Премини към съдържанието
Гост

Прилична видеокарта за компютър

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте приятели!

Необходима ми е видеокарта на сносна цена която ще се монтира на това дъно - Fujitsu D3011 - A1 (CPU)  Процесорът на дъното е:    Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz

Конфигурацията работи перфектно и което е много важно, абсолютно безшумно. Затова съм се спрял на този модел видеокарта с пасивно охлаждане. Единствено, за което ще се ползва картата е заради нейният  HDMI изход, който ще е свързан със 55 инчов телевизор заради филмите и концертите, които гледам . Цената и е 100 лева и мисля, че ще ме устрои напълно. Моделът на картата: ASUS GeForce GT 710-2-SL. Остава Вие да си кажете мнението, защото не съм много запознат със видеокарти, дъна и т.н. Ще съм Ви благодарен за някой съвет а каквото съм забравил да спомена, ще го направя в следващ пост.

fujitsu-d3011-a-1.jpg

asus2-1.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Съм Фен На AMD Картите, Но Мисля Че тази Ще Ти Свърши Перфектна Работа.

И При Мен Още Деяни Един 8400 Процесор - Джелезна Машинка. :)

Ето Алтернатива От Мен.

http://www.stantek.com/?i=101431

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че при мен вентилатора на видеокартата изобщо не го и чувам, само този на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, niki292002 написа:

Само ще кажа, че при мен вентилатора на видеокартата изобщо не го и чувам, само този на процесора.

Сигурно е спрял да се върти бе Ники. Я го погледни за всеки случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За посочените цели ще върши идеална работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора не го мисли , няма да се чува за тази дейност.

За тези пари може да се вземе карта с GDDR5 - това ми попадна първо http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/geforce-gt-730-1gb-gddr5-64bit-pci-e-gv-n730d5oc-1gi-p298187237/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS GeForce GT 710-2-SL абсолютно достатъчна за целите ,цента и също е доста примамлива.

ASUS GT730-SL-1GD3-BRK също заслужава внимание ,но мисля че в случая няма смисъл,по-скъпа е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, Can Oa написа:

Вентилатора не го мисли , няма да се чува за тази дейност.

За тези пари може да се вземе карта с GDDR5 - това ми попадна първо http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/geforce-gt-730-1gb-gddr5-64bit-pci-e-gv-n730d5oc-1gi-p298187237/

Благодаря за линка и разяснението. Дали ще са 20 лева повече, не е важно. Важното е, да не си играя след година да и търся подходящ вентилатор за смяна. Свикнал съм така - всяка година подменям вентилатори  от 1 до 10 май и се подготвям за лятото. Без значение последните  дали са добре или не.

Любчо! Благодаря и на теб. Изискванията не са ми големи. Само за филми и концерти. Аз не зная какво представлява игра и не искам да ги виждам. На 67 години да седна да играя - нали ще ми се смеете бре! Пък и не им разбирам. Спирам се на посоченият от мен модел тогава, за да не ви тормозя повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, * СТЕФАН * написа:

Любчо! Благодаря и на теб. Изискванията не са ми големи. Само за филми и концерти. Аз не зная какво представлява игра и не искам да ги виждам. На 67 години да седна да играя - нали ще ми се смеете бре! Пък и не им разбирам. Спирам се на посоченият от мен модел тогава, за да не ви тормозя повече.

Взимай тази дето си харесал.Напълно те разбирам по отношение на игрите,и аз не играя пък и както казваш не ги разбирам,нищо че съм малко по-млад от теб(годините не са фактор)който има интерес и на 100г. пак ще играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми е на 62г. и не знам колко точно са но на десктопа си има поне 30 икони на игри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Can Oa написа:

Майка ми е на 62г. и не знам колко точно са но на десктопа си има поне 30 икони на игри :)

Да е жива и здрава още два пъти по толкова и да ти напълни  3 десктопа с икони на игри. Поздрави я!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

Здравейте приятели!

Необходима ми е видеокарта на сносна цена която ще се монтира на това дъно - Fujitsu D3011 - A1 (CPU)  Процесорът на дъното е:    Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz

Конфигурацията работи перфектно и което е много важно, абсолютно безшумно. Затова съм се спрял на този модел видеокарта с пасивно охлаждане. Единствено, за което ще се ползва картата е заради нейният  HDMI изход, който ще е свързан със 55 инчов телевизор заради филмите и концертите, които гледам . Цената и е 100 лева и мисля, че ще ме устрои напълно. Моделът на картата: ASUS GeForce GT 710-2-SL. Остава Вие да си кажете мнението, защото не съм много запознат със видеокарти, дъна и т.н. Ще съм Ви благодарен за някой съвет а каквото съм забравил да спомена, ще го направя в следващ пост.

Виж в Новотика 97(предполагам ти е удобно). Повече от 60-70 лева за такъв тип карта е прахосничество. Вида на видеопаметта въобще да не те притеснява(както някои хора горе предлагат с GDDR5:ohmy:). Всяка карта ще ти свърши работа, стига да има нужните изходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, XECUTIONER написа:

Виж в Новотика 97(предполагам ти е удобно). Повече от 60-70 лева за такъв тип карта е прахосничество. Вида на видеопаметта въобще да не те притеснява(както някои хора горе предлагат с GDDR5:ohmy:). Всяка карта ще ти свърши работа, стига да има нужните изходи.

