Премини към съдържанието
iBonev

Съвет за гейминг видео карта (GTA 5 и други)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля да ми препоръчате видео карта до 550 лв. за игри на конфигуцатията от подписа.

Играя GTA V основно с 13-22 fps на вграденото видедо с всичко на Normal. Търся 60 fps на Very High и тук-там Ultra. Следя темата на @Can Oa за бюджетна карта и от видеата, които е направил за играта съм с добри впечатления за 1050 Ti. Хвърлил съм око и на RX 480 заради Freesync опцията. След понеделник пише, че във Vario ще има намаления на компоненти и се надявам, че ще мога да взема карта на добра цена.

Отворен съм за всякакви предложения. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разликата между RX480 и GTX1050Ti е доста голяма в полза на RX480.На тоя процесор според мен минимума е RX480.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, niki292002 написа:

Бих ти препоръчал някоя GTX 1060 6GB.

То хубаво, но им идва с 80+ над бюджета. За в момента не мога да си го позволя. Другия вариант е да изчакам до към 20-и декември да посъбера още някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти ,

аз просто нямам пари за RX480 или GTX1060 и процесора ми няма нищо общо с твоя , GTX1050ti не е за тебе с този бюджет и процесор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-близката до бюджета смислена покупка е

http://www.vario.bg/sapphire-nitro-radeon-rx-480-8g-d5-11260-07-20g.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.vario.bg/xfx-radeon-rx-480-gtr-black-edition-rx-480p8dba6

и

http://www.vario.bg/powercolor-radeon-rx-480-red-devil-axrx-480-8gbd5-3dh-oc

са доста отгоре. Асуса и МСИ-то също. Всичко останало е безидейно. От трите по-горе Нитрото може да държи най-високите буустове с  цената на по-осезаем шум.

Най-добрия компромис е Red Devil. Всичко това в 8гб версията естествено. Ако ще взимаш 4гб по-добре си вземи 470 и си спести парите.

Но 480 наистина е като минимум за подобна база.

От Нвидиите първата смислена покупка е

http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-jetstream-ne51060015j9j

но отива доста над бюджета и вече не е по-бърза от съответна 480(дори и в ДХ11),колкото и на зелените фенове във форума да не има харесва и да не искат да го разберат.

Но така става като гледаме клипчета и тестове на по 3-4 месеца....

3 гб версиите на 1060 няма нужда да ги коментирам, всеки си знае, но аз и на враг не бихи ги препоръчал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iBonev написа:

То хубаво, но им идва с 80+ над бюджета. За в момента не мога да си го позволя. Другия вариант е да изчакам до към 20-и декември да посъбера още някой лев.

Конфигурацията,която си избрал е доста прилична за да се постави нисък клас графичен ускорител.Съгласен съм с написаното то Томигън,по тази причина бих предложил да разгледаш внимателно какви оферти ще има през кибер понеделника ( Cyber Monday ).Ще има частично намаление на компютърни компоненти включително и във Варио.Може да се появи изгодна оферта и да спестиш малка  сума,като закупиш по-висок клас видео карта.При твоя процесор избираш или RX 480 или GTX 1060 6 GB,аз не бих поставил нищо под този праг.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iBonev написа:

И RX480  ти върши отлична работа. Ако нямаш нещо друго предвид, вземай тая карта, но задължително 8 GB  версия. Не съм гледал цените към днешна дата, но ако е около GTX1060, то изборът е втория, още повече, че GTA 5  си върви по-добре с НВИДИА  карти. Тук вече въпросът е, дали ще включваш и допълнителните опции за графиката. Примерно там подобрените сенки товарят доста видеокартата и за 60  fps  при максимално качество, трудна работа. По-скоро някакво занижено качество. Освен всичко NVIDIA  си има и PCSS, което ако ти харесва ( това са меки сенки), трябва да се насочиш към GTX1060Ti.  Това е моето скромно мнение.

преди 1 час, Tommygun написа:

но отива доста над бюджета и вече не е по-бърза от съответна 480(дори и в ДХ11),колкото и на зелените фенове във форума да не има харесва и да не искат да го разберат.

Дай да видим как е при GTA 5,  че точно за тая игра се иска видеокарта. Аз така като гледам тестовете, GTX1060  е доста по-напред от RX480. да не говорим, че има и някои опции за NVIDIA,  срещу които ти негодуваш. 

