Премини към съдържанието
WindyFoxBGR

Как да пусна непостоянен Kali Linux на Wondows 7

Препоръчан отговор

Здравейте..! Искам да знам как да си пусна ВРЕМЕННО Kali Linux на компа. Просто от мерак да видя ставам ли за хакер : D Ииииии така, интересно ми е да попитам може ли примерно без виртуална машина да пусна кали линукса? С USB да кажем! Очаквам отговори... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

майтапчия ...ъ-ъ-ъ...какво е това заглавие на темата и защо не ползваш жива флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително Boot-ващата флашка да НЕ е по-малко от 8GB! Можеш директно да си свалиш Linux Pendrive от тук; https://www.pendrivelinux.com/. След това в Setup имаш 2 опции..  Да ползваш Линукса от флашка..без да е записан на харда... Другата е да разделиш харда на дялове, за да запишеш Линукс върху харда и да го ползваш като  ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NBS 9322 написа:

Задължително Boot-ващата флашка да НЕ е по-малко от 8GB! Можеш директно да си свалиш Linux Pendrive от тук; https://www.pendrivelinux.com/. След това в Setup имаш 2 опции..  Да ползваш Линукса от флашка..без да е записан на харда... Другата е да разделиш харда на дялове, за да запишеш Линукс върху харда и да го ползваш като  ОС.

И защо да не е под 8гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Евгени Симеонов написа:

И защо да не е под 8гб?

И аз това се чудя. До автора, преди бях я подкарал от флашка както е написано по-горе. Инстлирах си програмата Linux Pendrive  и инсталирах на флашката Kali-то. Флашката ми е 64GB което си ми беше напълно достатъчно. В биос бях за дал да боотва флашката (да зарежда нея). А не хард диска. И когато включа компютъра ми тръгваше Linux-а от флашката. Съветвам те ако имаш флашка която има по-голям капацитет да използваш направо нея. Ако не разделяш хард диска на 2 дяла и на единия инсталираш Kali-то. Най-добрия вариант поне за мен е като подкараш нормална инсталация от диск/ усб носител просто не триеш сегашния ти ос ами инсталираш Linux-а като втора ОС. И като пускаш компютъра то ще те пита коя ОС да стартира :) Ако имаш някакви ядове може да ми пишеш на ЛС и ще по-магам със каквото мога. 

ПП: Сега се сетих може да я подкараш и на виртулна машина. С програмата Virtual Box. И ще можеш да работиш на двете ОС едно временно :)

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, JoRkA написа:

ПП: Сега се сетих може да я подкараш и на виртулна машина. С програмата Virtual Box. И ще можеш да работиш на двете ОС едно временно :)

Жив диск/флашка, май ще му е по-добре.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Евгени Симеонов написа:

Жив диск/флашка, май ще му е по-добре.

Ами не точно. Поне при мен по-добре вървеше при виртуалната машина. Понеже флашката ми е USB 2.0 и трасфера не е много бърз. Но за да му върви на виртуална машина добре трябва и PC да е добро :) Иначе да флашка или на хард диска като втора ОС е най-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2016 г. в 19:18, Евгени Симеонов написа:

И защо да не е под 8гб?

Защото иначе самия процес става бавен.  Например като се зареди самия Линукс от флашка.... зависи от флашката колко бързо ще изпълнява дадени команди, тъй като Линукс не е записан на харда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че аз да не съм бог Один, че да давам живот на флашки xD. Всъщност как се "съживява" флашка? Мисля, че неше нещо с .ISO файл..? Помагайте, ей!

А и ще стане ли на моята флашка която е 8 ГБ точно? Една кингстънка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, WindyFoxBGR написа:

Моляяяяяяяяяяяяяяяяя..!

:(

аве в ликнът за rufus си пише как се прави, изтегли го, изтегли си исото на живата система която ще качваш, а калито е с такава

пс

ей ти една версия на руфус

Rufus 2.8.exe

на ‎1‎.‎12‎.‎2016‎ г. в 18:29, WindyFoxBGR написа:

..! Искам да знам как да си пусна ВРЕМЕННО Kali Linux на компа. Просто от мерак да видя ставам ли за хакер

:lol6:

не знаеш как се прави жива флашка ...ъ-ъ-ъ...хакер шъ ставъш

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставам доста нахален, ама я дайте линк за .ISO на калито : D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, WindyFoxBGR написа:

не благодаря

:lol6:

излиза, че се правиш на начинаещ, с цел да изкопчиш нещо...

ади , почвай да точиш

https://www.kali.org/downloads/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, NBS 9322 написа:

Защото иначе самия процес става бавен.  Например като се зареди самия Линукс от флашка.... зависи от флашката колко бързо ще изпълнява дадени команди, тъй като Линукс не е записан на харда. 

Това зависи от скоростта на четене/писане на флашката. Една 4гб. USB 3.0  е по-бърза от 16гб. USB 2.0.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, WindyFoxBGR написа:

че аз да не съм бог Один, че да давам живот на флашки xD. Всъщност как се "съживява" флашка? Мисля, че неше нещо с .ISO файл..? Помагайте, ей!

А и ще стане ли на моята флашка която е 8 ГБ точно? Една кингстънка...

Не си Бог Один, но не си и Mr.Robot :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xD Ииииии между другото, флашката е УСБ 3 (прочетох го на опаковката), обаче самата флшка не мога да нямеря на бюрото си...

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.