Кои са тези хора които са казали че трябва да го притеснява видео памета.?

преди 15 минути, XECUTIONER написа:

Всяка карта ще ти свърши работа, стига да има нужните изходи.

Като е всяка защо да не си вземе по-хубава за същите пари?

не ми отговаряй и без това само за това написа коменатара си без да кажеш нещо смислено :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Can Oa написа:

Като е всяка защо да не си вземе по-хубава за същите пари?

Какво означава ''по-хубава''? Човека ясно написа, че не му се занимава с вентилатори, а колкото и да е ненатоварен един вентилатор винаги по всяко време може да дефектира. А и за този род карти е абсолютно излишен. Това, което ти предлагаш е за лапнишарани, а доколкото знам Стефан не е такъв. Понеже според теб не пиша смислени неща ще те замоля да обясниш смислено и разбираемо с какво твоето предложение е по-добро от избраното в първия пост и особено за нуждите на автора на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, XECUTIONER написа:

Какво означава ''по-хубава''? Човека ясно написа, че не му се занимава с вентилатори, а колкото и да е ненатоварен един вентилатор винаги по всяко време може да дефектира. А и за този род карти е абсолютно излишен. Това, което ти предлагаш е за лапнишарани, а доколкото знам Стефан не е такъв. Понеже според теб не пиша смислени неща ще те замоля да обясниш смислено и разбираемо с какво твоето предложение е по-добро от избраното в първия пост и особено за нуждите на автора на темата.

нямам намерение да се занимвам с тебе казвал съм ти го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Can Oa написа:

нямам намерение да се занимвам с тебе казвал съм ти го.

Аха! Благодаря ти за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, XECUTIONER написа:

Аха! Благодаря ти за отговора!

Моля.

Щях да те питам имал ли си допир с видео карти пасивно охлаждане но може би е ясно и въпроса е реторичен. Ще драсна 2 реда понеже съм имал доста допир с тях.

Първата най-голяма заблуда е че видиш ли понеже са слаби карти и асус е сложил пасивно щото не греели. Ами не е така греят си и то доста , което също зависи много и от кутията и нейното охлаждане.

Втората голяма заблуда е че като няма вентилатор няма какво да се прецака. И това не е така , тези карти винаги накрая са с вентилатор deepcool от 4 лв. и две видии.

Третата голяма заблуда е че като не ти трябва по-силна карта на същата цена е по-добре да си вземем по-слабата щото не ни трябва силна.

Четвъртата голяма заблуда е че дърт кошник комп тип офис машина който шуми е че си мсилим че шума идва от видеото , видеото е последното от което се чува шума винаги е или китайското захранване или скапания стоков кулер или умрели перки на кутията.

Това ще ти го опиша по разбираем начин за аудиторията:

Предлагат ви два апартамента в един и същ град , квартал , блок , вход че даже и етажа е един същ ти остави ами те даже вратите им са една срещу друга ... ау ами те и изложенията са днакви. Единия е 2 стаи и кухня 30 000лв , другия е 4 сти и кухня и пак струва 30 000лв.

Дилема сега кой да си взема.... ами аз съм сам за кво са ми много статии и две ми стигат кой ще ги чисти и отоплява тези другите стаии... я я дай ми тоя с двете стаии и кухнята :)

това представлява да си купиш gt710 ddr3 и gt730 gddr5.

А това че вента можел да се счупи .. ами дай да не си купуваме нищо щото може да се счупи... човека най-вероятно е имал досег до карти от рода на fx5500 дето им се скапваха вентовее на 1та години.

Но както и да е която и да вземе все тая ще му върши работа , а ти просто не ме репекирай че еди си какво не ставало но която и да вземе ще му върши работа!!!

Това последния път когато ти обръщам внимание!

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Can Oa написа:

Първата най-голяма заблуда е че видиш ли понеже са слаби карти и асус е сложил пасивно щото не греели. Ами не е така греят си и то доста , което също зависи много и от кутията и нейното охлаждане.

Втората голяма заблуда е че като няма вентилатор няма какво да се прецака. И това не е така , тези карти винаги накрая са с вентилатор deepcool от 4 лв. и две видии.

+5 за тия двете. Па да не говорим, че монтажа на радиатори на асус е под всякаква критика. Три техни продукта - две видеокарти и дъно съм имал, дето правеха проблеми докато не им подмених радиаторите - едната карта даже нямаше нищо между радиатора и чипа... А другата ми беше безвентилаторна и държеше 70градуса на празно и 95 под товар. С едно хубаво радиаторче и вентилатор не дигна и градус над 50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Can Oa написа:

Моля.

Щях да те питам имал ли си допир с видео карти пасивно охлаждане но може би е ясно и въпроса е реторичен. Ще драсна 2 реда понеже съм имал доста допир с тях.