2016-11-27_170549.jpg

За 60  fps  мисля изобщо не трябва да има спор, коя карта става и коя не. Разбира се, при еднакви графични настройки. Защото винаги може да се пренебрегне дадена настройка и д се изкарат повече кадри, с което да се застопорят тия 60  fps.  И да, бих казал, че в случая доста подходяща е и fast sync  на NVIDIA. Ей на, днес си купух най-сетне Fallout 4 и я пуснах с fast sync при ограничени 60  fps. Става и в гоерата, където кадрите падат под 60, но липсва тиъринга ;) 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ross Atanasov, когато сглобявахме конфигурацията във форума, идеята беше именно да няма компромис с частите и за това не взех видео и ССД. Последните могат да се добавят по всяко време. Сега разполагам с посъбрани пари и искам видео карта, но също така няма да я сменям поне година и половина след покупката ѝ и си прав за ниския клас графичен ускорител. След като примислих и изчетох всичко до момента съм склонен да взема 100-тина лева на заем за картата. Така, че бюджеът става на 650 лв. и повече от това наистина не мога да си позволя освен ако някой не ме приеме в дома му по празниците. :D (шегувам се)

Сайбър мъндей ще го следя и се надявам на добри намаления предвид, че бюджета ми се дигна и минимума е RX 480 8 GB или GTX 1060.

@Tommygun, имаш ли някакво мнение за PowerColor като марка. Определено не съм я срещал като предложение във форума или е било изключително рядко. Гледам че също така гаранцията ѝ е само 24 месеца, докато на XFX Black Edition е 36 месеца, а разлика в цената им е само 30 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, iBonev написа:

@Ross Atanasov, когато сглобявахме конфигурацията във форума, идеята беше именно да няма компромис с частите и за това не взех видео и ССД. Последните могат да се добавят по всяко време. Сега разполагам с посъбрани пари и искам видео карта, но също така няма да я сменям поне година и половина след покупката ѝ и си прав за ниския клас графичен ускорител. След като примислих и изчетох всичко до момента съм склонен да взема 100-тина лева на заем за картата. Така, че бюджеът става на 650 лв. и повече от това наистина не мога да си позволя освен ако някой не ме приеме в дома му по празниците. :D (шегувам се)

Сайбър мъндей ще го следя и се надявам на добри намаления предвид, че бюджета ми се дигна и минимума е RX 480 8 GB или GTX 1060.

@Tommygun, имаш ли някакво мнение за PowerColor като марка. Определено не съм я срещал като предложение във форума или е било изключително рядко. Гледам че също така гаранцията ѝ е само 24 месеца, докато на XFX Black Edition е 36 месеца, а разлика в цената им е само 30 лв.

Вместо да взимаш пари на заем си закупи видеокарта по първоначално заложения от теб бюджет, а спестявай за SSD. Я ги попитай играчите от форума кога ще запълнят 8 гъбки на RX480! За такова количество видеопамет са измислили други модели, които да се възползват, а тези са за рибоци. И в този ред на мисли може да продължиш да събираш парички, но аз не бих го направил от моя гледна точка. И не само обема на VRAM е важен, а и скоростта. Мога да отговоря вместо Томи - PowerColor са железни.

П.П. Последното поколение на Невидя не е особено успешно и аз бих се въздържал от прибързана покупка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, XECUTIONER написа:

Я ги попитай играчите от форума кога ще запълнят 8 гъбки на RX480!

На тази игра си гълта почти 7 гигабайта. Вероятно след няколко месеца, може и да не са достатъчни 8 гигабайта видео гъбки. Виждам игрите стават с интересни изисквания надхвърлящи възможността на почти всяка една видеокарта.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, XECUTIONER написа:

Вместо да взимаш пари на заем си закупи видеокарта по първоначално заложения от теб бюджет, а спестявай за SSD. Я ги попитай играчите от форума кога ще запълнят 8 гъбки на RX480! За такова количество видеопамет са измислили други модели, които да се възползват, а тези са за рибоци. И в този ред на мисли може да продължиш да събираш парички, но аз не бих го направил от моя гледна точка. И не само обема на VRAM е важен, а и скоростта. Мога да отговоря вместо Томи - PowerColor са железни.

П.П. Последното поколение на Невидя не е особено успешно и аз бих се въздържал от прибързана покупка. 

