Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

xqdyWTG.png

Здравейте ,
Аз съм Can Oa и в тази тема ще напиша няколко изречения за GTX 1050 Ti.
Първо да се похваля със новата си видео карта а именно Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4G.

g3R2wkj.png3b0yrL7.pngTG8S7LL.png6esA8qD.png

Разопаковане на видео картата...

Продадох си старата видео карта и не мислех да си вземам друга понеже от много време не играя никакви игри и ползвах вградената в процесора.

Защо си купих тогава видео карта? От много време чакам да излезе една определена игра която наистина искам да поиграя. Прочетох че играта е в затворена бета 3 в Азия и това означава че близките месеци(началото на 2017г.) играта ще излезе в Азия.

Поради големия интерес очаквам до седмици след излизането английски пач от феновете и ще може да се играе в азиатските сървъри. Кога ще излезе официално на английски не се знае.

Играта е подобна на Диабло 3 и се казва Lost Ark. Малко снимки и видео:

wDpXNak.png6sPcihw.jpgV4rRqBl.jpgMmTG4MR.jpgOxhfyXV.jpgyer2IXC.jpgCaesm2b.jpgtvbjwRR.jpgzxxgBcy.jpgx0hNsPt.jpgBkhTqNt.jpgDk5Oi3Z.jpgwo6vQmD.jpgLc0Olb9.jpgRtvPdXD.jpglf8RlZh.jpg

Така стига за тази игра и без това на никой не му пука какво ми се играе.

Защо избрах GTX 1050 Ti - първата и единствена причина е: нямам повече пари за нещо по-добро!
Защо точно този модел: Защото цената която ми дадоха за нея беше невероятна и не си струваше да вземам базов модел.
Основното с което се различава от базовите модели:
- Два вентилатора
-4+1 фази (базовата 3+1)
-Задна планка
-Допълнителен 6 pin захранване

sAQkh9CaqwyCCeMHPkPBcepV3iSgj7BnqVy4jM8h9PUZOAe4dL2_dj58spJk8WBqIf_pE8AC5iUmx9n_pBx4Wc_JCyJiHV48jfSohCuHEjIaGWBDMSCJPEsGv8fDnBnBxsO64CxF

Тестов модел

Базов модел

Топ модел

Gigabyte GTX 1050 Ti Windforce OC 4G

Dv2jiEnxxPPuSE5RbyGreyi_GOcaGUkMhBn1YgyxPDcRazTlx9l4twuN8q8nsFa3L5vPDVMGIUHNhqO-taXRHuFF5TFW9vgws-C0585Azm03GKfW5xdDbrFOEPzR7CLNmVFzcYsL

Palit GTX 1050 Ti StormX

rcfNOC9N46CG_DGHze-Xg3bP7Q2cHVRc_9P2M3V-AUjx6_FoSC2duCV0blw36PIfaXmxQGeemvgSGwB9Es07XclWL6gxDH9XyW31FT-lqvwMMAZLZlnOmPfnJekqc8Ce1SWwaREZ

Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G

ZxIiVGutx7MCWAvstzHGCQt50F6jghq_24WkAghY6sUOgoJCzedoGp5MmKaTXiH1j4UeDbPgTiebG-JkD6KbVOhgPSb_YqajyS5vt4Ghgeyw_d6agViy71Es1FjRQF3ED23AKl6r

Core Clock

Boost: 1468 MHz

Base: 1354 MHz

Boost: 1392 MHz

Base: 1290 MHz

Boost: 1506 MHz

Base: 1392 MHz

Memory Clock

7008 MHz

7008 MHz

7008 MHz

Memory Size

4 GB

4 GB

4 GB

Memory Type

GDDR5

GDDR5

GDDR5

Memory Bus

128 bit

128 bit

128 bit

CUDA Cores

768

768

768

Texture Rate

70 GTexel/s

67 GTexel/s

72 GTexel/s

Pixel Rate

47 GPixel/s

45 GPixel/s

48 GPixel/s

Memory Bandwidth

112 (GB/sec)

112 (GB/sec)

112 (GB/sec)

