Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера реших че е време за нов смартфон, сега преди да сте попитали защо пускам нова тема при положение че има толкова много със ако не същото, то подобно заглавие. Ще ви кажа, в темите които прочетох мнозина са предложили телефоните:  Lenovo Vibe p1m , Huawei P8 Lite, Xiaomi Redmi Note 3 Pro . Така значи марките: Xiaomi и Huawei  са ми малко "извънземни", за едната даже и не съм чувал (Xiaomi) a другата едва- едва... Аз лично се спрях на Samsung Galaxy J5 2016, сега преди много от вас да кажат че горе изброените са по- добри от самсунга, искам аргументи, как така са по- добри. По- бързи ли са, по- мощни ли са, какви предимства имат пред самсунга. Пак казвам много теми четох тук, че тези конкретни модели са за предпочитане в избора на бюджетен смартфон, та за това си викам да попитам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за китайците, но мога да ти кажа две предимства на Samsung-а:

1) Марката има официално представителство и сервизна мрежа в България.

2) Може да бъде закупен от легитимен български търговец, и покупката да бъде защитена от ЗЗП. 

ПП. Малко странен момент да пускаш тема за избор - точно след черно-петъчните намаления :) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Reaper написа:

Така значи марките: Xiaomi и Huawei  са ми малко "извънземни", за едната даже и не съм чувал (Xiaomi) a другата едва- едва... Аз лично се спрях на Samsung Galaxy J5 2016, сега преди много от вас да кажат че горе изброените са по- добри от самсунга, искам аргументи, как така са по- добри. По- бързи ли са, по- мощни ли са, какви предимства имат пред самсунга.

Така наречения от теб "извънземен" Xiaomi Redmi Note 3 PRo е по-добър от самсунга - Full HD дисплей, по-голям екран, по-голяма батерия, по-мощен процесор, следователно по-бърз, има повече сензори, премиум излъчване... и т.н.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, techmaniac написа:

Така наречения от теб "извънземен" Xiaomi Redmi Note 3 PRo е по-добър от самсунга - Full HD дисплей, по-голям екран, по-голяма батерия, по-мощен процесор, следователно по-бърз, има повече сензори, премиум излъчване... и т.н.

Има скенер за пръстови отпечатъци, камера която може да снима 4K, подържа Qulacomm Quick Charge 3.0, а отгоре на всичкото, ще си получава ъпдейти доста дълго време. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не е прехваления Самсунг, нали? Значи не струва!
Имам чувството, че само самсунг и епъл правят смартфони за някои "консуматори".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, niki292002 написа:

Има скенер за пръстови отпечатъци

Да, именно заради това написах сензори, просто не се изказах подробно... :)

преди 8 часа, XYconstant написа:

Да точно така, ако не е Самсунг "не си заслужава" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, XYconstant написа:

:offtopic_s:

Добре де, няма ли начин част от хората да харесват едно, а част от хората да харесват друго?
Даден човек търси съвет и изброява 2-3 марки - не е ли нормално едни да препоръчат едната марка, а друг друга?

Няма как всички да харесваме едно и също, разберете го това.
И не коментирайте мненията на хората, опитващи се да помогнат, а коментирайте мнението на търсещия помощ.
Толкова е елементарно, стига наистина да искаме да помогнем на някой, а не просто да хейтим нещо, защото нямаме какво да правим...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, algor написа:

:offtopic_s:

Добре де, няма ли начин част от хората да харесват едно, а част от хората да харесват друго?
Няма как всички да харесваме едно и също, разберете го това.

Но не е и редно да хулиш нещо, което никога не си използвал и си нямаш никаква представа от него. (на принципа, марка която не е известна не струва, все едно да носиш обувки различни от Nike и Adidas)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Но не е и редно да хулиш нещо, което никога не си използвал и си нямаш никаква представа от него. (на принципа, марка която не е известна не струва, все едно да носиш обувки различни от Nike и Adidas)

Хайде още малко да продължа спама...

