Премини към съдържанието
JoRkA

Sony Xperia XA мнение и дали си заслужава ?

Препоръчан отговор

Здравейте, днес докато разглеждам видях този нов модел на Xperia XA. Та не можах да немеря кой знай колко мнения във интернет и реших да попитам вас. Ако някой вече има такъв телефон какви са му впечатленията, на външен вид ми излгежда добре. Днес имах възможността да го разгледам. Въпроса ми е как се държи самия телефон, батерията издържа ли ден / два, забивали при по-голямо натоварване, и тн тк. Нека всеки който има впечатления от въпросния телефон да изкаже мнение. 

ПП: Извинявам се ако вече има такава тема :)

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър е, само дисплея му куца, и батерията е слаба, иначе е супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам по форумите пишат, че най-сериозния проблем е батерията.
Ако я натовариш повече може и да не ти изкара деня.

Сони като цяло имат проблем с дисплеите и откакто (близък човек) дава вече 6 пъти Z3 на ремонт за едно и също, аз лично тази марка съм я забравил.
Не казвам, че всички са така, но в моите очи са доста компрометирани.

пп. Идеята е покупка или просто така събираме мнения?

Ето и няколко мнения от българския форум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерите са сериозно предимство, иначе си е просто среден клас модел. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерите и сензорите на Сони работят много по-добре и са по-оптимизирани на други модели апарати.

Това ми е наблюдението в последните...да речем 2 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, algor написа:

Камерите и сензорите на Сони работят много по-добре и са по-оптимизирани на други модели апарати.

Това ми е наблюдението в последните...да речем 2 години.

Наистина има нещо вярно. Обаче все пак не е за подценяване и тези в този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, algor написа:

Гледам по форумите пишат, че най-сериозния проблем е батерията.
Ако я натовариш повече може и да не ти изкара деня.

Сони като цяло имат проблем с дисплеите и откакто (близък човек) дава вече 6 пъти Z3 на ремонт за едно и също, аз лично тази марка съм я забравил.
Не казвам, че всички са така, но в моите очи са доста компрометирани.

пп. Идеята е покупка или просто така събираме мнения?

Ето и няколко мнения от българския форум.

За в момента не мисля да си сменям телефона. Просто ми стана интересно понеже имам Z3 Compact. Не съм имал никакви проблеми с него. Явно ти не си случил на телефон. Защо не искаш замяна ако е гаранционен ? Видях че този е модел от тази година, и затова реших да пусна тема да видя какви са ви наблюденията. И дали си заслужава :)  За камерите съм съгласен имал сам Самсунг, хтс и тн тк но камера като на сони няма просто (или поне аз не съм срещал). Страхотни снимки прави за Z3 говоря. За другите не знам. За батерията да видях няколко мнения оплакват се че не им стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес единия ми телефон издаде багажа. А имам нужда от 2-ри телефон и си поръчах Sony Xperia XA утре ще пристигне. И ще ви кажа какви са мойте наблюдения след ден два. Гледам във интернет доста хора се оплакват от батерията надявам се поне 1 ден да изкарва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте случайно видях темата за Sony xperia xa, и искам да си кажа моето мнение. От 3-месеца съм горд собственик и съм много доволен. Относно батерията, да ако много си играеш около 1 ден държи, и никакви други проблеми. При включване режим STANIMA, при мен се включва на 30 %, виждам трудност да я смъкна на пример 10%,голямо ръчкане пада. Като падне на 30%намалява светлина на дисплея ако си забравил интернета изключва го намаля звука. С една дума за мен е супер. И ВСЕ ПАК ВСИЧКО Е НА КЪСМЕТ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от Stoyannnov
      При опит за преинсталация MAC OS X LION 10.7.5 зависна на съобщението, че трябва да направи verification с apple, за да продължи инсталацията и така върти 5 часа вече. Wi fi има..... Има ли начин да се инсталира от външен носител?
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от HackerX
      Разглеждах телевизори до 1000лв и се спрях на SONY KDL-48WD650 (1, 2) Добър избор ли е както за филми, така и за игри на PS4?
      Като алтернатива има LG 49LH630V, той по-качествен ли е и струва ли си допълнителната разлика в цената?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.