Премини към съдържанието
Desislava Dikova

Посъветвайте за конзола....

Препоръчан отговор

Здравейте и тук! Днес задавам въпроси по всички раздели май...

Моите синковци искат Плейстейшън или X-box. Разбира се, нов не мога да взема. Предложиха ми Плейстейшън 3, хакнат, с много игри, голяма памет, два джойстика...за 450 лв. Но хакнат не бивало да се свързва с интернет...и т.н.

Нищо не разбирам от тези джаджи и не знам как да се ориентирам. Цени, характеристики.... В OLX има доста обяви, но аз като съм невежа, как да търся...

Те искат основно футболни игри - и двамата са спортисти/вратар и нападател/:emoji_smiley-01:

Първото, което споменаха е FIFA 17....

Чакам акъл от разбиращите...

Редактирано от Desislava Dikova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих рискувал да  купя втора употреба техника при положение че може да се вземе на изплащане от магазин с гаранция но решението си е ваше

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Playstation 3 вече е остариял и ако се вземе хакнат както каза няна да може да се играе online. Искат fifa 17 значи трябва да се насочите към xbox one или playstation 4 проблема е че не са хич евтини и игрите варират около 100лв. Както по-горе казаха втора ръка е рисковано затова може да се вземе на изплащане.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ОЛХ не бих посъветвал, освен ако наистина няма друг вариант. Нова PS4-ка е около 700 лева, та какъв е проблема да търсите такава втора ръка ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, techmaniac написа:

Нова PS4-ка е около 700 лева, та какъв е проблема да търсите такава втора ръка ?

Що за въпрос? Не всеки има възможност да даде близо 1000 лв за нещо подобно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ivan343 написа:

Що за въпрос? Не всеки има възможност да даде близо 1000 лв за нещо подобно.

Но въпроса е, че има дълъг живот. Например - PS3 излезна 2006 година. Почти 10 години живот.

С хакнат не може да се играе онлайн. Ако нямате възможност да купувате игри по 100+ лева, бих ви препоръчал да им сглобите някой по-бюджетен компютър, на който без проблеми може да им теглите най-различни игри. (било то пиратски или платени, отделно в Steam постоянно има намаления, например сега - Project Cars на 20 лева)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде вие го изкарахте едва ли не, че няма нито една работеща конзола втора ръка от миналото поколение. На хората или им е омръзнала конзолата, или нямат какво повече да играят на нея (все пак са излизали 2006 година) и са преминали към новото поколение и продават старата. Естествено ще има и измами, затова трябва да се внимава с купувача, но вариантът далеч не е за изключване. Колкото до това, че са стари игрите, предполагам, че децата ще са като повечето, които най-новото, което са играли е ГТА Сан андреас на Пентиум от 2007 година, така че бая ще има какво да играят. За интернета наистина е минус, няма как да играят онлайн, но двамата ще могат да играят помежду си. Дали ще е ПС3 или Х-бокс 360, няма голямо значение, по-важното е да работи нормално. По-добре вече хакната да е, защото си е малко занимавка да го водиш.  Дали ще има игри не е важно, лесно се слагат. Иска се само повече търсене и предпазливост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблет с повечко Рам памет, добър процесор прилична батерия и голям капацитет SSD, ще свърши перфектна работа! Ще теглят игрите директно от Google play.

Линк; http://iskamtablet.com/cat/1/1/Таблет-7-дисплей/200-300/

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко след дъжд качулка, но в емаг в петък имаше PS4 за 400лв и ФИФА 17 за 75лв.

Sent from my N90 using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, до тук разбрах, че : в OLX е опасно, но не е невъзможно, че няма да играят онлайн, че новички са между 700-1000 лв. и едва игра струва 100 лв.  Дадо Коледа е пред клинична депресия в момента...:emoji_smiley-01:

Децата ми са три броя и най-вероятно ще играят помежду си. Познат на таткото ни му е дал съвет за Х-бокс - била по-подходяща за техните мераци.