Може ли цитата от темата, на който казваме "да хулиш нещо, което никога не си ползвал и нямаш никаква представа от него"?
Тоест кой и какво точно е "хулил"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, algor написа:

Тоест кой и какво точно е "хулил"?

В няколко теми няколко човека говорят против Xiaomi, Meizu и тези китайски марки. (които между другото, са лидери на китайския пазар)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, niki292002 написа:

В няколко теми няколко човека говорят против Xiaomi, Meizu и тези китайски марки. (които между другото, са лидери на китайския пазар)

Ясно.
Тук, в тази тема, не виждам никой да е оспорил качествата на която и да е марка и не е "хулил" нищо.
Не е лошо да спрем да хейтим по принцип и да го отнасят хора, които нямат нищо общо.

Спираме със спама, защото мисля изяснихме всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, това ти е грешката - ние не сме китайския пазар! Ако си купя телефон с гаранция в Китай, и при дефект трябва да го пращам до другия край на света - ами не, мерси.

Нямам нищо против китайските марки. Дори принципно е по-добре така, отколкото корейски Samsung, ама Made in Vietnam, и кой знае какви чаркове са наблъскани вътре... Нека да дойдат Xiaomi, Meizu и другите официално в България, да си направят представителства със сервизна мрежа, клиентска поддръжка и ясна политика по рекламациите, и с готовност ще им стана клиент, и ще почна да ги препоръчвам. Обаче така, да ги купувам от някакви съмнителни онлайн търговци, дето днес ги има, утре ги няма - не съм съгласен.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Ники, това ти е грешката - ние не сме китайския пазар! Ако си купя телефон с гаранция в Китай, и при дефект трябва да го пращам до другия край на света - ами не, мерси.

Разликата е, че не те мотаят с гаранцията, а го оправят и то като хората. ;) (например на S3 Neo се направиха на ударени, че батерията се е подула, защото телефона е експлотиран неправилно, а беше използвано оригиналното зарядно) 

П.П. При проблем, се свързваш директно с Xiaomi и те поемат доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оуууу чакайте малко бе! Спрете се бе ей, 'ше ви дърпам ушите ама  :helpwanted4:. Това беше в кръга на шегата. 

Сега както колегата RudeBoy спомена по- известната марка би имала а и има по- лесна подръжка, което си е напълно нормално.

И ако мислите че аз "тролвам" марките горепосочени от мен само защото не съм ги чувал, е не е точно така ( а може и да е), но неоспорим факт е че ако попитаме 100 човека коя марка е по- известна: Samsung,  Huawei   или Xiaomi  а познайте какъв ще е отговора и то в 100% точност, това исках да кажа, никой не би се доверил на марка която не е чувал или я е чувал 1-2 пъти. Това исках да кажа като ги нарекох "извънземни", защото аз лично не бях чувал марката Xiaomi! 

A за това че именно Xiaomi- то има по- бърз процесор, по -мощен процесор, ако това е факт тогава факт си е, но друг факт е че никой не иска да прави търговия с китайци! И ако поддръжката на самсунга е по- лесна и икономична тогава избора за мен е ясен.

Иначе ако има други предложения, моля давайте. И искам предложения и факти за това кой смартфон е с по- добри характеристики и кой като цяло е по- добър а не спамове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor, прочети му последното мнение и ще разбереш за какво иде реч. Народа не взима телефон според хардуерната му мощ, а заради името му и на принципа "Попитахме 100 човека". Да не би да се отдели от стадото... :) Това имах предвид и аз по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XYconstant написа:

@algor, прочети му последното мнение и ще разбереш за какво иде реч. Народа не взима телефон според хардуерната му мощ, а заради името му и на принципа "Попитахме 100 човека". Да не би да се отдели от стадото... :) Това имах предвид и аз по-горе.

