Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , моля препоръчайте ми нов Lcd,led телевизор , който със сигурност да поддържа и NTSC сигнал ( 60hz ) понеже повечето ,които гледам са само PAL стандарт.

Като размери не повече от 24 инча макс. Обмислях и идеята за CRT , но не разполагам с достатъчно място за жалост . 

Колкото до бюджета държа да е не повече от 300 лв ( по възможност и по евтин ) само най много държа и поддръжката на NTSC сигнал .

Благодаря ви много .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, VenciRaven написа:

Здравейте , моля препоръчайте ми нов Lcd,led телевизор , който със сигурност да поддържа и NTSC сигнал ( 60hz ) понеже повечето ,които гледам са само PAL стандарт.

Като размери не повече от 24 инча макс. Обмислях и идеята за CRT , но не разполагам с достатъчно място за жалост . 

Колкото до бюджета държа да е не повече от 300 лв ( по възможност и по евтин ) само най много държа и поддръжката на NTSC сигнал .

Благодаря ви много .

Би трябвало всяка уважаваща се марка да поддържа ntsc (американски стандарт).

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Любо написа:

Би трябвало всяка уважаващ се марка да поддържа ntsc (американски стандарт).

Ами , имам един 32 инчов Самсумг лед тв , който обаче явно не поддържа NTSC . Имам една конзола която е NTSC стандарт и като я пусна на тв- то картината се губи ( ту изчезва ту се появява ) но като я пробвах после на CRT- то в село нямаше ядове , но както казах нямам място за него.

Иначе самсунга е 5 та серия  и за новото тв не държа дори и да е fullhd само сигнала ме интересува .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, VenciRaven написа:

Ами , имам един 32 инчов Самсумг лед тв , който обаче явно не поддържа NTSC . Имам една конзола която е NTSC стандарт и като я пусна на тв- то картината се губи ( ту изчезва ту се появява ) но като я пробвах после на CRT- то в село нямаше ядове , но както казах нямам място за него.

Иначе самсунга е 5 та серия  и за новото тв не държа дори и да е fullhd само сигнала ме интересува .

Ясно,ще потърся с поддръжка на ntsc вероятно новите ги делят за американския пазар и за европейски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Любо написа:

Ясно,ще потърся с поддръжка на ntsc вероятно новите ги делят за американския пазар и за европейски.

Благодаря ти , бях ходил в техномаркет и питам консултантите за тв с поддръжка на NTSC и те дори незнаеха какво е това :x

Гледах и самсунга дали има някаква настройка да изкарва 60hz ама уви явно е само  pal 50

Редактирано от VenciRaven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, VenciRaven написа:

Благодаря ти , бях ходил в техномаркет и питам консултантите за тв с поддръжка на NTSC и те дори незнаеха какво е това :x

http://sharpbg.com/index.php?item=375&group=1

Това е което успях да открия най-евтино и разбира се да е що годе читав телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Любо написа:

http://sharpbg.com/index.php?item=375&group=1

Това е което успях да открия най-евтино и разбира се да е що годе читав телевизор.

Ам можеш ли да погледнеш и тези предлаганите от техно веригите , че и аз ги гледах ама не пише за поддръжка на ntsc  мисля от там да го взимам тв то 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, VenciRaven написа:

Ам можеш ли да погледнеш и тези предлаганите от техно веригите , че и аз ги гледах ама не пише за поддръжка на ntsc  мисля от там да го взимам тв то 

Прегледах на няколко lg та ,като по евтини които влизаха в бюджета ,но нямаха поддръжка на ntsc.Ще погледна и другите марки в ценови клас 250-.350лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Любо написа:

Прегледах на няколко lg та ,като по евтини които влизаха в бюджета ,но нямаха поддръжка на ntsc.Ще погледна и другите марки в ценови клас 250-.350лв

Да главно това да имат другите характеристики не са толкова важни 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, VenciRaven написа:

Да главно това да имат другите характеристики не са толкова важни 

SHARP 32LD170E
TOSHIBA 24E1533DG

TOSHIBA 24W1533

Сопоред тази информация поддържа ntsc

TOSHIBA 32W1534

Спецификация

Шарпа е по-скъп но и е по-качествен спрямо Тошибата.

Това са които успях да намеря в техно магазина.Независимо от това ,че пише чу поддържат ntsc ще ги питаш в магазина да не стане грешка.Най добре дори да го тестваш на място телевизора.

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е конзолата ако не е тайна ? Ако имаш телевизор в момента, можеш да използваш този конвертер. Цък.

П.П. NTSC и PAL важат само при чинчовете и евро буксата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да се поразровиш в настройките на телевизора - току виж се появил и ntsc 4.43
3.58 може и да няма, ама 4.43..

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С конзолката под мишница и в магазина. Трябва да определиш по какъв хход влиза сигналът в телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

С конзолката под мишница и в магазина. Трябва да определиш по какъв хход влиза сигналът в телевизора.

Ами през СКАРТ я ползвам понеже ако е само от чинчове картината ще излиза черно-бяла 

А иначе конзолата е  Sega Genesis 2 

geneses2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През чинч е композитен сигнал и за него трябва NTSC като е черно - бяло. През скарт има 2 режима - стандартния композитен, за който важи предното изречение и RGB, при който няма значение цветовата систвема.

Въпросът е ако изкарва верикал 60Hz телевизорът да може да синхронизира.. Хоризонталните честоти са близки и няма значение (15625 <=> 15570). Пробваш на място и не теоретизираш повече.

Не пишете за изделия за американския пазар, нама да могат да се ползват тук. Друго захранване, честоти на каналите, честотни ленти, подносещи на звука, цветови стандарт. И то за една пиклива играчка, която след няколко месеца ще бъде захвърлена като мине мерака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо тази Сега ми навява спомени :)

Ама в момента не виждам защо се мъчиш да купуваш телевизор заради нея ... Купи си за 40 лв едно Raspberry PI + 2 USB Joystick-a, сложи му емулатор за сегата и си цъкай на текущият телевизор. Хем ще спестиш пари, хем ще играеш стотици заглавия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, borovaka написа:

Охо тази Сега ми навява спомени :)

Ама в момента не виждам защо се мъчиш да купуваш телевизор заради нея ... Купи си за 40 лв едно Raspberry PI + 2 USB Joystick-a, сложи му емулатор за сегата и си цъкай на текущият телевизор. Хем ще спестиш пари, хем ще играеш стотици заглавия.

Или още по-лесно - емулатор за телефона или компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение ,че телевизора ще се ползва  да се играят игри от тази sega ,най-добре да се купи някой телевизор с кинескоп.Продават се по 50-60лв(втора употреба).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.