Таблети и телефони вече не ги блазнят - разпродавам всичко - вече писах в другата си тема при телефоните - събирам за подарък на децата и операция на домашен любимец...

Това за изплащането го бях пропуснала -ще видим и този вариант......

преди 5 минути, tbmtbm написа:

Малко след дъжд качулка, но в емаг в петък имаше PS4 за 400лв и ФИФА 17 за 75лв.

Вече няма ли?

преди 1 час, niki292002 написа:

Но въпроса е, че има дълъг живот. Например - PS3 излезна 2006 година. Почти 10 години живот.

С хакнат не може да се играе онлайн. Ако нямате възможност да купувате игри по 100+ лева, бих ви препоръчал да им сглобите някой по-бюджетен компютър, на който без проблеми може да им теглите най-различни игри. (било то пиратски или платени, отделно в Steam постоянно има намаления, например сега - Project Cars на 20 лева)

И това стои като идея, да..... Но те, гадинчетата, си искат въпросните джаджи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Desislava Dikova написа:

И това стои като идея, да..... Но те, гадинчетата, си искат въпросните джаджи....

По принцип, компютъра може да стои като подобие на конзола. Например, със Steam Big Picture мод се превръща в конзола.

Dwm%202012-09-05%2017-40-38-52.png

И заедно с 2 джойстика се превръща в конзола. 

преди 1 час, N1K17Y написа:

Дали ще е ПС3 или Х-бокс 360, няма голямо значение

Напротив, има. Процесора на PS3 има доста странна архихектура (точно и за това PS4 НЕ може да пуска игри от PS3, както и за това няма емулатори за PS3, понеже не е нито x86, нито x64, нито ARM) и точно това му докарва тази мощ. Например, PC от 2006 година не може да подкара GTA V като PS3 например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Desislava Dikova написа:

Това за изплащането го бях пропуснала -ще видим и този вариант......

преди 1 час, tbmtbm написа:

Вече няма ли?

Свършиха за има няма час след началото. Сега в Ozone има за 500лв. Забележи, че навсякъде се продава в комплект само с 1бр. джойстик.

п.с. ще си позволя едно лирично отклонение - не вярвам да ти "реват" за PS4от вчера. Толкова реклами и прочие за този черен петък - толкова ли бе трудно за 5мин рано сутрин онлайн за една бърза справка/покупка. Не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Сама сподели, че не ги "береш парите по дърветата", а това са си едни 100лв за 5мин, спестени. Наистина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, niki292002 написа:

Напротив, има. Процесора на PS3 има доста странна архихектура (точно и за това PS4 НЕ може да пуска игри от PS3, както и за това няма емулатори за PS3, понеже не е нито x86, нито x64, нито ARM) и точно това му докарва тази мощ. Например, PC от 2006 година не може да подкара GTA V като PS3 например.

За РС само ти говориш. Дали ще е кашона или ПС3 за тях няма значение. Те просто искат да пуснат играта и да играят, това е. И на двете конзоли процедурата е същата. За РС бюджетно, бюджетно, колко бюджетно да е. Едни 800 за компютъра. 300 за монитор, джойстици по 30-40 лева единия (ако няма да са абсолютни китайски боклуци) В дългосрочен план, интезивно играене и малко повече "усложнения" РС е по-добро, но хората вероятно искат да включат машината, стартира играта и играе. Ще повторя, за мен, най-добрия вариант, без съмнение е втора ръка хакната конзола от сигурен продавач.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате вярвайте, но до преди три дни не знаеха какво искат за Коледа...Иначе едва ли щях да се щурам сега така....Е, пак щях да искам мнения, разбира се...Освен това те не реват за PS4, просто искат да играят заедно, с джойстици и да има Фифа 17.  Ако може и да има възможност за онлайн, но това не е чак такъв зор. Ние с баща им много не разбираме, да не кажа хич, затова и се интересувам от мненията на хора във форуми като този...за съвет, насока и т.н.