Хайде стига си писал глупости и неща,които не разбираш и не си виждал!Или съдиш по твоята "двучипова" Palit GTX950 2GB GDDR5?:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя а и като видях наличието на Freesynch монитор, RX480 8gb е твоята карта. Конкретния модел трябва сам да си прецениш или да кажеш кое ти е приоритет. Затова и препоръчвам Red Devil, защото е нещо като златната среда. Нито е най-тихата,нито най-бързата 480, но е доста сполучлив компромис.

@Кико е прав за това че GTA V върви по-добре на Нвидиа, но и на АМД ще ти върви повече от добре. За ексклузивните опции не говорим, защото ако включиш меките сенки и кадрите се променят драсично. Всеки сам си преценява обаче. С оглед на бъдещето и навлизането на DX12/Vulkan,както и на база тестовете на ААА заглавията от тази година, лично аз намирам RX480 за по-смислената покупка. Да не говорим че при сравними модели е и по-евтина. А и вече имаш Freesynch монитор. Fast synch не е точно сравнима опция, защото за да се разгърне ти трябват много кадри (това не значи, че някой не може да види разлика и на ниски - който търси намира;)). Или с две думи обяснено - когато кадрите са ти под честотата на опресняване на картината на монитора Free/G-Synch е по-добре, когато са повече и то най-добре доста повече, Fastsynch e по-добре. Но в конкретния случай с този монитор, най-добрия резултат ще е с карта на АМД. Да не забравяме че едни теоретични 45 кадъра с Freesynch са по-гладки от 60 кадъра с V-synch,защото втория повишава драстично input lag-a. Въпреки че разликата не е толкова като на таблиците горе - все пак са тествали стокова 480 с драйвъра от август месец(16.8.2). Толкова за Techpowerup....

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, nikolela написа:

На тази игра си гълта почти 7 гигабайта. Вероятно след няколко месеца, може и да не са достатъчни 8 гигабайта видео гъбки. Виждам игрите стават с интересни изисквания надхвърлящи възможността на почти всяка една видеокарта.

Те АМД така и така си гълтат повече видеопамет без голяма нужда ( явно). Срещал съм игри, където разлиакта в заетата видеопамет между NVIDIA  и AMD  видеокарти е драстична. Това ми намирисва на...виждате ли, тряба ви видеопамет, затова купувайте. Истината е, че и с карта на NVIDIA  няма да видиш калпава картина при напълно заета видеопамет, освен ако не почнеш да се вглеждаш за дребни детайли, но пак не е сигурно. 

И ще кажа ПАК нещо за fast sync. За десети път, ако не и за 20-ти повтарям, че тая опция е добре да се ползва с ограничение на кадрите на 60  fps.  Лично аз го правя с RTSS,  че е най-удобно. Има си профили за всяка игра. Пак се изтъкват едни предимства и се премълчават други. Относно GTA 5...ами тестовете си го показват. АМД след година се били сетили да оправят драйверите, в което обаче аз не съм изобщо сигурен. И въпреки всичко 15  fps  разлика са много, дори на нива 80-90  fps. Дори да се ползва freesync, с едната карта имаш 50, с другата малко над 60  fps. Е, тогава каква е разликата? Пускаш си fast sync  с ограничение на кадри и готово, ако толкова някой иска да играе с нисък инпутлаг. 

Така, АМД все оправят разлика и пак при всеки нов тест са назад. Как стават тия работи? Или давай да натаманим нещата, та АМД да не изостават при някоя игра. Дай да махнем тая и оная настройка, да сложим другата, щото без нея не може и ето, NVIDIA и AMD  са равни, пък АМД с 5 лева по-евтини. 

Вървежните драйвери на АМД все някога се появяват, но това ми напомня на случая след преинсталация на Windows, когато трябва да настройвам игрите и драйверите наново. Същата работа с АМД - излиза нова игра и почваш да чакаш за някакви донастройки. Извинявайте, ама аз така не разбирам нещата. Да вземем един Project Cars. Ми аз щях да си изгриза ноктите, ако бях с карта на АМД и особено с процесор на АМД. 

Да де, всеки сам си разбира нещата, аз казвам моето мнение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@iBonev,видях,че Her Tommy и бай Кико са си спретнали раздумка в темата ти и ми стана интересно.