Card Bus

PCI-E 3.0 x 16

PCI-E 3.0 x 16

PCI-E 3.0 x 16

Output

1xDual-link DVI-D
3xHDMI-2.0
1xDisplay Port-1.4

1xDual-link DVI-D
1xHDMI-2.0
1xDisplay Port-1.4

1xDual-link DVI-D
3xHDMI-2.0
1xDisplay Port-1.4

Max resolution

7680x4320

7680x4320

7680x4320

Card size

229x118 mm

166x112 mm

219x118 mm

DirectX

12

12

12

OpenGL

4,5

4,5

4,5

Power phase

4+1

3+1

4+1

Backplate

Yes

No

Yes

Recommended PSU

300W

300W

300W

Power Connectors

6 pin

няма

6 pin

Основната идея на темата е не да покажа какво може картата сравнена с други марки или модели. Основната идея да се види какви игри и на какви настройки могат да се играят с бюджетната карта на Nvidia. Няма да покажа как се справя в картата при тежка игра всички настройки максимални със 20-30 кадъра което за мене е безсмислено.    

Опитах се да покажа настройки на игрите при което се получава нормална игра със 45-60 кадъра което за мене е нещото което ще търси някой не запознат. Който има представа какво може картата няма нужда от подобна тема.

Клиповете които съм заснел показват само и единствено картата как се справя при дадените настройки за нормална игра. Всяка една игра която показвам играя за първи път освен (Guld Wars 2) Моля да не се коментира начина ми на игра , не съм геймър отдавна и тези игри ги пускам за първи път.
Всичко показано е направено с любителска/непрофесионално цел - специално за форума по-точно за всички вас да придобиете представа за картата.
   Темата е за тези които си задават въпроса "Ще мога ли да играя еди коя си игра с прилични кадри" Независимо малко или много са те , възможностите ми стигат само за това , за друга цел не бих се навил толкова дни да се занимавам с това.

Компютърната ми конфигурация с която са направени всички клипове:

Gigabyte B85-HD3

Intel Core i5-4460 3.2Ghz

2x4GB DDR3 1600 ADATA XPG CL9

Samsung SSD 650 EVO 2.5 120GB

Hitachi 1TB 32MB 7200rpm

XFX PRO550W Core Full Wired

Cooler master N300

8zEmDBK.jpgSrDI0zb.jpgnBpaHYM.jpgZeBlk1S.jpg

Продължаваме с клиповете , като първо е сложено логото на играта и във скритото съдържание под логото е клипа със дадената игра. Другите тестове са само с лого което линк към видеото.

Статистиката описана със логото на играта е ориентировъчна. Постигнатите FPS са определени на око според това как са по време на теста. Числата са вариращи при основно представяне и съм се опитал да ги напиша така. При определени ситуация намаляват кадите при определени се увеличават.

Отбелязано е наличието на VSync което ограничава кадрите до максимум 60. При някои игри са много малко над 60 и е включена VSync при някои са толкова много над 60 и пак е включена при други съм пуснал VSync не правилно за показване на теста но какво да се прави това ми е дошло на момента.

Описаните настройки на играта са много общи , за точни настройки и представа гледайте клипа. Всичко описано като статистика е приблизително и само и единствена за начален и бърз ориентир.

ciAxhAS.png

Grand Theft Auto V: Линк към първия клип със малко по-ниски настройки!

tAGUVzJ.jpg

ISZ7lN2.png

Списък на всички тествани игри. Всяко лого е линк към видеото в youtube. Кликнете върху логото на която игра искате да видите теста.
0OdaI7f.pngRixN3Bk.pngtDpdQN0.pngRbcF0DA.png740NVbk.pngCANcby9.pngg3SkBeD.png04ni1Qv.pngVhAFijf.pngyBxk3XC.pngaZ8G0Te.pngihbkQBq.pngFcGrTCl.pngvm62b1S.png2Y2y8JI.pngxpzahDe.pngoz69K5w.pngwczpZ5j.pngg1j71rO.pngC4fGULi.pnggCyC5f9.pngr9T1Kq6.pnghkxj0Oj.pngS277xdW.pnggtOho3M.pngR0z9NAv.png4DSwD6I.pngfTI5FV1.pngxfTRBSR.png5EB6lEY.pngliiqaA4.pngohoryYu.pngh5GKj7E.pngnxY9prU.pngOZ3RYwI.pngLw93M3D.png5EVM8AV.pnglbxpuni.png04ni1Qv.png

Това е за сега , знам че има много грешки , неточности и кофти тестове. Нямам време сега че стана много късно и си лягам утре ще донапиша и оправя някои неща. Някои тестове не са много добре ще се опитам да правя нови и да изгладя всичко.

Всичко това го правя за първи път и знам че има пропуски , ще се опитам да се подобрят нещата.

