Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

минах на нов доставчик на интернет,който ми предоставя скорост от 1000 мегабита. Имам рутер D-Link DIR842 (AC1200) ,който уж се води че е гигабитов рутер и поддържа тези скорости. LAN картата ми е TP-Link TG-3269 и според спецификациите й поддържа 1000 mbps интернет. Така, настройх картата да работи на 1.0Gbps Full Duplex, но в настройките на рутера ми позволява да избирам само между три опции - Auto, 10, 100 ... На какво се дължи това ? Рутерът е с последния софтуер. В спийдтест ми показва скорости на сваляне и качване 94 мегабита...

Някой може ли да ми помогне да настроя рутера така,че да поддържам максимално възможна скорост ?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Дай един  тест на скоростта с която разполагаш  и след това прочети страница 2 от упътването на рутера.  Ето, за това ти говоря:

Снимка003.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тест от speedtest http://www.speedtest.net/result/5842862506.png

А това, което си показал на снимката, много много не го разбирам. Искаш да кажеш че поддържа само 10 и 100 мегабита ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, DeathSkull написа:

Ето тест от speedtest http://www.speedtest.net/result/5842862506.png

А това, което си показал на снимката, много много не го разбирам. Искаш да кажеш че поддържа само 10 и 100 мегабита ?

Това, което си показал като скорост, не ме интересува. Дай да видим каква е скоростта след медиа конвертора. Включи лан кабела от компа директно към медиа конвертора и тогава покажи скоростта от теста. А това, което съм показал май ще излезе, че е така. То и затова тези рутери ги предлагат с отстъпка. Пратиха и на мен талон за отстъпка от 30-40 лева. Мога да го покажа, ако не вярваш.

Снимка010.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още не мога да разбера това което си показал какво означава - че рутерът не поддържа 1000 мегабита ?

Сега ще пробвам на лаптоп с кабела от конвертора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, DeathSkull написа:

Аз все още не мога да разбера това което си показал какво означава - че рутерът не поддържа 1000 мегабита ?

Сега ще пробвам на лаптоп с кабела от конвертора.

Да. Това исках да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.speedtest.net/result/5842912097.png

Ето, като това е скоростта която измери за определно време, а тя постоянно се покачваше.

И какво излиза.. лъжливи спецификации на рутера ?

пп. Не съм го купувал с някво намаление или промоция, просто като характеристики-цена ми изглеждаше добре и това взех от Технополис.

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, DeathSkull написа:

http://www.speedtest.net/result/5842912097.png

Ето, като това е скоростта която измери за определно време, а тя постоянно се покачваше.

И какво излиза.. лъжливи спецификации на рутера ?

Интересно, че не е само с този малък модел от гигабайтовите.  Има и от TP-Link, ZuXEL и други не съм ползвал поне до сега. Ако не ти се казва доставчикът на интернет на всеослушание, напиши ми го на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, DeathSkull написа:

Доставчикът е Cooolbox, но явно проблемът не е в тях,а в апаратурата ми :/

Категорично не е в тях. Ненапразно те попитах, защото поне до сега нямаше друг  с гигабайтова скорост. Аз съм на същият. Но не ти е и отTP-Link адаптера. На адаптера и медиа конвертора трябва да мига зелен светодиод при гигабайтова връзка, а не оранжев цвят

Ако ти мига оранжев цвят на медиа конвертора, това е точно от рутера, но кое точно му влияе, за сега не съм открил. Със друг гигабайтов рутер нямам проблем и аз, но моделът е голям и скъп - TP-Link AC2600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DeathSkull написа:

Не съм го купувал с някво намаление или промоция, просто като характеристики-цена ми изглеждаше добре и това взех от Технополис.

Занеси го в магазина и направи рекламация - не покрива гигабит обхвата по WAN.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за 1гб интернет, я кажете някой изпробван гигабит суич-5-8 портов, който да работи и достига обявените скорости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Освен това и кабелите си имат значение - добре е да са минимум Cat.5E Или Cat.6  или Cat6a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, spielberg написа:

Като стана въпрос за 1гб интернет, я кажете някой изпробван гигабит суич-5-8 портов, който да работи и достига обявените скорости. 

Аз ще мога да ти кажа, но след нова година, че сега ми свърши лимита с моите глупости. Модела ще бъде този:

TL-SG1008D_V6_Datasheet.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ExaFlop написа:

То хубаво,ама срокът му за рекламация мина отдавна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали няма по-нов фърмуер и ако има го флашни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.