Разгледах и аз като лаик (човек,който знае много повече от @XECUTIONER,който на практика-нищо не разбира и нищо в сравнение с @Tommygun) споменатите карти.Първо ми направи впечатление двата биоса,като на по-старите,което липсва при 10ката на зелените.Това е една предпоставка за "гавра" с картата и сигурност,че ще остане единият биос.Имаш монитор с FreeSync,защо пък да не се възползваш от опцията.И така,бегъл поглед към картите без да гледам цената и честотите им:

1.Асус-6+1+1 фази (може и да бъркам,ама не ми се чете,а само погледнах платките на картите),директен с 5 тръби,но само две работят както трябва в/у чипа (и това не е от вчера при Асус),хладят се мосфетите на ВРМите,но не и паметите,три фана,ама средният духа на бабината си.Добра платка,ега ти кулера.

2.Нитро-4+1+1 фази,три тръби на плоча,кулера хлади мосфетите и паметите,два фана,добре разпределени.Нищо лошо,но и нищо интересно,но не ме грабна.

3.Червеният дракон-4+1+1 фази,плоча с 4ри тръби,добре разпределени в масивния кулер,чийто пластина хлади мосфетите и паметите.За къв са пльоснали огромния кулер,който стърчи от платката,все едно е Палитка ( @XECUTIONER да ме прости,не искам да обидя любимата му марка)?Платката-нищо особено,но кулерът ми хареса,без да гледам дали е ефективен,просто ми хареса.Паметите са Самсунг-това е идеално,защото са по-добри (на другите карти не погледнах).Колкото до глупостите на @XECUTIONER,че PowerColor  били железни-може да поспорим,но няма смисъл,защото никога не е пипал тяхна карта.Все пак от всички брандове има прекрасни изпълнения и пълни боклуци,затова се гледа конкретен модел и ревизия дори,а не бранд.

4.МСИ-интересно,но видях две платки за 480ка-4+1+1 фази и 6+1+1 фази...:shock11:Кулерът е на плоча с 3 тръби,не ми хареса,че мосфетите и паметите се хладят от пластина,която не е към кулера.Иначе 8 пина захранване,евентуално фази колкото на Асус,може и да е сполучлив модел.

Гледам има сравнение по сайтовете на шум и температура на ядрото,но защо няма температура на ВРМите,а за запознатите (изключвам @XECUTIONER,че с тая 950ка нещата му са ясни като на кюмюрджия висша математика),при тези наклокани карти-важно си е.

От видяното,аз не можах да направя избор на 480ка,но и не навлязох навътре в материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Въпреки, че не се изявявам по темата я следя с интерес и продължавам да гледам бенчмаркове, сравнения и на кой, с колко FPS му върви. Тотално се обърках вече.

Темата я създадох, защото не знам кое е важно и кое маловажно при избора на видео карта. Нищичко не разбирам. Грешно се водя, че колкото е по-скъпа и има повече памет е по-добра. Конфигурацията, която ползвам е сглобена с ваша помощ с идеята да се ползва по-дълго време като база, на която единствено графичния ускорител да сменя. Да парите са си мои, както и избора, защото аз ще ползвам картата добра или лоша, но в същото време не мога да преценя обективно коя би била удачен избор. За това посочих само една игра, а именно GTA 5, защото ми харесва и играя най-много. Разбира се, че след като имам карта ще разцъквам и много други игри. Може би в крайна сметка нещата не са толкова сложни по отношение избора, но точно в този момент не ми изглежда така.

Утре, вторник 29-и, във Варио ще има намаление на компоненти, може и нищо да не ме огрее, но смятам, че е най-добре да ми посочите 1-2 удачни избора на карта до 550 лв. и 650 лв. и като видя намаления спрямо тези, които сте ми предложи да поръчам тази, която ми идва най-изгодно. Иначе никакъв проблем, поръчвам Red Devil- а  и толкова. Да, над бюджета ми е, но както казах година и половина няма да я сменям. Мисля, че ще ми бъде достатъчна. Виждам, че всеки един от вас има някакви предпочитания, но аз нямам такива и по-вероятно ще взема това, което ми се предложи. То, че всичко си го пише, пише си го, но само с четене не става, трябва и практика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@iBonev,няма как да стане да разчиташ на форума за избора,единствено @Mariyan Raynov взе 480ка,но няма нужния опит да коментира.Бих те насочил към МСИ,но не ми се понрави тенекията под кулера.Все пак,ако ще я дереш- МСИ или Асус заради повечкото фази,ако ли-не,която са намалили най-много.(Имай предвид,че не съм пипал такава карта,даже не съм им чел сравняванията по сайтовете,обаждам се за спорта.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кюнко написа:

