Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нещо велико от едни други мои любимци. Може и да съм го поствал по-назад, в темата, но нищо:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Agentpat™ написа:

А аз ги открих с албума им "Wishmaster" през лятото на далечната 2000 г. Взех диска с голямо нежелание (пиратски беше, но докаран 1 към 1 с оригинала), защото нямаше какво друго да си купя, а не исках да съм "капо". Тогава бях луд колекционер на музика, но за Nightwish (за мой срам) не бях чувал нищо и следователно идея си нямах какъв шедьовър държа в ръцете си. На първо слушане албума не ми направи особено впечатление, докато не стигнах до парчето "Dead Boy's Poem"', което буквално обърна душата ми с хастара навън. И оттогава като се почна...

Много интересно. Аз колко съм го слушал навремето този албум. Но когато ги открих вече бяха издали три албума, този е третият. Само че въобще не си спомням как съм попаднал на тях... В ония години интернетът още беше в началото на възхода си и песни се теглеха бавно, дисковете пък ги бяха подгонили. Но "Walking in the Air" ми беше влязла под кожата (може би някъде 2001-2003 г. говорим), въпреки че не бях направил връзката със "Snowman" до години по-късно. И покрай тях бях свалил дискографията на Stratovarius и Sonata Arctica. Значи е било преди 2003 г., защото тогава бачках с едни братя французи в Щатско и с изненада открих, че бяха фенове на Sonata Arctica, a аз не бях познавал някой, който да ги слуша... Та простете за отклонението, но ми се губят някои щрихи...

https://www.youtube.com/watch?v=7Q36oVL1czA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, какви спомени се отключиха : ))

Ето и една група с женски вокали-Eluveitie  , която слушах 2015 в Микстейп, но странно, че подгряващата, която също ще постна-много адреналин, съчетан с кротка носталгия, ме съсредоточи повече : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. За мен най- доброто на Найтуиш си остава Oceanborn. В него всичко е истинска класика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Mariya Mutafchieva-s написа:

Ето и една група с женски вокали

A, бе, друго си е с мъжки вокали! Например, вокалистите на Малмстийн в първите му самостоятелни албуми са съвсем друга бира (see the difference?):

Какво нещо е да си вокалист на рок/метъл банда и да участваш в едно-две парчета на албум! Но зависи и от вокалиста :) С Джо Лин Търнър в Odyssey гледам има само три инструментала... Имахме го на грамофонна плоча!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това с мъжките и женските вокали е често срещан спор, вероятно тръгнал, откакто андрогинът се е разцепил на две : )))). Женският глас се предполага да дава мекота, а мъжкият-алфа мъжкарство : )))). Но виждам разликата, да, а при човекът-китара няма нужда от глас. Тя китарата си е достатъчно риторична : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Lumberman написа:

С Джо Лин Търнър в Odyssey гледам има само три инструментала... Имахме го на грамофонна плоча!

Като се сетя за "Odyssey"  и си мисля, че Ингви направи този албум и последващо турне с Джо Лин Търнър, само за да натрие носа на Ричи Блекмор. Толкова рейнбоуски звучи целия албум... както никой друг на Ингви всъщност. Ей това беше големия хит от албума:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _слънце_ написа:

Като се сетя за "Odyssey"  и си мисля, че Ингви направи този албум и последващо турне с Джо Лин Търнър, само за да натрие носа на Ричи Блекмор. Толкова рейнбоуски звучи целия албум... както никой друг на Ингви всъщност. Ей това беше големия хит от албума:

Не съм бил свидетел на тия работи, но първо Ингви свири с Греъм Бонет (ex-Rainbow), после с Търнър. След това Ричи си го взема обратно (Търнър) за албума на Deep Purple. Аз този Оdyssey не съм го слушал особено (в по-съзнателна възраст), но няма много общо като звучене с предходните албуми. Иначе гледам и нещо друго за Odyssey:

Цитат

Bob Daisley – bass (tracks 1, 2, 8, 9)

Хм-м... познато име:

Цитат

Bob Daisley – bass on "Gates of Babylon", "Kill the King", and "Sensitive to Light"

Ами че "рейнбоуско" ще звучи я! Eх, няма вярност в тая работа... Ама той и Ричи четири жени е сменил, та какво да се сърди на вокалистите...

Но Малмстийн определено не си поплюва. Гледам, че от комплекси ли от какво, но е направил "голям шлем" - два албума с Doogie White направил:

Сега му чух на Ингви и tribute-версията на "Gates of Babylon"... Aми, викам, шведът да яде ряпа - или рутабага! При Ричи няма нищо случайно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко бъркаш хронологията на събитията. Ингви Малмстийн е oтиде в Алкатраз и там свири с Греъм Бонет. Това му беше и трамплина към голямата сцена. Преди Алкатраз, Ингви е бил известен само в Швеция. След Ингви в Алкатраз отива Стив Вай. Като цяло, това си е групата на Греъм Бонет. След Алкатраз, Ингви си набляга на неговата си група Rising Force, като налага изписването да е така: Yngwie J. Malmsteen's Rising Force ( Издигащата се сила на Ингви Малмстийн). Нещо, което Ричи Блекмор копира точно в този албум, от който е клипчето. Ричи Блекмор навремето беше един от големите противници на стила на свирене и въобще поведението на Малмстийн, но той си беше явление и просто му доказваше превъзходство, привличайки негови музиканти. Това приключи точно с албума Одисей. В рок китарата има цяло течение китаристи, които са наричани ингвисти- Пол Гилбърт, Марти Фридман, Джейсън Бекер, Вини Муур, Крис Импелитъри... много и много, все виртуози. Така че, тук за комплекси едва ли може да се говори. И двамата са дали много на рок китарата и ще останат в учебниците по история. А са и от различни поколения. :)

Eто един съвременен ингвист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, _слънце_ написа:

Малко бъркаш хронологията на събитията. Ингви Малмстийн е oтиде в Алкатраз и там свири с Греъм Бонет. Това му беше и трамплина към голямата сцена. Преди Алкатраз, Ингви е бил известен само в Швеция. След Ингви в Алкатраз отива Стив Вай. Като цяло, това си е групата на Греъм Бонет.

Да, Алкатраз не е на Малмстийн, но съвместната му работа с Бонет е след "Down to Earth" на Rainbow. После "Одисея" е след периода на Търнър  с Блекмор, не обратно. В последствие прави два албума и с Doogie White. А дали Ингви доказва превъзходство - аз лично не мисля. Просто е различен. На мен лично Блекмор ми допада повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник на всички именяци и военни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятна тема за разтоварване на напрежението. Който пее зло не мисли.....и аз така, понеже освен техник съм и музикант. Бащата на метъла е хард-рока, ама сега за успокоение на нервите, ето ви нещо от пра-дядото на тези стилове!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, The Negative One написа:

АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :super:

Аз съм на хардкор обаче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много старо от мойте любимци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, bigiadri написа:

Нещо много старо от мойте любимци!

Ех, какви времена бяха едно време!!! Крийдънс, Пърпъл, Ролингстоунс, и много др.! Ето още нещо старо, но прекрасно, от време оно!

https://www.youtube.com/watch?v=ewFBuYHldeY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване