Премини към съдържанието
WindyFoxBGR

Как да пусна непостоянен Kali Linux на Wondows 7

Препоръчан отговор

Здравейте..! Искам да знам как да си пусна ВРЕМЕННО Kali Linux на компа. Просто от мерак да видя ставам ли за хакер : D Ииииии така, интересно ми е да попитам може ли примерно без виртуална машина да пусна кали линукса? С USB да кажем! Очаквам отговори... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително Boot-ващата флашка да НЕ е по-малко от 8GB! Можеш директно да си свалиш Linux Pendrive от тук; https://www.pendrivelinux.com/. След това в Setup имаш 2 опции..  Да ползваш Линукса от флашка..без да е записан на харда... Другата е да разделиш харда на дялове, за да запишеш Линукс върху харда и да го ползваш като  ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NBS 9322 написа:

Задължително Boot-ващата флашка да НЕ е по-малко от 8GB! Можеш директно да си свалиш Linux Pendrive от тук; https://www.pendrivelinux.com/. След това в Setup имаш 2 опции..  Да ползваш Линукса от флашка..без да е записан на харда... Другата е да разделиш харда на дялове, за да запишеш Линукс върху харда и да го ползваш като  ОС.

И защо да не е под 8гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Евгени Симеонов написа:

И защо да не е под 8гб?

И аз това се чудя. До автора, преди бях я подкарал от флашка както е написано по-горе. Инстлирах си програмата Linux Pendrive  и инсталирах на флашката Kali-то. Флашката ми е 64GB което си ми беше напълно достатъчно. В биос бях за дал да боотва флашката (да зарежда нея). А не хард диска. И когато включа компютъра ми тръгваше Linux-а от флашката. Съветвам те ако имаш флашка която има по-голям капацитет да използваш направо нея. Ако не разделяш хард диска на 2 дяла и на единия инсталираш Kali-то. Най-добрия вариант поне за мен е като подкараш нормална инсталация от диск/ усб носител просто не триеш сегашния ти ос ами инсталираш Linux-а като втора ОС. И като пускаш компютъра то ще те пита коя ОС да стартира :) Ако имаш някакви ядове може да ми пишеш на ЛС и ще по-магам със каквото мога. 

ПП: Сега се сетих може да я подкараш и на виртулна машина. С програмата Virtual Box. И ще можеш да работиш на двете ОС едно временно :)

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, JoRkA написа:

ПП: Сега се сетих може да я подкараш и на виртулна машина. С програмата Virtual Box. И ще можеш да работиш на двете ОС едно временно :)

Жив диск/флашка, май ще му е по-добре.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Евгени Симеонов написа:

Жив диск/флашка, май ще му е по-добре.

Ами не точно. Поне при мен по-добре вървеше при виртуалната машина. Понеже флашката ми е USB 2.0 и трасфера не е много бърз. Но за да му върви на виртуална машина добре трябва и PC да е добро :) Иначе да флашка или на хард диска като втора ОС е най-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2016 г. в 19:18, Евгени Симеонов написа:

И защо да не е под 8гб?

Защото иначе самия процес става бавен.  Например като се зареди самия Линукс от флашка.... зависи от флашката колко бързо ще изпълнява дадени команди, тъй като Линукс не е записан на харда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че аз да не съм бог Один, че да давам живот на флашки xD. Всъщност как се "съживява" флашка? Мисля, че неше нещо с .ISO файл..? Помагайте, ей!

А и ще стане ли на моята флашка която е 8 ГБ точно? Една кингстънка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, WindyFoxBGR написа:

Моляяяяяяяяяяяяяяяяя..!

:(

аве в ликнът за rufus си пише как се прави, изтегли го, изтегли си исото на живата система която ще качваш, а калито е с такава

пс

ей ти една версия на руфус

Rufus 2.8.exe

на ‎1‎.‎12‎.‎2016‎ г. в 18:29, WindyFoxBGR написа:

..! Искам да знам как да си пусна ВРЕМЕННО Kali Linux на компа. Просто от мерак да видя ставам ли за хакер

:lol6:

не знаеш как се прави жива флашка ...ъ-ъ-ъ...хакер шъ ставъш

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, WindyFoxBGR написа:

не благодаря

:lol6:

излиза, че се правиш на начинаещ, с цел да изкопчиш нещо...

ади , почвай да точиш

https://www.kali.org/downloads/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, NBS 9322 написа:

Защото иначе самия процес става бавен.  Например като се зареди самия Линукс от флашка.... зависи от флашката колко бързо ще изпълнява дадени команди, тъй като Линукс не е записан на харда. 

Това зависи от скоростта на четене/писане на флашката. Една 4гб. USB 3.0  е по-бърза от 16гб. USB 2.0.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, WindyFoxBGR написа:

че аз да не съм бог Один, че да давам живот на флашки xD. Всъщност как се "съживява" флашка? Мисля, че неше нещо с .ISO файл..? Помагайте, ей!

А и ще стане ли на моята флашка която е 8 ГБ точно? Една кингстънка...

Не си Бог Один, но не си и Mr.Robot :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xD Ииииии между другото, флашката е УСБ 3 (прочетох го на опаковката), обаче самата флшка не мога да нямеря на бюрото си...

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.