Третата голяма заблуда е че като не ти трябва по-силна карта на същата цена е по-добре да си вземем по-слабата щото не ни трябва силна.

Това ще ти го опиша по разбираем начин за аудиторията:

Предлагат ви два апартамента в един и същ град , квартал , блок , вход че даже и етажа е един същ ти остави ами те даже вратите им са една срещу друга ... ау ами те и изложенията са днакви. Единия е 2 стаи и кухня 30 000лв , другия е 4 сти и кухня и пак струва 30 000лв.

Дилема сега кой да си взема.... ами аз съм сам за кво са ми много статии и две ми стигат кой ще ги чисти и отоплява тези другите стаии... я я дай ми тоя с двете стаии и кухнята :)

това представлява да си купиш gt710 ddr3 и gt730 gddr5.

А това че вента можел да се счупи .. ами дай да не си купуваме нищо щото може да се счупи... човека най-вероятно е имал досег до карти от рода на fx5500 дето им се скапваха вентовее на 1та години.

Но както и да е която и да вземе все тая ще му върши работа , а ти просто не ме репекирай че еди си какво не ставало но която и да вземе ще му върши работа!!!

Това последния път когато ти обръщам внимание!

Отговарям без особено желание да го правя,но ще го направя.Изписа куп щуротии само и само да защитиш тезата си.Имаше ли смисъл?Имал съм през годините до сега доста настолни машини и винаги са биле с видеокарти с пасивно охлаждане , по същата причина по която и автора иска да е с пасивно,никога ама никога не съм имал каквито и да е било проблеми с тяхното охлаждане и никога не съм слагал допълнителни вентилатори по кутията.Автора на темата ясно е написал какво иска и за какво го иска,и ако трябва да изпадаме в метафорични изцепки то все едно той да си търси магаре ясно подчертано да е магаре,а да му се предлага кон.Ясно че коня е по- силен и може да тегли по-голям товар ,но човека иска магаре,толкова по въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Любо написа:

Отговарям без особено желание да го правя,но ще го направя.Изписа куп щуротии само и само да защитиш тезата си.Имаше ли смисъл?Имал съм през годините до сега доста настолни машини и винаги са биле с видеокарти с пасивно охлаждане , по същата причина по която и автора иска да е с пасивно,никога ама никога не съм имал каквито и да е било проблеми с тяхното охлаждане и никога не съм слагал допълнителни вентилатори по кутията.Автора на темата ясно е написал какво иска и за какво го иска,и ако трябва да изпадаме в метафорични изцепки то все едно той да си търси магаре ясно подчертано да е магаре,а да му се предлага кон.Ясно че коня е по- силен и може да тегли по-голям товар ,но човека иска магаре,толкова по въпроса.

Нищо не съм искал да доказвам даже не съм искал да пиша нищо друго освен че предложих видео карта на темата

"Прилична видеокарта за компютър"

Ако въпросната личност не ме реплекира никога няма да напиша нищо друго да доказвам нещо.

Хубава вечер купувайте си каквото искате.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз питам и нямам желание да се карате за някакви си карти, марти и всевъзможни такива глупости. Като техничари питам точно тук. Иначе щях да постна в общи приказки и забава.А за да питам, значи, че уважавам Вашето мнение.Едно е човек да вземе решение сам, съвсем друго, когато се е консултирал с 5 човека. Стискаме ръце и продължаваме напред. За консултациите, на всички Вас съм благодарен(без изключение)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER,няма начин да не се появиш и да насереш всяка тема и то без едно предложение и плюейки,че другите,съпричастни към темата,са спамери и тролове,Хайде осъзнай се!Имаш претенции за ерудиран човек,ама с лични претенции само-не става,държиш се като пубер,който опитва да докаже,че не е такъв и пъпките му са само модерна украса.И разбери накрая-няма на кого да се доказваш!

@* СТЕФАН *,може и за 50-60 лв да се намери HD 5450 64bit 1GB GDDR3 HDMI с пасивно или с фанче,което няма да разбереш,че работи.Също се захранва от слота и е 15-20 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"" СТЕФАН *,може и за 50-60 лв да се намери HD 5450 64bit 1GB GDDR3 HDMI с пасивно или с фанче,което няма да разбереш,че работи.Също се захранва от слота и е 15-20 вата. ""

Много благодаря за инфото, но повярвай, че когато не се интересува човек от нещо, той не знае, че то съществува и може да се намери и по евтино даже. Аз за тази карта знаех, но тя е доста стара, за да задавам въпрос, независимо, че и тя може да ми свърши чудесна работа. Струва ми се даже че в посочената фирма от колегата, от Велико Търново, ще я намеря.Не ми беше удобно да пиша за толкова стара карта.Май ще е най добре на този вариант. Утре ще отида, щото фирмата е на 300 метра от къщи." Новотика 97" Благодарско приятел.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2016 в 13:37, * СТЕФАН * написа:

Ето нещо друго - http://www.emag.bg/video-karta-asus-nvidia-geforce-210-1024mb-ddr3-64bit-hdmi-dvi-vga-silent-cooling-en210-silent-di-1gd3-v2-lp/pd/ECVL7BBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.