Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дни бях пуснал тема да ме ориентирате какъв телефон да си взема и преди вчера дойде моят нов Huawei Honor 7 Lite (5c). Бях поръчал microSD карта на Hama от черния петък в емаг (32 gb) и дойде малко след телефона. Изключих телефона, сложих картата и пак го включих. След като я сложих зададох в настройките на телефона да е Default location за storage на файловете.

Screenshot_2016-11-28-21-30-39.png

След като свалих няколко игри забелязах, че картата си остана напълно празна. Опитах се да преместя някои приложения от вътрешната памет към sd картата, но в настройките нямаше бутон, с който да задам на къде да преместя даденото приложение.

Screenshot_2016-11-28-21-26-14.png

Разрових се в нета и видях, че най-отгоре трябва да имам бутон change, но аз го нямам (с ОС Android Marshmallow 6.0 съм).

1.png

Опитах с някои приложения като app2sd, но и с тях не стана. Предполагам, че мога през компютъра да си прехвърлям файловете, но за мен това не е рационалния метод. Имам и друга карта от стар тел., която е 2 gb. Пробвах и с нея, но резултатът беше същият. Сложих новата карта в старото ми LG L4 II и работеше перфектно. Доста пъти я слагах и вадих, mount-вах и eject-вах, ресетвах телефона, форматирах картата през телефона и компютъра и нищо не се промени . Реших да заснема нещо с камерата и снимките бяха запаметени в картата. Най-вероятно ще се звъни до офиса на виваком, но ако и вие предложите нещо ще съм ви благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е заради операционната система. И само ограничен брой приложения като камера, gps навигация могат да ползват външната карта за записват там данни

Това е заради операционната система. И само ограничен брой приложения като камера, gps навигация могат да ползват външната карта за записват там данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На видеа гледах, че можеш ръчно с Change бутона да сменяш местонахождението на приложенията. При мен дилемата е, че нямам такъв бутон :D

Редактирано от NoPainNoGain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема в картата. Сам си се убедил, като си използвал втора стара и при записване на клип.

Проблема е, че телефона няма права, за да мести нещо от телефона в SD картата. За да получиш права се нуждаеш от ROOT и точно програмата app2sd. Може и без нея, ако ти се отключи функцията в самите приложения.

Някои телефони нарочно са направени така, други без руут могат да се местят само игровите файлове, без самата инсталация.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш ти или някой друг би ли ми обяснил как да го направя. Ръчках по програмката ама нещо не се получи. И как да си набавя ROOT ?

Редактирано от NoPainNoGain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поинтересувах се относно руут-ването и съм почти сигурен, че ако го направя ще ми падне гаранцията. Дали има друг начин да го оправя моя проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето не е "проблем". Просто производителя е решил да заключи тази опция за потребители, които се предполага, че не са наясно за какво се използва.

И аз съм с Huawei, но не твоя. Предполагам ще е същата работа. Руутване мога да правя и през ден, както и unroot-ване, не пречи на гаранцията. Ако отключа обаче bootloader чрез код от Huawei, тя пада моментално и после дори да lock-на отново bootloader-a ще изписва relock, а не lock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Най-вероятно още днес ще го руутна, ще оправя правата и после ще го ънруутна. Приятен ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно след руут-а пак ще изгубиш правата за местене. Освен, ако не те устройва да ги преместиш и след това да не буташ другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло нямах успех с руутването. Едни програми не тръгваха, другите fail-ваха, но както и да е. Та идеята беше да преправя файла permissions нали? Според това видео трябва само да допиша 1 ред при правата за Write_External_Storage. Обаче аз нямам такива права изобщо.

Screenshot_2016-12-01-17-09-00.png

Въпросът ми е, дали да напиша всички редове, както са показани във видеото. Не посмях да ги напиша преди да се чуя нечие мнение, понеже ме е страх да не се оплескат нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, след самият руут би трябвало да ти се отключи опцията, не да ръчкаш в системните файлове. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.