Гледам има сравнение по сайтовете на шум и температура на ядрото,но защо няма температура на ВРМите

2016-11-28_214116.jpg

2016-11-28_214306.jpg

2016-11-28_214329.jpg

2016-11-28_214405.jpg

2016-11-28_214425.jpg

2016-11-28_214445.jpg

2016-11-28_214507.jpg

2016-11-28_214600.jpg

Източник: Guru3d.com

преди 1 час, iBonev написа:

Здравейте,

Въпреки, че не се изявявам по темата я следя с интерес и продължавам да гледам бенчмаркове, сравнения и на кой, с колко FPS му върви. Тотално се обърках вече.

Темата я създадох, защото не знам кое е важно и кое маловажно при избора на видео карта. Нищичко не разбирам. Грешно се водя, че колкото е по-скъпа и има повече памет е по-добра. Конфигурацията, която ползвам е сглобена с ваша помощ с идеята да се ползва по-дълго време като база, на която единствено графичния ускорител да сменя. Да парите са си мои, както и избора, защото аз ще ползвам картата добра или лоша, но в същото време не мога да преценя обективно коя би била удачен избор. За това посочих само една игра, а именно GTA 5, защото ми харесва и играя най-много. Разбира се, че след като имам карта ще разцъквам и много други игри. Може би в крайна сметка нещата не са толкова сложни по отношение избора, но точно в този момент не ми изглежда така.

Утре, вторник 29-и, във Варио ще има намаление на компоненти, може и нищо да не ме огрее, но смятам, че е най-добре да ми посочите 1-2 удачни избора на карта до 550 лв. и 650 лв. и като видя намаления спрямо тези, които сте ми предложи да поръчам тази, която ми идва най-изгодно. Иначе никакъв проблем, поръчвам Red Devil- а  и толкова. Да, над бюджета ми е, но както казах година и половина няма да я сменям. Мисля, че ще ми бъде достатъчна. Виждам, че всеки един от вас има някакви предпочитания, но аз нямам такива и по-вероятно ще взема това, което ми се предложи. То, че всичко си го пише, пише си го, но само с четене не става, трябва и практика. :)

Щом нямаш предпочитания, няма и значение. Все пак аз, ако имах freesync монитор и си нямах понятие какво ще играя и какво изобщо искам, щях да взема RX480. Обаче като имам предпочитания, както сега, то никога не бих си взел тая карта. както и да е, хора дето не играят често, няма да ме разберат. Относно това, да те изтрае година и половина...ами те тия карти излязоха преди две-3 години. Имам предвид r9 290X, GTX970, r9 390X,  а преди това и карти като GTX780/Ti. Това са карти на нивото на RX480  и ние си играем с тях от години. Вече за 1080p.  издъхват и са малко новите игри, дето могат да се пуснат с минимални 60  fps  при максимални детайли и добра АА. Та дали дадена карта ще изкара година и половина още или не, е Божа работа. Тя че ще изкара, ще изкара. Въпросът е, че все повече ще смъкваш детайлите, ако целиш  60  фпс  като минимум. Ако не, едва ли има значение тая тема. Вземаш нещо тихо и това е. За предпочитане и хладно, макар че и това е спорен въпрос кое е хладно и кое не, както виждаш от горните графики. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на nitro+ (Макар , че съм с rx 470 и затова не знам как се представя rx480 версията ) . 

Единствения проблем с охлаждането (който е от малко по-голямо значение за мен ) е , че като играеш по-тежки игри не е особено безшумно . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Кико написа:

2016-11-28_214116.jpg

2016-11-28_214306.jpg

Източник: Guru3d.com

И как измериха температурата на останалите с тая термокамера без да им свалят задната планка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Кюнко написа:

Затвори скритото съдържание

И как измериха температурата на останалите с тая термокамера без да им свалят задната планка?

