Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тук от няколко дни не мога да се реша КОЙ и затова реших да драсна и тук.

Ще си взимам монитор, спрял съм се на 2 модела и се колебая кой да поръчам. Единственото ми чудене в момента е съотношението. И двата са 24 инчови full hd, но единият е 16x9 (1920x1080), a другият 16x10 (1920x1200).

Ha хартия второто е по- добре, защото така се увеличава работната площ, а и гъстотата на пикселите, още повече, че се занимавам и с фотография и това ще ми даде по- голямо поле за работа в photoshop.

От друга страна обаче се чудя дали това съотношение е добро за ежедневна стандартна употреба- филми, интернет, някоя и друга игричка. Преди години въпросът ми щеше да е наобратно, но сега именно 16x9 се наложи като стандарт за почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал 16х9, точно заради филмите и телевизията, игрите също. И ти сам каза другата причина

преди 42 минути, petrov88 написа:

16x9 се наложи като стандарт за почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16:10 е по-добро за работа, а и филмите не са точно 16:9  че да се съобразяваш с тях има като почнеш от 4:3 и стинеш до 23:9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти няма филми в 16:9, освен ако не са телевизионни или сериали. Избери този с по-добри показатели като тип матрица, цветопредаване и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, spielberg написа:

Почти няма филми в 16:9, освен ако не са телевизионни или сериали. Избери този с по-добри показатели като тип матрица, цветопредаване и тн.

И двата са от U серията на Dell с IPS панели (от по- новите има едни с на Samsung, които уж са същите, но не точно).. Тук нямам чудене :) Ще изчакам евентуално за още някое мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, petrov88 написа:

И двата са от U серията на Dell с IPS панели (от по- новите има едни с на Samsung, които уж са същите, но не точно).. Тук нямам чудене :) Ще изчакам евентуално за още някое мнение

Щеше да улесниш колегите, ако беше споделил бюджет, а и моделите между които се колебаеш. Така темата ще си върви без конкретна насока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, techmaniac написа:

Щеше да улесниш колегите, ако беше споделил бюджет, а и моделите между които се колебаеш. Така темата ще си върви без конкретна насока.

Насоката на темата е пределно ясна.. Кое съотношение на страните е по- подходящо за ежедневна работа от лични впечатления.  Задал съм и резолюциите и големината на дисплейте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petrov88 написа:

Насоката на темата е пределно ясна.. Кое съотношение на страните е по- подходящо за ежедневна работа от лични впечатления.  Задал съм и резолюциите и големината на дисплейте. 

Всичко зависи от твоите възприятия. Ще сгрешиш, ако се довериш на чужди мнения без ти лично да си тествал двата монитора с различни съотношения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом въпросът е само в съотношението на страните - и аз съм за 16:10. Както писаха по-горе - няма за различни филми да си взимаш различни монитори. :) В един случай може да имаш черни ивици отгоре и отдолу, в друг - отстрани. Мисля че се свиква бързо с това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Всичко зависи от твоите възприятия. Ще сгрешиш, ако се довериш на чужди мнения без ти лично да си тествал двата монитора с различни съотношения. 

Toва е, че в общи линии няма къде да пробвам и другото. Живея в малко населеномясто и почти цялата ми техника пристига единствено след ревюта и мнения в интернет :) 

Вече имам един стандартен 16x9 Fhd 24 монитор и като цяло съм доволен от предлаганото. След като написах това искам да вметна и, че нямам намерение да го ползвам заедно с другия, така че той няма как да наклони везните към друг 16x9

Редактирано от petrov88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандарта на филмите от много отдавна е 21:9 за 16:9 може да се говори само при сериалите (ТВ-излъчвания).  

И не става въпрос за лични мнения и предпочитания а единствено за факти.

lg-29ea93-21-9-vs-16-9.jpg

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.