Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

преди няколко дни се сдобих със Самсунг S3, не нов. Наложи ми се да продам своя, доста по-добър и по-скъп - няма да влизам в подробности...

Телефончето работи много добре. Вчера обаче взеха да ми изскачат разни покани за срещи от Мимита, Светлета и т.н., без да съм ровила в съмнителни сайтове:emoji_smiley-01:

Пасле заподскачаха някакви софтуерни напътствия за инсталация на AVG, на някакъв файлов мениджър и т.н. Заваляха покани отвсякъде....:emoji_smiley-01:

Консултирах се с едни момчета, които имат сервиз и те ме посъветваха да им го занеса в понеделник да го оправят....Преинсталират...

Прибрах се, архивирах всичко, върнах фабрични настройки и май нещата се оправиха. Единственото, което ми прави впечатление, и което може да си е нормално за възможностите на този телефон е, че малко бавничко действа...Не знам дали думата е забива, защото го прави за около две-три секунди....докато зарежда. Малко бавничко се свързва с нета и отваря страници.... Когато искам да върна начален екран, връща го, но иконките идват след три-четири, пет секунди...

Не играя на игри, не е натоварен с нищо сериозно. Има карта памет 32 GB, на която съм прехвърлила почти всичко.

Ако принципно са такива възможностите му - за мен не е проблем. Но искам да знам трябва ли му "доктор", защото точно с парите в момента съм в трудна ситуация, а преинсталации никой не прави без заплащане....Ако можех сама...:) 

Благодаря Ви!

Редактирано от Desislava Dikova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова му е капацитета - 1 гигабайт рам.
Единствено можеш да го олекотиш като изтриеш по-лакомите за RAM приложения и ги заместиш с по-малко лакоми.
Примерно: Фейсбук приложението и Messenger са ти излишни при наличие наа браузър и влизането от него във Фейсбук. За туитъри и тем подобни важи същото. Което може да се отвори през браузър го отваряй там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Desislava Dikova написа:

Прибрах се, архивирах всичко, върнах фабрични настройки и май нещата се оправиха.

Как точно ги върна - от настройките при работещ телефон, или от Recovery менюто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което можело да се направи - ти си го направила. Ресета е достатъчно. Останалото вече в сервиз, освен ако не искаш да си прецакаш телефона.

преди 7 минути, XYconstant написа:

Примерно: Фейсбук приложението и Messenger са ти излишни при наличие наа браузър и влизането от него във Фейсбук.

Фейсбук лайт - има си всичко необходимо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, RudeBoy написа:

Как точно ги върна - от настройките при работещ телефон, или от Recovery менюто?

Ами...изключих телефона, махнах SIM-картата и SD-картата, включих го пак, от менюто избрах архивиране и нулиране и...така....

преди 10 минути, techmaniac написа:

Това, което можело да се направи - ти си го направила. Ресета е достатъчно. Останалото вече в сервиз, освен ако не искаш да си прецакаш телефона.

Да, разбира се, че аз няма как да постигна нещо у дома, при положение, че съм само обикновен потребител - не съм специалист. Идеята ми беше да попитам дали се налага сервиз....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сервиз не знам. Това си е стар модел вече. Неотдавна правих ресет на един S3 Mini, и наистина го има това със забавеното слайдване както го описваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре го преинсталирай. Струва 10-15 лева. Хем ще ти инсталират най-новата (подходяща според капацитета на телефона версия на софтуера), хем ще литне...

Мойта дърта S двойка така забиваше, загряваше. Опитвах и аз със фабрични настройки и какво ли не, но ядец. Мислех да го засилвам в кофата, но минавайки покрай един сервиз реших все пак да попитам дали може да се оправи. (оказа се забивали някакви проложения) и след преинсталация е като бебе.

Така за 15 лева си спасих телефончето, което ми служи вярно и до днес.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталацията е лесно нещо ,може всеки да го направи вкъщи.При желание ще дам инструкция за това.Какъв е rom stock или costum.Като цяло е хардуерно слаб и е нормално да има забавяне от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, techmaniac написа:

Има, но защо да ползва Lite версията, която е дразнеща при по-продължително ползване, вместо версията, която е подобна на приложението, само че през браузър?

преди 1 час, skalata_73 написа:

Най-добре го преинсталирай. Струва 10-15 лева. Хем ще ти инсталират най-новата (подходяща според капацитета на телефона версия на софтуера), хем ще литне...

Телефон през 2016 година с 1 гигабайт рам е морално остарял. Хардуерно. Андроида взима 40-50% от RAM паметта. Отделно вградените приложения като се включат остават едни 100-200 мегабайта свободно място и при повече от едно включено приложение на заден план - телефона умира. Може и да литне... но по-вероятно към кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиза казаха, че за Самсунг 3 и нео нямало възможност за повече от версия 4.3... Аз се надах на нещо повече, но пак казвам - за мен не е проблем, че малко бави...Обаче чат-пат и позагрява...Питах това какво ще рече, казаха, че зависи колко се затопля. Ми...не много...наистина, съвсем леко, но се усеща. В долната част на телефона и то не винаги.

