Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросите са само два:

1, Има ли по-голям размер ЕЕАТХ дънна платка от 13*13,68 инча (330*347мм)?

2, От къде мога да намеря кутия, поддържаща такъв размер платка? Може и втора употреба.

пп. Предпочитанията са към Tower кутия. Легналите сървърни само в краен случай, и тогава отиваме на 4U, ако не се лъжа за височината, която поддържа стандартни видеокарти.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея къде в България мога да намеря свястна кутия за 13*13,68 инча дънна платка, на сносна цена?

Предлагат ми такава със захранване, на около 400 долара, но някак не ми се връзва с бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква ти е идеята с тези сървърни дъна и кутии,но си сгрешил форума.Тук има двама-трима,които могат да напишат нещо за гейм конфигурация,но едва ли има някой,който да го направи по твоя въпрос.Погледнах,че тези ЕЕАТХ си ги правят само Supermicro,както и кутии за тях,но над 1000 лв- CSE745TQ920B.Иначе кутии за ЕАТХ и XLATX-има доста и то за около 200+ лв,но за друга история.Търси втора ръка в чужбина или взимай предложената за 400$.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми се искаше да греша, и да има нещо, което съм пропуснал, но порових доста старателно, и не намерих ЕЕАТХ кутия. Тази, дето ми я предлагат за 400 долара е на Супермикро, и става въпрос за същата фирма, към която е линка ти.

Недостатъка с Ибей е високата цена за транспорт, която на моменти изравнява цената на употребявата кутия от там, с цената на нова кутия тук, или в най-добрия случай ги докарва до 15-25% разлика, но без гаранцията на новата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останах с впечатление,че нямаш не само кутия,но и дъно.Не ми е ясно откъде ще намериш такова дъно на Supermicro (че и процесорите,че и рамта),но щом не са взети,защо не потърсиш помощ от вносителите на Asrock,Gigabyte,Asus (или директно от тях,а и в Adsys може да има) и да купиш ATX или EATX двупроцесорно дъно.С АТХ или ЕАТХ дъно е лесно-има кутии около 200,200+лв:InWin 707/GR One,CM HAF,Corsair 500R/760T,Phantom Full Tower,Tt F51...вече според това,което те устройва като възможности,брой хардове и тн.И отделно захранване за около 200 лв,според изискванията за мощност и конектори (може да си вземеш и допълнително сплитери,преходници),а не да е с кутията като на Супермикрото и то такова,дето и в Adsys го няма за смяна при проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлгедай във ОЛХ. Преди време гледах имаше кутия от Supermicro сървър. Има и цели сървъри се продават на ниски цени. ( Употребявани)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JoRkA написа:

Разлгедай във ОЛХ. Преди време гледах имаше кутия от Supermicro сървър. Има и цели сървъри се продават на ниски цени. ( Употребявани)

Жорка,изобщо имаш ли си представа за какво иде реч?После се сърдите,че ви се карат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си взел дъно, ето решение за сървърно дъно в нормална кутия http://www.vario.bg/asus-z10pa-d8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2016 г. в 7:14, pataran написа:

Ако не си взел дъно, ето решение за сървърно дъно в нормална кутия http://www.vario.bg/asus-z10pa-d8

Посоченият линк е към изчерпано количество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Shreek написа:

Посоченият линк е към изчерпано количество.

Ако им се обадиш, ще ти го доставят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.