Ники май най-добре ме е разбрал....:emoji_smiley-03:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фифата не я следя, но за старото поколение конзоли не се занимават да изпипат играта, фокусират се на сегашните. Не бих се инзенадал предишни версии да са по-добри . Нова конзола ти е 500-550, джойстик 80-100 не знам колко вървят точно, играта ти 120 беше някъде. То ако ще даваш толкова пари, по-добре вече РС. И двете са скъпи, затова препоръчвам 2-ра ръка конзола. Вече колко е морално да "крадеш" софтуер е друга тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората ръка е добрата идея, когато нямаш пари, но въпросът е как да направя всичко така, че да не остана и без конзола, и без едва докарани някакви пари за нея....

Разбира се, може да ми се отговори, че с пръдня боя не става и е така, но аз, колкото и да не разбирам, мисля, че за едни пикльовци на осем и десет години, все може да се направи нещо, което да не ни убие семейния бюджет за една година напред.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Desislava Dikova написа:

Втората ръка е добрата идея, когато нямаш пари, но въпросът е как да направя всичко така, че да не остана и без конзола, и без едва докарани някакви пари за нея....

Разсроченото плащане за вас ми се струва най удачния вариант.Хем чисто нова конзола хем минимални месечни вноски от порядъка ако желаете могат да бъдат и по 25-30лв на месец или пък да вкарате някаква първоначална сума и да ви остане по малък срок за изплащане и по малка сума има доста преимущества в вариант като вашия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да....Като се прибере таткото ще го обсъдим.

Много благодаря на всички.

Не затварям темата - ще се радвам да чета още по въпроса....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, N1K17Y написа:

Вече колко е морално да "крадеш" софтуер е друга тема. 

Точно и за това препоръчвам компютър. Тука не можем да отречем, че игрите в повечето случаи за компютър са по-евтини. Понеже виждам, че семейството няма особено големи възможности, препоръчвам PC-то - най-вече заради постоянните намаления. Било то в Steam, Origin или някой сайт... 

Ако има телевизор с HDMI Input няма да има нужда от монитор - малчуганите ще могат да си цъкат и на него. Ако се избере PC  и частите са от един сайт - то може да бъде сглобено предварително. Единствено ще е нужна инсталация на Windows и Steam след това. (ако има нужда ще съдействам) Отделно има и игри за до 4-ма играчи. Примерно - Serious Sam 3, Overcooked, Obliteracers и още много. Цък

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние имаме РС /ако правилно разбирам, това е персонален компютър/, даже с монитор. :emoji_smiley-03: Имаме и телевизор с HDMI. Значи, възможно е да си направим чудесен комп и да си купим джойстици и....игри, така ли? А въпросните Фифи възможни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Desislava Dikova написа:

Ние имаме РС /ако правилно разбирам, това е персонален компютър/, даже с монитор. :emoji_smiley-03: Имаме и телевизор с HDMI. Значи, възможно е да си направим чудесен комп и да си купим джойстици и....игри, така ли? А въпросните Фифи възможни ли са?

Да, точно така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, а на всеки РС ли може да се направи това? Ако е по-старичък? Е, не е Правец, но...старичък е....:emoji_smiley-01:

Преди две години нещо му правиха - някакви видео-карти, памет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Desislava Dikova написа:

Ники, а на всеки РС ли може да се направи това? Ако е по-старичък? Е, не е Правец, но...старичък е....:emoji_smiley-01:

Преди две години нещо му правиха - някакви видео-карти, памет....

Със Steam - да. Но по-добре дайте характеристиките му, за да можем да преценим какви игри може да подкара. (процесор, видеокарта, процесор, обема на рам паметта, модел на дъно)

Може да ги видите с програмата Speccy. Ако можете, накарайте мъжа си да отвори компютъра и да каже какво пише на лепенката на захранването. (не е трудно, трябва да се махне левия панел, който го държат 2 винтчета, плъзга се)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.