Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Та нов съм и не намерих друго място да пусна тази тема. У нас имаме 3 компютъра и 1 рутер (отдолу съм закачил снимка с скоростта и т.н). Аз обикновено играя на онлайн игри като League of Legends и CSGO и когато един от двата компютъра се включи не зависимо кой и се влезе в интернет при мен скоростта леко се забавя но когато пуснат да се сваля филм или програма просто при мен пинга става 3000 ( проверявам с ping abv.bg -t в конзолата ) а когато аз играя  при тях проблеми няма.. как се получава това? Все едно целия интернет от моят компютър бива "откраднат" .. рутера е D-LINK. Ако има някакъв начин ми кажете как мога да направя така че интернета да не бяга от компютъра ми :D

Безжична мрежова връзка Състояние.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да се случи подобно нещо. Особено ако пък не си настроил торент клиента край с теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако рутърът е слабичък и при повече закачени клиенти да се заплесва при обработката на заявките....

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ясуо написа:

Здравейте.

Та нов съм и не намерих друго място да пусна тази тема. У нас имаме 3 компютъра и 1 рутер (отдолу съм закачил снимка с скоростта и т.н). Аз обикновено играя на онлайн игри като League of Legends и CSGO и когато един от двата компютъра се включи не зависимо кой и се влезе в интернет при мен скоростта леко се забавя но когато пуснат да се сваля филм или програма просто при мен пинга става 3000 ( проверявам с ping abv.bg -t в конзолата ) а когато аз играя  при тях проблеми няма.. как се получава това? Все едно целия интернет от моят компютър бива "откраднат" .. рутера е D-LINK. Ако има някакъв начин ми кажете как мога да направя така че интернета да не бяга от компютъра ми :D

Безжична мрежова връзка Състояние.jpg

И при мен при сваляне на торенти онлайн игрите лагват. За това от торент програмата слагам лимит за сваляне с по ниска скорост. Защо ти пише, че си на безжична връзка? Така скоростта на интернета пада на половина. Свържи се с кабел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тъй като съм с рутер как може да не съм с безжична връзка? Рутера е с 2 антени и струваше 50 лева като го взехме.. бил добър поне така казаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, кой търговец ще каже, че стоката му е кофти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Ясуо написа:

Ами тъй като съм с рутер как може да не съм с безжична връзка? Рутера е с 2 антени и струваше 50 лева като го взехме.. бил добър поне така казаха

Не съм виждал рутер към който да не може да се свързват устройства и с кабел. Моя рутер е на втория етаж на къщата и с кабел съм си свързал компютъра на третия етаж, като използвам около 20 метра дълъг кабел. Излезе доста дълъг и е навито излишното на колело. Безжично с рутера се свързват останалите ми устройства. Телефони и лаптопи.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се загледах в картинката в първия пост. Пробвай да включиш IPv6 за безжичния адаптер и виж в рутъра има ли настройка за IPv6.
И за целите на теста изключи всички други устройства и закачи лаптопа. Гледам, че пише 18MBps скорост на свързване към безжичната мрежа - това прилича на 3 безжично свързани към рутъра устройства на 802.11g.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.