Явно разбираме различни неща под "високи температури".  Все пак е по-важно каква ще е температурата над видеокартата, защото там се намира и процесора. Всъщност, това изобщо не е важно, ако процесорът се охлажда с добър охладител. За бокса обаче е много важно. Не знам за какво искаш VRM  да са с ниски температури. Моите като са 80-90 градуса, че и стотина лятото, картата да не се е скапала? Напротив, направи две години и два месеца, играя средно по 30 часа на седмица според STEAM, клокът все още е като първоначалния, дори трябва да призная, че преди няколко месеца го вдигнах още малко с едни нови драйвери на NVIDIA, докато преди 1 месец с някакви други нови и явно скапани драйвери, се наложи да търпя някои неща. Последните 1-2 драйвера обаче пак са си на старото ниво, дори днес имаше нов драйвер за Watch Dogs 2. 

Добре, ти попита, защо не им мерят VRM-ите. Аз ти дадох снимки от термокамера, с която се мерят. Не е коректно да се махат планките, защото все пак те тия планки не са само декоративни, а и участват в цялостния въздушен поток. Моята като няма планки, грее на поразия. Всъщност, има и още по една снимка на видеокартите, но не сметнах за нужно да пускам и нея. Там се вижда температурата на изхода. 

Хората правят тестове на дадена видеокарта, получават някакви резултати след клок и това е общия резултат, независимо от температурите на VRM, ядро  или памети. Моите памети като нямат охлаждане, да не би да не си работят две години и кусур с клок? Вярно, някои с тия карти постигаха 8000 MHz . Аз също минавах 3D Mark  на тая честота, но с артефекти. Затова 7800. Не е болка за умиране. Друг е въпроса, ако картата си замине преди да съм я продал ;) Ама като гледам как съм се засилил да продавам стари видеокарти, ще да е някъде в 22 век. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Кико написа:

Явно разбираме различни неща под "високи температури". ...

Кико,ти май пак изгуби сачмата на скоростите на балканчето.:lol6: В темата ли да ти кажа къде грешиш и за какво става въпрос или да ти пиша едно лично?[/spoler]

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като стана късно, утре ще споделя какви са резултатите от смяната на биоса на видеото. В сайта на XFX си имат линк за сваляне на т.н. стелт биос който е за по-малко перформънс и съответно по-малко шум. Друг е въпроса че към момента всичко си е по дефолт и не съм играл с фановете да се включват на по-високи температури. Спор няма картата е шумна(на сериозни игри), но като съм "в играта" въобще не се забелязва. За първи път имам допир до такава карта и не знам Нвидия дали са се справили със шума. Но ако се търси перформънс и нямаш бюджет за 1070-1080 определено можеш да се спреш на RX480. Важно е първо да се тестват драйверите от диска, аз към момента нямам никакви проблеми със игри или филми и не виждам смисъл да ъпдейтвам драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова с драйвърите не е вярно - ВИНАГИ се слагат най-новите драйвъри и само ако имат явен проблем се минава една крачка назад докато излезе fix след което се слага фикса. Стига с това ползване на стари щото вървели.

@Кико, трябва да тръгвам за болницата и не мога да обяснявам надълго, но пак се хващаш за неща които вече не важат. С 2 думи АМД са най-малкото равни по драйвърна поддръжка в момента а доста често и напред от Нвидиа. Престанете с тея предразсъдъци вече. В последната година драйвърите им за новите игри излизат или наравно или АМД са първи, така че това с чакането с месеци приключи отдавна.

Spoiler

Жалко че е на английски,но ето едно доста интересно клипче по отношение на Synch-овете

Не искам обаче да споря твърдо докато не съм го тествал сам, но тези неща с пускането на Fast Synch + Framelimit за мен губят идеята на функцията.Трябва да се разходя до някой познат и да си поиграя малко, жалко че най-близкия ползва карта на Нвидиа с Freesynch монитор. Което е малко като свинче-звънче, и което ще направи и питащия ако си вземе Нвидиа....

Конкретно в случая, @iBonev няма да сгрешиш с Nitro+,Msi Gaming,Red Devil, XFX GTR, Asus Sтrixx. Въпросът е че имат своите нюанси. МСИ-то е най тихо, Нитрото с най-високия бууст,заедно с Асуса,GTR също е доста бърза с цената на по-висок шум а Devil-a е като компромис от тишина и скорост, затова го препоръчвам универсално. Другото нещо е ,че всяка една от тези карти може да се укроти или изпържи според нуждите с Ватман-а и вторите си биоси. Глеадам и днес Нитрото е на най-добрата цена. Ако не ти пречи че е по-шумна можеш да я вземеш. До 650 лева Red Devil. MSI и Асус са прекалено скъпи според мен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.