Е чакай малко бе! Коя от двете марки е по- напред и защо?? Много ясно че е по- лесно човек да се довери на марка, която е чувал и познава, и за мен сумата не е малко, ако за теб е ОК и дет се вика няма какво да губиш. Като е по- добро марката Xiaomi-то,  по- мощен на същата пара, тогава защо всеки 3-ти не го ползва ? 

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Нямам нищо против китайските марки. Дори принципно е по-добре така, отколкото корейски Samsung, ама Made in Vietnam, и кой знае какви чаркове са наблъскани вътре... Нека да дойдат Xiaomi, Meizu и другите официално в България, да си направят представителства със сервизна мрежа, клиентска поддръжка и ясна политика по рекламациите, и с готовност ще им стана клиент, и ще почна да ги препоръчвам. Обаче така, да ги купувам от някакви съмнителни онлайн търговци, дето днес ги има, утре ги няма - не съм съгласен.

Съмнителните онлайн търговци държат на името си, подне ли им рейтинга ги изхвърлят от онлайн магазина. Пазаря често от Алиекспрес предимно телефони, таблети, осветителни тела. Случват се дефектни бройки пиша на търговеца и до ден два или връща парите или изпраща заместител за своя сметка. Връщал съм телефон след 6-7 месеца експлоатация отказа микрофона, Струваше ми 12лв. с Бг пощи и окло 35 календарни дни път в двете посоки. Като го получих обратно реших ,че е нов апарат, нов скриин протектор, нов гръб, нова батерия....и два три дребни подаръка. Трябва да се чете и избира внимателно, от Бг скоро телефон/таблет няма да купя.

преди 1 час, The Reaper написа:

Е чакай малко бе! Коя от двете марки е по- напред и защо?? Много ясно че е по- лесно човек да се довери на марка, която е чувал и познава, и за мен сумата не е малко, ако за теб е ОК и дет се вика няма какво да губиш. Като е по- добро марката Xiaomi-то,  по- мощен на същата пара, тогава защо всеки 3-ти не го ползва ? 

90% от приятелите ми и роднините купуват от операторите с договор. 5% от бг онлайн еднодневки подлъгани от малко по- ниски цени. И едва 5% поемат "риска" с китаиски апарат. Лошото име на китайците се дължи на факта ,че масово се поръчват реплики с цена до 40-50евро. Имам опит с Мейзо, Шаоми,Уми, Хомтом и още една две марки и само хубави неща мога да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Съмнителните онлайн търговци държат на името си, подне ли им рейтинга ги изхвърлят от онлайн магазина. Пазаря често от Алиекспрес предимно телефони, таблети, осветителни тела.

Че аз не ти говоря за тях. А за тези в Продавалника, и разни български онлайн сайтове, които предлагат и "гаранция".

И най-вече за всеизвестния румънски онлайн магазин, от чиято сервизна политика и отношение към клиентите има сума ти оплаквания.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, RudeBoy написа:

Че аз не ти говоря за тях. А за тези в Продавалника, и разни български онлайн сайтове, които предлагат и "гаранция".

Че кой ти говори за тея мушенници. Гледам, че се опитват да продадат 16 гигабайтовата версия на Redmi Note 3 с Mediatek процесора, на цена с 50% по-висока от тази на чисто нов redmi note 3 pro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Reaper написа:

Без коментар. Ти му обясняваш, то ти се троска, сякаш си му длъжен да отвориш гугъл и да търсиш вместо него. :cantbelieve:

---

Да те просветля малко:

Samsung Galaxy J5 2016:

- цена 400 лв.

Основни характеристики:

- 5.2" екран, 13 MP камера, 2GB RAM, 3100 mAh батерия, 4-ядрен, 16GB вътрешна памет, 720 x 1280 pixels резолюция;

///

Сега да видим "извънземните" марки, о ужас(!):

Xiaomi Redmi 4 Pro:

- Цена: 333 лв. от поръчката (AliEx) до доставката. До врата - без допълнителни такси.