Не пречи да го преинсталирам, да....Просто предвид факта, че си разпродавам всичко, щото трябва да правя операция на домашен любимец и да осигуря подаръци за всичките си три броя момчета, дори 15-20лв в момента са ми хипер дефицит, при положение, че не е "жизнено" необходимо за машинката.... Обяснявам, защото наистина парите са смешни, но моментът ми е такъв....:emoji_smiley-17:

Инсталирах си лайт версията на фейсбук - ми тя повече ми харесва от предишната...Не знам кое е дразнещото, защото аз много не вися там - за 10-15 мин. на ден ми е зорът...

Ами Вайбър? И той ли е товарещ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Desislava Dikova написа:

В сервиза казаха, че за Самсунг 3 и нео нямало възможност за повече от версия 4.3... Аз се надах на нещо повече, но пак казвам - за мен не е проблем, че малко бави...Обаче чат-пат и позагрява...Питах това какво ще рече, казаха, че зависи колко се затопля. Ми...не много...наистина, съвсем леко, но се усеща. В долната част на телефона...

Не пречи да го преинсталирам, да....Просто предвид факта, че си разпродавам всичко, щото трябва да правя операция на домашен любимец и да осигуря подаръци за всичките си три броя момчета, дори 15-20лв в момента са ми хипер дефицит, при положение, че не е "жизнено" необходимо за машинката.... Обяснявам, защото наистина парите са смешни, но моментът ми е такъв....:emoji_smiley-17:

Няма смисъл в случая да се дават каквито и да е пари за това.Ако телефона е със стоковия андроид по-доло виж клипа за hard reset това е достатъчно (един вид преинсталация на софтуера е).

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Любо написа:

Преинсталацията е лесно нещо ,може всеки да го направи вкъщи.При желание ще дам инструкция за това.Какъв е rom stock или costum.Като цяло е хардуерно слаб и е нормално да има забавяне от време на време.

В интерес на истината, макар, че съм жена и за нас не е много типично, изпитвам огромен интерес и удоволствие да разучавам такива нещица...Май ми се и отдава...Женската интуиция ми сработва и в техниката:emoji_smiley-01::emoji_smiley-01:

Та, в този ред на мисли.....дайвай инструкцията. Може и да не се реша да го направя, но сега ще ме чопли да се науча как става...:emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ти ме изпревари с отговора....Благодаря!

Моделът е Samsung Galaxy S3- I9300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB драйвери.
Odin v3.11.1

Firmware Изисква се регистрация за да се свали файла.

1)Инсталираш usb драйверите.

2)Разархивираш и стартираш Odin.

3)Изключваш телефона, задържаш бутона за включване+хоум бутона+бутона за намаляване на звука,държиш докато се покаже download на екрана.

4)Свърваш телефона и изчакваш докато бъде разпознат от Odin.

5)Разархивираш и добавяш фърмуера като натиснеш AP / PDA на Odin.

6)Не променяш нищо по настройките на програмата!

7)Натискаш бутона старт,изчакваш докато програмата покаже, процеса е завършен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:emoji_smiley-03: Благодаря много на двамата инструктори!

Ако реша и нещо запецна, ще крещя тук за помощ.... Първо ще разуча добре, ще изгледам клипчетата, ще преинсталирам един друт тел., който никой не ползва и тогава...по-смело ще мога да действам с моя ако се наложи.......

Много ви благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Desislava Dikova написа:

:emoji_smiley-03: Благодаря много на двамата инструктори!

Ако реша и нещо запецна, ще крещя тук за помощ.... Първо ще разуча добре, ще изгледам клипчетата, ще преинсталирам един друт тел., който никой не ползва и тогава...по-смело ще мога да действам с моя ако се наложи.......

Много ви благодаря на всички!

Фърмуера който съм посочил е само и единствено за този модел телефон!Ако телефона който ще се флашва за тест е друг кажи модела за да дадем фърмуер за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същият е, но е с треснато стъкло на тъча, олющен един такъв...Но за тази цел става!!!!;)

Odin и Firmware ги свалих, обаче нещо не се оправям с USB драйверите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Desislava Dikova написа:

Същият е, но е с треснато стъкло на тъча, олющен един такъв...Но за тази цел става!!!!;)

Odin и Firmware ги свалих, обаче нещо не се оправям с USB драйверите...

USB драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, те и първите, които даде се отварят, но аз не знам как да ги сваля.....Стигам до момента, когато на десктопа се появяват осемте драйвера и....

Дай, моля те, два -три реда като за олигофрени....:emoji_smiley-03:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Capture.PNG

Като кликнеш на линка трябва да се появи такъв прозорец,ако е нещо по различно най-вероятно липсва winrar.Цъкаш на extract to и избираш къде да се свали файла.Capture1.PNG

Capture.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Desislava Dikova написа:

Така: свалих ги. Обаче firmware едва пъпли.....Нормално ли е така бавно да се сваля?

Да нормално е,бавно ще се свали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.