Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Отново проблем със Hp при даунгрейд до 7-ца

Препоръчан отговор

Да отбележа, че лаптопа НЕ е мой помагах на човек който го има и е далеч от мен така, че физически нямаше как да съм там. Обърнах какви ли не форуми клипове гледах, но не намерих решение..

На лаптопа беше инсталиран Windows 10 64Bit. Всички процеси бяха изключиително тегави за да закрепя положението и да намаля натоварването използвах WinPurify 2.4. За кратко имаше подобрение, но след това нещата отново се забавиха.

Изпратих диск със Windows 7 Ultimate 64Bit, предварително тествах исо файла всичко беше наред, но след това на лаптопа се показа грешка в която се споменаваше, че нещо в съдържанието на диска е повредено или не може да бъде разчетено. После обясних как да се направи буутабъл усб, и също така за да е всичко сигурно обясних как да изключи Secure Mode и също така настройките на USB-то да са  2.0 защото флашката беше със такъв USB порт после пък от UEFI да превключи на Legacy. 

И всичко си беше окей.. Ама след като стартира инсталацията изписва "A required CD/DVD driver is missing" сменихме исо-то и пак същият проблем. Рових се къде ли не и на един САЙТ открих някакво решение и не знам струва ли си да се занимавам и да импортвам драйверите ръчно със NTLite.? В момента е с убунту.. временно решение.

HP Notebook

Моделът е: 15-ac007nu 

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е пробвано през USB 3.0 порта да се инсталира? Window 7 няма драйвър за USB 3.0.
Да пробва да смени USB порта.
Изтегли http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp72501-73000/sp72661.exe и разархивиай със 7zip файла. От тан вземи само папката
.\sp72661.exe\\Drivers\Win7\
Тя съдържа две папки с драйвъри. копирай Win7 папката на флашката. Като поиска драйвъри по време на инсталацията посочи пътя на флашката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има ги тези работи като всеки дърпа на някъде и не се правят общи неща .

тези неща не стават от растояние  биоса  да се настрои е понякога сложно нещо и а понякога убягват и тънкости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeev написа:

тези неща не стават от растояние

Айде, бе! Верно ли? Наш колко машини имам пре/инсталирани дистанционно в режим без намеса. Накрая само отсрещното ЗКУ пуска една програма за отдалечена поддръжка и всичко е както пише по дебелите книги.
Да не говорим във фирмитес по 50-100-200 компа, ако трябва да се посещават индивидуално за иннсталиране. IT-тата ще се пенЦионВат докато го направят.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Айде, бе! Верно ли? Наш колко машини имам пре/инсталирани дистанционно в режим без намеса. Накрая само отсрещното ЗКУ пуска една програма за отдалечена поддръжка и всичко е както пише по дебелите книги.

какви машини имаш преинсталира  твоята и 10 като твоята където ги  знаеш на изуст .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си мислиш ти...Няма машина (хардуерно съвместима), на която да не мога да инсталирам Виндолз.

Леко информативно, г-н Знаещ:

0977bwUhua.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Да не говорим във фирмитес по 50-100-200 компа,

там си имат човек поддръжка който се занимава с тези работи на заплата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeev написа:

там си имат човек поддръжка който се занимава с тези работи на заплата .

А, не знаех, че тия знания са само за тия хора. Добре, научих нещо ново.
И пак нищо интересно за темата не казваш/пишеш и само пълниш чуждите теми с плява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

водиш ли си списък с имената  в текстов файл и описание да не ги забравиш и да се чудиш този  кой пък беше що се отнася до темата няма драйвери за  сата 

Spoiler

:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7  има интегриран универсален драйвър за Serial ATA контролерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно за това си мислех, че има проблем със контролерите ама явно не е от товаа.. И не порта през който се инсталира си е 2.0. И ако сложа драйверите на същата флашка на която е системата тогава ще мога ли да ги инсталирам от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човека ти е добър приятел направи му едно iso с Nlite  с неговите драйвери и му го прати :) .Няма ти отнеме много време .