- 5.0" екран, 13 MP камера, 3GB RAM, 4100 mAh батерия, 8 ядрен, 32GB вътрешна памет,1920x1080 резолюция, 67 лева по-евтин (минуси: без гаранция, но с възможност за повдигане на диспут, ако стоката е дефектирала)

---

Ще кажеш - 67 лева по-евтин, но без гаранция. Върни се и виж спецификациите и колко струват отделните компоненти. Ще намериш минимум 100 лева по-скъп хардуер в Redmi-то. И все пак телефона е първият хванат, може и по-добър да изнамеря, но в случай, че ти дори не сравняваш спецификациите, как да стане?

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще спомена, че Redmi Note 4 макар изглеждащ с по-хубав хардуер, Redmi Note 3 Pro го бие. 

П.П. Препоръчвам на всеки да избягва Mediatek, Snapdragon е по-хубав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, желания от мен самсунг вече не е на същата цена, така че той за съжаление отпада като опция на покупка, четох разчетох и се спрях на леново, имат добри характеристики на горе- долу изгодна цена, само че аз все още не мога да избера модела, вие какво бихте препоръчали от тоя линк http://www.emag.bg/mobilni-telefoni/samsung,lenovo/price,between-300-and-350/c?tree_ref=969

п.п. Много хора биха заложили на http://www.emag.bg/lenovo-vibe-s1-lite-dual-sim-blue-emagmpref-2829/pd/D30WM2BBM/ , но на много места (включително и в емаг) четох че камерата не струва....

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 минути, The Reaper написа:

Така, желания от мен самсунг вече не е на същата цена, така че той за съжаление отпада като опция на покупка, четох разчетох и се спрях на леново, имат добри характеристики на горе- долу изгодна цена, само че аз все още не мога да избера модела, вие какво бихте препоръчали от тоя линк http://www.emag.bg/mobilni-telefoni/samsung,lenovo/price,between-300-and-350/c?tree_ref=969

На този етап, аз ви препоръчвам да поогледате телефоните, които на Вас Ви харесват и сам да направите преценка кое си струва и кое - не.Цената ви е малка (за не китайски модел) за претенциите.И още нещо. Тук хората ви насочват към нещо. Не забравяйте, че е на добра воля. Никой не е длъжен да броди из интернет и да търси на някого нещо, което накрая ще бъде оплюто от некомпетентни мнения. На много от Вас - телефони не са ви нужни реално.Отстрани, като ви чете човек - излиза , че сте по големи бизнесмени от американците!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок разбрах че тук в този форум хората гледаме да си помагаме, разбрах го, но не мога да приема предложение/я за китайски смартфон. Просто не мога, твърде много риск, за мене лично. И да не забравяме както по- горе беше казал колегата RudeBoy какво става ако река за занеса китайския смартфон на сервиз ? Мотане бате на поразия. Това кой би го искал ?  Както казах цените много им се качиха на самсунзите (j5) и в момента не мога да си го позволя, за това алтернативата ми е един от моделите на леново които посочих в предния си пост, просто искам мнения за кой от 2-та модела е по- добър или предложете друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, The Reaper написа:

Ок разбрах че тук в този форум хората гледаме да си помагаме, разбрах го, но не мога да приема предложение/я за китайски смартфон. Просто не мога, твърде много риск, за мене лично. И да не забравяме както по- горе беше казал колегата RudeBoy какво става ако река за занеса китайския смартфон на сервиз ? Мотане бате на поразия. Това кой би го искал ?  Както казах цените много им се качиха на самсунзите (j5) и в момента не мога да си го позволя, за това алтернативата ми е един от моделите на леново които посочих в предния си пост, просто искам мнения за кой от 2-та модела е по- добър или предложете друг.

Извинявай, но Леново според теб какво производство е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.