Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер!Значи така закупих си следната игра Фифа 17 и пускам първия инсталационен диск на лаптопа тя е (tsstcorp cddvdw su-208bb scsi cdrom device).Започва да върти и спира,пробвах дисковете на компютъра ми дали не са дефектни нещо,но си тръгват както трябва.Какъв може да е проблема с тази записвачка,ще бъда благодарен ако ми помогнете!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така и с други дискове явно DVD-то е повредено. Пробвай все пак да деинсталираш оптичното устройство от  Диспечера на устройства и рестартирай

Редактирано от -Bobi- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стартиране ръчно от май компютър   на лаптопа

New Bitmap Image (2).bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Какъв може да е проблема с тази записвачка,ще бъда благодарен ако ми помогнете!

Или е софтуерен - remove и после Refresh в device manager

Или е хардуерен - може да опиташ с клечка за уши да почистиш окото

Може да опиташ да обновиш firmware...

Или да си купиш за 10 лева друга от обява :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тя записвачката друг тип дискове чете само тези за инсталацията на фифа 17 не иска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се четат от друга оптика и лаптопскатаподдържа този тип дискове каква мисъл ти идва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога чете cd,но не и dvd дискове.Оптиката ,ако чистиш и нямаш под ръка специално за целта разтвор ще ти свърши работа lcd cleaner за телевизори и монитори,също и чист спирт,който задължително да се разреди с дестилирана вода 1 към 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Любо написа:

Понякога чете cd,но не и dvd дискове.Оптиката ,ако чистиш и нямаш под ръка специално за целта разтвор ще ти свърши работа lcd cleaner за телевизори и монитори,също и чист спирт,който задължително да се разреди с дестилирана вода 1 към 3.

Да, почистване на оптиката помага, но не винаги! Не използавйте спирт или други разтворители! Лек сапунен разтвор и след това подсушаване Лекарството е нова записвачка защото тази си е "тръгнала" и проблемите ще се задълбочават!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи може да не е от записвачката така ли?Друг вариант е да занеса лаптопа на сервиз.

А ако я сменят с нова гаранция ли е дали ще мога да инсталирам самата игра?

Редактирано от marto99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да, почистване на оптиката помага, но не винаги! Лекарството е нова записвачка защото тази си е "тръгнала" и проблемите ще се задълбочават!

Абсолютно е така,но нека опита колкото да прочете конкретния диск,ако може.

преди 5 минути, marto99 написа:

Значи може да не е от записвачката така ли?Друг вариант е да занеса лаптопа на сервиз.

Какъв сервиз?Обръщаш лаптопа развиваш точно един винт и вадиш писачката ,купуваш нова каквато ти хареса слагаш я и смело напред.

А ако я сменят с нова гаранция ли е дали ще мога да инсталирам самата игра?

Да.Зависи от сервиза дали ще ти дадат гаранция,ако си я купиш са с 12 месеца има и такива с 24.

Редактирано от Любо (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай почистване. деинсталиране както ти писах и по горе но се ориентирвай към смяна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да значи към смяна се ориентирам няма смисъл да се правя на майстор като не разбирам.Утре ще го занеса да ми кажат.Иначе много ви благодаря на всички за помощта!:)

И още нещо - на всеки лаптоп ли може да се сменя записвачката или има такива на които нестава?

Редактирано от marto99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш друг компютър копирай си диска на флашка и от нея инсталирай играта на лаптопа.Щом работата е само за една игра няма смисъл да набутваш пари по сервизи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Любо написа:

Щом имаш друг компютър копирай си диска на флашка и от нея инсталирай играта на лаптопа.Щом работата е само за една игра няма смисъл да набутваш пари по сервизи.

Това е идея също много благодаря добре че имам такъв голям флаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.