Ще оправям темата и съдържанието със времето. Ако има интерес ще правя наново тестове или нови на други игри.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за труда, много добре. Вероятно ти е хоби.

Недей така трепа мелачките във Вещера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Редактирано от Can Oa
Толкова ми товари не видях че коментара се е постанл! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново видео на DOOM без VSync и АА-On

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2016 г. в 2:00, Julius Decimus написа:

+1 за труда, много добре. Вероятно ти е хоби.

Недей така трепа мелачките във Вещера :)

Не му е хоби. Поне не и гейминга. Поздравления и от мен за труда, че тук в тоя форум много лайкучки, но никой не се хваща да направи нещо смислено като Can Oa. Бих му дал десет плюсчета за темата, ама не ми разрешават. Така трябва да принизяваме едното плюсче с плюсчето, дадено на коментари от рода "оправи си правописа".

Редактирано от Кико (преглед на промените)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Сега видях, че това, което редактирах, си го направил. Извинявам се.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей .Мисля и аз да си взема такава карта специално за Fallout 4 .Но в тази игра има доста места където кадрите падат драстично и е много дразнещо ~ 40 кадъра 1680 х 1080 / аз съм с 750 ти / .В твоя клип не стигаш до такива места .Моля те провери как се държи твоята карта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрил съм играта отдавна няма как да тествам пак. 1050ti е доста по-добра от 750ti ще имаш увеличение на кадрите.

Препоръчвам ти тази карта http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-470-armor-4g-oc-v341-021r на тази цена е най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за труда ти.Не видях клип на WORLD OF TANKS предполагам ще варви на макс но би ли направил един клип, ако не ти е проблем.Колебая се за GTX1060 ,RX 470 ,GTX1050TI като по ефтина.Благодаря ти предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, chelsea.2012 написа:

Браво за труда ти.Не видях клип на WORLD OF TANKS предполагам ще варви на макс но би ли направил един клип, ако не ти е проблем.Колебая се за GTX1060 ,RX 470 ,GTX1050TI като по ефтина.Благодаря ти предварително.

HD клиентът на WOT с конфигурацията от подписа ми - всички настройки на максимум, 72 до 104 кадъра. Само на Париж на едно определено място от картата паднаха рязко до 34 кадъра, но доколкото разбрах от няколко други играчи, това е бъг в някаква текстура на самата карта, който предстои да бъде оправен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обмислям мойта ламя да я продам и да я сменя с 1050ti/970/960 втора ръка, няма да играя кой знае какво, след време ако пак си купя GTA V евентуално, че я продадох, иначе в момента само LoL на макс цъкам, проблема с мойто ламе е, че става доста шумно под товар, а като добавим и 2-та вентилатора отгоре на бесни обороти става доста шумно. Ако изпадне 980 и нея може да взема, ще видя как ще съм с парите.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Монката написа:

Аз обмислям мойта ламя да я продам и да я сменя с 1050ti/970/960 втора ръка, няма да играя кой знае какво, след време ако пак си купя GTA V евентуално, че я продадох, иначе в момента само LoL на макс цъкам, проблема с мойто ламе е, че става доста шумно под товар, а като добавим и 2-та вентилатора отгоре на бесни обороти става доста шумно. Ако изпадне 980 и нея може да взема, ще видя как ще съм с парите.

Препоръчвам ти да си вземеш нова 1050 по няколко причини. Първо, 960 и 970 са лакоми чудовища, за които вероятно ще ти се наложи да смениш захранването, докато 1050 е само 75 вата и черпи ток от слота на дъното, поради което няма и пинове за захранване. Второ, 960 е почти 1 към 1 пърформанс като 1050, само че 960 е 120 вата. А 970 е още по-лакома. Трето, като са втора ръка, не знаеш какво им е било причинявано, нямаш гаранционен сервиз и възможност за възстановяване на парите - точно поради тази причина втора ръка карти не купувам. Четвърто, моята 1050 от подписа вече поевтиня и в Плесио я гледах преди няколко дни по 330 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rado84 написа:

Препоръчвам ти да си вземеш нова 1050 по няколко причини. Първо, 960 и 970 са лакоми чудовища, за които вероятно ще ти се наложи да смениш захранването, докато 1050 е само 75 вата и черпи ток от слота на дъното, поради което няма и пинове за захранване. Второ, 960 е почти 1 към 1 пърформанс като 1050, само че 960 е 120 вата. А 970 е още по-лакома. Трето, като са втора ръка, не знаеш какво им е било причинявано, нямаш гаранционен сервиз и възможност за възстановяване на парите - точно поради тази причина втора ръка карти не купувам. Четвърто, моята 1050 от подписа вече поевтиня и в Плесио я гледах преди няколко дни по 330 лв.

