Премини към съдържанието
julienalexandrov

Куба осъмна без Кастро, а сега накъде ?

Препоръчан отговор

То вече минаха няколко дена и новината вече не е новина, ма гледам още никой не я е отбелязал никъде, а смятам че ще е интересно накъде ще тръгне Куба сега. В смисъл ще отвори врати за капиталите на западните корпорации ( т.e. както ние направихме) или ще продължи по стария маршрут. Като турист посетил вече три пъти острова на свободата ми се искаше да си запази уникалната идентичност но.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега може само да гадаем. Ще се види само след няколко месеца какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те винаги са били колония на сащ и сега пак ще станат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фидел Кастро умрял и се запътил към рая. Пред Райските врати го спрял Св. Петър и му казал:
- С този комунизъм и мизерия в Куба не те пускам в рая. Мястото ти е долу при колегата Луцифер.
- Моля те пусни ме, не ща в ада - примолил се Кастро.
- Не става - казал Св. Петър и го натикал в асансьора за ада.
Слезнал долу Кастро при Луцифер. Рогатия го вкарал вътре в един казан и подпалил огъня.
- Чакай, недей - примолил се Кастро - пусни ме горе, поне куфарите да си прибера...
- Не се притеснявай за тях, ще си ги получиш куфарите - казал Луцифер и моментално изпратил две дяволчета да приберат багажа на Кастро от Рая. 
Отишли дяволчетата пред Райските врати ама било вече 17.30 - работното време свършило и вратите заключени.
- Дай да прескачаме, че ако не се върнем с куфарите Луцифер ще ни откъсне опашките - казали си дяволчетата и тръгнали да прескачат вратата. По райската алея в това време се разхождал Св. Петър и като ги видял да прескачат си рекъл:
"Кога отиде брадатия Кастро в ада, кога бежанци започнаха да идват от там..."

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той брат му реално управлява в последните 8 години, така че едва ли ще се променят много нещата след смъртта на Фидел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Империалистическата фирма "Адидас" с прискърбие съобщава за преждевременната кончина на едно от най-верните и рекламни лица.

Снимка на Централен Комитет за Отсмиване на СоциализЪма.
Отдавна съм установил странната тенденция на рев-рев-полюционерите да носят с най-голям ищах два вида дрехи - военни униформи и анцуНзи. Оти така им иде на сърцата не знам... може би некой комсомолец ще разясни с тезис-доклад от личен опит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bdenkov написа:

Империалистическата фирма "Адидас" с прискърбие съобщава за преждевременната кончина на едно от най-верните и рекламни лица.

Снимка на Централен Комитет за Отсмиване на СоциализЪма.
Отдавна съм установил странната тенденция на рев-рев-полюционерите да носят с най-голям ищах два вида дрехи - военни униформи и анцуНзи. Оти така им иде на сърцата не знам... може би некой комсомолец ще разясни с тезис-доклад от личен опит?

Ние чакаме ти да разясниш що тъй. Това анализа не е като да копираш и вмъкваш:)

Като анализираш това, може и да ни кажеш, защо империалистите толкова харесват да пушат комунистически кубински пури:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, karadzha написа:

Като анализираш това, може и да ни кажеш, защо империалистите толкова харесват да пушат комунистически кубински пури:)

Непушач съм. Не разбирам и не съм компетентен в област Тютюнопушене. Да не би кубинските пури да са открити по- времето на управлението на  Кастро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bdenkov написа:

Непушач съм. Не разбирам и не съм компетентен в област Тютюнопушене. Да не би кубинските пури да са открити по- времето на управлението на  Кастро.

Не са, ама са най-качествените в света, въпреки комунизма в Куба:) А анцузите на Адидас ги шиеха по едно време и в Крумовград, тъй че само марката е на фирмата:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветската джипка УАЗ, с която праха на блажепочившия кубински другар Кастро трябваше да бъде извозен се развали насред процесията. Хвала на съветската социалистическа техническа мисъл!

Image may contain: people standing and one or more people
В официалното съобщение на ТАСС се казва: Благодарение на съветската техника - тленните останки на любимият вожд на кубинския народ прекараха половин час повече сред скърбящия народ
на 30.11.2016 г. в 18:29, karadzha написа:

Не бъркайте знанията в една област с общата култура и интелекта.
Я как раздялата с пурата на Фифо разтревожила прогресивните сили и ги метнала на амбразурата. С целото придобит речник и ни дума повече.
Редактирано от bdenkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.