Премини към съдържанието
dalaidido

моля , помогнете в избора ми на компютърна конфигурация

Препоръчан отговор

искам компютър за макс 1,000 лв 
искам да е от тези 
https://plasico.bg/компютри-900-1099 
но КОЙ точно ? 
Моля , помогнете със съвети 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам сглобена конфигурация е направо набутване на пари ето ти примерна кунфигурация http://nikem-bg.net/cart/56206p1r52363p1r57577p1r2225p1r55002p1r57302p1r54936p1rf.html малко е над 1000лв+20лв доставка общо 1054лв. Също така имаш безплатно сглобяване на машината. Може да се ореже процесора, за да се влезе точно в бюджета. Изчакай и други предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kristian Denkov написа:

Ами доколкото знам сглобена конфигурация е направо набутване на пари ето ти примерна кунфигурация http://nikem-bg.net/cart/56206p1r52363p1r57577p1r2225p1r55002p1r57302p1r54936p1rf.html малко е над 1000лв+20лв доставка общо 1054лв. Също така имаш безплатно сглобяване на машината. Може да се ореже процесора, за да се влезе точно в бюджета. Изчакай и други предложения.

i3 ??? Неееее :) поне i5 процесор 
или 8-ядрен на AMD 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dalaidido написа:

или 8-ядрен на AMD 

Ами за това бюджета трябва да скокне или пък може да си без видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра за какво ще се използва ? Обработка на видео/снимки, игри, "офис работа" (word, excel и т.н.). Или пък е тайна ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niki292002 написа:

Компютъра за какво ще се използва ? Обработка на видео/снимки, игри, "офис работа" (word, excel и т.н.). Или пък е тайна ?

Най-вероятно ще е за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niki292002 написа:

за игри 
GTA V трябва да върви добре 
assassin's creed - също 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за игри 
GTA V трябва да върви добре 
assassin's creed - също 

Значи, ще се примириш с I3. Не разбирам какъв ти е проблема. Не стига, че човека ти дава доста по-добре оптимизирана конфигурация от готовите по-гори, а и нервничиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niki292002 написа:

Значи, ще се примириш с I3. Не разбирам какъв ти е проблема. Не стига, че човека ти дава доста по-добре оптимизирана конфигурация от готовите по-гори, а и нервничиш.

Според мен някой му е наговорил неща като например: i3 е егати слабия 2 ядра не струва и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kristian Denkov написа:

Според мен някой му е наговорил неща като например: i3 е егати слабия 2 ядра не струва и т.н.

Има 2 физически и 4 логически ядра. 

П.П. Игрите разчитат повече на еднонишковата производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, niki292002 написа:

Има 2 физически и 4 логически ядра. 

П.П. Игрите разчитат повече на еднонишковата производителност.

Тоест това ще рече, че е 2 ядрен но с производителност на 4 ядрен на кратко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......................................... това е за GTA V : 
Минимални изисквания:

• OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*препоръчва се видео карта NVIDIA при използване на ОС Vista)

• Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / процесор AMD Phenom 9850 Quad-Core (4 CPUs) @ 2.5GHz

• Memory: 4 GB RAM

• Graphics: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

• Hard Drive: 65 GB available space

• Sound Card: 100% DirectX 10 съвместимост 

Препоръчителни изисквания:

• OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

• Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)

• Memory: 8 GB RAM

• Graphics: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ги много добре изискванията така първо ще започна с това, че играта е много оптимизиране и я подкарах на E6400 4gb ddr2 amd r7 240 1gb тоест ти с този i3 6100 rx 460 8gb ram ще се представиш прекрасно заповядай и видео. 

https://www.youtube.com/watch?v=xmTXi4Uy1QA

Има още доста като това видео разрови се.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето заповядай i5 + 4GB video, едно от най-качествените съчетания м/у захранване и кутия на пазара, цели 16 GB RAM и достстъчно бърз хард диск. http://nikem-bg.net/cart/57261p1r51435p1r47594p2r2172p1r55337p1r54900p1rf.html

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, kyoshinn написа:

Ето заповядай i5 + 4GB video, едно от най-качествените съчетания м/у захранване и кутия на пазара, цели 16 GB RAM и достстъчно бърз хард диск. http://nikem-bg.net/cart/57261p1r51435p1r47594p2r2172p1r55337p1r54900p1rf.html

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

В никакъв случах, захранване ужас - на първото спиране на тока всички части ще умрат, картата е по-слаба от вградената и само струва пари, ужас, ужас, не дай боже (кръстя се 3 пъти)някой да вземе подобна конфигурация 

I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143DB0-CPB 2 броя
MSI B150M PRO-VDH LGA1151 
Case mATX ZM-T1 Plus USB3.0 
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 
PowerColor Red Dragon RX 460 4GB GDDR5 4GBD5-DHV2/OC 

Обща стойност - 998.18 лв. с ДДС

Линк за поръчкаhttp://nikem-bg.net/cart/54936p1r56105p2r55808p1r55012p1r46943p1r2088p1r57457p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Ultimate Computers написа:

В никакъв случах, захранване ужас - на първото спиране на тока всички части ще умрат, картата е по-слаба от вградената и само струва пари, ужас, ужас, не дай боже (кръстя се 3 пъти)някой да вземе подобна конфигурация 

