха я дали на пощальоните, тъй като принтера на пощенската служба се развалил и си я взех от пощата.
      Ще кажете какъв е проблемът да изпратят до адреса ми по лична карта, нали?
      Ами... това е адреса на баба и дядо, при които живеех едно време и е едно забутано местенце нейде из Родопите, покрай брега на р. Арда, където няма ред, няма поща, няма нищо общо взето...
      Та най-вероятно тази диплома щеше да се затрие някъде по трасето. Изкарах късмет, че точно тази седмица си бях в Кърджали, за да си я взема лично, че и препоръчано беше изпратена (това е и по-редно, де).
      След като приключих с документалната част от престоя ми в родните места, "отскочих" и до Столицата, но не заради самата столица, а заради това, че от там тръгваше групата за една екскурзия.
      Приятелчето, с което се шляем наляво-надясно, щеше да пристигне неделя сутринта от Варна и така цяла неделя по планините и баирите.
      Екскурзията беше доста интересна, видяхме и доста нови, неизвестни за нас места. Водачът на групата ни обяви (мен и моя спътник) за напълно откачени, като се има предвид, че сме пътували специално до София за еднодневна екскурзия (а момчето даже през нощта)...
      След това цял ден по планините, а през нощта (неделя срещу понеделник) обратно за Варна и веднага на работа...
      Та затова ми се спи, защото не съм спала
      Но какво пък, изкарах си страхотно събота и неделя, а това, че днес ми се спи - голяма работа, ще се наспя!
      Пък от друга страна никога не съм твърдяла, че съм нормален човек, с нормални потребности и начин на живот?! Затова и постоянно повтарям - ДА РАБОТИМ СЪБОТА И НЕДЕЛЯ И ДА ПОЧИВАМЕ ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО ПЕТЪК! Ама никой не ме отразява и това си е!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване