Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Малко като на шега си е тази тема, но ми стана любопитно колко добри могат да станат снимките със моят Z1 ако го комбинирам със лещи за телефон.

iskambg.com - zagsm.net - olx.bg

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Mr.n0b0dy написа:

Малко като на шега си е тази тема, но ми стана любопитно колко добри могат да станат снимките със моят Z1 ако го комбинирам със лещи за телефон.

Уточни какво имаш предвид под добри.

По-качествени - няма да станат - така или иначе светлината ще си минава през предната лещичка на камерата ти т.е. дори да сложиш отпред по-хубав (ако са изобщо по-хубави) обектив няма да избегнеш ограничението от нейната разделителна. А сензорът и обработката ще са си същите.

Виж, ако искаш да снимаш нещо, за което се изисква различно фокусно разстояние от това, което ти дава вграденият обектив - ще получиш по-добри резултати, но наистина трябва да знаеш, какво искаш и как да го постигнеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от всички тези лещи на Forever изглеждат най-качествени и ревюта гледах, обичм да снимам микро обекти от малко фокусно разтояние а и панорами също И си мисля, че ще се получи по-ефектна и добра снимка със лещите, е естествено снимката ще е направена с телефон, но все пак. . Качеството на снимката няма да се промени особенно.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ами от всички тези лещи на Forever изглеждат най-качествени и ревюта гледах, обичм да снимам микро обекти от малко фокусно разтояние а и панорами също И си мисля, че ще се получи по-ефектна и добра снимка със лещите, е естествено снимката ще е направена с телефон, но все пак. . Качеството на снимката няма да се промени особенно.

Да си изясним терминологията - микрообекти - какво значи това? Ако искаш се доближиш до т.нар. "истинско" макро, с телефона (т.е. обекти с големина няколко милиметра) ще имаш проблем със светлината и разстоянията, първото защото по принцип е проблем при макро снимки, а при телефон повече заради по-големия шум на тъмно, а второто, защото, минималното разстояние за фокусиране обикновено е пропорционално на фокусното на обектива и за телефон ще са малки - т.е. ще трябва да забиеш обектива в обекта.

Панорами - това в днешно време се разбира комбинация от няколко снимки - за това не ти трябва специален обектив. Виж ако имаш предвид ултраширокоъгълни снимки - да за това ще ти свърши работа допълнителен обектив.

Но най-важното, което трябва да имаш предвид е, че смяната на обектива, та дори и на телефона с фотоапарат, няма да ти направи снимките "по-ефектни и добри". Ти трябва да си ги правиш такива. Това е все едно да си смениш текстовия редактор за да пишеш по-добри програми - ми да, синтактичното оцветяване и дописването помагат, ама ако не знаеш да програмираш е все едно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е и мисля, че знам как да хващам това което искам да се вижда и начина как да излезе на снимката. А за панорамната снимка имах предивид снимка с по-широк ъгъл (wide) леща. Мисля, че ще си взема ето тези: 

Forever SL-400

А за микро обектите мисля, че също си имаше някаква джаджа за телефон.. Микроскоп за телефон, но е само 60х.

Но за сега само лещите де.. За да имам нещо докато си закупя апаратче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Mr.n0b0dy написа:

Така е и мисля, че знам как да хващам това което искам да се вижда и начина как да излезе на снимката. А за панорамната снимка имах предивид снимка с по-широк ъгъл (wide) леща. Мисля, че ще си взема ето тези: 

Forever SL-400

А за микро обектите мисля, че също си имаше някаква джаджа за телефон.. Микроскоп за телефон, но е само 60х.

Но за сега само лещите де.. За да имам нещо докато си закупя апаратче.

Ми освен че чакаме снимки в съседния раздел, друго не ми остава да кажа. :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.