Това лаптопче ,с тоя Атом базиран процесор ще се пържи в собствен сос със 7-цата.8.1 или 10 е по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ми трябва платената версия за да ги адна..  

NTLite.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То освен конвертиране в безплатната версия няма никакви други опций.. Освен да сложи драйверите на същата флашка.. То не знам какво друго може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук какво има ,драйвери и една програма която ги аддва в исото ЛИНК

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така се добавят драйвъри без странични инструменти, т.е. само с инструментите на Windows:
https://www.msigeek.com/2661/add-or-remove-a-driver-from-a-wim-image-using-dism

Драйвърите задължително трябва да са inf базирани, а не exe инсталатори.

А най-лесно става всичко това с помощта на WinNTSetup през Hiren's Boot CD (вторият линк в подписа ми)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто да изтегли драйверите за този лаптоп ,да ги направи в RAR архив и да ползва инструмента от сайта ,който аз съм му постнал.Там всички драйвери са универсални ,и работят ,пробвал съм го.Но за да се получи трябва да са в архив файл.Преди време си бях направил една флашка ,с нея доста лаптопи съм преинсталирал и не е имало неразпознат хардуер.

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква голяма играчка.
Прави една зареждаща флашка с Hiren's Boot CD, на тази флашка се записва и iso файла за Windows, зарежда се компютърът от флашката, стартира се mini Windows XP. Намиреа се iso файлът на флашката, щраква се с десен бутон по него и се избира Mount... и се потвърждава. От менюто на Hiren's се стартира > Other >WinNTSetup. Указва се дискът/папката sources в монтирания iso, посочва се boot дела, указва се Windows дела и в края на този ред има бутонче F, Натиска се форматира се бързо. Не се форматира Boot дела!!! Стартира се разопаковането с бутона Setup долу вдясно.
Рестартира се от твърдия диск.

Няма нямане на драйвъри, няма нищо - бързо и чисто. Могат и някои педварителни настройки да се направят - зад бутона Tweaks.
Може предварително да се конфигурира и профила...почти всичко - в режим без намеса (unattended) 
Забележка: Ако ще помагаш ти - като зареди десктопа на mini Windows XP, да стартира Teamviewer  и да ти даде ID/password. Влез и свърши описаното по-горе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начини има ,въпроса е какво умее тоя де ще инсталира :) .Инак според мен тази машинка е за 8.1 или 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Иво Димов написа:

Начини има ,въпроса е какво умее тоя де ще инсталира :) .Инак според мен тази машинка е за 8.1 или 10

Цитат

даунгрейд до 7-ца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да работи по-добре :) със 7-цата .Тоя лаптоп е със атомски процесор ,се пражи в собствен сос

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Иво Димов написа:

Просто да изтегли драйверите за този лаптоп ,да ги направи в RAR архив и да ползва инструмента от сайта ,който аз съм му постнал.Там всички драйвери са универсални ,и работят ,пробвал съм го.Но за да се получи трябва да са в архив файл.Преди време си бях направил една флашка ,с нея доста лаптопи съм преинсталирал и не е имало неразпознат хардуер.

Само дето не си му казал, че трябва да се интегрират в boot.wim

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Само дето не си му казал, че трябва да се интегрират в boot.wim

Мой пропуск,надявах се да прочете :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Иво Димов написа:

надявах се

Тайничко? :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите ще ги пробвам.  Със TeamViewer видях колко добре работи Windows 10.. за отваряне на браузър чаках 10мин.. Нищо не можеше да се върши. Но не знам как ще е със Windows 8. Пък и човека на който помагам иска 7-ца..  ТУК се предлага и с преинсталирана 8-ца така, че би трябвало това да е оптималното решенние, но ще видим.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от O.o o.O
      Може ли да се направи някаква настройка или нещо подобно, така че като се затвори лаптопа той да не заспива, а да продължи да си работи. Това е с цел за повече свободно място.  
      Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.