I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143DB0-CPB 2 броя
MSI B150M PRO-VDH LGA1151 
Case mATX ZM-T1 Plus USB3.0 
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 
PowerColor Red Dragon RX 460 4GB GDDR5 4GBD5-DHV2/OC 

Обща стойност - 998.18 лв. с ДДС

Линк за поръчкаhttp://nikem-bg.net/cart/54936p1r56105p2r55808p1r55012p1r46943p1r2088p1r57457p1rf.html

Викторе,ще направиш услуга на всички,като ограничиш съветите си в този раздел.Имаш твърде малко познания в тази сфера за да препоръчваш компютърни компоненти.Към автора предлагам ти да не приемаш съвети от лапета,които имат твърде малко досег с хардуер от различни производители.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Ultimate Computers написа:

Май не разбра , че @kyoshinn се шегува за да ''постигне'' изискванията на автора .

@dalaidido Ако искаш i5 и игрите  да ти вървят на долу-горе добри настройки с долу-горе добър FPS  трябва да добавиш едни 150-200 лв минимум .

Тези сглобените , макар че са с I5 , видеото/захранването/кутията им е пълна гавра .

Ако искаш взимай , но ще съжаляваш много след това .

Spoiler

Конфига на Kristian Denkov от всички препоръчани тук е най-добре балансиран, макар че захранването е малко overkill и може да се спестят около 40-50 лева .

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dalaidido написа:

или 8-ядрен на AMD 

Кажи на баща ти, че за 1000 лева няма да те огрее. Или ще, но без дискретна графика, а за GTA 5 и Assassin's Creed ще ти е необходима. И то поне среден клас. За 1080p естествено. 

преди 1 час, Kristian Denkov написа:

Тоест това ще рече, че е 2 ядрен но с производителност на 4 ядрен на кратко?

Накратко не.

Малко да разнообразим синия фон:

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 
PSU SEASONIC SSR-430ST /430W 
AMD FX Series X4 FX-4320 4.0GHz 8MB 95W AM3 box 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
ASUS Expedition GTX 1050 Ti  EX-GTX1050TI-4G 
G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 F3-14900CL9D-8GBXL 
ASROCK 970M PRO3 AM3+ 

Обща стойност - 1 031.55 лв. с ДДС

П.П. Без записвачка!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Skygear написа:

Май не разбра , че @kyoshinn се шегува за да ''постигне'' изискванията на автора .

@dalaidido Ако искаш i5 и игрите  да ти вървят на долу-горе добри настройки с долу-горе добър FPS  трябва да добавиш едни 150-200 лв минимум .

Тези сглобените , макар че са с I5 , видеото/захранването/кутията им е пълна гавра .

Ако искаш взимай , но ще съжаляваш много след това .

@Skygear  здравей , 
с Ай5 процесор ще е задължително , захранването вероятно ще е Thermaltake около 80 лв или някое Фортронче , обаче , не знам какво да е видеото ?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Ross Atanasov написа:

Викторе,ще направиш услуга на всички,като ограничиш съветите си в този раздел.Имаш твърде малко познания в тази сфера за да препоръчваш компютърни компоненти.Към автора предлагам ти да не приемаш съвети от лапета,които имат твърде малко досег с хардуер от различни производители.

От къде знаеш за познанията ми за хардуера, или каквото и да е друго?

Spoiler

А, и забравих да попитам: името откъде ми разбра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Skygear  здравей , 
с Ай5 процесор ще е задължително , захранването вероятно ще е Thermaltake около 80 лв или някое Фортронче , обаче , не знам какво да е видеото ?!?!

Пак ти казвам добави още 200 лева и веднага взимаш I5 , иначе ще орежеш останалия конфиг и GTA V няма да ти върви с повече от 28-30 fps на normal . 

Ако мислиш по-късно да добавяш дискретно видео може да вземеш I5 , но иначе няма голям смисъл без поне среден клас видеокарта  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Skygear написа:

Пак ти казвам добави още 200 лева и веднага взимаш I5 , иначе ще орежеш останалия конфиг и GTA V няма да ти върви с повече от 28-30 fps на normal . 

Ако мислиш по-късно да добавяш дискретно видео може да вземеш I5 , но иначе няма голям смисъл без поне среден клас видеокарта  .

добре , кажи ми КОЕ е най-важното за GTA V да върви добре ? 8 рам ... това е абсолютно задължително , Ай5 ... също 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре , кажи ми КОЕ е най-важното за GTA V да върви добре ? 8 рам ... това е абсолютно задължително , Ай5 ... също 

I5 Не е задължителен ... Видеокартата е важна . 

Да с I3 може да има някое микронасичане / лек фрейм спад  , НО с вграденото видео/gt 730 даже няма да може да стигнеш добър fps ...

Spoiler

Надявам се този път да си ме разбрал , защото имам чувство , че говоря със стена ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Skygear написа:

I5 Не е задължителен ... Видеокартата е важна . 

Да с I3 може да има някое микронасичане / лек фрейм спад  , НО с вграденото видео/gt 730 даже няма да може да стигнеш добър fps ...

Покажи скритото съдържание

Надявам се този път да си ме разбрал , защото имам чувство , че говоря със стена ...

Остава да не е Ай5 ами .............. някой октакор АМД 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова подценявате i3? 6300 при едно и две ядра е по-добър от i5 заради повече кеш и честота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.