Приятел, тези карти като излязоха ги дъвкахме с месеци, нямат нищо общо с лакоми чудовища, 970 е 150-160 вата под товар... 950 е 90 вата, което не е много далеч. Palit 1050ti няма да си купя никога, защото винаги са ги продавали с 2 години гаранция. Zotac ги почнаха с 5... 120-150-200 вата са далеч от лакоми карти, виждал ли си истинско чудовище като HD 7970, HD 7990, R9 290/X :D  "Обновените" R9 280X по-скромно откъм ток го раздаваха с някой ватец отдолу, я 20, я 30 ... Говорим за 300 вата под товар при HD 7970, какво остава за 7990 и 290Х ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми купи си тогава найс'та употреба видеокарта, ама после да не ни пускаш теми от рода на "960/970 артефакти/нещо не работи" и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, ти искаше да кажеш, че захранването няма да ми стигне? :D 970-ките си имат още гаранция. Явно 300 вата ги нося, следователно ще ми стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е едно на ръка. Основното обаче е, че втора ръка видео карта е ненадеждна. Мога да те запозная с един човек, като се върне след няколко дни от Англия, който само на карти втора ръка караше няколко години и той сам да ти разкаже за опита си с видеокартите втора ръка и разходите, свързани с това, че са втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, захранването може да носи 2, та 3 960-ки. Дъното не го позволява просто :D  Знам какво е положението с картите втора ръка, ако намериш читава с гаранция няма ядове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mонка ,ако ще взимаш 1050Тi по-добре се напъни за една 470. 9хх серията актуално не бих ти препоръчал тепърва да я купуваш. Като знаем Нвидиа как се грижи за картите си , като нищо ще ги зарежат още тая година и оставаш с пръст в уста. Вярно 470 не може да стигне 980 а и 970 и бяга повечето пъти,но пък е на светлинни години от 960 и 1050/Тi на цената на втората. Икономична е сравнена с твоята а и се клоква до 480. Има си памет за новите игри и под вулкан и ДХ12 кърти. Ще ти е и долу горе добре с процесора.Клокната 970 и 980 ще ги спъва 4460.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 960 ако се набара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се гледа само 4гб версията. Слушай чичко Джулиус казва за хубаво.

преди 18 часа, Монката написа:

Не, захранването може да носи 2, та 3 960-ки. Дъното не го позволява просто :D  Знам какво е положението с картите втора ръка, ако намериш читава с гаранция няма ядове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.03.2017 г. в 23:22, chelsea.2012 написа:

Правил съм много други тестове но не съм ги добавял тука понеже не видях интерес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tommygun написа:

Mонка ,ако ще взимаш 1050Тi по-добре се напъни за една 470. 9хх серията актуално не бих ти препоръчал тепърва да я купуваш. Като знаем Нвидиа как се грижи за картите си , като нищо ще ги зарежат още тая година и оставаш с пръст в уста. Вярно 470 не може да стигне 980 а и 970 и бяга повечето пъти,но пък е на светлинни години от 960 и 1050/Тi на цената на втората. Икономична е сравнена с твоята а и се клоква до 480. Има си памет за новите игри и под вулкан и ДХ12 кърти. Ще ти е и долу горе добре с процесора.Клокната 970 и 980 ще ги спъва 4460.

Намерил съм една 970 за 280 кинта с гаранция, мисля да я взема, днес ще продам сигурно HD7970 и ще я взема, може да я продам за повече пари, искам нещо по-тихо и хладно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ти благодаря за  труда и отделеното време.при мен предполагам FPS да е по ниско с i3-6100 ,но не е болка за умиране.все пак мерак ми е GTX1060 - 6 gb но мисля процесора ще я спъва .до края на лятото трябва да избера карта ,а може би и  процесор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш процесор си вземи Pentium G4560 за 1050ti, варианта за 1060 сложи i5 7400, ако си с i3 6100 слагаш 1050ti и всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok.доста клипове има в тубата с i3-6100,i s RX470 i s GTX 1060 a za WOT две ядра мисля са достатачни.

Редактирано от chelsea.2012 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.