Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден момчета и момичета, искам да ви попитам как стоят нещата с полицята относно измамниците онлайн.  Дадох един ключ за игра на някакъв си, който трябваше да ми плати 10 евро в  paypal и следователно ме болкира. :D Не съм за тия 20 лева, просто ще му покажа че не е играч по този начи. Имам му тел. номера, скаип ? 

Edit: Забравих да добавя, че имам и записан разговор, когато ми звънна по телефона. 

Редактирано от Венцислав Бориславов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Венцислав Бориславов написа:

Добър ден момчета и момичета, искам да ви попитам как стоят нещата с полицята относно измамниците онлайн.  Дадох един ключ за игра на някакъв си, който трябваше да ми плати 10 евро в  paypal и следователно ме болкира. :D Не съм за тия 20 лева, просто ще му покажа че не е играч по този начи. Имам му тел. номера, скаип ? 

Edit: Забравих да добавя, че имам и записан разговор, когато ми звънна по телефона. 

Трябвало е да дадеш ключа след като получиш парите.Кой е сайта?Може да пишеш на администраторите за проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полицията в България е малко вероятно да направи нещо, камоли за 10 евро.  Може да го репортнеш в сайта/форума(зависи кой е сайта) и евентуално могат да го баннат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.safenet.bg/bg/

http://www.safenet.bg/bg/podai-signal-za-nezakonno-sudurjanie

Преди време малко по по-различен начин изглеждаше сайта май и различни видове сигнали можеха да се пускат... но сега май освен да пишеш като "онлайн хазарт" друго не виждам...

ОПА ! Намерих го , знаех си че бъркам... :) (Даже и в wayback-ът беше същият)

Българската държавност и цивилизованост не е толкова изостанала...

Компютърни престъпления | ГДБОП-МВР

Контакти | CyberCrime.bg http://www.cybercrime.bg/bg/contacts

Цитат

В  Н  И  М  А  Н  И  Е   ! ! !

ВИЕ СЕ НАМИРАТЕ В ЗОНА ЗА СИГНАЛИЗИРАНЕ ЗА ИЗВЪРШЕНО КОМПЮТЪРНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! 

ЧРЕЗ САЙТА СЕ ПОДАВАТ САМО СИГНАЛИ, КОИТО НЕ ИЗИСКВАТ СПЕШНА НАМЕСА ОТ СТРАНА НА ПРАВООХРАНИТЕЛНИТЕ ОРГАНИ.

ЗА СПЕШНИ СЛУЧАИ ЗВЪНЕТЕ НА ТЕЛ. 112.

Редактирано от Freem@n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш, а и причинената щета е маломерна, та никой няма да се занимава! Записа на разговор не е доказателство и това пък от юридическа гледна точка. При такива сделки винаги миа риск! На теб би следвало да ти е  било ясно, че продажбата на "ключ" е много рискова и предразполагаща към злоупотреби сделка. Винаги когато търгувам, търговия само чрез наложен платеж и опцията след преглед и тест при евентуално връщане, то обратния транспорт да е за сметка на купувача! От своя пък страна винаги изпращам проверена и гарантирано работеща стока съответстваща на описанието Ключове и кодове избягвам да продавам или предпочитам лично предаване или капариране на 50%

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще докажеш, че си дал нещо, ако отсреща човека каже, че нищо не е взимал от теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

Нищо не можеш да направиш, а и причинената щета е маломерна, та никой няма да се занимава! Записа на разговор не е доказателство и това пък от юридическа гледна точка. При такива сделки винаги миа риск! На теб би следвало да ти е  било ясно, че продажбата на "ключ" е много рискова и предразполагаща към злоупотреби сделка. Винаги когато търгувам, търговия само чрез наложен платеж и опцията след преглед и тест при евентуално връщане, то обратния транспорт да е за сметка на купувача! От своя пък страна винаги изпращам проверена и гарантирано работеща стока съответстваща на описанието Ключове и кодове избягвам да продавам или предпочитам лично предаване или капариране на 50%

А ако човека просто иска да прави оборот на Еконт и изобщо не отиде до офиса ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

А ако човека просто иска да прави оборот на Еконт и изобщо не отиде до офиса ?

Възможен е и този вариант! Риск. Както казах по - горе трябва да премерим и поемем този риск!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

Имаш ли още ключове ? (за един приятел питам)

Имам :D

преди 1 час, XYconstant написа:

Как ще докажеш, че си дал нещо, ако отсреща човека каже, че нищо не е взимал от теб?

Имам хронология в скаип, имам гласов запис как ми звъни и ме пита за конкретния продукт, намерих фейсбук профилите на полочината от семейството му. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сделката е доброволна и добре осъзната и осъществена без принуда! Като казах записи на глас и хронологии юридически не вървят поради простата причина за възможна манипулативност! Купувача спокойно може да заяви, че не е получил стоката - "ключ", както може да заяви, че ключа не работи и тогава може да ви контраобвини, че сте се опитали да го измамите! Сещате се, че той също може да намери  профилите във Фейсбук на половината от семейството ви

Примирете  се и следващия път внимавайте повече, както и приемайте своя % риск. В най - добрия случай може да запознаете администрацията на сайта, а последицата най вероятно Бан!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Венцислав Бориславов написа:

Имам :D

Имам хронология в скаип, имам гласов запис как ми звъни и ме пита за конкретния продукт, намерих фейсбук профилите на полочината от семейството му. :D

Хронологията в скайп нищо не значи, може да си направил фалшив скайп с неговите имена - не е достатъчно доказателство, Skype няма да тръгнат да сравняват IP-та дали си ти или не си.

Гласов запис - същата работа, може да си записал докато говориш с братовчед си - не е достатъчно доказателство, оператора няма да тръгне да се занимава за вашите 10 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове аз не съм за 10 евро, пари съм виждал. Просто постъпката му е циганска и някъде ще си изкара боя . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Венцислав Бориславов написа:

Пичове аз не съм за 10 евро, пари съм виждал. Просто постъпката му е циганска и някъде ще си изкара боя . 

Не оправдаваме постъпката, но трябва да е ясно, че сделки от подобен тип са рискови! Повече мисъл и внимание следващия път!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Венцислав Бориславов написа:

1.Да си знаеш за в бъдеще, че такава вероятност има и да си по-подготвен. Не е само в този случай. Така ще се научиш.

2.Ако тръгнеш да го биеш ще си направиш беля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Венцислав Бориславов написа:

На моя племеничка откраднаха телефон за над 1000 лв(що е дала толкова пари само тя си знае). От 2 РПУ-та в Пловдив и казали, че нищо няма да направят по въпроса и да е внимавала повече. За 20 лв няма и да те изслушат.

А въпросният "купувач" можеш добре да го обрисуваш във форума и навсякъде, където ти падне. Стига да не ти стане нещо като мания, че тогава освен загубени 20 лв ще загубиш и от времето си, за да се занимаваш с някакъв измамник.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nzero че за таз работа има мидлемани бре приятелю :D Що не джарна във скайпа или фейса,щехме да оправим нещата. и нямаше да си назад с 10 евро сея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото пък мидълмен-а не може да е мой човек и пак да го метна, образно казано. Най-добрият мидълмен е някой сайт със система от рода на AE, ebay и тн. Другият вариант, както казаха по-горе е наложен платеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.