Премини към съдържанието
Фея

Проблем с лаптоп след профилактика.

Препоръчан отговор

Възможно ли е след профилактика на лаптоп,

да не работят audio жак-а и другият....

И какво се прави в случая....връщаш им го обратно,защото не са си

свършили работата качествено.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

"...връщаш им го обратно,защото не са си

свършили работата качествено."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В най-лошия случай са изгорили звуковата карта. В най-добрия са забравили да сложат обратно или настроят правилно драйверите за звука, ако са правили преинсталация. Във втория случай лесно може да се оправи, но това не променя факта, че наистина не са си свършили работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е правена преинсталация....просто почистване.

А и самият лаптоп си има звук....самите жакове не работят.

Преглеждах настройките на звука,но не открих нещо,което

би могло да е засегнато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Фея написа:

Не е правена преинсталация....просто почистване.

А и самият лаптоп си има звук....самите жакове не работят.

Преглеждах настройките на звука,но не открих нещо,което

би могло да е засегнато.

На някои лаптопи жаковете за звук са изнесени на отделна малка дъщерна платчица. Тя се включва към главната платка с лентов кабел.
Ако вземеш, че напишеш модела на шибаният лаптоп, може и да ти кажа дали това е проблема. В такъв случай са забравили просто да включат лентовото кабелче или не са догледали. Не са си свършили работата правилно, но принципно е лесно поправимо. Стига така с тъпи и общи въпроси - почва се с МАРКА И МОДЕЛ на оборудването.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Фея написа:

Hp probook 450....

G1 или G2?!?!?????????
Иначе, до колкото помня - има отделна дъщерна платка за аудио изходите/входовете на тоя модел. Не са ти сложили кабела, като са го сглобявали. Връщай им го, заедно с една тирада защо го даваш здрав, а го взимаш развален.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

G1 или G2?!?!?????????
Иначе, до колкото помня - има отделна дъщерна платка за аудио изходите/входовете на тоя модел. Не са ти сложили кабела, като са го сглобявали. Връщай им го, заедно с една тирада защо го даваш здрав, а го взимаш развален.

G1 ....това и мисля да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поредния гаражен пишмнян майстор водиш го за ремонт той го прави още по зле ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно днес мина през мен един Ейсър с проблем със звука - след профилактика. Оправих го софтуерно и го пратих за повторно упражнение на "майстора"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам тия дет са отваряли повече от няколко лаптопа, никога ли не им се е случвало да пропуснат кабел или да си мислят, че е влязъл добре а той да не е? Ако някой занимаващ се с това ми заяви че никога не е пропускал кабелче, винтче с удоволствие бих го ...................... да кажем че е лъжец. Щот аз не съм безгрешен и ми се е случвало. Случвало ми се е и по 3 пъти да разглобявам, щот съм забравил какво ли не, щото някой седи до мене и ми говори. Питам тия дето са отваряли лаптоп щото са по наясно за какво говоря, а не ония дето не са и сеят квалификации ....... 

Да можеш да отвориш вратата с шут и да вдигаш скандали и това по-добре ли ще те накара да се почустваш?

Аз бих отишъл и спокойно да споделя проблема, а човека ако е читав няма да спори.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема.....

Проблемът с аудио изходите/входовете беше оправен софтуерно....интересното както споменах

лаптопът и неговите звукови настройки бяха наред, преди той да бъде отворен.

Минаха близо 2 месеца.....и си казах че може да е нормално на 2 години е вече.

Самия лаптоп се чува по шумно.....вентилаторът и лявата част долу.

А не вдига кой знае каква температура......използва се през повечето време една Мозила и малко VLC плеъра - филмчета, и това е.

Отиваш на сервиз - поверяваш си лаптопа в ръцете на някого и  :21:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.01.2017 г. в 17:37, Фея написа:

Да не отварям нова тема.....

Проблемът с аудио изходите/входовете беше оправен софтуерно....интересното както споменах

лаптопът и неговите звукови настройки бяха наред, преди той да бъде отворен.

Минаха близо 2 месеца.....и си казах че може да е нормално на 2 години е вече.

Самия лаптоп се чува по шумно.....вентилаторът и лявата част долу.

А не вдига кой знае каква температура......използва се през повечето време една Мозила и малко VLC плеъра - филмчета, и това е.

Отиваш на сервиз - поверяваш си лаптопа в ръцете на някого и  :21:

Е нали се сещаш че няма гаранция. И този, който го ремонтира или му прави профилактика е човек. А и лаптопите в момента се правят така, че по-добре да не се разглобяват. Занеси го пак в сервиза или ако там те съмняват кажи от кой град си, за да ти се предложи свестен свервиз и си занеси там машината да я видят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25 Ноември 2016 г. в 23:51, pconline написа:

Да питам тия дет са отваряли повече от няколко лаптопа, никога ли не им се е случвало да пропуснат кабел или да си мислят, че е влязъл добре а той да не е? Ако някой занимаващ се с това ми заяви че никога не е пропускал кабелче, винтче с удоволствие бих го ...................... да кажем че е лъжец. Щот аз не съм безгрешен и ми се е случвало. Случвало ми се е и по 3 пъти да разглобявам, щот съм забравил какво ли не, щото някой седи до мене и ми говори. Питам тия дето са отваряли лаптоп щото са по наясно за какво говоря, а не ония дето не са и сеят квалификации ....... 

Да можеш да отвориш вратата с шут и да вдигаш скандали и това по-добре ли ще те накара да се почустваш?

Аз бих отишъл и спокойно да споделя проблема, а човека ако е читав няма да спори.

Случвало ми се е да забравя да закопчея процесора за сокета ,да забравя буксичката на вентилатора или някой малък лентов кабел :) .Вече като разглобявам за профилактика гледам после доста обстойно преди да затворя капака.Особено неприятно е при лаптопи ,които трябва да разхвърляш целите ,за да стигнеш до охладителя и вентилатора.Тия дето имат сервизен капак са мехлем за душата :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм чупил лаптоп в началото като се учех, даже няколко, но едно е да се учиш, друго е да вземеш парите на клиента, да му счупиш лаптопа и като му го върнеш да се правиш, че нищо не е станало.

Иначе ми се е случвало да забравя да свържа power бутона, уж всичко е на мястото си, но не тръгва и не тръгва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

Е нали се сещаш че няма гаранция. И този, който го ремонтира или му прави профилактика е човек. А и лаптопите в момента се правят така, че по-добре да не се разглобяват. Занеси го пак в сервиза или ако там те съмняват кажи от кой град си, за да ти се предложи свестен свервиз и си занеси там машината да я видят.

То е ясно че няма гаранция....нищо не е вечно.

Да кажи ми някой сервиз в Добрич,ако се реша да го занеса...щото нещо ме човърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.