Премини към съдържанието
aaa.p@abv.bg

Може ли да е държавен служител управител на ЕООД със спряла дейност?

Препоръчан отговор


Здравейте, някой може ли да помогне по следния казус, аименно:

Регистрирано е ЕООД, което няма дейност от 2 години. Управителят е назначен по трудово правоотношение към този момент при друг работодател. Въпросът ми е може ли УПРАВИТЕЛЯ на такова ЕООД да се яви на конкурс за държавен служител и да бъде назначен за такъв, ако го спечели? Смятате ли, че ще има нарушение на чл.7 ал 2 т.2 от Закона за държавния служител при условие, че ЕООД не извършва дейност. Пояснявам - Фирмата няма да открива дейност по време на възникналото служебно правоотношение. Моля за компетентни коментари.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според закона за държавния служител не може да е държавен служител човек, който е едноличен търговец, неограничено отговорен съдружник в търговско дружество, управител, търговски пълномощник, търговски представител, прокурист, търговски посредник, ликвидатор или синдик, член на орган на управление или контрол на търговско дружество или кооперация. Или иначе казано, законът не познава възможност някой да си "замрази" дейността като едноличен търговец. Просто изрично е изискването съответният държавен служител да не е такъв. Няма пречка обаче той да има акции в акционерно дружество например.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за коментар за мнението ми, но смятам, че пречката на питащият е единствено в това, че същият се води управител, а не че е собственик на ЕООД /Еднолично Дружество С ОГРАНИЧЕНА Отговорност/. Ако лицето определи друг управител, то не би следвало да има проблем да заеме длъжността, дори и собственик на ЕООД-то.

на ‎1‎.‎12‎.‎2016‎ г. в 7:57, Momolord написа:

Според закона за държавния служител не може да е държавен служител човек, който е едноличен търговец, неограничено отговорен съдружник в търговско дружество, управител, търговски пълномощник, търговски представител, прокурист, търговски посредник, ликвидатор или синдик, член на орган на управление или контрол на търговско дружество или кооперация. Или иначе казано, законът не познава възможност някой да си "замрази" дейността като едноличен търговец. Просто изрично е изискването съответният държавен служител да не е такъв. Няма пречка обаче той да има акции в акционерно дружество например.

Моля за коментар!

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

×

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.